İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 57

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İsrail Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

İsrail Vizesi İstanbul Vize Merkezi sayfamıza hoşgeldiniz.

İstanbul ve çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve uzun süreli oturum izni olan yabancı uyruklu vatandaşlar İsrail vizesi İstanbul işlemleri Vize Merkezi İstanbul Şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir. İsrail vize başvurunuzu İstanbul Vize Merkezinin arayarak veya talebinizi e-mail ile ileterek hızlı ve kolay şekilde yapabilirsiniz. İsrail vize işlemlerinde İsrail İstanbul Başkonsolosluğuna şahsen başvuruda bulunma zorunluluğu bulunmamakta olup Vize Merkezi İstanbul İsrail vize işlemleri departmanı sizin adınıza başvurunuzu yapmaktadır.

İsrail Vizesini İstanbul Vize Merkezinden almak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. İsrail İstanbul Vize Merkezi departmanımızı arayın ve çalışma durumunuza uygun İsrail vizesi gerekli evrak listesini talep edin. İsrail vizesi güncel gerekli evrak listesi size e-mail olarak gönderilmektedir.
  2. Durumunuza uygun (sigortalı çalışan, şirket sahibi, devlet memuru emekli, öğrenci, ev hanımı) İsrail vizesi evraklarınızı hazırlayın ve İstanbul Vize Merkezine kargo yaparak gönderin veya Osmanbey Ofisimize gelerek elden müşteri temsilcimize teslim edin.
  3. Vizenizin İsrail Başkonsolosluğu vize bölümünden çıktıktan sonra pasaportunuzu elden alabilir veya kargo ile adresinize gönderimini yapabilmekteyiz.

İstanbul Vize Merkezi Çalışma Saatleri

  • Pazartesi – Cuma: 08.00 – 18.30
  • Cumartesi: 10.00 – 14.00

İstanbul Vize Merkezine çalışma saatlerimiz içinde randevu almadan gelebilir, evrak tesliminizi yapabilirsiniz.

İstanbul Vize Merkezinden İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

İstanbul Vize merkezi müşteri temsilcimizle yaptığınız görüşme sonrasında İsrail vizesi için gerekli olan evrakların listesi e-posta olarak gönderilmektedir.Evraklarınızı tam ve eksiksiz olarak hazırlayın, evrak detaylarıyla ilgili sorularınız için İstanbul Vize Merkezi temsilcilerimizi çalışma saatlerimiz içinde arayarak veya [email protected] adresine e-mail atarak bilgi alabilirsiniz.

Güncel olmayan veya eksik evraklarınız varsa temsilcilerimiz size gerekli bilgilendirmeyi e-mail ve telefonla yapmaktadırlar, buna ek olarak durumunuza özel evrak sunmanız gerektiği durumlarda temsilcilerimizi bilgilendiriniz. Güncel olmayan dokümanlar, eski fotoğraf veya pasaportla yapılan başvurular kabul edilmemekte olup İstanbul Vize Merkezi temsilcilerimiz bu konularda size daha iyi hizmet verebilmek için gerekli uyarıları yapmaktadırlar.

Pasaportunuzu İsrail Başkonsolosluğu konsolosluk vize bölümünden çıktıktan sonra ofisimizden alabilir veya asistanlarımıza vermiş olduğunuz adrese kargo veya kurye ile gönderimini yapabiliyoruz.
İsrail vizesi başvurularında randevu, mülakat veya parmak izi biyometrik bilgi ibrazı gibi vize prosedürüyle ilgili işlemler olmadığından başvuruda şahsen bulunma zorunluluğunuz da bulunmamaktadır.
Uzman temsilci ve operasyon elemanlarımız başvurunuzu İsrail Konsolosluğu vize departmanı prosedürüne uygun şekilde gerçekleştirmektedirler. İstisnai durumlarda İsrail Başkonsolosluğuna görüşmeye/mülakata çağrılabilirsiniz. Bu durumlar hakkında lütfen İstanbul Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz.

İstanbul İsrail Vize Başvuru Formu ve İsrail Vizesi Evrakları

Türkçe veya İngilizce doldurulabilen İsrail Vize Başvuru Formunun dikkatle doldurulması, kimlik ve pasaportunuzun içerdiği bilgilerle tutarlılık ve uyumluluk arzetmesi gerekmektedir.

Soyadı değişikliği gibi durumlarda (evlilikten dolayı) pasaportunuzun yenilenmesi bir önceliktir ve mevcut medeni durumunuzdan kaynaklı soyadı değişikliği olduysa lütfen evraklarınızı güncelleyerek başvuru yapmanız tavsiye olunur.İsrail vizesi için 5x5 cm ebatlarında 2 adet fotoğraftan biri İsrail vize başvuru formunda sağ köşeye iliştirilecektir.

Fotoğrafınız son 1 yıla ait olmalı ve 1 yıldan daha eski vizelerde kullanılmış fotoğraflar kullanılmamalıdır. Eski fotoğraf ve güncel geçerliliği olmayan belgelerle yapılan başvurular kabul edilmez veya başvuru vize reddi ile sonuçlanır.
İsrail vizesi başvuru formu belgesini bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın. İsrail vize başvuru formunda belirttiğiniz tahmini kalış süresi ve şirket veya şahsi dilekçenizde belirttiğiniz/belirtilen süreyi kapsayacak şekilde olmalıdır. Geçerli pasaportunuzun müddeti(süresi) İsrail seyahatinizin sonrasında en az 6 ay olmalıdır.

Ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, vergi levhası ve ticari oda kaydı gibi çalıştığınız veya sahibi olduğunuz şirketten alacağınız belgeler fotokopi olarak ibraz edilebilir. Ancak imza sirkülerinin orijinal olması gerekir. Buna ek olarak gerekli evrak listeleri İsrail Başkonsolosluğu ve İsrail Büyükelçiliği bünyesindeki İsrail Konsolosluğu vize bölümü tarafından güncellenebildiğinden güncel evrak listeleri için Vize Merkezi İstanbul temsilcilerimizi aradığınızda hangi evrakların orijinal olarak sunulması gerektiği, hangilerinin fotokopi olarak sunulabileceğine dair bilgi alabilirsiniz.

İsrail’deki kişi veya kurumlardan gönderilecek olan İsrail vize davetiyeleri faks veya e-mail yolu ile iletilebilmekte, başvuru dosyasında bu evrakların fotokopileri kullanılabilmektedir. Banka hesap dökümlerinizin son 3 aya ait ve bakiyeli olması gerekmektedir. Son 3 aylık banka hesap hareketlerinin gözlemlenebilir olduğu banka hesaplarında en az 7000 TL bakiye olmalıdır.

İsrail vizesi için gerekli olan evrakların vize başvuru sahiplerinin seyahat amaçlarına, statü ve durumlarında göre organize edilmiş halini İsrail vizesi web sayfamızın Vize İşlemleri bölümünden görebilirsiniz.
İsrail vize evrak detayları ile ilgili ya da durumunuza özel ayrıca dikkate alınması gereken durumları temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. İstanbul Vize Merkezi sizi doğru şekilde yönlendirerek vize işlemlerinde zaman kaybetmemenizi sağlamayı amaçlar.

İsrail Vize Davetiyesi

İsrail’deki şirket veya kişiden gönderilecek olan İsrail vize davetiyesi e-mail veya faks yolu ile alınabilir.
İsrail vize başvuru dosyasında bu evrakların fotokopileri kullanılabilmektedir ancak bununla birlikte İsrail konsolosluğu gerekli gördüğü durumda evrakların orijinallerini görmeyi talep edebilir. Vize davetiyeniz ve evraklarınızı hazırlarken planan süreden en az 15 gün önce evraklarınızı hazırlamaya başlamanızı öneririz. Olası yoğunluk, resmi tatil ya da geçikmeler için evraklarınızı hazırlamanız olası aksiliklerin de önüne geçmeye yardımcı olacaktır.

İsrail Vize İstanbul Ücreti Ne Kadar?

İstanbul Vize Merkezinden telefonla talep edeceğiniz başvuru evrakları listesini içeren e-mailde İsrail vize ücret detayları hakkında bilgileri bulabileceksiniz. İsrail vize ücreti konsolosluk harç bedellerinin yanında İstanbul vize merkezi koordinasyon bedellerini içermekte olup döneme bağlı olarak güncellenebilmektedir. İsrail sınırları içinde kalış süresi talebiniz ve seyahatinizin amacı vize ücretini belirleyen diğer unsurlardır.

Başvuru ve dilekçelerin hazırlanmasında destek, başvuru dosyasının teslimi için randevunun alınması, evrak takibi ve İsrail vize işlemlerine dair bütün işlemler İstanbul Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir.

İstanbul’dan İsrail Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İstanbul’dan İsrail vize işlemlerinin başvurusu tarafımızdan yapıldıktan sonra vize sonuçlanma süresi 7-10 iş günü olmakla birlikte İsrail konsolosluğu tatil günleri ve vize talep yoğunluğunun olduğu dönemlerde, istisna olarak gecikmeler olabilir. İstanbul içinden yapılan başvurular daha kısa sürede de sonuçlanırken, İstanbul dışından yapılan başvurularda kargo süreleri dikkate alınmalıdır.
Unutulmaması gerekir ki İsrail vizesinin çıkış süresine ve vize sonucuna dair kararlar sadece İsrail İstanbul Başkonsolosluğuna aittir.

Vize Merkezi İstanbul Şubesi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp