İstanbul

Telefon

+902129700583

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Malta Vize Merkezi, İstanbul

malta vize merkezi istanbul

Malta İstanbul şube sayfamız üzerinden Malta vizesine başvuru sürecine dair güncel ve doğru bilgilere ulaşabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Vize Merkezi olarak Malta’ya seyahat planlayan ve söz konusu seyahat için vize başvurusunda bulunması gereken kişilere profesyonel danışmanlık desteği vererek sürecin doğru şekilde yönetilmesini sağlamaktayız.

İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden kişiler İstanbul'da yer alan iki şubemizden birini ziyaret ederek başvurularını hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. İstanbul iki farklı yakasında iki şubemiz sayesinde işlemler sırasında şahsen bulunmak isteyen kişiler süreci oldukça hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilmektedir. Avrupa Yakası’nda yer alan şubemiz ile görüşmek isteyen kişiler +902129700583 telefon numaralarımızı ya da [email protected] elektronik posta adresimizi kullanabilmektedir. Yüz yüze görüşme gerçekleştirmek isteyen kişiler ise ofisimizi çalışma gün ve saatleri içerisinde ziyaret edebilmektedir.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta vizesi başvuruları sırasında talep edilen belgeler başvuru yapılan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle doğru evrak listesine ulaşabilmek için öncelikle seyahat detaylarına uygun olan vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Vize türü fark etmeksizin tüm başvuru sahiplerinden talep edilen ortak evraklar bulunmaktadır.

Malta vizesi başvurularında başvuru sahiplerinden ortak olarak talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

  • Pasaport: Malta seyahatinin bitişinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olacak pasaportun başvurular sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir. Pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması ve vize basımı için içerisinde 2 adet boş sayfa bulunması şartı aranmaktadır.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanının ön ve arka yüzüne ait fotokopilerinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik fotoğrafın talep edilen uluslararası ölçülerde ve beyaz fona sahip olması şartı aranmaktadır. Fotoğrafın güncel olması ve daha önce herhangi bir vize başvurusunda ya da pasaport üzerinden kullanılmamış olması gerekmektedir.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat sağlık sigortasının talep edilen teminat miktarına sahip olması ve seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.
  • Banka Hesap Dökümü: Başvuru sahibine ait banka hareketlerinin başvuru aşamasında ibraz edilmesi oldukça önemlidir. Banka hesaplarında seyahat masraflarını karşılayacak miktarın bulunması vize talebinin değerlendirilmesi aşamasında önem arz etmektedir.
  • Ulaşım ve Konaklama Belgeleri: Malta seyahati için alınan tüm ulaşım ve konaklama belgelerinin başvuru dosyasına eklenmesi şartı aranmaktadır.
  • Malta Vize Başvuru Formu: Malta vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış biçimde ibraz edilmesi gerekmektedir.

Başvurular sırasında başvuru sahibinden ek evraklar talep edilecektir. Bu nedenle vize türü belirlendikten sonra söz konusu vize türü için talep edilen detaylı evrak listesine ulaşmak ve ilgili evrakları eksiksiz olacak şekilde bir araya getirmek oldukça önemlidir.

Malta Vizesi Başvuru Süreci- İstanbul

Malta vizesi başvuru sürecinde ilk adım, Malta sınırları içerisine yapılacak seyahat detaylarının belirlenmesidir. Seyahat planları belirlendikten sonra, İstanbul’da ikamet eden kişiler her iki yakada da hizmet vermekte olan şubemizlerimizden biri ile iletişime geçerek seyahat detaylarını paylaşabilmektedir. Başvuru yapılacak Malta vize türüne ve seyahat detaylarına bağlı olarak, başvurular sırasında talep edilen gerekli belgeler ve vize ücretleri değişiklik gösterebilmektedir. Başvuru sürecinin sorunsuz ilerlemesi için bu detaylı bilgilere başvurudan önce ulaşmak oldukça önem arz etmektedir.

Malta vizesi için başvuru detayları belirlendikten sonra, konsolosluğun istediği evrakların kurumumuza teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi, evrakları teslim etme yöntemini tercih etme hakkına sahiptir. Evraklar elden, kargo veya kurye aracılığıyla veya ofisimize bizzat gelerek elden teslim edilebilmektedir. Teslim edilen başvuru belgeleri, Malta vizesi konusunda uzman temsilcilerimiz tarafından titizlikle incelenmektedir. İnceleme sürecinde, sunulan bilgi ve belgelerde herhangi bir hata, eksiklik veya tutarsız durum tespit edilirse, başvuru sahibiyle iletişime geçilmektedir. Bu şekilde, konsolosluk değerlendirmesinden önce eksiklikler giderilerek başvuru dosyasının istenilen şekilde hazırlanması sağlanmaktadır. Başvuru dosyası tamamlandıktan sonra, konsolosluğun değerlendirmesine sunulmaktadır. Malta’ya yapılan vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi tamamen Malta Konsolosluğu'na aittir. Kurumumuz Vize Merkezi olarak, başvuru sürecinin doğru şekilde tamamlanması konusunda destek sağladığımızı ve vize talebinin değerlendirilme aşamasında yetkili olmadığımızı hatırlatmak isteriz.

Konsolosluk tarafından ortalama 7-10 iş günü içinde değerlendirilen vize talebi sonucunda, pasaportunuz tekrar kurumumuz tarafından teslim alınmaktadır. Pasaportunuz, sizin tercihiniz doğrultusunda elden veya kargo/kurye aracılığıyla size iletilmektedir.

Malta - İstanbul Şubemiz

Malta vize işlemleri sırasında İstanbul ve çevresinde ikamet eden kişiler süreci İstanbul ofisimiz aracılığıyla yönetebilmektedir. İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası için iki ayrı ofisimiz bulunmaktadır. Ofislerimizin ikisi de sahip oldukları ulaşım kolaylığı sayesinde başvuru sahiplerinin süreci kolay ve hızlı bir şekilde yönetebilmelerini sağlamaktadır. Malta vizesine başvuru işlemlerinin konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilmesi için İstanbul şubemizde görev alan danışmanlarımız süreç içerisinde titiz bir çalışma yürüterek başvurunun hatasız şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

İstanbul şubemiz desteği ile Malta vizesine başvuru işlemlerini başlatmak isteyen kişiler Malta vizesi için gereken evrakları ofisimizi ziyaret ederek danışmanlarımıza elden teslim edebilmektedir. Başvuru sırasında şahsen bulunma şartı aranmaması halinde evraklar İstanbul ofisimizi kargo ya da kurye desteği ile de iletilebilmektedir. Süreci uzaktan takip etmek isteyen kişiler İstanbul ofisimizde görev alan temsilcilerimiz ile iletişimde kalarak kendileri adına yapılan işlemleri uzaktan takip edebilmektedir.

Malta Vizesi Kimler için Gerekli Sayılır?

Malta sınırları içerisine seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Malta vizesi sahibi olma şartı hamili olunan pasaport türüne gerek farklılık göstermektedir. Malta vizesi için sahip olunan pasaport türüne göre vize muafiyeti uygulanabildiği gibi seyahat öncesinde vize sahibi olma şartı da atanabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Hususi Yeşil Pasaport, Diplomatik Siyah Pasaport ve Hizmet Gri Pasaportu olanlar, 90 günü aşmayan Malta seyahatleri için vize başvurusu yapma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Ancak 90 günü aşan veya turistik olmayan seyahatler için bu pasaport sahiplerinin uygun Malta vize türüne başvurmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahiplerinin ise Malta seyahatleri için doğrudan vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Kurum olarak, Malta için vize talebinde bulunacak kişilere doğru ve hızlı bir şekilde başvuru yapmaları konusunda destek olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Malta ve diğer tüm ülkeler için başvuru sahiplerinin sıkça tekrarladıkları hatalar nedeniyle vize talepleri konsolosluk tarafından reddedilebilmektedir. Bu noktada, 20 yılı aşkın deneyimimizle başvuru sürecinde yapılan hataların olumsuz sonuçlara yol açma ihtimalini ortadan kaldırdığımızı bildirmek isteriz..

Malta Vize Türleri - İstanbul

Malta seyahatleri için başvuru sahiplerinin ilk olarak hangi vize türüne başvuruda bulunacaklarını belirlemeleri gerekmektedir. Malta vize türleri seyahat amacına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Turistik gezi amacıyla Malta Turistik Vize başvurusunda, ticari nedenlerle seyahat gerçekleştirecek kişilerin Malta Ticari Vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru yapılan vize türü ve seyahat amacının tutarlı olmaması durumunda vize talebi konsolosluk tarafından olumsuz karar ile sonuçlandırılmaktadır.

Malta için belirlenen vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

Malta seyahat planına uygunluk gösteren yukarı yer alan vize türlerinden birine kurumumuz desteği ile başvurabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Kurum olarak vize başvuru işlemlerinin Malta Konsolosluğu’nun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmesi konusunda danışmanlık desteği vermekteyiz. Bu sayede işlemler şahsınız adına yapılırken temsilcilerimiz ile iletişimde kalarak tüm sürecin uzaktan takip edebilmeniz de mümkündür.

Malta Vizesi Ücreti

Malta vizesi ücretleri Malta Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Tüm konsoloslukların yapmış olduğu gibi vize ücretleri Malta Konsolosluğu tarafından dönemsel olarak güncellenmektedir. Söz konusu güncellenme nedeniyle Malta vizesine başvuru işlemlerine başlamadan önce konsolosluk tarafından belirlenen son güncel tutarın teyit edilmesi tavsiye edilmektedir. Vize ücretleri ayrıca başvuru yapılan vize türüne göre de farklılık göstermektedir. Bu nedenle ilk olarak seyahat amacına uygun olarak vize türünün belirlenmesi sonrasında ilgili vize türüne ait vize ücretinin öğrenilmesi doğru olmaktadır. Konsoloslosluk tarafından Malta vize talebinin olumsuz bir karar ile sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibi kişiye iade edilmemektedir. Başvuru sürecinde vize ücretine dair maddi bir kayıp yaşamamak ve seyahat planının bozulmaması için tüm işlemlerin doğru olarak yapılması oldukça önem arz etmektedir.

Malta İstanbul şubemiz ile vize başvuru işlemlerine başlayarak sürecin şahsınız adına en doğru şekilde gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. İstanbul şube temsilcilerimiz ile görüşmek için [email protected] elektronik posta adresimizi ya da +902129700583 telefon numaralarımızı kullanabilirsiniz. Temsilcilerimizle yüz yüze görüşmeyi tercih etmeniz durumunda İstanbul şubemizi çalışma gün ve saatleri içerisinde ziyaret edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Malta vize merkezi iatanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp