İsrail Öğrenci Vizesi

İsrail öğrenci vizesi, İsrail'de eğitim almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.
Turistik ya da çalışma vizesi gibi uzun süreli vize türleri ile ülkede eğitim alınamayacağı gibi, öğrenci vizesi alarak ülkede çalışma imkanı da bulunmamaktadır.


Temel prensip olarak, ülkede kalış amacınız ile başvuru yaptığınız vize türünün uyuşması, evraklarının bunu doğrulaması gerekmektedir. Başvuru formu ve başvuru esnasında sunacağınız belgelerin doğruluğu, uluslararası bir seyahat gerçekleştirdiğinizden, uluslarrası hukuk kuralları çerçevesinde yaptırımlara tabi olabilmektedir. İsrail öğrenci vizesi; İsrail’de bulunan ilk ve ortaokullar veya akademik kurumlarda eğitim almak isteyen kişilere verilen vize türüdür.

İsrail öğrenci vizesi 1 yıl süresince ülkeye çoklu giriş ve çıkış sağlamaktadır. 

Öğrenci vizesi ile İsrail’de çalışma izin verilmez.Öğrenci vizesi için İsrail’deki eğitim kurumundan sertifikasyon alınması gerekmektedir.

Öğrenci Vize Başvuru

İsrail öğrenci vizesinin onaylanabilmesi için İsrail Devleti’nin vize prosedürlerini doğru ve eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.
Vize Merkezi vize başvuru sürecinize yardımcı olmaktadır. İsrail vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca İsrail Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. İsrail Konsolosluğu başvuru sahibini gerekli gördüğü takdirde görüşmeye çağırmaktadır.

Öğrenci vizesi başvuru sahibi gerekli evrakları hazırladıktan sonra konsolosluk vizesini düzenlemektedir. İsrail öğrenci vizesi için başvurusuna şahsen gelmenize gerek bulunmamaktadır.
Vize Merkezi konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.

İsrail vize için kullanacağınız pasaportun seyahat sonrası en az 1 yıl geçerliliğinin olması gereklidir. İsrail öğrenci vizesi hakkında daha detaylı ve güncel bilgi için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. İsrail Konsolosluğu belirtilen kriterlere sahip olmayan pasaportla yapılan İsrail öğrenci vizesi başvurularını kabul etmemektedir. Eğer başvuru sahibinin pasaportu belirtilen kriterlere uymuyorsa konsolosluk yeni bir pasaportla başvuru yapılması konusunda uyarıda bulunmaktadır.

İsrail öğrenci vizesi İsrail’de ilk, ortaokullarda, akademik kurumlarda eğitim görmek isteyen kişilere verilmektedir. İsrail öğrenci vizesi bir yıl süresince ve çoklu girişler ve çıkışlar için geçerli olmaktadır.
Öğrenci vizesi ile İsrail’de çalışma izni verilmemektedir. İsrail öğrenci vizesi için İsrail’deki eğitim kurumundan alınmış sertifikasyonun alınması gerekmektedir. Aynı zamanda eğitim harcamalarının yapıldığını gösteren belge de başvuru evraklarının arasında bulunmalıdır.

Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

  • Seyahat sonrası için en az 1 yıl geçerli pasaport
  • Vize başvuru formu
  • Kimlik fotokopisi
  • 2 adet 5x5cm ölçülerinde 2 adet arka fonu beyaz, biyometrik güncel fotoğraf
  • Başvuru sahibi 18 yaşın altında ise noterden çıkarılacak muvafakatnamenin kaymakamlıktan apostilletilmesi gereklidir.
  • Bağlı bulunulan üniversiteden belge
  • İsraill’de kabul edilmiş bir eğitim kurumundan veya üniversiteden eğitim için kabul sertifikasyonu.
  • Burslu gidecekler için burs aldığını gösteren belge
  • Eğitim için ödemenin yapıldığına istinaden belge.Öğrencinin eğitiminin maddi gereksinimlerini ve İsrail’de kalacağı süre boyunca ihtiyaçlarını karşılayabilecek maddi imkanlara sahip olduğunun kanıtı.

İsrail vizesi ücretleri

İsrail Vize Ücreti

İsrail öğrenci vizesine başvuran kişiler başvuru formunda verdikleri bilgilerin doğru olduğunu ve İsrail’de bulunulan süre içerisinde çalışmayacağını, vizenin bitiminde İsrail’i terk edeceğini belirterek seyahatin amacını içermeyen bir faaliyette bulunmayacaklarını taahhüt ederler.

İsrail öğrenci vizesi başvurusunda bulunan kişiler vize başvuru formunda beyan ettikleri bilgilerin doğru olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. 
İsrail vizesi için konsolosluğa şahsen başvuru yapma şartı bulunmamaktadır. Konsolosluk bazı durumlarda başvuru sahibini görüşmeye çağırabilir.

İsrail Konsolosluğu ve İsrail Büyükelçiliği başvuru sahiplerini mülakata çağırma hakkını saklı tutmaktadır. İsrail vize başvuru işlemleri randevu ile kabul edilmemektedir. İsrail vizesi için başvuru sahibi başvurusunu şahsen yapmak zorunda değildir.

İsrail Konsolosluğu vize merkezleri aracılığıyla yapılan başvuru işlemelerini kabul etmektedir. İsrail öğrenci vizesi ücreti İsrail Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Eğitim vizesi gibi uzun süreli vize başvurusunun ücreti farklılık göstermektedir. İsrail vize ücreti belirli dönemlere bağlı olarak değişebilmektedir.

İsrail Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail öğrenci vizesinin sonuçlanma süresi 7-10 iş günüdür. Fakat İsrail vizesi başvurusu öncesinde İsrail ve Türkiye resmî tatil günlerinin kontrol edilerek, başvuru işleminin tatil günlerine denk gelmemesinde fayda bulunmaktadır.

İsrail Konsolosluğu’nun yoğun olduğu dönemlerde ya da sistemdeki güncellemeler sebebiyle vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. İsrail vizesi artık pasaporttan ayrı bir karta basılmamaktadır.
İsrail vizesi başvuru sahibinin pasaportuna basılmaktadır.

İsrail Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunmaktadır. Evraklarınızın güncel olması vize işlemlerinizin kısa sürede sonuçlanması için önemlidir. İsrail öğrenci vize başvuru işleminizi kısa sürede yapabilmek için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizi arayabilir, gerekli evrak listesini isteyebilirsiniz.

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Çalışma Vizesi
Ögrenci Vizesi
Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Telefon
x