Malta Ticari Vize

Malta Konsolosluğu değişen koşullar göre Malta ticari vizesi evraklarında değişiklik yapabilmektedir. Güncel vize evraklarıyla Malta ticari vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın

Malta Konsolosluğu tarafından belirlenen Malta ticari vizesi için gereken evrak listesini sayfamızda bulacaksınız. Malta Ticari vizesi için gereken evrak listesinin en güncel haline ulaşmak için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Malta ticari vizesi için hazırlayacağınız evrakların vize kurallarına uygun ve güncel olmasına, evrakların asıllarının veya suret belgelerinin talep edilip edilmediğine dikkat ediniz. Malta Schengen Vize uyum şartlarına uygun olmayan evraklarınız konusunda sizleri bilgilendirmek Vize Merkezinin görev sahası içindedir. Malta vize evrakları vizenizin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar olabilir. Bu konuda karar ve yetki Malta Konsolosluğu ve Malta Büyükelçiliğine aittir.

Malta Ticari Vizesi almak isteyen hazırlaması gereken belgeler


Malta ticari vizesi almak isteyen Şirket Sahipleri ve Şirket Çalışanlarının hazırlaması gereken evraklar aşağıda sunulmaktadır. Ancak Malta Ticari vize ve diğer Malta vizesi işlemleriniz sırasında Malta Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talep edebilmektedir.  
 
1. Dilekçe - Şirketin antetli kağıdına yazılmış, şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Malta Konsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi

2. Pasaport - Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli

3. İki adet Biometrik fotoğraf; 35 x 45 mm ölçülerinde, son üç ay içerisinde çekilmiş, pasaportunuzda başka bir vize var ise o vizenin alınması için kullanılmamış

4. Ticari Davetiye; Malta'daki firmadan gelecek olan davetiye mail ya da faks olabilir.

a. Davet eden firmanın antetli kağıdına yazılmalıdır. Davet edilen firmanın ünvanı, adresi, telefon numaraları, belirtilmelidir.
b. Davet edilen kişi/kişilerin pasaportundaki kişisel bilgiler, mesleki görevi, seyahatin sponsoru ve konaklama bilgileri
c. Talep edilen vizenin başlangıç-bitiş tarihleri ve birden çok seyahat olacaksa tarih aralığı belirtilmelidir
Fuar/sergi ziyareti ise giriş bileti, katılımla ilgili belgeler veya fuar standına ilişkin belge.

5. Ticari Davetiye gönderen kişinin Malta kimlik ya da pasaport fotokopisi

6. Şirketin Orijinal Faaliyet Belgesi

7. Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi

8. Vergi Levhası fotokopisi

9. Şirket İmza Sirkülerinin fotokopisi

10. SGK İşe Giriş Bildirgesi

11. SGK Hizmet Dökümü

12. Son 3 aylık Maaş Bordrolarının orijinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar).

13. Şirketinizin son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü

a. Dilekçenizde masrafları üstlenen kişi veya kurum kim ise banka hesabı ona ait olmalı ve içerisinde en az 4000 TL bakiye bulunmalıdır.
b. 15 günden eski olmayan hesap hareketi, Hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve imza sirküleri de olmalıdır.

14. Varsa Kira Gelirleri fotokopisi, Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatı fotokopisi

15. Kimlik Fotokopisi

16. Seyahat sağlık sigortası: Dönüş tarihinden sonra 15 gün daha geçerli olmalıdır. 

17. Satın alınmış gidiş-dönüş uçak bileti: Rezervasyon kabul edilmemektedir.

Malta Ticari Vize Başvurusu Önemli Hususlar

Malta ticari vize evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlamış yolcularımız, vize işlemlerinde zamandan kazanmak için evrakları  kargo veya kurye ile tarafımıza ulaştırabilir. Evraklarınızın teslim alındığı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Evraklarınızın inceleme işlemi tamamlandıktan sonra uygun olan ilk iş gününde randevu işleminiz tamamlanacak ve randevu tarihini tarafınıza bildireceğiz. Bulunduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi şubemize telefon veya e-posta ile ulaşmak için Şubelerimiz bölümünü inceleyiniz.

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemlerinde VIS (parmak izi uygulaması) başlamıştır. Bu tarihinden itibaren Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde Vize Merkezi temsilcimiz size eşlik edecektir. Biyometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

Malta Ticari vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.

Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 59 ay içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir sonraki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur.

Oldukça önemli bir noktayı hatırlatmakta fayda görüyoruz ki Malta Ticari vize başvurularınız onay sürecinde kesin ve tam yetki Malta Konsolosluğu’na aittir. Vize Merkezi olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.

Vize Merkezi patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. Şahıslara itibar etmeyiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon