Malta Vizesi Reddi

Schengen vize başvurularının ret sebeplerinin başında başvuru formlarının eksik veya yanlış doldurulması, seyahat amacının net belirtilmemesi, seyahat masraflarının karşılanacağına dair yeterli gelir belgesi ve banka hesabı gösterilmemesi, vize geçerlilik süresi içerisinde ikamet edilen ülkeye geri dönüleceğine dair ikna edici kanıt sunulamaması ve otel rezervasyonlarının sistemde görünmemesi gelmektedir. Başvurularınızı yaparken bu hususları göz önünde bulundurmanız önem arz etmektedir. 

Malta vizesi reddi durumunda konsolosluk otoritesi ret nedenlerini size yazılı olarak bildirerek bilgilendirecektir. Başvurunuzun reddedilmesiyle ilgili bilgilendiren formda karara nasıl itiraz edebileceğinize dair bilgileri de bulabilirsiniz. Malta vizesi ret kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Malta Konsolosluğu tarafından verilen Malta vize reddi ve vize ret sebepleri standart bir form ile bildirilir. Ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Schengen vize reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse Malta vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Malta Schengen vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.

Vize Merkezi Malta Schengen vize departmanı çağrı merkezini arayarak Malta Schengen vize başvuru evraklarını temsilcilerimizden ''bilgi e-maili'' olarak talep edebilirsiniz. Durumunuza uygun Malta vizesi başvuru evraklarınızı e-posta hesabınızda bulabilirsiniz. Vize harç ücretinin yanı sıra belli bir hizmet bedeli ödeyerek Vize Merkezi aracılığıyla seyahat amacınıza uygun, eksiksiz, doğru ve hızlı bir başvuru yapabilirsiniz. Vize Merkezi’nden alacağınız hizmet sayesinde yorucu prosedürlerle uğraşmadan, kolay ve hızlı randevuyla vize başvurunuzu sağlama alabilirsiniz. Temsilcilerimizden ücretsiz bilgi e-maili talep etmeden önce tarafınıza yönlendirilecek soruları doğru bir şekilde yanıtlamaya özen gösteriniz ve durumunuza uygun evrakları eksiksiz olarak hazırlayınız.

Malta vize başvurularınızın olumsuzlukla sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Malta vizesi başvurusu uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin. Vize Merkezi olarak Malta vize başvurularınızın sonuçlanma süresi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetki sahibi olmadığımızı belirtiriz.

Malta vize evrakları

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Transit Vize
Malta Dil Okulları
Malta Erasmus Vizesi
Gemici Vizesi
Vize Evrakları
Vize Ücretleri
Vize Reddi
Telefon
x
POI