İsrail Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz.
İsrail vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman
Vize Merkezi'dir.

İsrail Vizesi

Vize Merkezi, İsrail vizesi işlemlerinde uzman ekibiyle profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir.  Vize Merkezi’nin İsrail vize departmanı, vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanızda size yardımcı olmaktadır. İsrail Konsolosluğu, İsrail vizesini sonuçlandırma yetkisine sahip tek yetkili mercidir. İsrail Konsolosluğu tarafından belirtilen İsrail vize evrak listesine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  

İsrail vizesi ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz. İsrail vizesi işlemleri için İsrail Konsolosluğu'na şahsen gelmenize gerek yoktur. İsrail vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz takdirde başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Vize Merkezi İsrail Departmanı sizin adınıza başvuru yapma ve takip etme yetkisine sahiptir.

İsrail Vize Başvurusu

İsrail vize başvurusunda kullanacağınız pasaportunuzun İsrail seyahatiniz sonrasında en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır. İsrail vizenizin onaylanması için ülkenin vize başvuru koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Vize Merkezi İsrail Departmanı ihtiyacınız olan vize türünü belirler ve sizin adınıza İsrail vize başvurunuzu tamamlayarak seyahat planınızın sorunsuz şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi İsrail Vizesi başvuru evraklarınızı hazırlamanıza yardım ederek başvurunuzu gerçekleştirse de vize onayı almanızda herhangi bir etkisi yoktur. İsrail vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca İsrail Konsolosluğuna aittir.  

Yabancı ülke vatandaşlarının İsrail’e giriş koşullarını belirleyen yasaları uygulama yetkisi yalnızca İsrail Büyükelçiliği'ne ve İsrail Başkonsolosluğu'na aittir.

İsrail ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize muafiyeti anlaşmasına göre Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip kişiler İsrail’e olan seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek koşulu ile İsrail vize prosedürlerinden muaftırlar. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaportuna sahip kişiler İsrail vizesine tabidirler.

İsrail vize başvuruları randevu sistemiyle yapılmamaktadır. İsrail vize başvuruları şahsen yapılma zorunluluğu bulunmamaktadır. İsrail vize başvurunuzu sizin adına en kısa sürede gerçekleştirmek için Vize Merkezi İsrail Departmanı müşteri temsilcimizi arayabilir, durumunuza uygun evrak listesini talep edebilirsiniz. 

ÖNEMLİ NOT: İsrail vizesine başvuracak yabancı uyruklu vatandaşların randevu alarak bizzat başvuru yapmaları ve 126 TL vize başvuru ücreti yatırmaları gerekmektedir. 

İsrail Vizesi

İsrail Vizesi için Gerekli Evraklar

1. İsrail Vizesi Başvuru Dilekçesi. Şirket sahipleri veya çalışanlar bu dilekçeyi bağlı bulundukları şirketin antetli kağıdına, kaşe ve ıslak imzalı olarak İsrail Konsolosluğu'na hitaben hazırlamalıdırlar.
2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
3. Tam Vukuatlı Nüfus kayıt örneği
4. Son 3 aylık Banka Hesap Özeti. En az 4000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte
5. Seyahat dönüş tarihinden sonra en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport
6. 2 adet  5x5 cm ölçülerinde, güncel ve beyaz fon üzerine fotoğraf
7. Çalışanlar için SGK Hizmet Dökümü
8. Güncel Şirket Belgeleri. Şirket sahipleri ve çalışanları için geçerlidir. Faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası ve sicil gazete fotokopileri.
9. Öğreciler için öğrenci belgesi
10. Muvakatname. 18 yaşından küçükler için anne baba onaylı, orijinal belge.

İsrail Vize Ücreti

İsrail vize ücreti İsrail’de kalma sürenize, seyahatinizin amacına ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun vize ücretinizi öğrenmek ve vize başvuru evraklarınızı müşteri temsilcimizden e-mail olarak talep edebilirsiniz.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail Vizesi ortalama olarak 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İsrail vize işlemlerine seyahat tarihinden en az 15 gün önce başlanılması gecikmelere karşı önlem olması açısından tavsiye edilmektedir.

İsrail Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

İsrail Konsolosluğu, İsrail vize işlemleri için kullanılacak olan fotoğraf ölçülerine özellikle dikkat etmektedir. İsrail vizesi fotoğraf ölçüsü 5x5 cm öçülerinde olması gerekmektedir.

İsrail Vize Türleri

İsrail vize işlemleri için seyahat planınıza uygun evrak listesine, İsrail vizesi başvuru formuna, İsrail Turistik Vize, İsrail Ticari Vize, İsrail Çalışma Vizesi, İsrail Ögrenci Vizesi, İsrail Aile-Akraba ziyareti vizelerine ait detaylı evrak listesine sitemizden veya Vize Merkezi müşteri temsilcilerini arayarak ulaşabilirsiniz.

İsrail Konsolosluğu

İsrail Konsolosluğu, İsrail vize başvurularının değerlendirildiği ve Türkiye’deki İsrail vatandaşlarının konsolosluk işlemleri, resmi evrak işlemlerinin yürütüldüğü İsrail Devletinin diplomatik temsilciliğidir. İsrail vize müracaatınızda ibraz etmeniz gereken güncel evrak listesini sitemizde bulabilirsiniz Vize Merkezi İsrail sayfasında bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz ve vize ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İsrail vize başvurunuzu sizin adınıza en hızlı şekilde gerçekleştirebilmemiz için gerekli evrakları adresimize kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Belgelerinizin elimize ulaştıktan sonra İsrail vize başvurunuzu uygun olan ilk başvuru gününde gerçekleştireceğiz. İstanbul dışındaki diğer illerden de gerekli belgeleri bize kargo ile göndermeniz halinde İsrail vize başvurunuzu sizin adınıza yapmaktayız.

İsrail Turist Vizesi

İsrail Turist Vizesi başvurularında otel rezervasyon dökümünüz de başvuru belgeleriniz arasında olmalıdır. İsrail Turist vize başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama olarak 7-10 iş günü arasında değişmektedir. İsrail vize başvurunuzu İsrail Konsolosluğunun yoğunluk durumunu göz önünde bulundurarak gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

İsrail Vizesi

İsrail Ticari Vizesi

İsrail ticari vize başvuru dosyanıza diğer evraklarınıza ek olarak İsrail’de iş bağı kurduğunuz firmadan temin edeceğiniz davet mektubunu da eklemelisiniz. İsrail Ticari vize evrakları işveren ve çalışan olarak ayrılmaktadır. Bir şirketin çalışanıysanız bağlı olduğunuz şirketin antetli kağıdına işveren tarafından şahsen yazılmış dilekçeyi, işverenseniz şirketinizin antetli şahsen yazacağınız dilekçeyi başvuru dosyanıza eklemelisiniz.  Detaylı işveren ve çalışan evrak listesi için İsrail ticari vize sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İsrail Çalışma Vizesi

İsrail’deki bulunma amacı iş nedeniyle olan kişilere verilen bir vizedir. İsrail çalışma vizesi İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile verilmektedir. İsrail çalışma vizesinin geçerlilik süresi yine İçişleri Bakanlığı’nın mevzuatına uygun olarak verilmektedir. İsrail çalışma vizesi sahibinin İsrail’e belirtilen süre içerisinde giriş yapması gerekmektedir ve vizenin üstünde belirtilen zamanda ülkede ikamet etmelidir.

İsrail Öğrenci Vizesi

İsrail’de bulunan ilk, ortaokullarda veya akedemik kurumlarda eğitim almak isteyen kişilere verilen bir vize türüdür. İsrail öğrenci vizesi 1 yıl süresince çoklu giriş ve çıkış için geçerli olmaktadır. Öğrenci vizesi ile İsrail’de çalışma izin verilmez. Öğrenci vizesi için İsrail’deki eğitim kurumundan sertifikasyon alınması gerekmektedir.

İsrail Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

İsrail aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru sahibine İsrail’den gelen davetiye, davet eden kişinin kişisel ve iletişim bilgileri, davet ettiği kişi ile yakınlık derecesi, davet edilen hakkında bilgi, ziyaretin amacı, talep edilen vize süresi, kalınacak evin adresi, seyahat giderlerinin karşılanacağına dair bilgilerin belirtilmesi gerekmektedir.

İsrail Vize Reddi

İsrail vize başvurunuz reddedilirse yeni bir İsrail vize başvurusu yapabilirsiniz. Tekrar ret almamak için vize başvuru evraklarınızı eksiksiz hazırlamalı ve başvuru dosyanızda birbirleriyle çelişkili beyanlar bulunmamalısına dikkat etmelisiniz.

İsrail Vizesine Sahip Olanlar Hangi Ülkelere Giremez

Pasaportlarında İsrail vizesi bulunanlar Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e giriş yapamamaktadır. 

daha fazla göster

İsrail ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

İsrail turistik vize işlemleri hakkında
O. Apaydın 10/01/17, 18:21
İsrail E-Vize
A. Latife 05/08/19, 16:11
Özbekistan Vatandaşları İçin İsrail Vizesi
R. Rakhmatov 05/08/19, 16:00
İsrail Vizesi Nasıl Alınır
E. Demirtaş 05/08/19, 15:38
İSRAİL VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA
F.S 09/05/19, 09:26
Telefon
x