İsrail Öğrenci Vizesi

İsrail Öğrenci Vizesi

İsrail Öğrenci Vizesi İçin Merak Edilenler

İsrail’e öğrenci vizesi ile giriş şartları nelerdir?

İsrail Devleti, seyahat koşullarını sağlayan kişilerin girişlerine izin vermektedir. Öncelikle yolcuların İsrail’in kırmızı listesinde yer alan bölgelere seyahat tarihinin 14 gün öncesine kadar giriş yapmamış olmaları gerekmektedir. Buna ek olarak Dünya Sağlık Örgütü onaylı aşıyla aşılanmış veya hastalığı geçirmiş olan kişilerin başvurularına ve seyahatlerine izin verilmektedir.

İsrail’e öğrenci vizesi ile hangi havalimanından giriş yapmak gerekir?

İsrail’e uluslararası uçuş gerçekleştirecek yolcuların girişlerini Ben Gurion Havalimanı üzerinden yapmaları gerekmektedir.

İsrail öğrenci vizesi ile seyahat edecek kişiler için aşı karı zorunluluğu var mı?

DSÖ onaylı aşırlarla aşılanmış ve son doz üzerinden en az 14 gün en fazla 180 gün geçmiş olması gerekmektedir.

 • Pfizer
 • Jhonson & Jhonson
 • AstraZeneca
 • Moderna
 • Sinovac
 • Sinoplam
 • Covishield
 • Sputnik-V (belirli kısıtlamalar ile kabul edilmektedir)

İsrail öğrenci vizesi ile başvuru süreci nasıl ilerler

İsrail öğrenci vizesine başvuru yapabilmek için mutlaka İsrail’de ki üniversite veya kurum tarafından kabul yazısı gelmelidir. Eğer burslu gidilecekse burs detaylarına ilişkin belgeler mutlaka ibraz edilmelidir. Gerekli olan tüm evraklar temin edilip başvuru dosyası hazırlandıktan sonra vize müracaatı yapılarak başvuru dosyası konsolosluğun onayına sunulur. İstisnai durumlarda yapılan başvurunun ardından konsolosluk ek evrak talep edebilmektedir. Vize değerlendirme süresinin uzamasına sebep olabilen bu durumdan dolayı başvurunun son günlere bırakılmadan yapılmasını tavsiye ederiz. Vize Merkezi, kişi adına tüm süreci yöneterek dosyanın takibini yapmada yetkili kurumdur. Onaylanan vize pasaport teslim makbuzu ile alınabilmektedir. Vize Merkezi temsilcisi pasaportu İsrail Konsolosluğu’ndan teslim alarak yolcuya teslim etmektedir.

İsrail öğrenci vizesi için bölge ayrımı var mı?

Öğrenci vizesi, İsrail Devleti’nin diplomatik temsilcilikleri olan İstanbul Konsolosluğu ile Ankara Büyükelçiliği üzerinden kabul edilmektedir. İsrail vizesine müracaat edecek kişiler için başvuru yeri ile ikamet adresinin aynı olma şartı yoktur. Bölge ayrımı ve bizzat başvuru şartı olmadığından dolayı Vize Merkezi kişi adına tüm süreci yönetmede yetkili kurumdur. Yolcuların, gerekli evrakları bizzat gelerek ya da kargo ile ulaştırması halinde zaman kaybetmeden en hızlı şekilde başvurusu yapılmaktadır.

İsrail’e öğrenci vizesi ile seyahat edecek kişilerin dikkat etmesi gerekenler

 • İsrail öğrenci vizesi eğitim süresi boyunca geçerli olan bir vizedir. Kişiler, İsrail’de bulundukları süre boyunca çalışmamalı, vizeyi veriliş amacı dışında kullanmamalıdır. Vize süresinin bitmesiyle birlikte ülkeye geri dönmeleri gerekmektedir.
 • İsrail’e seyahat edecek yolcular, seyahatten önce İsrail varış formunu doldurmalıdır.
 • Aşı sertifikası ile negatif test sonucu mutlaka seyahat süresi boyunca yolcuların yanında bulunmalıdır.
 • Yalan bilgi beyanından dolayı oluşabilecek tüm sonuçlar yolcuya aittir.
 • Seyahat sonrası en az 1 yıl geçerli olan pasaport gerekmektedir.

İsrail öğrenci vizesi, İsrail'de eğitim almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Turistik ya da çalışma vizesi gibi uzun süreli vize türleri ile ülkede eğitim alınamayacağı gibi, öğrenci vizesi alarak ülkede çalışma imkanı da bulunmamaktadır.

Temel prensip olarak, ülkede kalış amacınız ile başvuru yaptığınız vize türünün uyuşması, evraklarının bunu doğrulaması gerekmektedir. Başvuru formu ve başvuru esnasında sunacağınız belgelerin doğruluğu, uluslararası bir seyahat gerçekleştirdiğinizden, uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde yaptırımlara tabi olabilmektedir. İsrail öğrenci vizesi İsrail’de bulunan ilk ve ortaokullar veya akademik kurumlarda eğitim almak isteyen kişilere verilen vize türüdür.

İsrail öğrenci vizesi 1 yıl süresince ülkeye çoklu giriş ve çıkış sağlamaktadır. Öğrenci vizesi ile İsrail’de çalışma izin verilmez. Öğrenci vizesi için İsrail’deki eğitim kurumundan sertifikasyon alınması gerekmektedir.

Öğrenci Vize Başvuru

İsrail öğrenci vizesinin onaylanabilmesi için İsrail Devleti’nin vize prosedürlerini doğru ve eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Vize Merkezi vize başvuru sürecinize yardımcı olmaktadır. İsrail vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca İsrail Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. İsrail Konsolosluğu başvuru sahibini gerekli gördüğü takdirde görüşmeye çağırmaktadır.  Öğrenci vizesi başvuru sahibi gerekli evrakları hazırladıktan sonra konsolosluk vizesini düzenlemektedir. İsrail öğrenci vizesi için başvurusuna şahsen gelmenize gerek bulunmamaktadır. Vize Merkezi konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.

İsrail vize için kullanacağınız pasaportun seyahat sonrası en az 1 yıl geçerliliğinin olması gereklidir. İsrail öğrenci vizesi hakkında daha detaylı ve güncel bilgi için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. İsrail Konsolosluğu belirtilen kriterlere sahip olmayan pasaportla yapılan İsrail öğrenci vizesi başvurularını kabul etmemektedir. Eğer başvuru sahibinin pasaportu belirtilen kriterlere uymuyorsa konsolosluk yeni bir pasaportla başvuru yapılması konusunda uyarıda bulunmaktadır.

İsrail öğrenci vizesi İsrail’de ilk, ortaokullarda, akademik kurumlarda eğitim görmek isteyen kişilere verilmektedir. İsrail öğrenci vizesi bir yıl süresince ve çoklu girişler ve çıkışlar için geçerli olmaktadır.
Öğrenci vizesi ile İsrail’de çalışma izni verilmemektedir. İsrail öğrenci vizesi için İsrail’deki eğitim kurumundan alınmış sertifikasyonun alınması gerekmektedir. Aynı zamanda eğitim harcamalarının yapıldığını gösteren belge de başvuru evraklarının arasında bulunmalıdır.

Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Seyahat sonrası için en az 1 yıl geçerli pasaport
 • Vize başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet 5x5cm ölçülerinde 2 adet arka fonu beyaz, biyometrik güncel fotoğraf
 • Başvuru sahibi 18 yaşın altında ise noterden çıkarılacak muvafakatnamenin kaymakamlıktan apostilletilmesi gereklidir.
 • Bağlı bulunulan üniversiteden belge
 • İsraill’de kabul edilmiş bir eğitim kurumundan veya üniversiteden eğitim için kabul sertifikasyonu.
 • Burslu gidecekler için burs aldığını gösteren belge
 • Eğitim için ödemenin yapıldığına istinaden belge.Öğrencinin eğitiminin maddi gereksinimlerini ve İsrail’de kalacağı süre boyunca ihtiyaçlarını karşılayabilecek maddi imkanlara sahip olduğunun kanıtı.

İsrail Vize Ücreti

İsrail öğrenci vizesine başvuran kişiler başvuru formunda verdikleri bilgilerin doğru olduğunu ve İsrail’de bulunulan süre içerisinde çalışmayacağını, vizenin bitiminde İsrail’i terk edeceğini belirterek seyahatin amacını içermeyen bir faaliyette bulunmayacaklarını taahhüt ederler. İsrail öğrenci vizesi başvurusunda bulunan kişiler vize başvuru formunda beyan ettikleri bilgilerin doğru olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.  İsrail vizesi için konsolosluğa şahsen başvuru yapma şartı bulunmamaktadır. Konsolosluk bazı durumlarda başvuru sahibini görüşmeye çağırabilir.

İsrail Konsolosluğu ve İsrail Büyükelçiliği başvuru sahiplerini mülakata çağırma hakkını saklı tutmaktadır. İsrail vize başvuru işlemleri randevu ile kabul edilmemektedir. İsrail vizesi için başvuru sahibi başvurusunu şahsen yapmak zorunda değildir. İsrail Konsolosluğu vize merkezleri aracılığıyla yapılan başvuru işlemelerini kabul etmektedir. İsrail öğrenci vizesi ücreti İsrail Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Eğitim vizesi gibi uzun süreli vize başvurusunun ücreti farklılık göstermektedir. İsrail vize ücreti belirli dönemlere bağlı olarak değişebilmektedir.

İsrail Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail öğrenci vizesinin sonuçlanma süresi 7-10 iş günüdür. Fakat İsrail vizesi başvurusu öncesinde İsrail ve Türkiye resmî tatil günlerinin kontrol edilerek, başvuru işleminin tatil günlerine denk gelmemesinde fayda bulunmaktadır.

İsrail Konsolosluğu’nun yoğun olduğu dönemlerde ya da sistemdeki güncellemeler sebebiyle vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. İsrail vizesi artık pasaporttan ayrı bir karta basılmamaktadır.
İsrail vizesi başvuru sahibinin pasaportuna basılmaktadır.

İsrail Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunmaktadır. Evraklarınızın güncel olması vize işlemlerinizin kısa sürede sonuçlanması için önemlidir. İsrail öğrenci vize başvuru işleminizi kısa sürede yapabilmek için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizi arayabilir, gerekli evrak listesini isteyebilirsiniz.

İsrail vizesi ücretleri

İsrail ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İsrail için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp