Malta Başkonsolosluğu İstanbul

Malta İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye’de yaşayan Malta vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan yabancı uyruklu vatandaşların vatandaşlık işlemleri, vize işlemleri, kayıt işlemleri, oturum işlemleri gibi resmi işlemlerin yapıldığı Malta Büyükelçiliği dışında Türkiye’de var olan en resmi kurumdur.

Malta Ulusal Vizesi (uzun süreli vize) almak için Malta İstanbul Başkonsolosluğu ya da Malta Büyükelçiliği Konsolosluk vize bölümüne başvurulması gerekmektedir. Malta Kısa süreli( Schengen vizesi) vizesi için ise (180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek şekilde) Malta Başkonsolosluğu İstanbul’un yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine başvuru yapılmaktadır.

 

Malta Konsolosluğu İstanbul Görev Bölgesi

Malta İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye'nin her bölgesinden yapılan Malta vize başvurularını kabul etmektedir. Malta İstanbul Başkonsolosluğu Malta vizesinin sonucuna dair karar veren tek yetkili merciidir. 


 


Malta İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

Malta İstanbul Başkonsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş Schengen vize başvuru formu sunmalıdır.

 

Malta İstanbul Başkonsolosluğu İletişim

Adres: Aydede Cad. No: 16/11, 80090 Taksim- İstanbul

Telefon: (212) 311 12 12

Faks: (212) 311 12 00

E- Posta: maltaconsulate.istanbul@gov.mt

 

Malta Başkonsolosluğu İstanbul Ulaşım

 

 

Yükleniyor...
Telefon