Ticari Vize Dilekçe Örneği

Malta’ya ticari iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb. amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Malta İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Malta ticari vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Malta ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

  • Malta ticari vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Malta ticari vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Malta’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Malta ticari vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Malta ticari vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi (Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Malta’a seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Malta ticari vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Malta Konsolosluğu’na ticari vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Malta ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Malta Ticari Vize Dilekçe ÖrneğiMalta Ticari Vize Dilekçe Örneği

Malta vize reddi

Yükleniyor...