Kayseri

Telefon/Faks

0850 460 15 65

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Malta Vize Merkezi, Kayseri

Malta Vize Merkezi Kayseri şubesi hakkında bilgi vereceğimiz ve Malta Schengen vizesi alma konusundaki detayları bulabileceğiniz yazımıza hoş geldiniz.

Kayseri Vize Merkezi, Malta vizesine Kayseri ili ve çevresinden başvurmak isteyen vatandaşlarımıza baştan sona danışmanlık hizmeti vermektedir. Kayseri Vize Merkezi şubesine; Kayseri Merkez başta olmak üzere; Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Talas, Tarız, Tomarza, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinden Malta vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Yozgat, Nevşehir ve Sivas gibi çevre illerden de başvurularınızı yapabilirsiniz.

Kayseri Vize Merkezi ile Malta Vizesi Başvuru Aşamaları

Vize Merkezi Kayseri şubesi, Kayseri ve çevresinde yaşayan ve Malta’ya seyahat etmek üzere vize almak isteyen tüm vatandaşlara titizlikle hizmet sunmakta ve yardımcı olmaktadır. Kayseri Vize Merkezi ile Malta’ya vize başvurusu yaparken izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmaktadır.

Başvurulacak olan Malta vize türü Vize Merkezi’ndeki uzman temsilcilerimizle görüşülerek kararlaştırılır ve belirlenen vize türüne uygun evrakların hazırlanması istenir.

Vize türünüze uygun Malta vize evraklarını eksiksiz, doğru ve hatasız olacak şekilde dosya haline getirip Vize Merkezi Kayseri şubesine şahsen ya da kargo yoluyla iletmeniz gerekmektedir. Uzmanlarımıza ulaşan dosyanız incelendikten sonra eksik ya da hatalı evrak varsa bilgilendirilirsiniz.

Eksik/hatalı evraklar mevcutsa yeniden temin edip tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Tüm belgeler tam ve doğruysa uzmanımız tarafından vize randevunuz alınmak üzere onayınız istenir.

Daha önce yetkili vize başvuru merkezlerine giderek parmak izi beyanında bulunmayan başvuru sahipleri belirlenen randevu gün ve saatinde parmak izi vermek için hazır bulunmalıdır. Bu esnada Vize Merkezi’nden bir yetkilimiz başvuru sahibine eşlik edecektir.

Biyometrik beyan da yapıldıktan sonra Vize Merkezi yetkilileriyle iletişimde kalınarak vize sonucu beklenir. Malta vizesinin ortalama sonuçlanma süresi 7-15 iş günü aralığındadır. Verilen vize kararlarında tek yetkili Malta Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Vize sonuçlanma süresi yoğun dönemler, resmi tatil günleri, ek evrak talebi gibi bazı özel durumlara göre uzayabilmektedir.

Malta vizeniz sonuçlandığında pasaportunuzu Vize Merkezi Kayseri ofisimize şahsen gelerek teslim alabilir ya da tarafınıza kargo yoluyla ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

Malta Vizesi için Gerekli Evraklar

Malta vizesi için hazırlanması zorunlu olan bazı evraklar bulunmaktadır. Evraklar başvuru sahiplerinin kişisel/mesleki durumlarına, seyahatlerinin amacına ve süresine göre değişebilmektedir. Malta’ya 6 aylık süre içinde en fazla 90 gün konaklayacak şekilde kısa süreli seyahat edecek vatandaşlar C tipi kısa süreli Schengen vizesine başvurmalıdır.

Malta’ya sadece gezi ve turistik amaçlarla seyahat edilmek isteniyorsa Malta turistik vizesi; toplantı, fuar, iş görüşmesi gibi ticari amaçlarla seyahat edilecekse Malta ticari vizesi alınmalıdır. Malta’da yaşayan ya da Malta vatandaşı olan aile üyesi, akraba, arkadaşlar ziyaret edilmek üzere seyahat edilecekse Malta aile ve arkadaş ziyareti vizesi; Malta’da kısa süreli öğrenim görmek üzere seyahat edilecekse Malta öğrenci vizesi gibi vize türlerine başvurulmalı ve buna uygun evraklar hazırlanmalıdır.

Hazırlanacak tüm evraklar tam, doğru, hatasız ve birbiriyle tutarlı bilgiler içeren evraklar olmalıdır. Eksik, hatalı ya da tutarsız bilgilerle hazırlanacak evraklar Malta vize reddi alınması riskine yol açabilmektedir. Vize Merkezi evrak hazırlama sürecinde de sizlerin yanında olmakta ve sormak istediğiniz tüm konularda destek sağlamaktadır. Evraklar hakkında daha detaylı bilgi için sitemizdeki “Malta vize evrakları” kısmını inceleyebilir; ofislerimizi arayabilirsiniz.

Vize Merkezi Kayseri Ofisi Malta Vize Başvuruları Hakkında

Malta vizesine Kayseri ve çevresinden başvuracak kişiler, Vize Merkezi Kayseri ofisini mesai saatleri içinde ziyaret ederek bilgi alabilirler. Eğer ofislerimizi ziyaret edecek vaktiniz bulunmuyorsa temsilcilerimizi arayıp randevu isteğinde bulunarak zaman kaybı yaşamadan görüşme sağlayabilirsiniz.

Vize Merkezi Kayseri ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi günü 08.30 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Her türlü soru, görüş ve geri bildirimleriniz için Malta Vize Merkezi Kayseri ofisimizi 0850 460 15 65 no’lu telefondan arayabilir ya da kayseri@vizemerkezi.com mail adresine yazarak iletişime geçebilirsiniz.

Malta vize merkezi Kayseri

Malta ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Malta Vizesi Kayseri
V.O 24/07/20, 16:40

Merhaba, yapı malzemeleri satışı yapan bir firmada satış temsilcisiyim. Şirketimiz, benimle birlikte 1 satış temsilcisi arkadaşımızı Malta’daki şirket ile görüşmeye göndermek istiyor. Çalıştığım firma Kayseri’de faaliyet göstermektedir. Malta vizesi Kayseri başvurularımızı nasıl yapmalıyız? Vize işlemleri için neler isteniyor?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI