İsrail Vizesi

Vize Merkezi İsrail vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm İsrail vize türlerinde yani İsrail vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

İsrail Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. İsrail vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezi'dir.

İsrail Vizesi

İsrail Vizesi

İsrail Vizesi İçin Merak Edilenler

İsrail vizesi kaç günde çıkar?

Vize başvuruları evraklar İsrail Konsolosluğu’na teslim edildikten sonra 7 iş günü içerisinde neticelendirilmektedir. İsrail Konsolosluğu’nun yoğun dönemleri, resmi tatiller ve bayramlar değerlendirme süresinin kısalıp uzamasına sebep olabilmektedir. Tedbirli yaklaşarak seyahat tarihinden 1 ay önce Vize Merkezi temsilcilerimize evraklarınızı teslim etmenizi tavsiye ederiz.

Schengen vizesi olanlar İsrail’e girilebilir mi?

Schengen vizesi ile İsrail’e girilemez. Kişilerin seyahat amaçlarına uygun olan kategoride İsrail vizesi almaları gerekmektedir.

İsrail vizesi ile Schengen ülkelerine girilir mi?

İsrail vizesi sadece İsrail sınırları içerisinde geçerli bir vizedir. Schengen üye devletlerine İsrail vizesi ile seyahat edilemez.

Vize sonuçlanmadan otel ve uçak biletleri alınmalı mı?

Vize onaylanmadan otel ve uçak bileti alınmasını tavsiye etmiyoruz. Başvuru için satın alınmış biletlere gerek duyulmamaktadır. Vize onay süresi konsolosluğa bağlı olduğundan dolayı temkinli davranmak daha doğrudur.

İsrail Vize Merkezi

İsrail vize merkezi olarak İsrail’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına profesyonel ekibimizle vize almaları ve vize işlemleri konusunda hizmet vermekteyiz. İsrail’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından; umuma mahsus, hizmet pasaportu ya da hususi pasaport sahibi olanlar vize uygulamasına tabi tutulmaktadırlar. İsrail vize merkezi olarak, İsrail Devleti’nin sınır kapılarında hiçbir şekilde vize uygulaması yapmadığını belirtmek isteriz. Şahsen başvuru yapmak zorunluluğu bulunmayan İsrail vizesi için adınıza başvuruda bulunarak vize sürecinizi sıkıntı yaşamadan ve eksiksiz tamamlamanız için yardımcı olmaktayız.

İsrail Vize Merkezi olarak vize başvuru süreçlerinde konsolosluklarca yetkilendirilmiş, uzman ekiciyle uzun yıllardır bu alanda faaliyet gösteren bir kurum olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Vize merkezi olarak vize başvuru süreci, vize başvuru evraklarını hazırlama, vize alım ve randevu gibi sürecin her alanında profesyonel ekibimizle yanınızdayız.

Uçak bilet rezervasyonları seyahat plan ve sigortaları gibi seyahatinize dair hemen hemen her alanda yönlendirmelerde bulunarak yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşlarımızın seyahat planlarının eksiksiz ve sıkıntısız bir şekilde tamamlanabilmesi için çalışıyoruz. Bunun yanında, İsrail Konsolosluğu’na gitmeden vizenizi sizler için alıyoruz. Vize türü belirleme, başvuru, doğru evrak yönlendirmesi gibi tüm süreçlerde yanınızda olduğunuzu belirtiriz. Detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilir ya da [email protected] ’a mail atabilir ya da telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

İsrail vizesinin nasıl alınacağının kararı öncelikle, İsrail’e gidiş amacının belirlenmesini gerektirmektedir. İsrail vizesine başvurmak isteyen kişinin İsrail’e gidiş amacı doğrultusunda vize danışmanlarımızca belirlenecek olan vize türünüzün gerektirdiği evraklar ofisimize sizler tarafından iletildiği anda vize başvuru süreciniz de başlamaktadır. Gerekli evraklar ile yetkili olduğumuz üzere adınıza konsolosluklara başvuruda bulunarak vize sürecinizin en hızlı ve sorunsuz şekilde ilerlemesi sağlanmaktadır.

Ekstrem durumlar olmadığı sürece şahsen başvurmanıza gerek kalmamaktadır.

Doldurulacak olan formlar ve ibraz edilen bilgilerin doğruluğu bu noktada önem kazanmaktadır. İsrail vizesi başvuru formunda ve sunulan evraklarda doğru bilgiler sunulmaması durumunda vize başvurunuzun reddedilmesi yüksek bir ihtimaldir. Doğru bilgiler aktarılarak hazırlanmış olan eksiksiz evraklar konsolosluğa ulaştırıldığı ve başvurunun yapıldığı andan itibaren 7-10 iş günü içerisinde vize başvuruları sonuçlanmaktadır. İsrail vizesi basılmış olan pasaportunuz tarafınıza iletilerek seyahate hazır duruma gelmektedir.

İsrail Vize Başvurusu

İsrail vize başvurusunda kullanacağınız pasaportunuzun planlanan İsrail seyahat tarihi bitimi itibariyle en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır. İsrail vizenizin onaylanması için ülkenin vize başvuru koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Vize Merkezi İsrail Departmanı ihtiyacınız olan vize türünü belirler ve sizin adınıza İsrail vize başvurunuzu tamamlayarak seyahat planınızın sorunsuz şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi İsrail Vizesi başvuru evraklarınızı hazırlamanıza yardım ederek başvurunuzu gerçekleştirse de vize onayı almanızda herhangi bir etkisi yoktur. İsrail vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca İsrail Konsolosluğuna aittir. Yabancı ülke vatandaşlarının İsrail’e giriş koşullarını belirleyen yasaları uygulama yetkisi yalnızca İsrail Büyükelçiliği'ne ve İsrail Başkonsolosluğu'na aittir.

İsrail ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize muafiyeti anlaşmasına göre Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip kişiler İsrail’e yapacak oldukları seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek koşulu ile İsrail vize prosedürlerinden muaftırlar. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaportuna sahip kişiler İsrail vizesine tabidirler.

İsrail vize başvuruları randevu sistemiyle yapılmamaktadır. İsrail vize başvuruları şahsen yapılma zorunluluğu bulunmamaktadır. İsrail vize başvurunuzu sizin adına en kısa sürede gerçekleştirmek için Vize Merkezi İsrail Departmanı müşteri temsilcimizi arayabilir, durumunuza uygun evrak listesini talep edebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: İsrail vizesine başvuracak yabancı uyruklu vatandaşların randevu alarak bizzat başvuru yapmaları ve vize başvuru ücreti yatırmaları gerekmektedir.

İsrail Vizesi için Gerekli Evraklar

İsrail Vizesi Başvuru Dilekçesi. Şirket sahipleri veya çalışanlar bu dilekçeyi bağlı bulundukları şirketin antetli kağıdına, kaşe ve ıslak imzalı olarak İsrail Konsolosluğu'na hitaben hazırlamalıdırlar.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 • Son 3 aylık Banka Hesap Özeti. En az 40.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte.
 • Seyahat dönüş tarihinden sonra en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport.
 • 2 adet 5x5 cm ölçülerinde, güncel ve arka fonu beyaz olan fotoğraf.
 • Çalışanlar için SGK Hizmet Dökümü.
 • Güncel Şirket Belgeleri. Şirket sahipleri ve çalışanları için geçerlidir.
 • Faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası ve sicil gazete fotokopileri.
 • Öğreciler için öğrenci belgesi.
 • Muvakatname. 18 yaşından küçükler için anne baba onaylı, orijinal belge.

İsrail Vize Ücreti

İsrail vize ücretleri, tek bir vize kategorisi olmadığından farklılık tek bir fiyatlanmaya tabi değildir. İsrail'e yapmayı planladığınız seyahatinizin kapsamı ile ülkede kalma süreniz, kaldığınızda ne gibi faaliyetlerde bulunacağınız başvurusunda bulunmak istediğiniz vize türünü etkilemektedir.

Kısa süreli ve turistik amaçlı seyahatler için yeterli olacak turistik vize kategorisi, İsrail'de çalışma amaçlı konaklama için kullanılamaz. İsrail'e eğitim amacıyla gitmek ya da çalışmak, kısa süreli iş ziyretinde bulunmak gibi farklılaşan seyahat planları doğrultusunda vize evraklarınız çeşitlenebileceği gibi, vize başvuru ücreti de bu doğrultuda farklılaşacaktır.

İsrail'e yapmayı planladığınız seyahatin kapsamı ve gerekli olacak evrakları içi uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilir, yapacakları yönlendirmeler ile vizenizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İsrail vizesi ücreti İsrail’de planladığınız kalma süresi, seyahatinizin amacı ve mesleki durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun vize ücretinizi öğrenmek ve vize gerekli olan başvuru evraklarınızı talep etmek için müşteri temsilcimize e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

İsrail Vize Randevusu 2024

İsrail vize randevusu alarak vize başvurusunda bulunabilmek için online randevu almak mümkün olmakla birlikte, İsrail Konsolosluğu randevu sistemi ile çalışmamaktadır. İsrail’e seyahat etmek isteyen ve vize uygulamasına tabi olan vatandaşların vize evraklarını tamamlayarak konsolosluğa sunmaları yeterli olacaktır. İsrail Konsolosluğu, İsrail İçişleri Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu İsrail’e giriş koşullarını İsrail dışında uygulamakla görevli ve yetkili merciidir. İsrail’e giriş ve geri dönüş yasaları gereğince birçok ülke vatandaşı için İsrail’e giriş vize muafiyeti sağlanmakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus, hususi pasaport ile hizmet pasaport sahipleri vizeye tabi tutulmaktadırlar.
Vize başvuru ve online randevu için edinilmesi zorunlu olan evraklar aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

 • Pasaport. En az 1 yıl geçerliliği olmak zorundadır.
 • 18 yaşının altındaki kişiler için noterden alınacak olan muvafakatnamenin ayrıca kaymakamlık tarafından apostilletilmesi zorunluluğu vardır.
 • Türk pasaportları için ekstra ücret alınmamaktadır.
 • Farklı ülke pasaportları için ekstra ücretlendirme olabilmektedir.
 • Farklı pasaport sahiplerinin konsolosluğa şahsen başvurması gerekmektedir.
 • Eksik evrak olması durumunda konsolosluk, vize başvurunuzu kabul etmeyecektir.

Vize müracaatları sırasında alınan pasaportların geri dağıtımı:
Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe günlerinde saat 10:00-13:00 arasında, Cuma günleri ise saat 09:30 -12:30 arasında yapılmaktadır.
Onaylanan pasaportların teslimi; “pasaport teslim makbuzu” karşılığında yapılmaktadır.

Unutulmaması gereken diğer bir husus ise:
Konsolosluk, başvurusu yapılan vize türü ve kişinin şahsi durumu gereği gerekli olabilecek durumlarda ekstra evrak isteme hakkına sahip olduğudur. Başvuru sırasında hem başvuru formu hem de sunulan evraklarda eksik ya da yanlış beyanda bulunmanın cezai yaptırımlarının olabileceği ihtimalini de hatırlatmak isteriz.

Vize başvuru formu kişi hakkında oluşacak ilk izlenimi yaratması açısından önemlidir. Doğru bilgileri içermesi zorunluluğu ise uluslararası seyahat gerçekleştirileceği için sunulan evrakta yanlış yada eksik bilgi olması sınır kapılarında kişiye sorun çıkarabilme ihtimaline sahiptir. Bu nedenle, seyahatiniz ve kişisel bilgileriniz ile ölçüşen ifade ve evrak sunmaya dikkat etmeniz önem arz etmektedir.
İsrail vize randevusu ve evrak teslimi sırasında uygulanan hizmet bedeli olarak alınan ücretler, başvuruların değerlendirilme sürecinde kullanıldığından, vize başvuru sonucunuzun olumlu olmaması durumunda iade edilmemektedir.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vizesi başvurusunda bulunurken gerekli evrak listesi ve takip edilecek adımlar noktasında vize danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Konsolosluk tarafından adınıza işlem yapma noktasında yetkilendirilmiş olan merkezimiz aracılığı ile vize başvurusu talebinde bulunabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunurken, tahmini seyahat tarihiniz ve seyahat planınızı netleştirmiş olmanız muhtemelen gecikmelerin önüne geçmesi açısından da önemlidir.

İsrail Konsolosluğu Türkiye ve İsrail resmi tatil günlerinde çalışmadığından, başvuru tarihleriniz bu aralıklara denk geliyor ise, yaşanacak olan gecikmelerin önüne geçmesi açısından planlamanızı doğru yapmanız önerilmektedir.

Normal çalışma gün ve süreçleri arasında yapacağınız İsrail Vize başvurusu ortalama olarak 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İsrail vize başvuru işlemlerine seyahat tarihinden en az 15 gün önce başlanılması bahsedilen olası gecikmelere karşı önlem olması açısından tavsiye edilmektedir.

İsrail vize başvuru tarihleri, resmi tatil günleri, gerekli evrak listesi ve hazırlanması ile adınıza başvurunuzu en hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanası talebi içi uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

İsrail Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

İsrail Konsolosluğu, İsrail vize işlemleri için kullanılacak olan fotoğraf ölçülerine özellikle dikkat etmektedir. İsrail'e yapacak olduğunuz seyahatiniz, seyahat amacınıza uygun olan evrak seçimini gerektirmektedir. Bunun yanında başvuru formunda sunacağınız bilgilerin doğruluğu, uluslararası bir seyahat gerçekleştirdiğiniz için iki ülke arası seyahat sebebi nedeniyle uluslararası dolaşım hukuki yaptırımlarına tabi olacaktır. Bu doğrultuda verilen bilgilerin eksik ya da yanlışlığının hukuki yaptırımlarının olacağı unutulmamalıdır.

Bilgi ve evrak sunumu kapsamına belgelerle birlikte fotoğrafınızın doğruluğu da girmektedir. Doğru ölçüler, yüzünüzü net gösterir olması, güncel fotoğraf olması başvurunuz ve seyahatiniz sırasında sıkıntı yaşamamanız açısından önemlidir. İsrail vizesi fotoğraf ölçüsü 5x5 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf olması gerekmektedir.

İsrail vizesi fotoğraf ölçüsü ve diğer evrak türleri, teminleri, doğruluğu konusundaki tüm sorularınız ve işlemlerinizi en hızlı şekilde tamamlayabilmeniz açısından uzman İSrail vize danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Uzman İsrail vize danışmanlarımıza çağrı merkezimiz üzerinden ulaşabilir, e-posta yoluyla da iletişime geçebilir, gerekli evrak listesi ve detayları hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

İsrail Vize Türleri

İsrail vize işlemleri için seyahat planınıza uygun evrak listesine, İsrail vizesi başvuru formuna, İsrail Turistik Vize, İsrail Ticari Vize, İsrail Çalışma Vizesi, İsrail Öğrenci Vizesi, İsrail Aile-Akraba Ziyareti Vizesine ait detaylı evrak listesine sitemizden veya Vize Merkezi müşteri temsilcilerini arayarak ulaşabilirsiniz.

İsrail'e yapılacak olan girişler, İsrail'e gitme amacı, ülkede kalış süreci gibi nedenlere bağlı olarak İsrail vize türleri de farklı türlerde kategorize edilmektedir. Yapılacak olan seyahatin amacı doğrultusunda istenecek olan evrakların farklılaşmasının yanında ek evrak talebinde de bulunulması mümkündür. İsrail Vizesi başvuru formunda beyan edeceğiniz bilgilerin resmiliği ve doğruluğunun yanında, seyahat amacınız ve tahmini ülkede kalış sürecinizin doğru beyan edilmesi önemlidir. Beyan edeceğiniz bilgiler ve planınız doğrultusunda başvurmanız gereken vize türü uzman vize danışmanlarımız tarafından belirlenerek gerekli olacak evrak listesi tarafınıza sunulacaktır.

İsrail vize türleri ve gerekli evraklar listesi ile bunların hazırlanması konusunda uzman İsrail vize danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Planladığınız seyahate uygun olacak vize türlerini web sitemiz, İsrail vize türleri bölümünden öğrenebilir, herhangi bir sorunuz olması durumunda danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

İsrail Konsolosluğu

İsrail Konsolosluğu; İsrail vize başvurularının değerlendirildiği ve Türkiye’de bulunan İsrail vatandaşlarının konsolosluk işlemleri, ülkeler arası resmi evrak işlemlerinin yürütüldüğü, İsrail Devleti’nin Türkiye’deki diplomatik temsilciliğidir. İsrail vizesi müracaatınızda ibraz etmeniz gereken güncel evrak listesini sitemizde bulabilirsiniz. Vize Merkezi İsrail sayfasında bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilir, vize ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İsrail vize başvurunuzu sizin adınıza en hızlı şekilde gerçekleştirebilmemiz için gerekli olan evrakları sitemizde belirtilmiş olan adresimize kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Belgelerinizin elimize ulaştıktan sonra İsrail Vizesi başvurunuz uygun olan ilk başvuru gününde gerçekleştirilecektir. İstanbul dışındaki diğer illerden de gerekli belgeleri tarafımıza kargo aracılığı ile göndermeniz halinde İsrail vize başvurunuz sizin adınıza yapılabilmektedir.

İsrail Turist Vizesi

İsrail turist vizesi, İsrail'e turistik amaçla seyahat etmek isteyen ve planlanan konaklama süresi süreli olan kişiler için gerekli olan vize türüdür. Ülkede eğitim almak, uzun süre konaklamak, iş amaçlı seyahat ya da çalışmayı planlayan kişiler turist vizesi başvurularında bulunamazlar.

İsrail turist vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişileri, diğe vize türlerinde olduğu gibi gerekli evrakları vize kategorisine uygun olarak hazırlaması gerekmektedir. Bu doğrultuda; İsrail Turist Vizesi başvurularında otel rezervasyon dökümünüz de başvuru belgeleriniz arasında olmalıdır. Ayrıca; uçak bilet rezervasyonları, gidilmesi planlanan yerler, tahmini kalınacak süre gibi detayların da belgeleri ile birlikte sunulması, vizenizi daha kolay almanız konusunda size yardımcı olacaktır.
İsrail Turist vize başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama olarak 7-10 iş günü arasında değişmektedir.

Başvuru yapmak istediğiniz tarihlerin, resmi tatil günlerine denk gelmemesi, vize işlemlerinizin kısa sürede sonuçlanabilmesi açısından önemlidir. Aksi durumda,başvurunuzun sonuçlanması uzayabilir, planladığınız seyahat planı aksayabilir.
Dolayısıyla; İsrail vize başvurunuzu İsrail Konsolosluğu’nun olası yoğunluk durumu ve tatil günlerini göz ardı etmeden göz önünde bulundurarak gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

İsrail turist vizesi başvuru sürecinizi en hızlı ve sorunsuz şekilde tamamlayabilmeniz için uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, gerekli evrak listesi talebinde bulunabilirsiniz.

İsrail Ticari Vizesi

İsrail ticari vizesi, ülkeye yapılacak olan girişlerin ve kalma süreleri sürelerinin içerği baz alınarak yapılan kategorilerden biridir. İsrail'de konaklama süresi ve yapılacak olan işlemler baz alınarak yapılan bu kategorizasyon, sunacağınız belgeler ile orantılı bir süreçtir. Ticari amaçla ülkede bulunmak isteyen vatandaşların, bu seyahatlerini belgelemeleri, sunacakları evraklar birbiri ile çelişmemesi önemlidir. Ayrıca belgelerin doğruluğu da o oranda önemlidir.

İsrail ticari vize başvuru dosyanıza diğer evraklarınıza ek olarak İsrail’de iş bağı kurduğunuz firmadan temin edeceğiniz davet mektubunu da eklemelisiniz. İsrail Ticari vize evrakları işveren ve çalışan olarak ayrılmaktadır. Bir şirketin çalışanıysanız bağlı olduğunuz şirketin antetli kağıdına işveren tarafından şahsen yazılmış dilekçeyi, işverenseniz şirketinizin antetli şahsen yazacağınız dilekçeyi başvuru dosyanıza eklemelisiniz. Detaylı işveren ve çalışan evrak listesi için İsrail ticari vize sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İsrail ticari vizesi gerekli evrakları ile başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgiye vize danışmanlarımızdan ulaşabilirsiniz. İsrail ticari vize başvurunuzu konsolosluk tarafınfan yetkilendirilmiş merkezimiz aracılığı ile sizin adınıza en hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerkçekleştirmekteyiz.

İsrail Çalışma Vizesi

İsrail’deki bulunma amacı çalışmak olan kişilere verilen vizedir. İsrail konsolosluğu, İsrail'e yapılacak olan seyahatler doğrultusunda vize türlerini farklı kategorilere ayırarak, ziyaretçilerin işlemlerini en hızlı ve sorunsuz şekilde tamamlamalarını amaçlamıştır.

Kısa süreli turistik seyahatte bulunmak isteyen vatandaşların turistik vize başvurusunda bulunması gerektiği gibi, çalışmak için ülkeye gitmek isteyenlerin de çalışma vizesi başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Bir şirket ya da kurum çalışanı olarak İsrail'e gitmek isteyen vatandaşların, ülkede çalışacağı sürelerin netliği, bu konuda kurum ile yapılmış olan anlaşma ya da sözleşmeler ile diğer gerekli evrakların sunumu önem arz etmektedir.
İsrail çalışma vizesi İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile verilmektedir. İsrail çalışma vizesinin geçerlilik süresi yine İçişleri Bakanlığı’nın mevzuatına uygun olarak verilmektedir. İsrail çalışma vizesi sahibi İsrail’e, belirtilen süre içerisinde giriş yapması gerekmektedir ve vizenin üstünde belirtilen zaman zarfında ülkede ikamet etmelidir.

İsrail çalışma vizesi başvurusunda bulunmak, gerekli evrak listesine ulaşmak, başvurunuzu konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş merkezimiz aracılığı ile yaptırmak için vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

İsrail Öğrenci Vizesi

İsrail öğrenci vizesi, İsrail'de eğitim almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Turistik ya da çalışma vizesi gibi uzun süreli vize türleri ile ülkede eğitim alınamayacağı gibi, öğrenci vizesi alarak ülkede çalışma imkanı da bulunmamaktadır.
Temel prensip olarak, ülkede kalış amacınız ile başvuru yaptığınız vize türünün uyuşması, evraklarının bunu doğrulaması gerekmektedir.

Başvuru formu ve başvuru esnasında sunacağınız belgelerin doğruluğu, uluslararası bir seyahat gerçekleştirdiğinizden, uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde yaptırımlara tabi olabilmektedir. İsrail öğrenci vizesi; İsrail’de bulunan ilk ve ortaokullar veya akademik kurumlarda eğitim almak isteyen kişilere verilen vize türüdür. İsrail öğrenci vizesi 1 yıl süresince ülkeye çoklu giriş ve çıkış sağlamaktadır.

Öğrenci vizesi ile İsrail’de çalışma izin verilmez. Öğrenci vizesi için İsrail’deki eğitim kurumundan sertifikasyon alınması gerekmektedir.
İsrail öğrenci vizesi gerekli evraklarına, konsolosluk tarafından adınıza başvuru yapma yetkisi bulunan merkezimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. İsrail öğrenci vizesi başvurunuzu adınıza, en hızlı ve sorunsuz şekilde yapabilmemiz için uzma vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

İsrail Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

İsrail turist vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, diğer vize türlerinde olduğu gibi gerekli evrakları başvuracak oldukları vize kategorisine uygun olarak hazırlaması gerekmektedir. Bu doğrultuda; İsrail Turist Vizesi başvurularında otel rezervasyon dökümünüz de başvuru belgeleriniz arasında olacağı gibi:

Aile ve arkadaş ziyareti için de; sizi misafir edecek olan kişiden davetiye mektubu, konaklamanız ve gerekli olacak durumlarda seyahat ihtiyaçlarını karşılayabileceği taahhütmname gibi detaylar bu vize türüne özel olarak istenecektir. Her vize kategorisi kendi içerisinde farklılaşan gerekli evrak listesi sunduğundan, başvurunuzu en doğru ve hızlı tamamlayabilmeniz adına, uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca; uçak bilet rezervasyonları, gidilmesi planlanan yerler, tahmini kalınacak süre gibi detayların da belgeleri ile birlikte sunulması, vizenizi daha kolay almanız konusunda size yardımcı olacaktırİsrail aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru sahibine İsrail’de bulunan kişi tarafından yollanan davetiye, davet eden kişinin iletişim bilgileri, davet ettiği kişi ile yakınlık derecesi, davet edilen hakkında bilgi, ziyaretin amacı, talep edilen vize süresi, kalınacak evin adresi, seyahat giderlerinin karşılanacağına dair bilgilerin belirtilmesi gerekmektedir.

İsrail Vize Başvuru Formu 2024

İsrail vizesi başvuru formu İsrail’e gerçekleştirilecek olan seyahatler için gerekli evraklar listesinin başında yer almaktadır. Bu formda beyan edeceğiniz bilgilerin doğruluk ve resmiliği, vize başvurunuzun olumsuz değerlendirilmemesi ve ülkeye giriş çıkışlarda sorun yaşamamanız adına çok önemlidir. İsrail vizesi başvuru formu, konsolosluğun hakkınızda edineceği ilk bilgileri ve seyahat planınızı net bir şekilde gösteren resmi bir evraktır.
İsrail vize başvuruları İsrail devleti tarafından bu işlemler için yetkilendirilmiş konsolosluklar aracılığı ile ve konsolosluklarca yetkilendirilmiş olan seyahat turizm acenteleri ile vize danışmanlık firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. İsrail vize başvuru formu ve vize başvurusu için gerekli olan diğer evrakların en güncel hallerine ulaşmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

İsrail Konsolosluğu vize başvuru evrakları tamamlanıp taraflarına iletildikten sonra, başvuru sahibinin başvurduğu vize kategorisi ya da özel durumlar gereği ek evrak talep etme hakkını saklı tutmaktadır. İsrail vize başvuru formu vize danışmanlarımız tarafından başvuru amacınıza en uygun olan şekilde ve gerekli olabilecek diğer evrakların listesiyle birlikte tarafınıza iletilecektir.

İsrail Vize Reddi 2024

İsrail vize reddi, konsolosluk tarafınca belirlenmiş olan kategorilere uygun başvuruda bulunmaması durumunda gerçekleşebilen bir durumdur. İsrail devleti, ülkeye yapılması planlanan girişler için, yapılacak olan seyahatlerin kapsamına da bağlı olarak farklı kategorilere ayrılmaktadır. Kısa süreli seyahat başvuru ile ülkede çalışılamayacağı gibi, eğitim almak için de çalışma vizesi seyahatinde bulunmak yanlış olacaktır. Başvurunuzu, planlanan seyahatinizle doğru orantılı olarak gerçekleştirmek vizeiniz hızlı sonuçlanması ve kabul edilmesi açısından önemlidir. Farklı kategorilerin gerektirdiği evraklar da kendi içerisinde çeşitlendiğinden sunacağınız evraklar da buna göre çeşitlilik gösterecektir.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz hazırlamak, başvuru formunuzu doğru beyanlar ile doldurmak vizenizin red olmaması için en önemli detaylar arasındadır. Başvuru evrakınızda sunacağınız bilgiler, konsolosluk tarafından sizin için ilk algıyı oluşturacağı için eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. İsrail vize başvurunuz reddedilirse yeniden İsrail vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Tekrar ret almamak için vize başvuru evraklarınızı eksiksiz hazırlamalı ve başvuru dosyanızda birbirleriyle çelişen beyanların bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Vize başvurunuzu en hızlı ve olumlu şekilde sonuçlandırmak için uzman İsrail vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

İsrail Vizesine Sahip Olanlar Hangi Ülkelere Giremez

Ülkeler arasındaki dış politik durumlar ile ülkeler arası dolaşım anlaşmalarına göre her ülkenin koyduğu sınırlandırmalar olabilmektedir. Her vize türüyle üher ülkeye giriş yapılamadığı gibi, pasaportunuzda farklı ülke vizelerinin bulunması durumunda farklı ülkeye giriş yapamamanız da muhtemel durumlar arasındadır.

Bu detayları atlamamak, ileri yapmayı planladığınız farklı ülke seyahatleri söz konusu ise, önemli detaylar arasında yer almaktadır. İsrail'e yapacak olduğunuz seyahat planlarınız gerekli evrakları ile vize başvurunuzun en hızlı ve sorunsuz şekilde sonuçlanması için uzman İsrail vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Uzman vize danışmanlarımız sizeleri en doğru ve sorunsuz şekilde sürecinizi ilerletmeniz adına sizleri yönlendirecektir. Bunun yanında: Pasaportlarında İsrail vizesi bulunanlar Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan’a giriş yapamamaktadır.

İsrail vizesine sahip olanların bu detayları atlamaması, planladıkları seyahat planlarının sorunsuz ilerlemesi açısından önemlidir. İsrail vizesine sahip olanlar ya da İsrail'e seyahat yapmak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize merkezimiz tarafından başvurularını sorunsuz halledebilmek adınza bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İsrail Vize Başvuru İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsrail vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenlerin başında başvuru sürecinde, evrak sunumları ve form doldururken girdiğiniz bilgiler olmalıdır. İsrail vize başvuru formundaki bilgiler gerçeği yansıtmaz ya da gerekli olan evraklarda eksiklik olursa vize başvurunuz ret cevabı alabilir. İsrail vize başvurusunda bulunurken kullanacağınız pasaportun geçerliliği en az 1 yıl olmalıdır.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip kişiler İsrail’e olan seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü geçmemesi koşulu ile vize prosedürlerinden muaftırlar. Ancak Umuma Mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail vizesi almak zorundadırlar.

Filistin’e seyahat etmek isteyen vatandaşların da İsrail vizesi alması gerekmektedir.

Seyahat nedeniniz doğrultusunda gerekli olacak evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Konsolosluklarda yaşanabilecek muhtemel yoğunluklar ya da tatil günlerine denk gelebilmesi ihtimaline karşın, vize başvurunuzu seyahatten en az 15 gün önce yapmanız tavsiye edilmektedir.

İsrail vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenleri en doğru öğrenmek, vize sürecinizi sorunsuz ve eksiksiz halledebilmek için profesyonel vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

1 OcakYilbaşı
16 NisanPesah 1
22 NisanPesah VII
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
4 MayısAnma Günü
5 MayısBağımsızlık Günü
9 MayısZafer Günü
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
29 MayısKudüs Günü
5 HaziranPentekost
9-12 TemmuzKurban Bayram
15 TemmuzDemokrasi Günü
7 AğustosAv'in Dokuzuncusu Günü
26-27 EylülRoş Aşana
5 EkimKefaret Günü
10EkimSukot Çardak Bayramı
18 EkimSimchat Tevrat
19 AralıkHanuka

İsrail vize merkezi ofisleri

İsrail ile ilgili sizden gelen sorular

44 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İsrail vize 2023
  K. Ünal Koç, 27 Eyl 2023, 13:33

  İsrail vizesi hakkında genel olarak bilgi almak istiyorum?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023
  K. Öztürk, 27 Eyl 2023, 13:20

  İsrail vizesine başvuru yapmak istiyoruz. Kızım ve ben evraklar konusunda net bir bilgiye ulaşamadık. Bize bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Sizden bu konuda danışmanlık hizmeti alabilir miyiz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsrail Turistik Vize 2023
  G. Kayabaşı, 27 Eyl 2023, 12:54

  Kudüs’ü ziyaret etmek istiyorum. Vize almam gerekiyor mu? Hangi vizeye başvurmalıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsrail Ticari Vize 2023
  N. Soylu, 27 Eyl 2023, 12:36

  Türkiye’de seyahat firmam var. Filistin merkezli bir seyahat acentesi ile çalışmak istiyorum. Bana davetiye gönderdi. İsrail ticari vizesi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsrail Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi 2023
  B. Koçak, 27 Eyl 2023, 11:27

  İsrail’de yaşayan erkek arkadaşımı ziyarete gitmek istiyorum. Onun evinde kalacağım otel rezervasyonum yok. Bu şekilde arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İsrail için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp