İsrail Çalışma Vizesi

İsrail vize başvuru işlemlerinde hususi, diplomatik ve hizmet pasaport sahiplerine İsrail’e yapacakları 90 güne kadar seyahatlerinde vize uygulaması bulunmamaktadır. Ancak umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları İsrail’e seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. İsrail çalışma vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

İsrail çalışma vizenizin onaylanması için İsrail Devleti’nin vize başvuru koşullarını tam olarak yerine getirmelisiniz.
Vize Merkezi vize başvuru sürecinizde sizlere yardımcı olarak başvurunuzu sorunsuz bir şekilde yapmanıza sağlamaktadır.

İsrail  vize başvurularını değerlendirme yetkisi sadece İsrail Konsolosluğu’na aittir.
İsrail çalışma vizesi, İsrail’de planlanan ikameti, iş amacı ile belirli bir zaman için onaylanmış olarak verilen bir vize türüdür. İsrail çalışma vizesi İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile verilmektedir.

İçişleri Bakanlığı’ndan onay alınmasının ardından konsolosluk başvuru sahibini gerekli gördüğü durumunda görüşmeye çağırabilmektedir. Başvuru sahibi gerekli belgeleri hazırladıktan sonra konsolosluk çalışma vizesini düzenlemektedir. 
İsrail çalışma vizesinin geçerliliği İçişleri Bakanlığı’nın mevzuatına uygun olarak verilmektedir.

İsrail vizesi alan kişi İsrail’e belirtilen süre içinde girmelidir ve vizenin üzerinde belirtilen süre kapsamında ülke içinde ikamet etmelidir. İsrail vizesine sahip olan kişi vizenin süresini uzatmak için İçişleri Bakanlığı’nın nüfus müdürlüklerinden birisine başvuru yapabilmektedir.

İsrail Vize Başvuru

İsrail çalışma vizesi için başvuruya şahsen gelmenize gerek bulunmamaktadır. Vize Merkezi konsoloslukta sizin için başvuru ve takip yetkisine sahiptir. İsrail vizesi işlemlerinde kullanacağınız pasaportun seyahat sonrası en az 1 yıl geçerliliğinin olması gerekmektedir.

İsrail çalışma vize ücreti İsrail’de kalacağınız süreye, mesleki durumunuza göre değişmektedir. Durumunuza uygun olan İsrail vizesi hakkında daha detaylı ve güncel bilgi için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İsrail çalışma vizesi 7-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. İsrail vize başvuru işlemlerine seyahat tarihinizden en az 15 gün öncesinde başlamanız tavsiye edilmektedir. Fakat başvuru işleminin İsrail Konsolosluğu’nun resmî tatil günlerine denk gelmesi durumunda başvuru sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

İsrail Konsolosluğu’nun yoğun olduğu dönemlerde ya da sistemlerde yapılan güncelleme çalışmaları sebebiyle vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Aynı zamanda İsrail Konsolosluğu’nun ek evrak istemesi vize çıkış süresini etkileyebilmektedir. Dolayısıyla tam ve doğru evraklarla vize başvurusunda bulunulması önemlidir.

İsrail Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

  • Pasaport. Süresi en az 1 yıl geçerli  pasaport.
  • Vize başvuru formu
  • Kimlik fotokopisi
  • 2 adet 5x5 cm ölçülerinde güncel  fotoğraf
  • Apostil kaşeli sabıka kaydı
  • Apostil kaşeli doğum belgesi
  • Konsolosluk tarafından kabul edilen klinik ve hastanelerde yapılmış tıbbı muayenelerin sertifikasyonu. Buna  ilaveten tüberküloz, hepatit ve HIV kan testlerinin sonuçlarını kapsamalıdır.
  • Parmak izi alımının beyanı. İsrail  Devleti ülkeye çalışmak amacıyla giren yabancı kişilerden parmak izi  almaya başlamıştır.
  • İsrail çalışma vizesi başvurunuz eğer reddedilirse yeniden vize başvuru işleminde bulunabilirsiniz. Başvurunuzun tekrar ret almaması için başvuru sırasında sizden istenen evrakları tam ve doğru şekilde hazırlamalı ve başvuru dosyanızda birbiriyle çelişen beyanlar bulunmamasına özen göstermelisiniz.

NOT: Pasaportlarında İsrail vizesi bulunan kişiler, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e giriş yapamazlar.

İsrail Konsolosluğu vize başvuru işlemlerinde randevu ile başvuru imkanı mevcurt değildir. İsrail vizesi başvurularında başvuru sahibi konsolosluğa ve büyükelçiliğe aracı kurumlar vasıtasıyla başvuru yapabilmektedirler.

İsrail çalışma vizesi için şahsen başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. İsrail Konsolosluğu vize başvurusunda bulunan kişilerin vize işlemlerini yürütmekten sorumlu olarak atadıkları temsilci aracılığıyla yapılan vize başvuru işlemlerini değerlendirmeye almaktadır.


İsrail vize evrak listesi

 

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Çalışma Vizesi
Ögrenci Vizesi
Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Telefon
x