İsrail Turistik Vize

İsrail Turistik Vize

İsrail Turistik Vize İçin Merak Edilenler

İsrail turistik vize nasıl alınır?

İsrail Devleti’ne turistik seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail Konsolosluğu/İsrail Büyükelçiliği’ne başvuru yapmalıdır. Turistik vize, B/2 ziyaretçi vizesi kategorisinde yer almakta olup kısa süreli konaklamak isteyen kişilere verilmektedir. Turizm, iş toplantısı, ziyaret planlayan kişiler mesleki statülerine uygun olan evrakları sunarak vize başvurusunda bulunabilirler. İsrail vizesi, başvurunun olumlu neticelendirilmesi durumunda alınmaktadır.

İsrail turistik vize başvuruları açık mı?

İsrail, salgının artmasıyla birlikte belirli kısıtlamalara giderek turistik seyahatlere sınırlarını kapatmıştı. Son yapılan duyuruyla birlikte turistik seyahat edecek yolcular için vize başvurularının açıldığı belirtilmiştir. Seyahat amacına uygun vize evraklarını ibraz eden kişiler vize başvurusunda bulunabilirler.

İsrail turistik vize başvuru süreci nasıl ilerler?

İsrail turistik vize başvuru işlemleri için vize evraklarının eksiksiz temin edilerek İsrail Devleti’nin Türkiye’de ki yetkili diplomatik temsilciliklerine iletilmesi gerekmektedir. Vize muafiyeti sadece hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu hamilleri için geçerlidir. Bordo pasaport sahibi kişilerin turistik vize evraklarını hazırlayarak Vize Merkezi temsilcisine iletmesi gerekmektedir. Kontrolü sağlanan evraklar başvuruya hazır hale getirilir ve İsrail Konsolosluğu’ndan randevu talep edilir. Randevu tarihinde belgeler konsolosluğun onayına sunulmaktadır.

İsrail’e turistik vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İsrail Konsolosluğu gerekli şartları sağlayan yolcuların vize başvurularını kabul etmektedir. Başvurunun kabul edilebilmesi için belgelerin eksiksiz temin edilmesi ve kişinin Türkiye’de çalışan olması gerekmektedir. Çalışan olmayan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır. Çalışan kişiler, son 6 aylık maaş bordrosu ibraz etmeli ve maaşları mutlaka asgarinin üzerinde olmalıdır.

İsrail turistik vize başvurusunda ikamet adresi ile başvuru yeri farklı olabilir mi?

İsrail Devleti’ne seyahat için yapılacak vize başvurularında bölge ayrımı bulunmamaktadır. Vize işlemleri İsrail Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne yapılır.

İsrail turistik vize randevusu nasıl alınır?

İsrail turistik vize işlemlerine dair randevu online ortamda alınmaktadır. Başvuru dosyası belirtilen tarihte konsolosluğun onayına sunulmak üzere teslim edilir. İsrail Konsolosluğu kargo ve kurye aracılığıyla evrak kabul etmediğinden dolayı başvuruya bizzat giderek ya da aracı kurum ile belgelerin teslimi sağlanmalıdır. Vize Merkezi temsilcileri başvuru sahibi adına randevu alarak evrak teslim etmek için yetkilidir. Randevu değerlendirme aşamasından sonra onaylanan vize pasaporta basılmaktadır.

İsrail Turistik Vize Başvurusu

T.C. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili T.C. vatandaşları 90 güne kadar olan İsrail seyahatlerinde İsrail vizesinden muaftırlar. T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaportlar sahipleri İsrail’ e girişlerde vizeye tabidir. Başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için İsrail vizenizin işleneceği pasaportunuzun seyahat sonrası itibariyle en az 1 yıl geçerliliği bulunması gerektiğini unutmayınız. İsrail vize işlem takibi için yeteri kadar zamanınız yok ya da vize bürokrasisi ile uğraşmak istemiyorsanız: Vize Merkezi İsrail departmanı aracılığıyla başvurunuzu sizin adına en kısa sürede gerçekleştirebiliriz. Vize Merkezi ihtiyacınız olan vize türünü belirleyerek, vize başvurunuzu sizin adınıza en doğru şekilde planlar ve başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirir.

İsrail Vizesi için Temel Evraklar

 • Pasaport. Seyahat sonrası için en az 1 yıl geçerli.
 • Vize başvuru formu
 • İngilizce şirket izin yazısı (İşveren tarafından, şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben yazılmış, kaşe ve imzalı)
 • 2 adet fotoğraf (5x5 ölçülerinde, güncel)
 • Güncel Tarihli Şirket Evrakları (Faaliyet belgesi, sicil gazete, imza sirküleri, vergi levhası fotokopileri)
 • Maaş Bordrosu (Son 6 aylık, ıslak imza ve kaşeli)
 • Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü, İşe giriş bildirgesi
 • Kimlik Fotokopisi
 • Güncel banka hesap özeti (Son 6 aylık, en az 30.000 TL bakiyesi olan kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri ile birlikte)
 • Uçak ve Otel rezervasyonlarınız (Satın alınmış var ise)
 • Fotoğraf. Son 1 sene içinde çekilmiş 2 adet 5x5cm ebatlarında fotoğraf.
 • Otel ve uçak rezervasyonu. Birinin evinde kalınması halinde otel rezervasyonu yerine karşı taraftan davetiye mektubu.
  Yukarıda belirtilen evraklar İsrail turistik vizesi için gereken temel evraklar olup, seyahat amacı ve planına göre kimi durumlarda ek evraklar gerekli olabilmektedir. Sizlerde güncel evrak listesine ulaşmak ve İsrail turistik vize işlemlerini başlatmak için sol menüden size uygun şubemizi arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vizesi ortalama olarak 7-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Olası gecikmelere karşı İsrail vize başvurunuzu 2 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. İsrail’in resmî tatilleri ile Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Yılbaşı ve milli bayramlar gibi Türkiye resmî tatillerine yakın tarihlerde konsolosluk yoğun olabileceği için vize sonuçlanma süresinin uzama ihtimali bulunmaktadır. Bu tarihlerde vize başvurunuzu bu süreleri hesaba katarak yapmanız yararınıza olacaktır.

İsrail Vizesi Olanlar Hangi Ülkelere Giremez?

 • Pasaportlarında İsrail vizesi veya İsrail’e giriş-çıkış damgaları bulunan kişiler İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e giriş yapamamaktadır.
 • Pasaportlarında İsrail vizesi ya da İsrail’e giriş-çıkış damgaları bulunan kişiler, Gine-Bissau ülkesine vardıklarında hudut makamlarınca mülakata tabi tutularak yapılan değerlendirme ile ülkeye girmelerine izin vermektedir. 
 • İsrail'e giriş yaparken talep üzerine giriş, çıkış damgalarını pasaporttan ayrı bir kâğıt üzerine bastırabilirsiniz. Böylece pasaportunuzda İsrail'e giriş çıkışınız gözükmez.

İsrail Konsolosluğu şahsen başvuru ve evrak teslimi

İsrail Vizesi için başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.

İsrail vize başvurularınız hakkında verilecek olan kararlar İsrail Konsolosluğu'nun inisiyatifi altında olacaktır.

İsrail vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için sitemizi ziyaret edebilir, dilekçe örnekleri, başvuru formları ve İsrail vizeniz için gerekli olan tüm dokümanlara erişebilirsiniz. Kargo ya da kurye aracılığı ile hizmet alabilirsiniz.

Söz konusu durumda bu hizmetin masrafları vize başvuru sahibi tarafından karşılanır.

İsrail Turistik Vize

İsrail ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İsrail Turistik Vize 2023
  G. Kayabaşı, 27 Eyl 2023, 12:54

  Kudüs’ü ziyaret etmek istiyorum. Vize almam gerekiyor mu? Hangi vizeye başvurmalıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsrail turist vizesi 2020
  C.Ateş, 28 Nis 2020, 10:34

  Merhaba, İsrail’e Ekim ayı gibi ablamla turistik olarak seyahat etmek istiyoruz. İsrail turist vizesi evrakları ve başvuru aşamaları hakkında sizden bilgi almak istiyorum. Bu arada benim daha önceden yeşil pasaportum vardı ama şuan bordo pasaportum var bu durumda vize durumum nasıl olur? Yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İSRAİL TURİSTİK VİZE
  f.c.a, 31 Tem 2018, 12:25

  Merhaba Kudüs e gidiyoruz ancak ben okula kayıtlı bir öğrenceyim ama öğrenci belgesi alamadım neler yapmam gerek Bordo pasaportum var vize için hangi yolları izlemem gerek yardımcı olur musunuz kafam çok karıştı Ailem'le beraber gidiyorum izleyeceğim yolu gösterirseniz sevinirim teşekkürler . Dilekçe nasıl olmalı ve neleri yazmayalım v.s . Teşekkürler şimdiden <3

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsrail turistik vize işlemleri hakkında
  O. Apaydın, 10 Oca 2017, 18:21

  Vize Merkezi merhabalar.. eşimi ve 6 yaşındaki kızımı İsrail'e turist olarak göndermek istiyorum. eşim ev hanımıdır. bunun için hangi evraklar gerekiyor ve turist olarak kaç günlük vize alabiliriz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İsrail için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp