Turistik Vize Dilekçe Örneği

İsrail'e Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin İsrail İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İsrail Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.
İsrail Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir. Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi İsrail Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.

Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İsrail Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri İsrail Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.

Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İsrail Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
İsrail Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile İsrail Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

İsrail Turistik Vize Dilekçe Örneği Turistik Vize Dilekçe Örneği

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

İsrail Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’ lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İsrail turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır.

Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır. İsrail Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) İsrail Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir.

Sponsor olacak kişi İsrail Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden İsrail Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Vize Başvuru Formu
Turistik Vize Dilekçe Örneği
Ticari Vize Dilekçe Örneği
Vize İşlem Takip Belgesi
Telefon
x