Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 57

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İsrail Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

İsrail Vizesi Ankara Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz.

Ankara ve çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail vizesi Ankara işlemleri Vize Merkezi Ankara Şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir. İsrail vize başvurunuzu Ankara Vize Merkezinin arayarak veya talebinizi e-mail ile ileterek hızlı şekilde yapabilirsiniz.

İsrail vize işlemlerinde Ankara Büyükelçiliğine şahsen başvuruda bulunma zorunluluğu bulunmamakta olup Vize Merkezi Ankara İsrail vize işlemleri departmanı sizin adınıza başvurunuzu yapmaktadır.

İsrail Vizesini Ankara Vize Merkezinden almak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. İsrail Ankara Vize Merkezi departmanımızı arayın ve çalışma durumunuza uygun İsrail vizesi gerekli evrak listesini talep edin. İsrail vizesi güncel gerekli evrak listesi size e-mail olarak gönderilmektedir.
  2. İsrail vizesi evraklarınızı hazırlayın ve Ankara Vize Merkezine kargo yapın veya ofisimize gelerek elden müşteri temsilcimize teslim edin.
  3. Vizenizin İsrail Ankara Büyükelçiliğinden çıktıktan sonra pasaportunuzu elden alabilir veya kargo ile adresinize gönderimini yapabilmekteyiz.

Ankara Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.30
Cumartesi: 10.00 – 14.00
Ankara Vize Merkezine çalışma saatlerimiz içinde randevu almadan gelebilir, evrak tesliminizi yapabilirsiniz.

Ankara Vize Merkezinden İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

Ankara Vize merkezi temsilcimizle yaptığınız görüşme sonrasında İsrail vizesi için gerekli olan evrakların listesi size e-mail olarak gönderilmektedir. Evraklarını tam ve eksiksiz olarak hazırlayın, evraklarla ilgili sorularınız için temsilcilerimizi mesai saatleri içinde arayarak, evrak detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.Eksik veya güncel olmayan veya durumunuza özel evraklarınız varsa temsilcilerimiz size gerekli bilgilendirmeyi e-mail ve telefonla yapmaktadırlar.

Güncel olmayan belge, fotoğraf veya pasaportla yapılan başvurular kabul edilmemekte olup Ankara Vize Merkezi temsilcilerimiz size daha iyi hizmet verebilmek için gerekli uyarıları yapmaktadırlar. Pasaportunuz konsolosluk vize bölümünden çıktıktan sonra ofisimizden alabilir veya temsilcimize vermiş olduğunuz adrese kargo veya kurye ile gönderimini yapabiliyoruz. İsrail vizesi başvurularında mülakat veya biyometrik bilgi ibrazı gibi işlemler olmadığından başvuruda şahsen bulunma zorunluluğu da bulunmamaktadır.

Yetkili temsilci ve operasyon elemanlarımız başvurunuz İsrail Büyükelçiliği prosedürüne uygun şekilde gerçekleştirmektedirler. İstisnai durumlarda İsrail Konsolosluğuna görüşmeye çağrılabilirsiniz. Böyle durumlarda lütfen Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz.

Ankara İsrail Vize Başvuru Formu ve Gerekli Evraklar

İngilizce veya Türkçe doldurulabilen İsrail Vize Başvuru Formunun titizlikle doldurulması ve pasaport ve kimliğinizde belirttiğiniz bilgilerle tutarlılık arzetmesi gerekmektedir. Evlilikten dolayı soyadı değişikliği gibi durumlarda pasaportun yenilenmesi bir önceliktir ve mevcut medeni halinizden kaynaklı bir soyadı değişikliği olduysa lütfen evraklarınızı güncelleyin.

İsrail vize başvuru formunda sağ köşeye yapıştırılacak fotoğrafınız son 1 yıl içinde çekilmiş olmalıdır. 1 yıldan daha eski vizelerde kullanılmış fotoğraflar kabul edilmemektedir. İsrail vize başvurusu belgesini indirmek için buraya tıklayın.

Pasaportunuzun müddeti seyahat sonrasında en az 6 ay olmalıdır. Tahmini kalış süresi olarak belirttiğiniz süre ve tarihler dilekçenizde belirtilen veya dilekçede belirtilen süreyi kapsayacak şekilde olmalıdır. Faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, oda kaydı gibi çalıştığınız şirketten alacağınız evraklar fotokopi olarak ibraz edilebilir. Ancak imza sirküleri orijinal olarak sunulacaktır. Bununla birlikte gerekli evrak listeleri İsrail Büyükelçiliği ve İsrail Konsolosluk birimlerince güncellenebildiğinden güncel evrak listeleri için Vize Merkezi Ankara temsilcilerimizi aradığınızda hangi evrakların orijinal olarak sunulması gerektiği, hangilerinin fotokopi olarak sunulmasında sakınca olmadığına dair bilgi alınız.

İsrail’deki kişi veya şirketten gönderilmesi gereken İsrail vize davetiyeleri faks veya e-mail yolu ile iletilebilmektedir. Banka hesap dökümlerinizin son 3 aylık güncellikte olması gerekmektedir. Son 3 aylık hesap hareketlerinin gözlemlenebilir olduğu hesaplarda en az 7000 TL bakiye olmalıdır.

İsrail vizesi için gerekli olan evrakların başvuru sahiplerinin seyahat amaçlarına ve sosyal statülerine göre düzenlenmiş haline İsrail vizesi web sayfamızın Vize İşlemleri bölümünden ulaşabileceksiniz. Evrak detayları ile ilgili ya da durumunuza özel ayrıca dikkate alınması gereken durumları temsilcilerimizle paylaşmanız gerekmektedir. Bu şekilde size doğru şekilde yönlendirebilir ve sağlıklı bir başvuru yapmanızı sağlayabiliriz.

İsrail Vize Ankara Ücreti ne kadar?

Ankara Vize Merkezinden telefonla talep edeceğiniz başvuru evrakları listesini içeren e-postamızda ücret detayları hakkında bilgi alabileceksiniz. Vize ücreti konsolosluk harç bedellerinin yanında Ankara vize merkezi koordinasyon bedellerini içermekte olup döneme bağlı olarak güncellenebilmektedir.

İsrail’de kalış süresi talebiniz ve seyahatinizin amacı vize ücretini belirleyen diğer parametrelerdir.

Vize başvurusunda bulunurken, tahmini seyahat tarihiniz ve seyahat planınızı netleştirmiş olmanız muhtemelen gecikmelerin önüne geçmesi açısından da önemlidir. İsrail Konsolosluğu Türkiye ve İsrail resmi tatil günlerinde çalışmadığından, başvuru tarihleriniz bu aralıklara denk geliyor ise, yaşanacak olan gecikmelerin önüne geçmesi açısından planlamanızı doğru yapmanız önerilmektedir.

Ankara’dan İsrail Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İsrail vize işlemlerinin başvuru yapıldıktan sonra sonuçlanma süresi 7 ila10 iş günü olmakla birlikte konsolosluk tatil günleri ve vize talep yoğunluğundan dolayı istisnai olarak gecikmeler olabilir. Ankara içinden yapılan başvurular daha kısa sürede de sonuçlanabilmektedir ancak unutulmaması gerekir ki vizenin çıkış süresinin inisiyatifi ve vize sonuç kararı sadece İsrail Ankara Büyükelçiliğindedir.

Ankara dışından Vize Merkezine kargo yapılan gönderilerde kargo sürelerinizin seyahat tarihiniz etkileyecek şekilde olmamasına dikkat ediniz. İsrail vize başvuru işleminizi gerçekleştirebilmeniz için pasaportunuzun en az 1 yıl geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. İsrail Konsolosluğu vize başvuru sahibinin vize işlemlerini için atadıkları yetkili temsilci aracılığıyla yapılan başvuruları da değerlendirmeye almaktadır. İsrail vizesinin sonuçlanma süresi 7-10 iş günüdür. Bu sebeple başvuruların seyahatten 15 gün öncesinde yapılması tavsiye edilmektedir.
İsrail vize başvurusundan önce İsrail ve Türkiye’nin resmi tatil günleri, konsolosluğun kapalı olduğu günler dikkate alınıp kontrol edilerek başvuru işlemlerine başlanılması da tavsiye edilmektedir.

İsrail ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize muafiyeti anlaşmasına göre Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip kişiler İsrail’e yapacak oldukları seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek koşulu ile İsrail vize prosedürlerinden muaftırlar. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaportuna sahip kişiler İsrail vizesine tabidirler.

Hangi illerden Ankara Vize Merkezine İsrail Vize Başvurusu yapılır?

Ankara, Eskişehir, Kastamonu, Kırşehir, Bingöl, Giresun, Samsun, Ardahan, Karaman, Bayburt, Adıyaman, Nevşehir, Diyarbakır, Gümüşhane, Sivas, Niğde, Rize, Yozgat, Tokat, Amasya, Sinop, Osmaniye, Adana, Erzurum illerinde ikamet edenler İsrail vize başvurularını Ankara Vize Merkezi aracılığı ile yapabileceklerdir.

İsrail Vize Merkezi, Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp