İsrail Çalışma Vizesi

İsrail Çalışma Vizesi

İsrail Çalışma Vizesi İçin Merak Edilenler

İsrail çalışma vizesi nasıl alınır?

İsrail’e ticari amaçlar için seyahat edecek kişilerin seyahat süreleri 90 günü aşıyorsa İsrail çalışma izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Pasaport türü (bordo, gri, yeşil) ayrımı olmadan uzun süreli seyahat edecek kişiler B/1 kategorisinde değerlendirilen bu vizeyi almak zorundadır. Dosyanın tamamlanıp işlemlerin başlaması için mutlaka İsrail İçişleri Bakanlığı’ndan onay gelmelidir. Onay alındıktan sonra başvuru yapılabilir. Vize başvurularında en çok dikkat edilmesi gereken nokta seyahati kanıtlayan belgelerle inandırıcı bir başvuru yapmaktır. Konsolosluk yetersiz görünen evraklardan dolayı başvuruyu kabul etmeme yetkisine sahiptir. Vize değerlendirme ve karara bağlanma süreci tamamen İsrail diplomatik temsilciliklerine aittir.

İsrail çalışma vizesi için davetiye şart mı?

İsrail çalışma vize başvurusu, İçişleri Bakanlığından onay alındığı takdirde yapılmaktadır.

İsrail çalışma vize başvuru süreci nasıl ilerler?

İsrail çalışma vizesi gerekli prosedürlerin tamamlanması neticesinde uzmanlar, sanatçılar ve benzer iş kollarında ki kişilere sadece İçişleri Bakanlığı onayıyla verilmektedir. 90 günden fazla konaklama ve çalışma hakkı tanıyan B/1 vizesi için seyahati kanıtlayan ve mesleki statüye göre ayrılan evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Başvuruya hazır hale getirilen dosya konsolosluğun onayına randevu alınarak sunulmalıdır. Vize değerlendirme ve karara bağlaması tamamen İsrail diplomatik temsilciliklerinde olduğundan dolayı kişi gerekli şartları sağladığından emin olmalıdır. Konsolosluk belgeleri yeterli gördüğü ve seyahati inandırıcı bulduğu takdirde başvuruyu onaylamaktadır. İçişleri Bakanlığından gelen onayın ardından kişiler bizzat görüşmeye giderek konsolosluk yetkilisiyle görüşmelidir. Kısa süreli yapılan mülakatın ardından parmak izi beyanı ile biyometrik fotoğraf taraması yapılır ve başvuru işlemleri tamamlanmaktadır. Onaylanan pasaportun teslimi sadece ‘’pasaport teslim makbuzu’’ ile yapılmaktadır.

İsrail çalışma vizesi kaç gün süreli verilmektedir?

Çalışma vizesinin süresi İsrail Çalışma Bakanlığınca belirlenmektedir. Vizede belirtilen süre içerisinde ülkeye girilerek kapsadığı tarihler aralığında ülkede kalınmalıdır. Daha uzun kalınacaksa ülkeye giriş yaptıktan sonra sürenin uzatılması mümkünüdür. Uzatma işlemine dair gerekli belgeler hazırlanarak İçişleri Bakanlığı’nın nüfus müdürlüklerine başvuru yapılabilmektedir.

İsrail çalışma vizesi işlemlerinde bölge ayrımı var mı? İkamet adresi ile başvuru yapılacak Konsolosluk farklı olabilir mi?

Çalışma vizesi başvuruları İsrail İstanbul Konsolosluğu ile İsrail Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Başvuru için bölge ayrımı yoktur.

İsrail çalışma vize değerlendirme süresi nasıl?

İçişleri Bakanlığı’ndan onay alınması halinde konsolosluk başvuru sahibi ile görüşme yapmaktadır. B/1 çalışma vizesine dair evraklar teslim edilerek vize başvurusu değerlendirmeye sunulmaktadır. Hatalı ve eksik evraklar başvuruyu uzatacağından dolayı evrakların İsrail Konsolosluğunun uyguladığı prosedürleri dikkate alarak yapılması gerekmektedir.

İsrail çalışma vizesi ile İsrail’e giriş çıkışlarda nelere dikkat edilmeli

 • İsrail çalışma vizesi müracaatında kullanılacak pasaportun seyahat sonrası en az 1 yıl geçerliliği olması gerektiğini belirtmek isteriz.
 • COVID-19 sebebiyle kısıtlamalar devam ettiğinden dolayı seyahat gereksinimlerine dair bilgi almanızı tavsiye ederiz.
 • Yolcuların İsrail’e varış formunu doldurması ve 72 saat içerisinde onaylı bir sağlık kuruluşundan yaptırılmış negatif PCR test sonucunun ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Aşı sertifikası veya COVID-19 sonrası iyileşme raporunun seyahat süresince yolcunun yanında bulunmalıdır.

İsrail vize başvuru işlemlerinde hususi, diplomatik ve hizmet pasaport sahiplerine İsrail’e yapacakları 90 güne kadar seyahatlerinde vize uygulaması bulunmamaktadır. Ancak umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları İsrail’e seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. İsrail çalışma vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

İsrail çalışma vizenizin onaylanması için İsrail Devleti’nin vize başvuru koşullarını tam olarak yerine getirmelisiniz. Vize Merkezi vize başvuru sürecinizde sizlere yardımcı olarak başvurunuzu sorunsuz bir şekilde yapmanıza sağlamaktadır.

İsrail vizesi başvurularını değerlendirme yetkisi sadece İsrail Konsolosluğu’na aittir. İsrail çalışma vizesi, İsrail’de planlanan ikameti, iş amacı ile belirli bir zaman için onaylanmış olarak verilen bir vize türüdür. İsrail çalışma vizesi İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile verilmektedir.

İçişleri Bakanlığı’ndan onay alınmasının ardından konsolosluk başvuru sahibini gerekli gördüğü durumunda görüşmeye çağırabilmektedir. Başvuru sahibi gerekli belgeleri hazırladıktan sonra konsolosluk çalışma vizesini düzenlemektedir. 
İsrail çalışma vizesinin geçerliliği İçişleri Bakanlığı’nın mevzuatına uygun olarak verilmektedir.

İsrail vizesi alan kişi İsrail’e belirtilen süre içinde girmelidir ve vizenin üzerinde belirtilen süre kapsamında ülke içinde ikamet etmelidir. İsrail vizesine sahip olan kişi vizenin süresini uzatmak için İçişleri Bakanlığı’nın nüfus müdürlüklerinden birisine başvuru yapabilmektedir.

İsrail Vize Başvuru

İsrail çalışma vizesi için başvuruya şahsen gelmenize gerek bulunmamaktadır. Vize Merkezi konsoloslukta sizin için başvuru ve takip yetkisine sahiptir. İsrail vizesi işlemlerinde kullanacağınız pasaportun seyahat sonrası en az 1 yıl geçerliliğinin olması gerekmektedir.

İsrail çalışma vize ücreti İsrail’de kalacağınız süreye, mesleki durumunuza göre değişmektedir. Durumunuza uygun olan İsrail vizesi hakkında daha detaylı ve güncel bilgi için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İsrail çalışma vizesi 7-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. İsrail vize başvuru işlemlerine seyahat tarihinizden en az 15 gün öncesinde başlamanız tavsiye edilmektedir. Fakat başvuru işleminin İsrail Konsolosluğu’nun resmî tatil günlerine denk gelmesi durumunda başvuru sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

İsrail Konsolosluğu’nun yoğun olduğu dönemlerde ya da sistemlerde yapılan güncelleme çalışmaları sebebiyle vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Aynı zamanda İsrail Konsolosluğu’nun ek evrak istemesi vize çıkış süresini etkileyebilmektedir. Dolayısıyla tam ve doğru evraklarla vize başvurusunda bulunulması önemlidir.

İsrail Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Pasaport. Süresi en az 1 yıl geçerli pasaport.
 • Vize başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet 5x5 cm ölçülerinde güncel fotoğraf
 • Apostil kaşeli sabıka kaydı
 • Apostil kaşeli doğum belgesi
 • Konsolosluk tarafından kabul edilen klinik ve hastanelerde yapılmış tıbbı muayenelerin sertifikasyonu. Buna ilaveten tüberküloz, hepatit ve HIV kan testlerinin sonuçlarını kapsamalıdır.
 • Parmak izi alımının beyanı. İsrail Devleti ülkeye çalışmak amacıyla giren yabancı kişilerden parmak izi almaya başlamıştır.
 • İsrail çalışma vizesi başvurunuz eğer reddedilirse yeniden vize başvuru işleminde bulunabilirsiniz. Başvurunuzun tekrar ret almaması için başvuru sırasında sizden istenen evrakları tam ve doğru şekilde hazırlamalı ve başvuru dosyanızda birbiriyle çelişen beyanlar bulunmamasına özen göstermelisiniz.

NOT: Pasaportlarında İsrail vizesi bulunan kişiler, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e giriş yapamazlar.

İsrail Konsolosluğu vize başvuru işlemlerinde randevu ile başvuru imkanı mevcurt değildir. İsrail vizesi başvurularında başvuru sahibi konsolosluğa ve büyükelçiliğe aracı kurumlar vasıtasıyla başvuru yapabilmektedirler.

İsrail çalışma vizesi için şahsen başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. İsrail Konsolosluğu vize başvurusunda bulunan kişilerin vize işlemlerini yürütmekten sorumlu olarak atadıkları temsilci aracılığıyla yapılan vize başvuru işlemlerini değerlendirmeye almaktadır.

İsrail vize evrak listesi

İsrail ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İsrail için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp