İsrail Vize Merkezi Web Sayfasına Hoşgeldiniz.
İsrail vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman
Vize Merkezidir.

İsrail Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi, İsrail vizesi işlemlerinde uzman ekibiyle profesyonel danışmanlık hizmeti verir.  Vize Merkezi’nin İsrail vize departmanı, vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanızda size danışmanlık etmektedir. İsrail Konsolosluğu, İsrail vizesini sonuçlandırma yetkisine sahip tek yetkili mercidir. İsrail Konsolosluğu tarafından belirtilen İsrail vize evrak listesine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  

(*) İsrail vizesi ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için bizi arayabilirsiniz.

(*) İsrail vizesi işlemleri için İsrail Konsolosluğuna şahsen gelmenize gerek yoktur. İsrail vize başvurunuzu firmamız aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz takdirde başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Vize Merkezi İsrail Departmanı sizin adınıza başvuru yapma ve takip etme yetkisine sahiptir.

İsrail Vize Evrakları

  • İsrail Vizesi Başvuru Dilekçesi. (Şirket sahipleri veya çalışanları bu dilekçeyi bağlı bulundukları şirketin antetli kağıdına, kaşe ve ıslak imzalı olarak İsrail Konsolosluğuna hitaben hazırlamalıdırlar.)
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Tam Vukuatlı Nüfus kayıt örneği
  • Banka Hesap Özeti (en az 4000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  • Pasaport. Dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği olan
  • 2 adet fotoğraf (5x5 cm ölçülerinde, güncel ve beyaz fon üzerine)
  • SGK Hizmet Dökümü (çalışanlar için)
  • Güncel Şirket Belgeleri (Şirket sahipleri ve çalışanları için geçerlidir. Faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası ve sicil gazete fotokopileri)
  • Öğrenci Belgesi (Öğrenciler için)
  • Muvakatname (18 yaşından küçükler için anne baba onaylı, orijinal belge)

Biz İsrail vize evraklarınızı tamamlama ve vize başvurunuzu İsrail Konsolosluğuna iletmekle sorumluyuz. İsrail vize başvurularınızı sonuçlandırma yetkisi yalnızca İsrail Konsolosluğuna aittir.

İsrail Devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına beli durumlarda vize prosedürlerine tabi tutmaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri İsrail vize prosedürlerini tabiyken; Diplomatik, Hizmet ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili kişiler 90 güne kadar İsrail vize prosedürlerinden muaf tutulmuşlardır.

İsrail Vize Ücreti

İsrail vize ücreti İsrail’de kalma sürenize, seyahatinizin amacına ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun vize ücretinizi öğrenmek ve vize başvuru evraklarınızı müşteri temsilcimizden e-mail olarak talep edebilirsiniz.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar

İsrail Vizesi ortalama olarak 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İsrail vize işlemlerinize seyahat tarihinizden en az 15 gün önce başlamanızı olası gecikmelere karşı önlem olması açısından tavsiye ederiz.

İsrail Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

İsrail Konsolosluğu, İsrail vize işlemleri için kullanılacak olan fotoğraf ölçülerine özellikle dikkat etmektedir. İsrail vizesi fotoğraf ölçüsü 5x5 cm olmalıdır.

İsrail Vize Türleri

İsrail vize işlemleri için seyahat planınıza uygun evrak listesine, İsrail vizesi başvuru formuna, İsrail Turistik Vize, İsrail Ticari Vize, İsrail Çalışma Vizesi, İsrail Aile-Akraba ziyareti vizelerine ait detaylı evrak listesine sitemizden ulaşabilirsiniz.

İsrail Vize Başvurusu

İsrail vize başvurusunda kullanacağınız pasaportunuzun İsrail seyahatiniz sonrasında 6 ay geçerliliği olmalıdır.

İsrail vizenizin onaylanması için ülkenin vize başvuru koşullarını eksiksiz yerine getirmelisiniz. Vize Merkezi İsrail Departmanı ihtiyacınız olan vize türünü belirler ve sizin adınıza İsrail vize başvurunuzu tamamlayarak seyahat planınızın sorunsuz şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi İsrail Vizesi başvuru evraklarınızı hazırlamanıza yardım ederek başvurunuzu gerçekleştirse de vize onayı almanızda herhangi bir etkisi yoktur. İsrail vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca İsrail Konsolosluğuna aittir.  

Yabancı ülke vatandaşlarının İsrail’e giriş koşullarını belirleyen yasaları uygulama yetkisi yalnızca İsrail Büyükelçiliğine ve İsrail Başkonsolosluğuna aittir.

İsrail ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize muafiyeti anlaşmasına göre Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip kişiler İsrail’e olan seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek koşulu ile İsrail vize prosedürlerinden muaftırlar. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaportuna sahip kişiler İsrail vizesine tabidirler.

İsrail vize başvuruları randevu sistemiyle yapılmamaktadır. İsrail vize başvuruları şahsen yapılma zorunluluğu yoktur. İsrail vize başvurunuzu sizin adına en kısa sürede gerçekleştirmek için Vize Merkezi İsrail Departmanı müşteri temsilcimizi arayabilir, durumunuza uygun evrak listesini talep edebilirsiniz.

İsrail Konsolosluğu

İsrail Konsolosluğu, İsrail vize başvurularının değerlendirildiği ve Türkiye’deki İsrail vatandaşlarının konsolosluk işlemleri, resmi evrak işlemlerinin yürütüldüğü İsrail Devletinin diplomatik temsilciliğidir.

İsrail vize müracaatınızda ibraz etmeniz gereken güncel evrak listesini sitemizde bulabilirsiniz Vize Merkezi İsrail sayfasında bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz ve vize ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İsrail vize başvurunuzu sizin adınıza en hızlı şekilde gerçekleştirebilmemiz için gerekli evrakları adresimize kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Belgelerinizin elimize ulaştıktan sonra İsrail vize başvurunuzu uygun olan ilk başvuru gününde gerçekleştireceğiz. İstanbul dışındaki diğer illerden de gerekli belgeleri bize kargo ile göndermeniz halinde İsrail vize başvurunuzu sizin adınıza yapmaktayız.

İsrail Turist Vizesi

İsrail Turist Vizesi başvurularında otel rezervasyon dökümünüz de başvuru belgeleriniz arasında olmalıdır. İsrail Turist vize başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama olarak 7-10 iş günü arasında değişmektedir. İsrail vize başvurunuzu İsrail Konsolosluğunun yoğunluk durumunu göz önünde bulundurarak gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

İsrail Ticari Vizesi

İsrail ticari vize başvuru dosyanıza diğer evraklarınıza ek olarak İsrail’de iş bağı kurduğunuz firmadan temin edeceğiniz davet mektubunu da eklemelisiniz. İsrail Ticari vize evrakları işveren ve çalışan olarak ayrılmaktadır. Bir şirketin çalışanıysanız bağlı olduğunuz şirketin antetli kağıdına işveren tarafından şahsen yazılmış dilekçeyi, işverenseniz şirketinizin antetli şahsen yazacağınız dilekçeyi başvuru dosyanıza eklemelisiniz.  Detaylı işveren ve çalışan evrak listesi için İsrail ticari vize sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İsrail Vize Reddi

İsrail vize başvurunuz reddedilirse yeni bir İsrail vize başvurusu yapabilirsiniz. Tekrar ret almamak için vize başvuru evraklarınızı eksiksiz hazırlamalı ve başvuru dosyanızda birbirleriyle çelişkili beyanlar bulunmamalısına dikkat etmelisiniz.

İsrail Vizesi Olanlar Hangi Ülkelere Giremez

Pasaportlarında İsrail vizesi bulunanlar İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e giriş yapamamaktadır. 

 

 

 

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 57
Faks : +90 (212) 287 72 44
Ankara
+90 (312) 970 05 57
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 57
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com

İsrail ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
O 10/01/17, 18:21
Vize Merkezi merhabalar.. eşimi ve 6 yaşındaki kızımı israile turist olarak göndermek istiyorum. eşim ev hanımıdır.
bunun için hangi evraklar gerekiyor ve turist olarak kaç günlük vize alabiliriz?
Cevabı Görüntüle
B. bilgin 14/08/16, 15:14
Merhaba Vize Merkezi. İsrail turistik vizesi nasıl almak için ne yapabilirim? Gerekli evraklar nelerdir? Vize Merkezi aracılığıyla başvurumu yapabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
B. İncirmen 25/07/16, 14:41
21 Şubat - 15 Mart İsrail'de yapılacak olan seminere katılacağım. Gidiş Geliş uçak biletini satın aldım. İsrail'de İsrail Vatandaşı olan arkadaşımda kalacağım. İsrail vizesi almam için neler yapabilirim. 1960 doğumlu ve emekliyim. Bankada bir miktar param ve Yarısı bana ait olan evim var. Saygılar.
Nidal 25/07/16, 14:41
Bayram tatilini İsrail'de geçirmek istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?