İsrail Vizesi

İsrail Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

İsrail vize başvuruları, yetkili turizm seyahat acenteleri ve İsrail vizesi başvurularını kabul eden vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Vize Merkezi İsrail Departmanımız vize başvurunuzu zaman kaybetmeden gerçekleştirmeniz için size yardımcı olacaktır. 

İsrail vize evrakları İsrail Konsolosluğunun direktiflerine göre değişebilmektedir. İsrail vizesi için gerekli olan evrak listesinin en güncel haline ulaşmak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. İsrail Vizesi evrakları ve vize prosedürüne dair bilgilendirme e-mail'i adresinize gönderilecektir. 

İsrail Vizesi

İsrail Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. İsrail’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde İsrail Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.  İsrail vize işlemleri için gerekli olan İsrail otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

İsrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İsrail vizesi için gerekli evraklar başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan İsrail vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. İsrail'e turistik amaçlarla seyahat edecekseniz sayfamızın devamında bulunan B/2 Ziyaretçi Vize evrak listesini bulabilirsiniz. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7-10 iş günü içinde vize çıkar. Ancak İsrail Konsolosluğunun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların göz önünde bulundurularak, İsrail seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

İsrail Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

İsrail Göç Vizesi, A/1 İsrail Geçici Konaklama Vizesi, A/2 İsrail Öğrenci Vizesi,  A/3 İsrail Din Adamı Vizesi,  B/1 İsrail Çalışma Vizesi, B/2 İsrail Ziyaretçi Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 3 ay içinde 30 gün kalma hakkı veren kısa süreli seyahat vize başvurusu gerçekleştirilir. İsrail vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Alanında uzman olan temsilcilerimiz zaman kaybetmeden başvurunuzu gerçekleştireceklerdir.

B/2 Ziyaretçi Vizesi


İsrail'de kısa süreli kalmak isteyen, Kudüs kültürünü  ve tarihini tanımak için İsrail'e seyahat eden kişilerin başvurması gereken vize tipidir.  İsrail'e B/2 vizesiyle giriş yapan kişinin İsrail'de çalışmasına izin verilmemektedir. B/2 Ziyaretçi vizesi düzenlenme tarihinden itibaren üç aya kadar olan bir süre boyunca geçerlidir. Başvuru sahibine üç ay içinde sınırlı bir süre ikamet izni tanınır. Ziyaret süresini uzatmak isteyen ziyaretçi İçişleri Bakanlığının Bölgesel Nüfus Müdürlüklerinden birine müracaatta bulunabilir. B/2 ziyaretçi vizesi için gerekli evrak listesi aşağıdadır:

  • Pasaportun en az dönüş tarihi sonrasında en az altı ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir. 
  • İsrail Vizesi başvuru formu.
  • Müracaat edenin seyahat belge dökümleri. 
  • Başvuru sahibinin İsrail'e ziyareti için yeterli imkanı olduğunun kanıtı. 
  • 2 adet biyometrik fotoğraf

İsrail Ekspres Vize

Değerli ziyaretçimiz, daha az evrakla da İsrail Vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Az evrakla ekspres İsrail vize başvurularınıza dair ayrıntıyı bilgiyi müşteri temsilcimizden alabilirsiniz. İsrail vize başvurusuna şahsen gelmeniz gerek yoktur. Şirketimiz sizin adınıza vize başvurunuzu yapabilir ve takip edebilir. 

İsrail Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

 

Vize Merkezi İsrail Vize Temsilcileri, İsrail vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

İsrail Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve İsrail vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz. İsrail vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırın. Belgelerinizin elimize ulaşması ile birlikte İsrail vize başvurunuzu gerçekleştireceğiz.

İsrail vize başvurularınız hakkında karar yetkisi yalnızca İsrail Konsolosluğuna aittir. Sitemizden dilekçe örneklerini, başvuru formlarını ve mesleki durumunuza uygun evrak listesi gibi İsrail vizesine dair aradığınız pek çok şeyi bulabilirsiniz. 

İsrail vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail’e giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri her bir yıl için 90 günü aşmamak koşuluyla İsrail’de vizesiz kalabilmektedirler. Vize Merkezi danışmanlık hizmetiyle birlikte sizin adınıza İsrail vize başvurunuzu yapıp işlemlerinizi takip etmektedir.

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...