İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 57

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

İsrail Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

İsrail Vizesi İzmir Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz.

İzmir ve çevresindeki şehirlerde ikamet eden T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli ikamet izni olan yabancıların İsrail vizesi İzmir işlemlerini Vize Merkezi İzmir Şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.İsrail vize başvurunuzu İzmir Vize Merkezinin arayarak veya talebinizi e-mail ile ileterek hızlı ve kolay şekilde yapabilirsiniz. İsrail İzmir Vize Merkezine çağrı merkezimizi arayarak veya ortadogu@vizemerkezi.com ve izmir@vizemerkezi.com e-mail adresleri üzerinden ulaşabilir, başvuru yapabilir, görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.İsrail vize işlemlerinde İsrail Konsolosluklarına şahsen vize başvurusunda bulunma mecburiyeti bulunmamakta olup Vize Merkezi İzmir İsrail vize işlemleri departmanı sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirebilmektedir.

İsrail Vizesini İzmir Vize Merkezinden almak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. İzmir Vize Merkezi İsrail departmanımızı arayın ve çalışma durumunuza veya sosyal statünüze (öğrenci, ev hanımı, emekli) uygun İsrail vizesi gerekli evrak listesini talep edin.
  2. İsrail vizesi güncel gerekli evrak listesi size e-mail olarak gönderilecektir.
  3. Size göndereceğimizi e-mailde yer alan İsrail vizesi evraklarınızı hazırlayın ve İzmir Vize Merkezine elden veya kargo yaparak teslim edin.
  4. Vizeniz ilgili İsrail Konsolosluğu vize bölümünden çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek elden alabilir veya kargo ile geçerli iş veya ev adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

İzmir Vize Merkezi Çalışma Saatleri

  • Pazartesi – Cuma: 09.00 – 18.30
  • Cumartesi: 10.00 – 14.00

İzmir Vize Merkezine çalışma saatlerimiz içinde randevu almadan gelerek evrak tesliminizi yapabilirsiniz. Eğer eksik evraklarınız varsa bununla ilgili bilgilendirme size hemen bildirilecektir.

İzmir Vize Merkezinden İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

İzmir Vize merkezi müşteri temsilcimizle yaptığınız telefonda veya ofisimizde yaptığınız görüşme sonrasında İsrail turistik veya ticari vizesi için gerekli olan evrakların listesi e-posta olarak gönderilmektedir. Evraklarınızı prosedüre uygun şekilde tam ve eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Evrak detaylarıyla ilgili sorularınız için İzmir Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilir ya da ilgili mail adreslerinden ulaşabilirsiniz.
İsrail vize başvurusu dosyasında bulunması gereken evraklar güncel olmalıdır.

Güncel olmayan belgeler, geçerlilik tarihi yetersiz pasaport veya eski fotoğraflar ile yapılan vize başvuruları kabul edilmemekte olup İzmir Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz evraklarınızı inceledikten sonra bu konularda size daha iyi hizmet verebilmek için gerekli uyarıları yapmaktadırlar.
Vize sonucunu karara bağlayan yetkili merciiler İsrail İstanbul Başkonsolosluğu ve İsrail Ankara Büyükelçiliğidir, Vize Merkezi İzmir evraklarınızın İsrail vize kurallarına uyumunu denetler ve doğru evraklarla doğru başvuru yapmanızda size danışmanlık hizmeti sunar.

Vizeniz çıktıktan sonra pasaportunuz ilgili İsrail diplomatik misyonunun konsolosluk vize bölümünden çıktıktan sonra ofisimizden alabilir veya müşteri temsilcilerimize vermiş olduğunuz adrese kargo veya kurye ile gönderimini yapabiliyoruz. İsrail vizesi başvurularında konsolosluktan randevu, konsoloslukta mülakat veya biyometrik parmak izi ibrazı gibi işlemler olmadığı için vize başvurusu esnasında şahsen bulunma zorunluluğu da bulunmamaktadır.

Uzman müşteri temsilcilerimiz & asistanlarımızın başvurunuzu ilgili İsrail Konsolosluğu vize departmanı prosedürüne uygun şekilde iletmektedirler. İsrail konsolosluğu vize başvuru sahibini bazı özel durumlarda mülakata çağırabilmektedir. Böyle istisnai durumlarda lütfen Vize Merkezi İzmir temsilcinizi bilgilendiriniz.

İzmir İsrail Vizesi Gerekli Evraklar

İzmir İsrail vizesi işlemlerinde kullanılacak fotoğrafınız güncel olmalı ve 1 yıldan daha eski vizelerde ve pasaportlarda kullanılmış fotoğraflar kullanılmamalıdır. Güncel olmayan evraklarla yapılan başvurular kabul edilmez ve vize başvurunuz ret ile sonuçlanır. Vize merkezi evraklarınızın güncel koşullara uygunlunu da kontrol eder, gerektiği durumlarda alternatif evraklarla başvuru dosyanızı desteklemenizi sağlar.İsrail vize işlemlerinde pasaportunuzun geçerlilik süresi İsrail seyahatiniz sonrasında en az 6 ay olmalıdır.

Pasaportunuzun süresini yurt dışındaki Türkiye dış temsilciliklerinde uzatamazsınız. İsrail ticari vize başvurularında ve sponsorluk gerektiren durumlardan çalışılan şirketten alınması gereken evraklar olan ticari sicil gazetesi, şirketin güncel vergi levhası, faaliyet belgesi ve oda kaydı fotokopi olarak ibraz edilebilir belgelerdir. Ancak şirketin imza sirküleri orijinal olmalıdır.

İsrail’deki kurum veya kişiden gönderilecek olan İsrail vize davetiyeleri e-mail veya faks yolu ile iletilebilmekte, başvuru dosyasında bu evrakların fotokopileri kullanılabilmektedir, bununla birlikte fotokopi olarak talep edilen bazı evrakların orjinalleri istisnasi durumlarda talep edilebilmektedir. Banka hesap dökümlerinizin son 3 aylık hesap hareketlerini yansıtması ve bakiyeli olması gerekmektedir.

Seyahat sürenizle yani israil'de kalacağınız süre ile doğru orantılı olarak bankada bulunması gereken bakiye miktarı 4000 TL civarındadır.
Bunlara ek olarak gerekli evrak listeleri İsrail Büyükelçiliği ve İsrail Başkonsolosluğu bünyesinde İsrail Konsolosluk vize bölümü tarafından güncellenebildiğinden güncel evrak listeleri için Vize Merkezi İzmir müşteri temsilcilerimizi aradığınızda hangi evrakların fotokopi olarak sunulması gerektiği, hangilerinin orijinal olarak sunulabileceğine dair bilgi alabilirsiniz.

İsrail vizesi için gerekli olan evrakların vize başvuru sahiplerinin mesleki durumları ve seyahat amaçlarına göre organize edilmiş halini İsrail vizesine özel web sayfamızın Vize İşlemleri bölümünden görebilirsiniz. İsrail vize evrak ayrıntıları ile ilgili ya da durumunuza özel dikkate alınması gereken durumları temsilcilerimizle lütfen paylaşmayı unutmayınız.
İzmir Vize Merkezi İsrail vize işlemlerinde zaman kaybetmemenizi sağlamayı amaçlar.

İzmir İsrail Vize Başvuru Formu

Türkçe ya da İngilizce doldurulabilen İsrail Vize Başvuru Formunun dikkatle doldurulması, kimliğiniz ve pasaportunuzun içerdiği bilgilerle uyumlu olması gerekmektedir. Evlilik nedeniyle soyadı değişikliği gibi durumlarda pasaportunuzun yenilenmesi bir önceliktir ve kimlik bilgilerinin teyidi gerektiği durumlarda tam vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilerek yapılır. Medeni durumunuzdan kaynaklı soyadı değişikliği olduysa lütfen belgelerinizi güncelleyerek teslimini İzmir Vize Merkezine yapın. İsrail vizesi için sunacağınız 2 fotoğraftan biri İsrail vizesi vize başvuru formunda sağ köşeye iliştirilecektir. İsrail vize başvuru formunda belirttiğiniz, ülkede tahmini kalış süreniz ve şirket veya şahsi dilekçenizde belirttiğiniz süreyi içerecek şekilde olmalıdır. İsrail vizesi başvuru formu belgesini bilgisayarınıza indirmek için Form ve Dilekçe bölümümüzü ziyaret ediniz.

İsrail Vize İzmir ücreti ne kadar?

İzmir Vize Merkezinden telefonla talep edeceğiniz başvuru evrakları listesini içeren e-mailde İsrail vize ücret detayları hakkında bilgileri bulabileceksiniz. İsrail vize ücreti konsolosluk harç bedellerinin yanında İzmir vize merkezi koordinasyon bedellerini içermekte olup döneme bağlı olarak güncellenebilmektedir.
İsrail ülke sınırları içinde kalış süresi talebiniz ve yolculuğunuzun amacı vize ücretini belirleyen diğer unsurlar olacaktır. Başvuru ve dilekçelerin hazırlanmasında destek, başvuru dosyasının teslimi için randevunun alınması, evrak takibi ve İsrail vize işlemlerine dair bütün işlemler İzmir Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir.

İzmir’den İsrail Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İzmir’den İsrail vize işlemlerinin başvurusu tarafımızdan yapıldıktan sonra vize sonuçlanma süresi 7-10 iş günü olmakla birlikte İsrail konsolosluğunun kapalı olduğu tatil günleri ve vize talep yoğunluğunun olduğu dönemlerde, istisna da olsa gecikmeler olabilir. İzmir’den yapılan başvurularda kargo süreleri dikkate alınmalıdır.

Vize Merkezi İzmir

Vize Merkezi Personel

İsrail ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsrail Vizesi İzmir E. Tekli 29/05/20, 16:41
Merhaba, İsrail’de yaşayan ablam 2 ay sonra doğum yapacak ve annemle birlikte bu sırada yanında olmak istiyoruz. Çok uzun kalma düşüncemiz yok ancak 1 ay kadar kalmak istiyoruz en az. Ablam şuanda hamile olduğu için evrak göndermesi gerekiyorsa zor olabilir, mümkün olduğu kadar az evrak ile başvuru yapmak istiyoruz. Ayrıca İsrail vizesi İzmir’den başvuru yapmamız bizim için daha kolay olur? Konsolosluğun sitesinde İstanbul randevusu gördüm ama İzmir’den randevu nasıl alınıyor bulamadım. Destek olursanız çok memnun olacağız. Çok teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6214