İsrail Başkonsolosluğu İstanbul

İsrail Konsolosluğu İletişim Bilgileri
İstanbul Konsolosluğu Adres

Büyükdere Cad., Yapı Kredi Plaza ,C Blok, 7. Kat ,80620 , 4. Levent / İSTANBUL

İsrail Konsolosluğu Görev Bölgesi
İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları İsrail vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden İsrail vatandaşları ise konsolosluk işlemleri için İsrail İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapabilirler.

İsrail Konsolosluğu Bağlı Bulunduğu İlçe
İlçe / Semt: Levent

İsrail Konsolosluğu Vize Başvuru Saatleri
İsrail Konsolosluğu Pazartesi-Cuma 10:00 - 13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İsrail Konsolosluğu Görevlileri
İsrail İstanbul Başkonsolosluğu, Başkonsolos: Shai Shai Shabtai Cohen

İsrail Konsolosluğu Pasaport Yenileme
İsrail vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını İstanbul İsrail Başkonsolosluğu'nda yenileyebilirler.

İsrail Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi
İsrail vize başvurularınızın sonuçlanma süresi ortalama olarak 7-8 iş gününde sonuçlanmaktadır.

İsrail Konsolosluğu Vize Ücreti

İsrail’e yapılacak olan seyahatinizin türü, İsrail'de kalış süreniz ve mesleki durumunuza göre İsrail vize ücretiniz belirlenmektedir.

İsrail Vizesi Gerekli Evraklar

Vize Merkezi İsrail sayfamızda İsrail vize işlemlerinizle ilgili detaylı bilgiyi ve vize başvuru evrak listesini bulabilirsiniz. 

İsrail Konsolosluğu’na Nasıl Gidilir?
İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Levent’te bulunmaktadır. Metro hattı ve Otobüsler aracılığı ile İsrail İstanbul Başkonsolosluğu’na ulaşım sağlanabilir.

 

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu

 
İsrail İstanbul Başkonsolosluğu İsrail'in İstanbul'daki tek resmi temsilciliğidir. İsrail İstanbul Başkonsolosluğu'nda vize işlemlerinin yanı sıra Akademik İlişkileri Basın ve Halkla İlişkiler ve Kültür Departmanı bulunmaktadır. İsrail İstanbul Başkonsolosluğu hem İsrail vatandaşlarına hem deTürk vatandaşlarına konsolosluk hizmeti sunmaktadır. İsrail Büyükelçiliği'ndeki Kültür Departmanı İsrail kültürünü geliştrimeye yönelik bilgi ve koordinasyon sağlamaktadır. İsrail Kültür Departmanı ile İsrail sanatı ve İsrail diplomatik temsilciliklerinin Türkiye’deki kültür sanat etkinlikleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ofisi 

 
İstanbul'daki Ticaret Ateşeliği Ofisi, İsrail ve Türkiye arasındaki ekonomil ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İsrail İstanbul Başkonsolosluğu yeni iktisadi ortaklıkları teşvik etme ve İsrail ile Türkiye arasındaki mevcut ortaklıkları; iki taraflı yarar ve eşitlik temelinde genişletmeyi amaçlamaktadır. 

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Akademik İlişkiler

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu akademik ilişkilerden sorumlu olan departmandır. Akademik İlişkiler bölümü, akademik işbirliğinin artmasına katkıda bulunmayı açamlamaktadır. İsrail Akadamik İlişkiler departmanı öğrenci ve öğretim görevlisi değişim programları gibi projeleri hayata geçirmeyi amaçlamaktadır.  İsrail Hükümeti yabancı öğrencilere gerekli koşulları sağlamaları halinde İsrail'de okuyabilmesi için burs imkanları sağlamaktadır. Burs imkanları hakkındaki detaylı bilgiyi Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinden veye Vize Merkezi İsrail Departmanı müşteri temsilcimizden öğrenebilirsiniz. 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...