Çorlu

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Malta Vize Merkezi, Çorlu

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz,

Malta Vize Merkezi Çorlu ofisi ve Malta vizesi ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfamıza hoş geldiniz. Bize Schengen vizesi türü olan Malta vizesini almak için yapılması gereken tüm adımları, Malta Schengen vizesi evraklarını, Malta vize türlerini ve daha birçok konuda bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Türkiye genelinde Malta vize başvurusu yapacak olan vatandaşlar başvurularını konsoloslukların yetkilendirdiği vize danışmanlık firmaları üzerinden yapmalıdırlar. Vize Merkezi de bu firmaların en tecrübelilerinden biridir. Çorlu’da ya da çevresinde ikamet ediyor ve Malta vize başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın konumda yer alan şehirler olan Edirne ya da İstanbul Vize Merkezi şubelerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Çorlu Vize Merkezi Edirne şubesi ile birlikte çalışmaktadır ve vize başvuru işlemlerinizde sizlere yardımcı olmaktadır. Bunun dışında İzmir, Bursa, Antalya, Bodrum, Gaziantep ve Trabzon'dan da başvuru yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için bizleri +90 (282) 255 50 37 numaralı telefondan arayabilir ya da corlu@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz.

Malta Vizesi Başvuru Adımları

Malta’ya turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla kısa süreli olarak seyahat gerçekleştirmek isteyen bordo (umumi) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vizesi almalıdır. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşların kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesi almalarına gerek bulunmamaktadır. Kısa süreli yani C tipi vize 180 gün içinde en çok 90 gün konaklamaya izin veren vize türüdür.

Eğer Malta seyahatiniz 6 aylık süre içinde 90 gün aralıksız konaklama süresini aşacak ise D tipi uzun süreli vize türlerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvurular çalışma, oturum, uzun süreli eğitim, aile birleşimi gibi durumlarda yapılır ve direk olarak Malta Konsoloslukları üzerinden gerçekleşir.

Malta vize ücretleri

Çorlu Vize Merkezi ile Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Vize Merkezi Çorlu şubesinden Malta vize başvurusu yapmak için aşağıda yer alan adımları izleyebilir ve kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz.

Öncelikle seyahat amacınıza, tarihinize ve mesleki durumunuza göre başvuracağınız Malta vizesini belirlemek üzere Vize Merkezi Çorlu şubesi ile iletişime geçersiniz.

Ardından uzmanımızla birlikte belirlediğiniz Malta vize türünüze uygun evrak listesi tarafınıza iletilir ve bu listedeki tüm evrakları eksiksiz ve hatasız olarak tamamlayıp dosya haline getirmeniz gerekir.

Evrakları talep edilen şekilde tamamladıktan sonra hazırladığınız dosyayı Çorlu Vize Merkezi’ne şahsen ya da kargo yoluyla ulaştırmalısınız. Uzmanlarımız yapılacak kontrolün ardından evraklarınızda herhangi bir eksik varsa sizleri bilgilendirecek ve yeniden temin etmenizi isteyecektir. Eksik evraklarınızı tamamlayıp tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.

Evraklarınızda bir eksik bulunmuyorsa sizin adınıza bir uzmanımız belirlenen gün ve saatte yetkili vize başvuru merkezinden vize randevunuzu alacaktır. Randevuda daha önce vermediyseniz biyometrik verilerinizi (parmak izi) ibraz etmeniz gerekir.

Malta vize başvurunuzun sonuçlanacağı güne kadar Vize Merkezi süreci sizinle birlikte takip edecektir. Vizeniz sonuçlandığında pasaportunuzu ofisimizden şahsen ya da kargo yoluyla teslim alabilirsiniz. Vize Merkezi’nin vize kararları konusunda herhangi bir yaptırımı ya da etkisi bulunmadığını hatırlatmak isteriz.

Malta Vizesi Evrakları – Çorlu

Malta vize başvurularında en önemli adımlardan biri de hazırlanacak evraklardır. Başvuracağınız vize türüne göre hazırlayacağınız evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Belirlenen evrakları eksiksiz, tutarlı ve hatasız olacak şekilde hazırlayıp dosya haline getirmeniz gerekmektedir.

Pasaport, biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, mesleki ve maddi durumu belgeleyen evrakların yanı sıra vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi gibi önemli belgeleri de hazırlamanız gerekmektedir. Vize Merkezi Malta sayfamızda yer alan “Malta vize evrakları” bölümünden, başvuracağınız vize türüne uygun evrakların detaylı listesini bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için ise Çorlu Vize Merkezi şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? – Çorlu

Malta Schengen vizesi ortalama olarak 7 ila 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğun günleri, resmi gün ve tatiller, ek evrak ve mülakat talepleri bu sürede değişikliğe yol açabilmektedir. Vize kararlarında tek yetkili konsolosluklardır; Vize Merkezi’nin konuya herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Malta vize reddi alındığında yeniden başvuru yapma hakkı bulunur ancak daha önce ödenen ücretlerin iadesi yapılmamaktadır.

Malta Vize Merkezi Çorlu şubesini arayarak, Malta vizesiyle ilgili merak ettiğiniz tüm konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Malta vize merkezi Çorlu

Malta ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Malta Vizesi Çorlu
U. G. 20/07/20, 14:22

Merhaba, Çorlu’da inşaat ve yapı malzemeleri işi yapan şirketin sahibiyim. Malta’da aynı sektörde iş yapan firmalar ile görüşmeler yapacağım. Malta’da bulunan şirketin istekte bulunması gerekiyor mu? Malta vizesi Çorlu başvuruları için İstanbul’a mı gitmek gerekir?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI