Malta Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Malta Konsolosluğu değişen koşullara göre Malta aile ve arkadaş ziyareti vize evraklarında değişiklik yapabilmektedir. Güncel evrak listesi talep etmek için Vize Merkezi temsilcimizi arayınız. Siz gönderilecek olan bilgilendirme e-postasındaki evrakları hazırlayıp bize ulaştırın. İletişim ve Şubelerimiz bölümünden adres ve iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Malta Aile ve arkadaş ziyareti Vizesi almak için gereken evraklar

1- Malta Aile ve arkadaş ziyareti vizesi Schengen vize başvuru formu

Vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurarak son kutucuğu imzalamayı unutmayınız. 

2. Davetiye

*Malta'da davet edildiğiniz şehrin belediyesinden onaylı davet yazısı, davetiye gönderen kişinin Malta kimlik kartı ve pasaport fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.

3- Türkçe veya İngilizce hazırlanmış dilekçe

*Malta aile ve arkadaş vizesi başvurusu için hazırlanacak dilekçe, başvuru sahibi tarafından Malta Konsolosluğuna hitaben yazılır ve seyahatin gidiş dönüş tarihleri, seyahat amacı ve seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağını içerir.

4- Türkçe veya İngilizce hazırlanmış şirket yazısı

* Bağlı bulunulan şirketin yetkilisi tarafından hazırlanacak belge; şirketin antetli kağıdına hazırlanmalı, konsolosluğa hitaben yazılmalı, başvuru sahibinin izinli olduğu tarihler, seyahatin amacı ve sponsoru belirtilmelidir.
* Belge kaşe ve ıslak imzalı hazırlanmalı, orijinal belgeyi ibraz edilmelidir. 

5- Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

Pasaport son 10 yıl içinde alınmış, vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan, vize basımı için en 2 boş sayfası mevcut, deforme olmamış 

6- 2 adet yeni biyometrik fotoğraf

Biyometrik fotoğraf daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış, kişinin güncel halini temsil eden, 35x45 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerinde olmalıdır. 

7- Maaş bordrosu (Son 3 aya ait, ıslak imzalı ve kaşeli)

8- Şahsi banka hesap özeti 

* Başvuru tarihinden maksimum son 15 gün içerisinde alınmış,
* Son 3 aylık hesap haraketliliğini içeren,
* En az 4000 TL bakiyesi olan,
* Kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş.

* 10 günden fazla konaklama yapılması veya  beraberinde seyahat edeceği eş ve ya çocuğa sponsor olunması halinde banka bakiyesinin 4000 TL' nin üzerinde olmasına dikkat edilmelidir.
 
9- Kimlik fotokopisi

* Ön ve arka yüz

10- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

* Aile ve adres bilgilerini içermelidir.

* Evli bayanlar kızlık soyadını içeren Tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerini temin etmeyi unutmamalıdır. 2 farklı belge ibraz etmeleri gerekecektir.

11- Seyahat sağlık sigortası

Malta seyahati için yaptırılacak olan seyahat sağlık sigortasının, dönüş trarihinden itibaren 15 gün daha geçerliliği sahip olması gerekir

12. Satın alınmış gidiş-dönüş uçak bileti: Rezervasyon kabul edilmemektedir.

Malta Aile ve Arkadaş Vizesi başvurusu için başvuru sahibinin durumuna göre gereken ek belgeler

Kişi şirket sahibi ise;

 • Güncel şirket evrakları (orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK / Bağ-Kur hizmet dökümü
 • Banka hesap özeti (son 3 aylık, en az 4000 TL  bakiyeli, kaşe, imzalı ve banka imza sirküleri ile)

 
Kişi şirket çalışanı ise;

 • Güncel şirket evrakları (orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık, imzalı ve kaşeli)
 • Banka hesap dökümü (güncel, son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyeli, kaşe,imza ve imza sirküleri ile)

 
Kişi Devlet dairesi çalışanı ise;

 • Çalışma belgesi (bağlı bulunulan kurumdan alınmış)
 • Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık, imza ve kaşeli)
 • Banka hesap özeti (son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile)

 
Kişi Öğrenci ise;

 • Öğrenci belgesi (güncel, orijinal, ingilizce)
 • Muvafakatname (18 yaşından küçükler için, anne ve babadan noter onaylı, aslı)
 • Sponsorluk yazısı
  * Sponsor yazısı dilekçe formatında olmalıdır ve kişinin Malta vize başvuru evrakları arasında bulunması zorunludur. Sponsor yazısı öğrenciye sponsor olacak birinci dereceden yakın tarafından hazırlanacak bir dilekçe metnidir. Malta vize müracaatında bulunacak ev hanımına sponsor olacak kişi statüsüne (şirket sahibi, çalışan, emekli, devlet çalışanı vb.) göre gelir durumu gösteren belgelerin vize başvurusu sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir. 

Kişi Ev hanımı ise;

 • Sponsorluk yazısı
  *Sponsor yazısı dilekçe formatında olmalıdır ve kişinin Malta vize başvuru evrakları arasında bulunması zorunludur. Sponsor yazısı ev hanımına sponsor olacak anne, baba veya eş gibi birinci dereceden yakın tarafından hazırlanacak bir dilekçe metnidir. Malta vize müracaatında bulunacak ev hanımına sponsor olacak kişi statüsüne (şirket sahibi, çalışan, emekli, devlet çalışanı vb.) göre gelir durumu gösteren belgelerin vize başvurusu sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir.


Malta Vizesi Başvurusu Hakkında Önemli Hususlar

Malta vizesi için gereken başvuru evraklarını kargo ve kurye aracılığıyla tarafımıza ulaştırdıktan sonra evraklarınızın teslim alındığı bilgisini sizinle paylaşacağız. Malta aile ve arkadaş ziyareti vize evraklarınızın inceleme işlemi tamamlandıktan sonra vize randevu işleminiz tamamlanacak ve randevu tarihi tarafınıza bildirilecektir.

Malta aile ve arkadaş ziyareti vize evraklarınız güncel bilgileri içermelidir. Örneğin biyometrik fotoğrafınız son 6 ay içinde çekilmiş olmalı, banka hesap dökümleriniz son 3 aylık hesap hareketlerini içermelidir. Malta Konsolosluğu gerek gördüğü taktirde Malta aile ve arkadaş ziyareti vize için

Hazırladığınız evrakların kurallara uygun, güncel ve asıl veya suret olup olmadığına dikkat ediniz. Vize uyum koşullarına uygun olmayan evraklarınız konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Hazırladığınız evrakların vizenizin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar olabilir. Bu konuda karar ve yetki Malta Konsolosluğu ve Malta Büyükelçiliğine aittir.

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) geçilmiştir. Bu tarihinden itibaren Malta Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde Vize Merkezi temsilcimiz sizlere eşlik edecektir.

Biometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

Malta vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.

Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir sonraki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.

Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırır. Biometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biometrik fotoğrafınız başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.

Malta vize işlemlerinizin onay sürecinde kesin ve tam yetki Malta Konsolosluğu’na aittir. Vize Merkezi olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon