Malta Vize Reddi

Y. L. 06/06/20, 22:45
Merhaba, yaklaşık 6 aydır özel sektörde çalışıyorum. Mart 2020 tarihinde Malta vize başvurum onaylanmadı. Yeniden vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Malta vize reddi almamak için neler yapmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Malta vize başvuruları olumsuz olarak sonuçlanan kişiler, yeniden vize başvurularında bulunabilir ve yapacakları yeni başvuru için herhangi bir süre beklemelerine gerek yoktur. Malta vize ret ile sonuçlanmış vize türü, uzun süreli veya kısa süreli olabilir.  Uzun süreli vize ulusal vize olduğundan Malta’daki idari makamlarının da vereceği kararlar doğrultusunda incelenerek sonuçlandırılmaktadır. 90 günden daha az kalış hakkı veren kısa süreli vize başvuruları da Schengen vizesi olup Schengen anlaşmasına göre yine son kararın başvuru yapılan ülkenin yetkili makamlarının inceleyerek sonuçlandırdığı vize türüdür. 

Vize başvurusunda bulunurken, vize talebinde bulunduğunuz ülkenin, talep edilen vize türüne ve başvuru yapan kişinin çalışma durumuna göre talep ettiği bir biçimde belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayıp teslim etmeniz gerekir. Genellikle kısa süreli vize başvurularında Schengen ülkelerinin talep ettikleri belgeler birbirleri ile yakınlık göstermekle birlikte aralarında bazı farklılıklar bulunabilmektedir. Malta vizesi reddi almamak için vize başvurusunda bulunacak kişinin Malta Konsolosluğu’na teslim ettiği belgelerin öncelikli olarak gerçek, tahrif edilmemiş ve güncel olmasına dikkat etmesi gerekir. 

Malta vize reddi almamak için bilinmesi gereken diğer detaylar nelerdir?

Malta Konsolosluğu diğer Schengen ülkelerinden farklı olarak sunulması zorunlu evraklardan biri olan seyahat sağlık sigortasının süresinin, seyahat dönüş tarihinizden sonra 15 gün daha geçerli olacak şekilde yaptırılarak teslim edilmesini talep etmektedir. Ayrıca ulaşım belgelerinizin satın alınmış olarak sunulması önemlidir. Konaklama bilgilerinizin rezervasyon olarak sunulmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir. 

Malta Konsolosluğu vize başvurunuzu incelerken, başvuru yaptığınız vize türü ile hazırlayıp teslim ettiğiniz belgelerin uyumlu olmasına, başvuru yapılan vize türüne uygun hareket edeceğinize dair herhangi şüphe olmadığına ve seyahat süreniz boyunca yapacağınız masrafların ne şekilde karşılanacağını açıkça belirtmenizi istemektedir. Bunların yanında ülkesi ve diğer üye devletler için herhangi bir sorun oluşturmayacağınıza dair ikna olmuş olması gerekir. Belgelerin hazırlanırken bu hususlara dikkat edilerek tamamlanması gerekir. Malta vizesi reddi aldıktan sonra yeni bir başvuru öncesinde tamamlanması gereken belgelerin daha dikkatli hazırlanması ve kontrol edilmesi gerekir. 

Malta vize reddi ve başvuruları için Malta ülke uzmanımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla

Gökhan KARTAL

Malta vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x