Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçe Örneği

İsrail'e Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin İsrail İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İsrail Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.
İsrail Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir. Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi İsrail Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.

Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İsrail Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri İsrail Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.

Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İsrail Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
İsrail Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile İsrail Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Turistik Vize Dilekçe Örneği

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

İsrail Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’ lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İsrail turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır.

Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır. İsrail Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) İsrail Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir.

Sponsor olacak kişi İsrail Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden İsrail Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Turistik Vize Dilekçe Örneği

İsrail ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İsrail için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp