İsrail Vizesi

İsrail Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım

İsrail vize başvuruları, yetkili turizm seyahat acenteleri ve İsrail vizesi başvurularını kabul eden vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Vize Merkezi İsrail Departmanımız vize başvurunuzu zaman kaybetmeden gerçekleştirmeniz için size yardımcı olacaktır.  İsrail vize evrakları İsrail Konsolosluğunun direktiflerine göre değişebilmektedir. İsrail vizesi için gerekli olan evrak listesinin en güncel haline ulaşmak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. İsrail Vizesi evrakları ve vize prosedürüne dair bilgilendirme e-mail'i adresinize gönderilecektir. 

İsrail Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. İsrail’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde İsrail Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.  İsrail vize işlemleri için gerekli olan İsrail otel- ve uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir. Vize Merkezi İsrail vize başvuru işleminizi sizin adınıza kısa sürede gerçekleştirebilmektedir. Vize Merkezi ihtiyacınız olan vize türünü belirleyerek vize başvurunuzu sizin adınıza en kısa sürede yapabilmektedir.

İsrail vize başvuru işlemlerinde hususi, diplomatik ve hizmet pasaport sahipleri İsrail’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize uygulaması bulunmamaktadır. Fakat umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları İsrail’e seyahatleri öncesinde vize almaları gereklidir.

ÖNEMLİ NOT: Filistin’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının İsrail vizesi almaları gerekmektedir. Filistin’e seyahat etmek isteyen T.C. pasaport sahibi vatandaşlar İsrail vizesi ile Filistin’e giriş yapabilirler. Kudüs’e gitmek isteyen Türk vatandaşları İsrail Konsolosluğu’na vize başvurusu yaparak ülkeye giriş yapabilmektedirler.

İsrail vizesi daha önceden pasaporttan ayrı bir karta basılabilmekteydi ancak artık İsrail vizesi ayrı bir karta basılarak verilmemektedir. İsrail’e seyahat edecek kişinin pasaportuna basılmaktadır.

ÖNEMLİ NOT: İsrail vizesine başvuracak yabancı uyruklu vatandaşların randevu alarak bizzat başvuru yapmaları ve 126 TL vize başvuru ücreti yatırmaları gerekmektedir. 

İsrail Vizesi Başvuru İşlemleri

İsrail vize başvuru işleminizi gerçekleştirebilmeniz için pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. İsrail Konsolosluğu vize başvuru sahibinin vize işlemlerini için atadıkları yetkili temsilci aracılığıyla yapılan başvuruları da değerlendirmeye almaktadır. İsrail vizesinin sonuçlanma süresi 7-10 iş günüdür. Bu sebeple başvuruların seyahatten 15 gün öncesinde yapılması gereklidir. Fakat İsrail vize başvurusundan önce İsrail ve Türkiye’nin resmi tatil günleri, konsolosluğun kapalı olduğu günler dikkate alınıp kontrol edilerek başvuru işlemlerine başlanılması tavsiye edilmektedir.

İsrail Vize İşlemleri

İsrail Konsolosluğu’nun İsrail Devleti’nden aldığı yetkiye istinaden belirlemiş olduğu vize evrakları vize türüne göre değişmektedir. İsrail turistik vizesi, İsrail ticari vizesi, İsrail çalışma vizesi, İsrail öğrenci vizesi, İsrail aile ve arkadaş ziyareti vizesi evrakları seyahatin amacındaki değişiklikten dolayı farklı ya da ek evrak hazırlanmasını gerektirebilmektedir.

İsrail turistik vizesi; İsrail’de kısa süreli ikamet etmek isteyenlere verilen bir vize türüdür. İsrail turistik vizesi onaylandığı tarihten itibaren 3 aya kadar olan bir süre içinde geçerli olmaktadır. İsrail’deki bulunma süresi sınır polisi tarafından belirlenir. Kalma süresini uzatmak isteyen kişiler İçişleri Bakanlığı’nın bölgesel nüfus müdürlüklerine müracaat edebilirler.

İsrail ticari vizesi; çalışanlar ve şirket sahibi olanlar olmak üzere 2 kategoriden oluşmaktadır. İsrail ticaret vizesi başvurusunda bulunurken İsrail’de ticari faaliyette bulunulan firmadan alınan davetiye mektubunun evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.

İsrail çalışma vizesi; İsrail’deki kalma amacı iş dolayısıyla olan kişiye verilen bir vizedir. İsrail çalışma vizesi İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile verilir. Yine çalışma vizesinin geçerlilik süresi İçişleri Bakanlığı’nın mevzuatına göre verilmektedir. İsrail çalışma vizesi sahibi kişi İsrail’e belirtilen süre içerisinde giriş yapmalıdır ve vizenin üstünde belirtilen zamanda ülkede ikamet etmelidir.

İsrail öğrenci vizesi; İsrail’de ilk, ortaokullarda veya akademik kurumlarda eğitim almak isteyen kişilere verilen bir vize türüdür. İsrail öğrenci vizesi 1 yıl süresince ve çoklu giriş ve çıkış için geçerlidir. Öğrenci vizesi ile İsrail’de çalışma izin verilmez. Öğrenci vizesi için İsrail’deki eğitim kurumundan sertifikasyon alınması gereklidir.

İsrail aile ve arkadaş ziyareti vizesi; için başvuru sahibine İsrail’den gelen davetiye, davet eden kişinin kişisel ve iletişim bilgileri, davet ettiği kişi ile yakınlık derecesi, davet edilen hakkında bilgi, ziyaretin amacı, talep edilen vize süresi, ikamet edilecek evin adresi, seyahat giderlerinin karşılanacağına dair bilgilerin belirtilmesi gerekmektedir.

İsrail vizesi başvurusunda bulunan kişiler seyahat amaçlarına istinaden vize türün, belirleyip başvuru yapmaları gerekmektedir. Aynı zamanda seyahat amacına uygun olmayan belgelerin ibraz edilmesi vize reddine neden olmaktadır.

Örneğin, İsrail turistik vize ile İsrail’e giriş yaparak ticari bir faaliyette bulunduğu tespit edilen kişiler sınır dışı edilerek, bir daha İsrail’e giriş yapmalarına izin verilmez. İsrail turistik vize ile giriş yapılarak aile ya da arkadaş yanında kalmak vizenin doğru bir şekilde kullanılmadığı anlamına gelmektedir ve tespit edilmesi halinde sonraki vize başvurularında İsrail vizesinin olumlu sonuçlanmayabilir.

İsrail vizesine başvuru yapan kişiler vize başvuru formunda beyan ettikleri bilgilerin doğru olduğunu ve ülkede bulunacakları süre içinde çalışmayacaklarını, vizenin süresi bittiğinde ülkeyi terk edeceklerini taahhüt ederler. İsrail Devleti vize uygulamasında güvenlik önem arz ettiğinden dolayı vize başvuru sürecindeki her detaya çok dikkat edilmesi gerekmektedir. İsrail vizesi için konsolosluğa şahsen başvuru yapmak gerekli olmadığı gibi gerekli durumlarda konsolosluk başvuru yapan kişiyi görüşmeye çağırabilmektedir.

İsrail Konsolosluğu vize evraklarının hazırlanıp teslim edilmesinin ardından ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Vize başvurusu için sunduğunuz evraklarınızın güncel olması vize başvuru işlemlerinizin vaktinde sonuçlanması açısından önem taşımaktadır.

İsrail Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İsrail vizesi için gerekli evraklar başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan İsrail vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. İsrail'e turistik amaçlarla seyahat edecekseniz sayfamızın devamında bulunan B/2 Ziyaretçi vizesi evrak listesini bulabilirsiniz. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7-10 iş günü içinde vize çıkar. Ancak İsrail Konsolosluğunun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların göz önünde bulundurularak, İsrail seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

İsrail Vize İşlemleri

İsrail Vize Başvurusu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yapılır?

İsrail Göç Vizesi, A/1 İsrail Geçici Konaklama Vizesi, A/2 İsrail Öğrenci Vizesi,  A/3 İsrail Din Adamı Vizesi,  B/1 İsrail Çalışma Vizesi, B/2 İsrail Ziyaretçi Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 3 ay içinde 30 gün kalma hakkı veren kısa süreli seyahat vize başvurusu gerçekleştirilir. İsrail vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Alanında uzman olan temsilcilerimiz zaman kaybetmeden başvurunuzu gerçekleştireceklerdir.

Pasaportlarında İsrail Vizesi veya Giriş Çıkış Damgasıyla Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarına Duyuru

Pasaportlarında İsrail vizesi veya İsrail’e giriş-çıkış damgalarıyla seyahat eden kişilerin İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e girmelerine izin verilmemektedir.

Pasaportlarında İsrail vizesi veya İsrail’e giriş-çıkış damgaları bulunan kişiler, Gine-Bissau’ya varışlarında hudut makamlarınca mülakata tabi tutulmakta ve bu mülakat sonucunda ülkeye girip girmeyeceklerine karar verilmektedir.

İsrail’e varışlarda, talep üzerine, hudut makamları giriş-çıkış damgalarını pasaporttan ayrı bir kağıda basmak suretiyle tatbik edebilmektedirler.

İsrail Ziyaretçi Vizesi

İsrail'de kısa süreli kalmak isteyen, Kudüs kültürünü  ve tarihini tanımak için İsrail'e seyahat eden kişilerin başvurması gereken vize tipidir.  İsrail'e B/2 vizesiyle giriş yapan kişinin İsrail'de çalışmasına izin verilmemektedir. B/2 Ziyaretçi vizesi düzenlenme tarihinden itibaren üç aya kadar olan bir süre boyunca geçerlidir. Başvuru sahibine üç ay içinde sınırlı bir süre ikamet izni tanınır. Ziyaret süresini uzatmak isteyen ziyaretçi İçişleri Bakanlığı'nın Bölgesel Nüfus Müdürlüklerinden birine müracaatta bulunabilir. B/2 ziyaretçi vizesi için gerekli evrak listesi aşağıdadır:

  1. Pasaportun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.
  2. İsrail vize başvuru formu
  3. Kimlik fotokopisi
  4. 2 adet 5x5cm ölçülerinde güncel biyometrik fotoğraf
  5. Otel ve uçak rezervasyonu. Birinin evinde kalınması halinde otel rezervasyonu yerine karşı taraftan davetiye mektubu.
  6. İsrail’de sizi davet eden şirket/kişiden gelen davetiyenin çıktısı başvuru esansında getirilmelidir. İş seyahatine gidecek olanlar için zorunludur.

İsrail Ekspress Vize

Değerli ziyaretçimiz, daha az evrakla da İsrail Vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Az evrakla ekspres İsrail vize başvurularınıza dair ayrıntıyı bilgiyi müşteri temsilcimizden alabilirsiniz. İsrail vize başvurusuna şahsen gelmeniz gerek yoktur. Şirketimiz sizin adınıza vize başvurunuzu yapabilir ve takip edebilir. 

İsrail Vizesi için Hemen İletişime Geçin

Vize Merkezi İsrail Vize Temsilcileri, İsrail vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. İsrail Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve İsrail vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz. İsrail vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırın. Belgelerinizin elimize ulaşması ile birlikte İsrail vize başvurunuzu gerçekleştireceğiz.

İsrail vize başvurularınız hakkında karar yetkisi yalnızca İsrail Konsolosluğuna aittir. Sitemizden dilekçe örneklerini, başvuru formlarını ve mesleki durumunuza uygun evrak listesi gibi İsrail vizesine dair aradığınız pek çok ayrıntıyı bulabilirsiniz. 

İsrail vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail’e giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri her bir yıl için 90 günü aşmamak koşuluyla İsrail’de vizesiz kalabilmektedirler. Vize Merkezi danışmanlık hizmetiyle birlikte sizin adınıza İsrail vize başvurunuzu yapıp işlemlerinizi takip etmektedir.

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon