Malta Ticari Vize

Malta Ticari Vize

Malta Konsolosluğu değişen koşullara göre Malta ticari vizesi evraklarında değişiklik yapabilmektedir. Güncel vize evraklarıyla Malta ticari vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın.

Malta Konsolosluğu tarafından belirlenen Malta ticari vizesi için gereken evrak listesini sayfamızda bulacaksınız. Malta ticari vizesi için gereken evrak listesinin en güncel haline ulaşmak için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Malta ticari vizesi için hazırlayacağınız evrakların vize kurallarına uygun ve güncel olmasına, evrakların asıllarının veya suret belgelerinin talep edilip edilmediğine dikkat ediniz. Malta Schengen vize uyum şartlarına uygun olmayan evraklarınız konusunda sizleri bilgilendirmek Vize Merkezi'nin görev sahası içindedir. Malta vize evrakları vizenizin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar olabilir. Bu konuda karar ve yetki Malta Konsolosluğu ve Malta Büyükelçiliği'ne aittir.

Malta Ticari Vize Başvurusu

Malta’ya en fazla 90 gün konaklamalı olacak şekilde; toplantı, fuar, iş gezisi, iş görüşmesi gibi nedenlerle seyahat edecek bordo pasaporta sahip T.C. vatandaşları Malta ticari vize başvurusu yapmalıdır. Malta ticari vizesi de bir Schengen vize türüdür ve yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşlar bu vizeden muaftır.

Ticari vize Malta için yapılan başvurularda seyahatin amacı, süresi ve mesleki durum tam olarak belirtilmelidir. Hazırlanması zorunlu olan evraklar da bu bilgilere göre hazırlanmalı; eksiksiz, hatasız ve tutarlı bilgilerle dolu olmalıdır. Vize Merkezi, konsolosluklara ve yetkili acentalara akredite olarak hizmet vermektedir. Ticari vize başvurusu, evrak hazırlanması, vize randevu alımı, vize sonuçlanması gibi tüm vize aşamalarında başvuru sahiplerine danışmanlık vermektedir. Başvuruların direk olarak konsolosluklara yapılamadığını hatırlatmak isteriz.

Ticari vize Malta başvurularında evrakların dışında vize randevusu da çok önemli bir aşamadır. Schengen sistemine daha önce parmak izi kaydı yaptırmamış olan yolcular bu işlemi en yakın yetkili vize başvuru merkezine giderek mutlaka yaptırmak zorundadır. Parmak izi bilgileri sistemde 5 yıl saklı tutulmakta; eğer son 5 yıl içinde bu işlem yaptırıldıysa yeniden yaptırılmasına gerek bulunmamaktadır. Vize randevusunda Vize Merkezi ekibinden bir danışmanımız sizlere eşlik edecektir.

Malta ticari vize sonuçlanma süresi 7-10 iş gününü bulmaktadır. Konsoloslukların her zaman ek evrak ya da mülakat talep etme hakkı bulunur ve bu durum vize sonuçlanma süresini etkileyebilmektedir. Ayrıca resmi tatil günleri ve konsolos yoğunlukları da hesaba katılarak başvuru işlemlerine seyahatten en az 30 gün önce başlanması önemlidir.

Bazı durumlarda Malta ticari vize başvurusu ret kararı ile sonuçlanabilmektedir. Bu durumda başvuru sahipleri yeniden başvuru yapabilir ancak ödenen vize ücretleri iade edilmemektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz ofislerimizi ziyaret edebileceğiniz gibi, telefon yoluyla da iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi ile Malta Ticari Vizesi

Malta Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri tarafından yetki verilmiş kurumlardan biri olan Vize Merkezi ile Malta ticari vizesi hızlı ve kolay bir şekilde alınabilmektedir. Bunun için izlenmesi gereken yolları aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Malta’ya iş toplantısı, fuar katılımı, yatırım görüşmeleri gibi ticari amaçlarla kısa süreli seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşı iseniz Malta ticari vizesine başvurmanız gerekir. Zamandan tasarruf etmek ve uzun süren prosedürlerle kendiniz uğraşmak istemiyorsanız Malta Vize Merkezi ile ticari vizeye başvurabilirsiniz.

Bu süreçte Vize Merkezi ile ilerlemeye karar verdiğinizde önce mesleki ve sosyal durumunuz, seyahat nedeniniz ve tarihleriniz gibi konularda danışmanlarımızla bilgi alışverişi gerçekleştirirsiniz. Uzman vize danışmanlarımız başvuracağınız vize türü için hazırlamanız gereken evrakların listesini size mail ve sms yoluyla iletir.

Size iletilen evrakları eksiksiz ve hatasız şekilde tamamlayarak dosya haline getirmeniz ve tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Evraklar Malta Vize Merkezi uzmanlarına ulaştıktan sonra hata/eksik olup olmadığı kontrol edilerek size bilgisi verilir. Aynı zamanda eğer eksik evraklar varsa tamamlamanız için aynı mailde yine bilgisi verilecektir. Eksik evrakları tamamlayıp yeniden bize göndermeniz gerekir. Tüm evraklar hatasız ve tam ise vize randevunuz uzmanlarımız tarafından alınmak üzere onayınız istenir.

Uzmanımız parmak izinizi vermeniz için sizin adınıza yetkili başvuru merkezinden vize randevusu aldıktan sonra belirlenen gün ve saatte randevuya gitmeniz gerekmektedir. Bir danışmanımız randevuda size eşlik edecektir. Son 5 yıl içerisinde Schengen için parmak izi verdiyseniz bu randevuda bizzat bulunmanıza gerek yoktur.

Vize Merkezi ile Malta ticari vizesi başvuruları, konsolosluğun talepleri ve resmi tatillere göre değişmekle birlikte genellikle 7-10 iş gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize sonucunuz çıktığında pasaportlarınızı isterseniz ofislerimizden kendiniz teslim alabilirsiniz; isterseniz de kargo yoluyla size ulaştırılabilmektedir.

Malta Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta ticari vizesi almak isteyen şirket sahipleri ve şirket çalışanlarının hazırlaması gereken evraklar aşağıda sunulmaktadır. Ancak Malta ticari vize ve diğer Malta vizesi işlemleriniz sırasında Malta Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talep edebilmektedir.

 1. Dilekçe - Şirketin antetli kağıdına yazılmış, şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Malta Konsolosluğu'na hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi
 2. Pasaport - Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli
 3. İki adet biyometrik fotoğraf; 35 x 45 mm ölçülerinde, son üç ay içerisinde çekilmiş, pasaportunuzda başka bir vize var ise o vizenin alınması için kullanılmamış
 4. Ticari davetiye; Malta'daki firmadan gelecek olan davetiye mail ya da faks olabilir.
 5. Davet eden firmanın antetli kağıdına yazılmalıdır. Davet edilen firmanın ünvanı, adresi, telefon numaraları, belirtilmelidir.
 6. Davet edilen kişi/kişilerin pasaportundaki kişisel bilgiler, mesleki görevi, seyahatin sponsoru ve konaklama bilgileri olmalıdır.
 7. Talep edilen vizenin başlangıç-bitiş tarihleri ve birden çok seyahat olacaksa tarih aralığı belirtilmelidir.
 8. Fuar/sergi ziyareti ise giriş bileti, katılımla ilgili belgeler veya fuar standına ilişkin belge.
 9. Ticari davetiye gönderen kişinin Malta kimlik ya da pasaport fotokopisi
 10. Şirketin faaliyet belgesi
 11. Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
 12. Vergi levhası fotokopisi
 13. Şirket imza sirkülerinin fotokopisi
 14. SGK işe giriş bildirgesi
 15. SGK hizmet dökümü
 16. Son 3 aylık maaş bordrolarının orijinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar).
 17. Şirketinizin son 3 aya ait banka hesap cüzdanı veya banka hesap dökümü
 18. Dilekçenizde masrafları üstlenen kişi veya kurum kim ise banka hesabı ona ait olmalı ve içerisinde en az 25.000 TL bakiye bulunmalıdır. Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.
 19. 15 günden eski olmayan hesap hareketi, hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve imza sirküleri de olmalıdır.
 20. Varsa kira gelirleri fotokopisi, tapu fotokopisi, araç ruhsatı fotokopisi
 21. Kimlik fotokopisi
 22. Seyahat sağlık sigortası:Dönüş tarihinden sonra 15 gün daha geçerli olmalıdır.
 23. Satın alınmış gidiş-dönüş uçak bileti: Rezervasyon kabul edilmemektedir.

Malta Ticari Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Malta vizesi başvuruları ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak olası aksilikler, konsolosluk veya vize işlem merkezlerindeki dosya akışının yoğunluğu ya da resmi tatiller bu sürecin uzamasına neden olabilmektedir. Bu nedenle en az 30 iş günü önce vize başvurunuzu yapmanızı öneriyoruz.

Malta Büyükelçiliği ve Konsolosluğu bazı başvuru dosyaları için ek evrak talep edebilmektedir. Bu da sürecin biraz daha uzamasına neden olabilir. Malta vize yetkilileri seyahatinizden 3 ay öncesine kadar başvuru alınmasına izin vermektedir.

Malta Ticari Vize Başvurusu Önemli Hususlar

Malta ticari vize evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlamış yolcularımız, vize işlemlerinde zamandan kazanmak için evrakları kargo veya kurye ile tarafımıza ulaştırabilir. Evraklarınızın teslim alındığı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Evraklarınızın inceleme işlemi tamamlandıktan sonra uygun olan ilk iş gününde randevu işleminiz tamamlanacak ve randevu tarihini tarafınıza bildireceğiz. Bulunduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi şubemize telefon veya e-posta ile ulaşmak için "Şubelerimiz" bölümünü inceleyiniz.

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemlerinde VIS (parmak izi uygulaması) başlamıştır. Bu tarihinden itibaren Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde Vize Merkezi temsilcimiz size eşlik edecektir. Biyometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

Malta ticari vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.

Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 59 ay içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir sonraki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur.

Oldukça önemli bir noktayı hatırlatmakta fayda görüyoruz ki Malta ticari vize başvurularınız onay sürecinde kesin ve tam yetki Malta Konsolosluğu’na aittir. Vize Merkezi olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.

Vize Merkezi patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. şahıslara itibar etmeyiniz.

Malta vize merkezi iletişim

Malta ile ilgili sizden gelen sorular

12 sorudan en popüler 12 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Malta ticari vize ile Hollanda'ya gitmek
  S.K, 21 Nis 2022, 16:31

  Merhabalar, Malta’dan 1 ay önce alınmış 1 yıllık ticari vizem mevcut fakat Ben Malta’ya henüz seyahat etmedim. Öncesinde Hollanda’ya seyahatim söz konusu Malta ticari vize ile Hollanda’ya gitmek sorun teşkil eder mi? Başvurumu Malta’dan yapmıştım ama programımda değişiklik oldu ve acil bir şekilde önceliğim Hollanda bu vize ile Hollanda sınırında problem yaşamaktan korkuyorum. Bu bana bir sorun olur mu? Ya da ne yapmam gerekiyor Malta’ya şuan için seyahatim mümkün görünmüyor. Bir iş seyahatim olacaktı fakat firma sahipleri şuan Malta’da değil ve benim oraya şuan için gitmem bir işe yaramayacak. Ne yapmamı önerirsiniz? Bilgi rica ediyorum, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım?
  K.F, 21 Nis 2022, 16:52

  Selamlar. Malta’da bir firmada ufakta olsa ortaklığım bulunuyor. İleride Malta’ya yerleşme durumum olabilir. Ama şimdilik böyle bir planım yok fakat iş için devamlı Malta’ya gidip geliyorum.4 -5 adet Malta vizem mevcut Malta’daki firmadan tarafıma gelen davetiye ile başvuru yapıyorum en uzun verdikleri vize 2 yıllık. Ben daha uzun süreli vize almak istiyorum. Malta’dan ev aldım, ticari vize nasıl alırım uzun olarak. Bana bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. İş ve yoğunluğum sebebi ile devamlı evrak hazırlatmak ve işlemlerle uğraşmak oldukça zor ve meşakkatli 5 yıl schengen bölgesi vize verebildiğini öğrendim pasaportumda oldukça fazla vizem var 5 yıllık başvuru yapmak istiyorum. Son olarak en son 2019 da Malta’dan aldığım vize başvurumda parmak izi verdim bir daha bu başvuruda parmak izi vermeme gerek var mı? Gelmek zorunda kalacak mıyım? İşlemlerimi sizinle yapmak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Şirketimin temsilciliğini kurdum Malta'da oturum nasıl alırım?
  S.O, 21 Nis 2022, 16:57

  Merhabalar, Şirketimin Malta’da temsilciliğini kurdum, Malta’da oturum nasıl alırım? İnternet üzerinde oldukça fazla bilgi kirliği bulunmakla birlikte bu oturum işlemini yapacak bir kurum bulamadım. Başvurumu nereden yapabilirim ve şirket belgelerimi sunmam gerekir mi? Malta Konsolosluğuna ulaşamıyorum. Ne yapmam gerekiyor? Bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim?
  Ç.K, 22 Nis 2022, 13:33

  Merhabalar, Malta’ya ticari olarak bir seyahat planım var. Malta ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim? Eşim çalışan ve eşimle beraber seyahat planım olacak. Ben bu davet ile hem eşim hem kendim için vize başvurusu yapmak istiyorum. Bu davetle eşime de vize başvurusu yapabilir miyim? Ben işveren olarak evraklarımı hazırladım eşim çalışan onun işyerinden alması gereken belgeler nelerdir? Bilgi rica ediyorum, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta şoför vizesi ret geldi
  H.M, 22 Nis 2022, 14:16

  Selamlar, Malta’ya çalıştığım firma üzerinden şoför vize başvurusu yaptım. Malta şoför vizesi ret geldi ne yapmam gerekiyor? Firma bana itiraz hakkım olduğunu iletti ben itiraz hakkımı kullanmak istiyorum. Bana bu konu hakkında yardımcı olur musunuz? Başvuru ret itirazımı nereye nasıl yapmam gerekiyor? Başvurumu sizinle yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta ticari vize ile Almanya'ya gitmek
  A.K, 22 Nis 2022, 14:32

  Merhabalar, Malta’dan ticari bir davetiyem gelecek. Ama önce Almanya’ya 2 günlük turistik bir seyahatim söz konusu olacak. Almanya’dan başvuru yapmak istemiyorum. Malta ticari davet ile başvuru yapmamın kendim için çok daha garanti olduğunu düşünüyorum. Aldığım Malta ticari vize ile Almanya’ya gitmek sınırda sorun yaratır mı? Bana bu konuda ne önerirsiniz? Başvurumu Malta olarak yapmamı önerir misiniz? Malta yapma durumumda işveren olarak ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta ticari vizesi için otel uçak lazım mı?
  H.K, 19 Nis 2022, 16:34

  Selamlar, Malta’ya ticari bir iş seyahatim için başvuru yapmak istiyorum. Fakat bana iletilen evrak listesinde otel ve uçak rezervasyonları istendiği yazıyor. Malta ticari vizesi için otel uçak lazım mı? Otel ve uçak biletlerini vize çıkmadan almam gerekiyor mu? Ben bu rezervasyonları satın almadan sadece rezervasyon halinde sunsam vizemin ret olmasına sebep olur mu? Bu rezervasyonları benim yerime siz yapabilir misiniz? Bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı?
  B.K, 19 Nis 2022, 16:54

  Merhabalar, Malta’ya ticari bir seyahatim olacak. Malta’dan davetiyem geldi fakat Malta ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı? Bu konu hakkında bana bilgi alabilir miyim? Ayrıca işverenim ben ne gibi evraklar hazırlamam gerekiyor? Başvuru esnasında davetiyenin orijinal mi sunulması gerekmektedir. Benim davetim henüz gelmedi mail çıktısı sunmamda herhangi bir problem olur mu? Bilgi rica ediyorum, Güzel Çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz?
  E.K, 20 Nis 2022, 11:51

  Merhabalar, Malta’ya ticari bir vize başvurusu yaptım. Fakat gelen ticari davet ile Malta ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz? Ne gibi bir işlem yapmam gerekiyor benim vizeyi almak için itiraz etsem sonucu ortalama ne kadar sürede tarafıma ulaşır? Ya da bana ne önerirsiniz, başvuru yapmam daha mı mantıklı nasıl işlem yapabilir ve vize alma olasılığım olabilir? Bilgi ve danışmanlık rica ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ticari vize ile Malta'da çalışabilir miyim?
  K.L, 20 Nis 2022, 12:12

  Merhabalar, Malta’da bir devlet kurumunda mutfak montajı için seyahat planım var ben ve 3 çalışma arkadaşım Malta’ya montaj için gideceğiz. Ticari vize ile Malta’da çalışabilir miyim? Bu vize ile Malta’da çalışmam sorun teşkil eder mi? Malta çalışma izni almak zorunda mıyım? Çalışma izni vize başvurusu hem çok uzun sürüyor hem de maliyetli oluyor bizim için ben ticari vize almak istiyorum. Ama sorun yaşamaktan korkuyorum. Bana bilgi verir misiniz? Teşekkürler, İyi çalışmalar diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta Ticari Davetiye
  B.Akman, 10 May 2020, 01:19

  Firmamız bilişim ve iletişim sektöründe faaliyet gösteriyor. Çalışanımız, Malta’daki firma ile görüşmeye gideceğinden karşı firmadan Malta ticari davetiye alacak mıyız? Görüşme Temmuz ayında planlanıyor, bu işlemler ne kadar sürer? Belgeler nelerdir, yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta Ticari Vize
  C.S., 31 May 2020, 17:52

  Merhaba, denizcilik alanında faaliyet gösteren bir firmayız. Çalışanımız ve işverenimizin, Temmuz ayı içerisinde Malta’da bulunan şirket ile görüşmek için ziyaret planımız bulunmaktadır. Malta ticari vize başvurusu için belgeleri tamamlayarak başvurumuzu yapmak istiyoruz. Belgeler ve süreç hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Malta için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.