Trabzon

Telefon/Faks

0850 460 17 50

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Malta Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon ilinde ikamet eden Malta’ya vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımıza bilgi vermek amacıyla hazırladığımız sayfaya hoş geldiniz. Malta Vize Merkezi Trabzon ofisine gelerek Malta vizesi ve tüm dünya ülkeleri vizeleri için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi, bireysel ve kurumsal vize danışmanlık işlemleri veren; konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş bir kurumdur.

Malta’ya vize başvurusunu Trabzon ve çevresinden yapmak isteyen vatandaşlarımız, Trabzon Vize Merkezi ofisini şahsen ziyaret ederek ya da telefonla temsilcilerimizi arayarak iletişime geçebilirler. Vize Merkezi kısa mesaj ve e-posta gibi bilgilendirilme hizmetlerinden ücret talep etmemektedir.

Trabzon Vize Merkezi Şubesi'nden Trabzon Merkez başta olmak üzere Vakfıkebir, Şalpazarı, Sürmene, Of, Akçaabat, Hayrat, Dernekpazarı, Arsin, Maçka, Köprübaşı, Tonya, Araklı, Yomra, Ortahisar, Beşikdüzü, Düzköy, Çarşıbaşı, Çaykara ve Hayrat gibi tüm Trabzon ilçeleri için başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Bayburt, Giresun, Erzurum ve Gümüşhane gibi yakın illerden de Malta vize başvurusunu yapabilirsiniz.

Trabzon Vize Merkezi’ni 0850 460 17 50 no’lu telefondan arayabilir ya da trabzon@vizemerkezi.com mail adresine yazabilirsiniz. Ayrıca her türlü geri bildirim, öneri ve sorunuz için destek@vizemerkezi.com adresine de mail atabilirsiniz.

Malta vizesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi web sitesinde sizin için hazırlamış olduğumuz Malta kategorisindeki yazıları da inceleyebilirsiniz.

Malta Vizesi Başvuru Adımları - Trabzon

Malta’ya 6 ay (180 gün) süre içinde en fazla 90 gün sürecek şekilde kısa süreli seyahat etmek isteyen bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları Malta Schengen vizesine başvurmalıdırlar. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi vatandaşların kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesi almalarına gerek yoktur. Kısa süreli vize türleri seyahat amaçlarına göre turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, eğitim gibi türlere ayrılmaktadır.

Malta seyahatiniz 180 günlük süre içinde 90 günden fazla konaklamalı olacak ise D tipi uzun süreli vize türlerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvurular çalışma, oturum, uzun süreli eğitim gibi durumlarda bizzat Malta Konsoloslukları üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Trabzon Vize Merkezi ile Malta Vizesi Alma Hakkında

Vize Merkezi Trabzon şubesinden Malta vize başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

İlk olarak seyahat amacınıza, mesleki/kişisel durumunuza ve seyahatinizin tarih aralığına göre başvuracağınız Malta vizesini belirlemek için Vize Merkezi Trabzon ofisi ile iletişime geçmelisiniz.

Sonraki adımda Malta vize uzmanımızla birlikte belirlediğiniz Malta vize türünüze uygun evrak listesini almalı ve bu listedeki tüm evrakları tam ve doğru şekilde tamamlayıp dosya haline getirmelisiniz.

Evrakları istenen şekilde tamamladıktan sonra sunacağınız dosyayı Trabzon Vize Merkezi’ne şahsen ya da kargo yoluyla iletmeniz gerekir. Uzmanlarımızın yapacağı kontrolün ardından evraklarınızda herhangi bir eksik varsa bilgilendirilecek ve yeniden temin etmeniz istenecektir. Eksik evraklarınızı tamamlayıp tarafımıza iletmelisiniz.

Evraklarınızda eksiklik ya da hata yoksa sizin adınıza bir temsilcimiz belirlenen gün ve saatte vize başvuru merkezinden vize randevunuzu alacaktır. Daha önce vermediyseniz randevuda parmak izi kayıt işlemini yaptırmanız gerekir.

Malta vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu Vize Merkezi ofisimize gelerek ya da kargo ile teslim alabilirsiniz. Alınan vize kararlarının tamamen Malta Konsoloslukları’na ait olduğunu ve bizim herhangi bir etkimizin bulunmadığını hatırlatırız.

Malta Vizesi için Gerekli Evraklar - Trabzon

Malta vizesi için hazırlanması zorunlu olan evraklar başvuru sahiplerinin mesleki durumlarına, seyahat amaçlarına ve tarihlerine göre değişmektedir.

Malta’ya sadece turistik amaçlarla seyahat edilmek isteniyorsa Malta turistik vizesi; toplantı, fuar, iş görüşmesi gibi ticari amaçlarla gidilecek ise Malta ticari vizesine başvurulmalıdır. Bunun yanında eğer Malta’da yaşayan aile üyesi, akraba veya arkadaşlar ziyaret edilecekse Malta aile ve arkadaş ziyareti vizesi; kısa süreli eğitim için Malta’ya gidilecekse Malta öğrenci/dil okulu vizesi gibi vize kategorilerine başvurulmalıdır. Hazırlanacak evraklar da başvurulan vize türüne uygun olmalıdır.

Tüm evraklar tam, doğru, hatasız ve birbiriyle tutarlı olmalıdır. Aksi şekilde hazırlanacak evraklar Malta vize reddi alınmasına neden olabilir. Evraklar hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz web sitemizdeki “Malta vize evrakları” kategorisini inceleyebilir ve ofislerimizi arayabilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon Şubesi Malta Vize Başvurusu

Malta vizesine Trabzon’dan başvuru yapacak kişiler, Trabzon Vize Merkezi şubesini mesai saatleri içinde ziyaret edebilirler. Uygun vakti olmayan başvuru sahipleri ise müşteri temsilcilerimizi arayarak randevu talep edebilir ve zamandan tasarruf edebilirler.

Vize Merkezi Trabzon ofisimizi Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında; Cumartesi günü ise 08.30 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Trabzon’dan Alınan Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta Schengen vizesi yaklaşık 7 - 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun resmi gün ve tatilleri, yoğun günleri, ek evrak talepleri gibi durumlar bu süreyi uzatabilmektedir. Malta vize reddi alan vatandaşların yeniden başvuru hakkı vardır ancak ücret iadesi olmamaktadır.

Malta Vize Merkezi Trabzon ofisini arayarak, sormak istediğiniz tüm konularda bilgi alabilir ve Malta vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Malta vize merkezi trabzon

Malta ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Malta Vizesi Trabzon
G. I. 28/07/20, 11:18

Trabzon’da inşaat sektöründe faaliyette bulunan bir firmayız. Şirket ortağımız ve 2 çalışanımız 2 ay içerisinde Malta’da aynı sektördeki bir firmayı ziyaret edeceklerdir. Vize işlemlerimizi danışmanlık hizmeti alarak yapmak istiyoruz. Siz bu konuda yardımcı olabiliyor musunuz? Malta vizesi Trabzon başvuruları nereye yapılmaktadır?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI