İsrail Ticari Vize

İsrail Ticari Vize

İsrail vizesi nasıl alınır?

Orta Doğu ülkelerinden olan İsrail gün geçtikçe daha çok ziyaret edilen ve ticari ilişkilerin yoğunlaştığı ülkelerden biri haline gelmiştir. İsrail ile Türkiye arasında vize muafiyeti yoktur. İsrail Devletine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. B/2 vize kategorisinde yer alan ticari vize kısa süreli olarak iş toplantısı, ticari faaliyet, fuar gibi faaliyetlerde bulunma hakkı tanımaktadır. İsrail Devleti’nde çalışma hakkı tanımadığından usulüne uygun kullanılmalıdır. Kişilerin vize koşullarını eksiz olarak yerine getirmesi gerekmektedir.

İsrail vizesi gerekli koşulları sağlayan yolcuların girişine izin vermektedir. Ziyarette bulunmak isteyen T.C vatandaşlarının İsrail Başkonsolosluğuna online başvuruda bulunması gerekir. Vize başvurularında şahsen bulunma şartı aranmaz. Yetkili kurum olan Vize Merkezi başvuru sahibi adına başvuru yapabilmektedir. İstisnai durumlarda konsolosluk kişiyi bizzat görmek isteyebilir. Belgelerin eksiksiz temin edilmesi durumunda dosya konsolosluğun onayına sunulmuş olur. Olumlu değerlendirilen başvuru sonucunda vize pasaporta basılmaktadır.

İsrail ticari vize başvurusu

İsrail ve Türkiye arasında ki vize muafiyeti sadece diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamillerini kapsamaktadır. Ziyaret amaçları ne olursa olsun bordo pasaport hamili vatandaşlar vizeye tabiidir. Ticari amaçla seyahat edecek kişilerin mutlaka İsrail firmasının antetli kağıdına yazılmış kaşeli ve imzalı davetiye temin etmesi gerekmektedir. Eğer firma Filistin bölgesinde yer alıyorsa Dışişleri Bakanlığı’ndan çıkartılmış davetiye şartı vardır. Aksi takdirde vize başvurusu kabul edilmeyecektir. İsrail vize başvurularının değerlendirme yetkisi sadece İsrail Konsolosluğu’na aittir. Vize başvurusunun tamamlanabilmesi için vize evraklarının eksiksiz temin edilmesi zaman kaybetmemek ve dosyanın bir an önce işleme alınması adına oldukça önemlidir.

İsrail Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)
 • Pasaport. Seyahat sonrası en az 1 yıl geçerliliği olan.
 • Kimlik fotokopisi. T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Fotoğraf. 2 adet biyometrik fotoğraf 5x5cm ebatlarında, beyaz fon üzeri, güncel.
 • Davetiye İsrail’deki bağlantılı olan şirketten bir davet yazısı (Şirket görevlisi tarafından imzalanmış, iletişim bilgilerinin bulunduğu)
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, sicil gazete fotokopileri)
 • Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya Banka Hesap Dökümü (En az 30.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve imza sirküleri ile birlikte)
 • Türkiye’deki şirketten bir görev yazısı.
 • Türkiye’deki şirketin içinde bulunduğu yıla ait Oda Sicil Kaydı,
 • Maaş bordrosu (Son 6 aylık, ıslak imza ve kaşeli)
 • Banka hesap özeti (Son 6 aylık, en az 30.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri ile) şahıs ve şirket için ayrı ayrı sunulması gerekmektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İsrail'e gidecek olan kişi şirket ortağı veya sahibi ise; içinde bulunduğu yıla ait imza sirküleri, şirket çalışanı ise son aylık SGK hizmetli listesi.

Evrak listesi Konsolosluk tarafından değişmekte olup güncel evrak listesini temin etmek için [email protected] adresine mail atabilir ya da size uygun şubemizi sol menüden seçerek arayabilirsiniz.

İsrail ticari vize başvuru süreci nasıl ilerler?

Ticari vize ile seyahat etmek isteyen yolcuların mesleki statülerine göre farklılık gösteren evraklar vardır. Öncelikle evrakların eksisiz temin edilmesi ve başvuru dosyasının hazırlanması gerekmektedir. Belgeler, gerekli şartları taşımalı ve geçerlilik süreleri devam etmelidir. Temsilcilerimiz tarafından kontrolü sağlanıp eksikleri tamamlanan dosya Konsolosluğun onayına sunulmak için hazır hale getirilir. Dosya hazırlandıktan sonra İsrail Başkonsolosluğu’ndan online vize başvurusunda bulunarak randevu alınmalıdır. Randevu gün ve saatinde tüm belgeler değerlendirilmek üzere İsrail Konsolosluğuna ibraz edilmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra Vize Merkezi temsilcimize yetkili kişi tarafından pasaport teslim makbuzu verilmektedir. Onaylanan pasaport bu makbuz olduğu takdirde teslim alınabilmektedir. Vize sonuçlandıktan sonra pasaport yolcuya teslim edilmektedir. İkamet adresi farklı ilde olan yolcular kargoyla evrakları tarafımıza gönderebilir, sonuçlanan pasaportun da aynı şekilde kargoyla gönderilmesini talep edebilir.

İsrail ticari vize değerlendirme süresi ne kadar?

İsrail ticari vize başvurusunda herhangi bir problem ve aksama yaşanmaması halinde bir hafta (7 gün) içerisinde başvuru değerlendirilmektedir. İşlem süresi konsolosluğun yoğun dönemleri ve resmi tatillerde daha uzun olabilmektedir. Sürenin uzamasına sebep olabilecek bir diğer etkende konsolosluğun ek evrak talep etmesi ve görüşmeye çağırmasıdır. Bunlar her ne kadar istisnai olsa da kişilerin süreyi iyi hesaplayarak seyahat tarihinden en az 20 gün önce tarafımıza ulaşmalarını tavsiye ederiz.

İsrail ticari vize başvurusu için bölge ayrımı var mı?

İsrail ticari vizesi, İsrail Devleti tarafından yetkilendirilmiş diplomatik temsilcilikler üzerinden alınmaktadır. Başvurular İsrail İstanbul Konsolosluğu ile Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmakta olup ikamet adresine göre bölge ayrımı bulunmamaktadır. Kargo ve posta yoluyla iletilen evraklar kabul edilmediğinden dolayı kişiler başvurularını şahsen giderek ya da yetkili temsilcilikler üzerinden yapmalıdır. Başvurunun yapılıp pasaport teslim edilmesine kadar olan tüm süreç Vize Merkezi temsilcisi tarafından yürütülmektedir. Zaman kaybı yaşamamak adına belgeleri hazırlayıp bizzat gelerek ya da kargoyla ofisimize ulaştırmanız halinde kontrolü sağlanan evraklarınız temsilcimiz tarafından randevu gününde Konsolosluğa teslim edilecektir.

İsrail’e ticari vize ile giriş çıkışlarda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 • Yalan ve yanlış bilgi beyanından dolayı oluşabilecek her şey yolcuya aittir.
 • Ticari vize ile uluslararası seyahat edecek yolcuların uçuştan önce seyahat gereksinimlerine dair bilgi almaları gerekmektedir.
 • Yolcular seyahat öncesi varış formu doldurmalıdır.

İsrail ticari vizesi ücreti

İsrail ticari vize ücreti tüm masraflar dahil olmak üzere (danışmanlık, sigorta) 80 Euro’dur. Kişiler bizzat konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan Vize Merkezi aracılığıyla başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

İsrail ticari vize ret olduğunda ücret iadesi olur mu?

İsrail ticari vize başvuru sonuçları yetkili diplomatik temsilcilikler tarafından değerlendirip karara bağlanmaktadır. Değerlendirme sürecinin ardından olumsuz neticelendirilen başvurularda tarafımıza ödenen ücretinin iadesi bulunmamaktadır. 

İsrail Ticari Vizesi

İsrail ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İsrail ticari vize davetiyesi
  G.Öğmen, 28 Nis 2020, 16:39

  Merhaba, İsrail’e üçüncü kez ticari amaçlı seyahat edeceğim. Ancak ben yıl içerisinde sürekli gidiyorum uzun süreli ve çok girişli vize almak istiyorum. İsrail ticari vize davetiyesi için neler yapmalıyız ve nasıl hazırlamalıyız? Dönüşünüzü bekliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsrail Ticari Vize
  C. Sever, 22 Nis 2020, 11:10

  Merhaba, İsrail’de bir şirket ile iş anlaşması yapacağız ve bunun için şirket müdürümüzü göndermeyi planlıyoruz. Gidiş tarihimiz yaklaşık 2 ay sonra olacak ancak hazırlamamız gereken İsrail ticari vize evrakları nelerdir? Ben İsrail’e ziyarette bulunmuştum ama iş amaçlı değildi bu durumda evraklar farklılık gösterir mi? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsrail ticari vize başvurusu
  M.G., 15 Şub 2018, 21:16

  Merhaba, ben şirket sahibiyim, eşim de ortağım, bana ve eşime İsrail’den bir yakınımız tarafından başkonsolosluğa davetiye gönderildi, vize başvurusu için hangi belgelerle gitmemiz lazım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İsrail için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp