İsrail Ticari Vizesi

İsrail vize işlemlerinde hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahiplerine İsrail’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize uygulanmamaktadır. Fakat umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının İsrail’e giriş yapmadan önce vize işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. İsrail ticari vizesi, çalışanlar ve şirket sahipleri olmak üzere iki kategoriden oluşmaktadır. Durumunuza uygun olan İsrail ticari vizesini seçerek gereken evrakları hazırlayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

İsrail ticari vize başvurusunda diğer evraklara ek olarak İsrail’de ticari faaliyette bulunulan şirketten alınan davet mektubunun eklenmesi gereklidir. İsrail ticari vize başvuru belgeleri iş sahibi ve çalışan olarak ikiye ayrılır.
Türkiye’de bir firmaya bağlı olarak çalışan kişi firmanın antetli kağıdına işveren tarafından şahsen yazılmış dilekçeyi eğer firma sahibi ise firmanın antetli kağıdına, şahsen İsrail Konsolosluğu’na istinaden yazılacak dilekçeyi beyan etmesi gerekmektedir.

Vize Merkezi, İsrail ticari vizesi işlemleriyle ilgili olarak danışmanlık hizmet vermektedir. Vize Merkezi ticari vize başvurunuzu doğru ve tam olarak hazırlamanızda sizlere destek olmaktadır.

İsrail Vizesi

İsrail Devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını beli durumlarda vize prosedürlerine tabi tutmaktadır. T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri İsrail vize prosedürlerini tabi iken: Diplomatik, Hizmet ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili kişiler 90 güne kadar İsrail vize prosedürlerinden muaf tutulmuşlardır.

İsrail ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize muafiyeti anlaşmasına göre Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip kişiler İsrail’e yapacak oldukları seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek koşulu ile İsrail vize prosedürlerinden muaftırlar. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaportuna sahip kişiler İsrail vizesine tabidirler.

İsrail vize başvuruları randevu sistemiyle yapılmamaktadır. İsrail vize başvuruları şahsen yapılma zorunluluğu bulunmamaktadır. İsrail vize başvurunuzu sizin adına en kısa sürede gerçekleştirmek için Vize Merkezi İsrail Departmanı müşteri temsilcimizi arayabilir, durumunuza uygun evrak listesini talep edebilirsiniz. 

İsrail Vize Başvurusu

İsrail ticari vizenizin onaylanması için ülkenin vize başvuru koşullarını eksiksiz yerine getirmelisiniz. Vize Merkezi İsrail Departmanı ihtiyacınız olan vize türünü belirler ve sizin adınıza İsrail vize başvurunuzu tamamlayarak seyahat planınızın sorunsuz şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi İsrail Vizesi başvuru evraklarınızı hazırlamanıza yardım ederek başvurunuzu gerçekleştirse de vize onayı almanızda herhangi bir etkisi yoktur. İsrail vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca İsrail Konsolosluğuna aittir.

Vize başvurusunda kullanacağınız pasaportunuzun planlanan İsrail seyahat tarihi bitimi itibariyle en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır. İsrail vizenizin onaylanması için ülkenin vize başvuru koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz.
Vize Merkezi İsrail Departmanı ihtiyacınız olan vize türünü belirler ve sizin adınıza İsrail vize başvurunuzu tamamlayarak seyahat planınızın sorunsuz şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.
Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi İsrail Vizesi başvuru evraklarınızı hazırlamanıza yardım ederek başvurunuzu gerçekleştirse de vize onayı almanızda herhangi bir etkisi yoktur. İsrail vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca İsrail Konsolosluğuna aittir. 

İsrail Vize Türleri

İsrail vize işlemleri için seyahat amacınıza uygun evrak listesine, başvuru formuna, İsrail Turistik Vize, İsrail Ticari Vize, İsrail Çalışma Vizesi, İsrail Öğrenci Vizesi, İsrail Aile-Akraba ziyareti vizelerine ait detaylı evrak listesine sitemizden erişebilirsiniz.

İsrail'e yapılacak olan girişler, İsrail'e gitme amacı, ülkede kalış süreci gibi nedenlere bağlı olarak İsrail vize türleri de farklı türlerde kategorize edilmektedir. Yapılacak olan seyahatin amacı doğrultusunda istenecek olan evrakların farklılaşmasının yanında ek evrak talebinde de bulunulması mümkündür.

İsrail Vizesi başvuru formunda beyan edeceğiniz bilgilerin resmiliği ve doğruluğunun yanında, seyahat amacınız ve tahmini ülkede kalış sürecinizin doğru beyan edilmesi önemlidir. Beyan edeceğiniz bilgiler ve planınız doğrultusunda başvurmanız gereken vize türü uzman vize danışmanlarımız tarafından belirlenerek gerekli olacak evrak listesi tarafınıza sunulacaktır.

İsrail vize işlemleri için seyahat planınıza uygun evrak listesine, İsrail vizesi başvuru formuna, İsrail Turistik Vize, İsrail Ticari Vize, İsrail Çalışma Vizesi, İsrail Öğrenci Vizesi, İsrail Aile-Akraba Ziyareti Vizesine ait detaylı evrak listesine sitemizden veya Vize Merkezi müşteri temsilcilerini arayarak ulaşabilirsiniz.

İsrail Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

  • Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)
  • Pasaport. Seyahat sonrası en az 1 yıl geçerliliği olan.
  • Kimlik fotokopisi. T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdanı fotokopisi.
  • Fotoğraf. 2 adet biyometrik fotoğraf 5x5cm ebatlarında, beyaz fon üzeri, güncel.
  • Davetiye İsrail’deki bağlantılı olan şirketten bir davet yazısı (Şirket görevlisi tarafından imzalanmış, iletişim bilgilerinin bulunduğu)
  • Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya Banka Hesap Dökümü (En az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve imza sirküleri ile birlikte)
  • Türkiye’deki şirketten bir görev yazısı.
  • Türkiye’deki şirketin içinde bulunduğu yıla ait Oda Sicil Kaydı,
  • İsrail'e gidecek olan kişi şirket ortağı veya sahibi ise; içinde bulunduğu yıla ait imza sirküleri, şirket çalışanı ise son aylık SGK hizmetli listesi.

Evrak listesi Konsolosluk tarafından değişmekte olup güncel evrak listesini temin etmek için ortadogu@vizemerkezi.com adresine mail atabilir ya da size uygun şubemizi sol menüden seçerek arayabilirsiniz.

İsrail Vize Ücreti

İsrail vize ücretleri, tek bir vize kategorisi olmadığından farklılık tek bir fiyatlanmaya tabi değildir. İsrail'e yapmayı planladığınız seyahatinizin kapsamı ile ülkede kalma süreniz, kaldığınızda ne gibi faaliyetlerde bulunacağınız başvurusunda bulunmak istediğiniz vize türünü etkilemektedir.

Kısa süreli ve turistik amaçlı seyahatler için yeterli olacak turistik vize kategorisi, İsrail'de çalışma amaçlı konaklama için kullanılamaz.

İsrail'e eğitim amacıyla gitmek ya da çalışmak, kısa süreli iş ziyretinde bulunmak gibi farklılaşan seyahat planları doğrultusunda vize evraklarınız çeşitlenebileceği gibi, vize başvuru ücreti de bu doğrultuda farklılaşacaktır.
İsrail'e yapmayı planladığınız seyahatin kapsamı ve gerekli olacak evrakları içi uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilir, yapacakları yönlendirmeler ile vizenizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail Konsolosluğu Türkiye ve İsrail resmi tatil günlerinde çalışmadığından, başvuru tarihleriniz bu aralıklara denk geliyor ise, yaşanacak olan gecikmelerin önüne geçmesi açısından planlamanızı doğru yapmanız önerilmektedir.

Normal çalışma gün ve süreçleri arasında yapacağınız İsrail Vize başvurusu ortalama olarak 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İsrail vize başvuru işlemlerine seyahat tarihinden en az 15 gün önce başlanılması bahsedilen olası gecikmelere karşı önlem olması açısından tavsiye edilmektedir.

İsrail vize başvuru tarihleri, resmi tatil günleri, gerekli evrak listesi ve hazırlanması ile adınıza başvurunuzu en hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanası talebi içi uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

İsrail Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Vize başvurunuzu değerlendirme yetkisine sahip tek diplomatik temsilcilik olan İsrail Konsolosluğu, İsrail ticari vize işlemleri için kullanılacak olan fotoğraf ölçülerine özellikle dikkat etmektedir. İsrail vizesi fotoğraf ölçüsü 5x5 cm'dir. İsrail Vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir. İsrail vize başvurularınız hakkında verilecek olan kararlar İsrail Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır. İsrail vize başvurusunda kullanacağınız pasaportunuzun İsrail seyahatiniz sonrasında en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır.

İsrail ticari vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için sitemizi ziyaret edebilir, dilekçe örnekleri, başvuru formları ve gerekli olan tüm dokümanları edinebilirsiniz.

Yükleniyor...