İsrail Turistik Vize

İsrail turistik vizesi için gerekli olan evraklar İsrail Büyükelçiliği ve İsrail Başkonsolosluğu yetkisi dahilinde güncellenmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep ederek başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun İsrail turistik vizesi için gerekli olan evrak listesi tarafınıza e-posta ile gönderilecektir.

İsrail turistik vizesi İsrail’de kısa süreli olarak kalmak isteyen kişilere verilmektedir. İsrail’ e turistik vize ile giriş yapan kişinin İsrail Devleti’ nde çalışmasına izin verilmemektedir. İsrail turistik vizesi düzenlenme tarihinden itibaren 3 ay boyunca geçerli olmaktadır. İsrail turistik vizesi düzenlendiği tarihten itibaren 3 ay boyunca geçerli olan ve 1 ay kalma hakkı tanıyan bir vize türüdür. Ancak bazı durumlarda vizenin süresi seyahat süresi kadar da verilebilmektedir. 

Ziyaret süresini uzatmak isteyen kişi İçişleri Bakanlığı’ nın bölgesel nüfus müdürlüklerinden birine müracaatta bulunarak bu süreyi uzatabilmektedir.

İsrail Turistik Vize Başvurusu

T.C. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili T.C. vatandaşları 90 güne kadar olan İsrail seyahatlerinde İsrail vizesinden muaftırlar. T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaportlar sahipleri İsrail’ e girişlerde vizeye tabidir. Başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için İsrail vizenizin işleneceği pasaportunuzun seyahat sonrası itibariyle en az 1 yıl geçerliliği bulunması gerektiğini unutmayınız. İsrail vize işlem takibi için yeteri kadar zamanınız yok ya da vize bürokrasisi ile uğraşmak istemiyorsanız: Vize Merkezi İsrail departmanı aracılığıyla başvurunuzu sizin adına en kısa sürede gerçekleştirebiliriz. Vize Merkezi ihtiyacınız olan vize türünü belirleyerek, vize başvurunuzu sizin adınıza en doğru şekilde planlar ve başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirir.

İsrail Vizesi için Temel Evraklar

  • Pasaport. Seyahat sonrası için en az 1 yıl geçerli.
  • Vize başvuru formu
  • Fotoğraf. Son 1 sene içinde çekilmiş 2 adet 5x5cm ebatlarında fotoğraf.
  • Otel ve uçak rezervasyonu. Birinin evinde kalınması halinde otel rezervasyonu yerine karşı taraftan davetiye mektubu.
    Yukarıda belirtilen evraklar İsrail turistik vizesi için gereken temel evraklar olup, seyahat amacı ve planına göre kimi durumlarda ek evraklar gerekli olabilmektedir. Sizlerde güncel evrak listesine ulaşmak ve İsrail turistik vize işlemlerini başlatmak için sol menüden size uygun şubemizi arayabilir ya da ortadogu@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vizesi ortalama olarak 7-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Olası gecikmelere karşı İsrail vize başvurunuzu en geç 15 gün öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. İsrail’in resmî tatilleri ile Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Yılbaşı ve milli bayramlar gibi Türkiye resmî tatillerine yakın tarihlerde konsolosluk yoğun olabileceği için vize sonuçlanma süresinin uzama ihtimali bulunmaktadır. Bu tarihlerde vize başvurunuzu bu süreleri hesaba katarak yapmanız yararınıza olacaktır.

 İsrail Vizesi Olanlar Hangi Ülkelere Giremez?

  • Pasaportlarında İsrail vizesi veya İsrail’e giriş-çıkış damgaları bulunan kişiler İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e giriş yapamamaktadır.
  • Pasaportlarında İsrail vizesi ya da İsrail’e giriş-çıkış damgaları bulunan kişiler, Gine-Bissau ülkesine vardıklarında hudut makamlarınca mülakata tabi tutularak yapılan değerlendirme ile ülkeye girmelerine izin vermektedir. 
  • İsrail'e giriş yaparken talep üzerine giriş, çıkış damgalarını pasaporttan ayrı bir kâğıt üzerine bastırabilirsiniz. Böylece pasaportunuzda İsrail'e giriş çıkışınız gözükmez.

İsrail Konsolosluğu şahsen başvuru ve evrak teslimi

İsrail Vizesi için başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.

İsrail vize başvurularınız hakkında verilecek olan kararlar İsrail Konsolosluğu'nun inisiyatifi altında olacaktır.

İsrail vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için sitemizi ziyaret edebilir, dilekçe örnekleri, başvuru formları ve İsrail vizeniz için gerekli olan tüm dokümanlara erişebilirsiniz. Kargo ya da kurye aracılığı ile hizmet alabilirsiniz.

Söz konusu durumda bu hizmetin masrafları vize başvuru sahibi tarafından karşılanır.

İsrail vizesi ofisleri

Yükleniyor...