Transit Vize

Transit vize Türkiye´den hareketle Schengen ülkesi olmayan üçüncü bir ülkeye giderken Malta’da bir havalimanında uluslararası transit bölümünü terk etmeden ve pasaport kontrolünden geçmeden aktarma yapmak ya da kara yoluyla üçüncü bir ülkeye gitmek için kullanılır. Malta transit vizesi kısa dönem için verilen vize grubuna dâhildir. Malta Schengen bölgesi üyesi olduğu için Malta ticari vizesi Schengen başvurusuyla alınır. Malta vizesi alırken biometri ve VİS işlemlerinizin doğru olmasına, doğru vize türüne başvuru yapmaya dikkat etmenizde fayda vardır. Aşağıda Malta vize evrakları listesini bulabilir, ayrıntılar ve Malta turistik vizesi hakkındaki sorularınız için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

Malta Transit Vizesi Evrak Listesi 2016

Malta transit vizesi almak için temel vize evraklarınıza ek olarak aşağıdaki belgeleri temin etmelisiniz.

  • Gidilecek ülkeye ait uçak rezervasyonu ya da öngörülen seyahat planını gösteren belgeler.
  • Gidilecek ülkenin vizesi aslı ve fotokopisi.
  • Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş(6 aydan eski olmayan), beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 ebatlarında). Fotoğrafın arkasına isim soy isim yazılması gerekir.
  • Sonuç Belgesi başvurunuzun hangi yabancı dilde incelenmesini istediğinize dair imzalanmış dil seçim belgesi. Bu belge aşağıdaki web adresinden temin edilebilir
  • 1 adet dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu

Pasaport Kriterleri

Pasaport kriterleri Malta transit vizesine başvurmadan önce tamamlamanız gereken adımları içerir.  Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaportun planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 ay geçerliliği olmalıdır. Pasaportun içerisinde en az 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri çekilmelidir.

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Transit Vize
Malta Dil OKulları
Malta Erasmus Vizesi
Gemici Vizesi
Vize Evrakları
Vize Ücretleri
Vize Reddi
Telefon
x