İsrail Fahri Konsolosluğu İzmir

İsrail Fahri Konsolosluğu İzmir

İsrail İzmir Fahri Konsolosluğu, İstanbul gibi tam teşekkürlü İsrail Konsolosluğu’nun açılmasına gerek duyulmayan şehirlere hizmet sunmak için kurulmuş bir konsolosluktur. İsrail Fahri Konsolosu’nun, İsrail resmi görevlisi ya da vatandaşı olma zorunluluğu yoktur.

İzmir’de ticari faaliyetler çok yoğun gerçekleştiği için İzmir’de bulunan İzmir İsrail Konsolosluğu, iki ülke arasında bulunan ticari ilişkilerin daha başarılı bir duruma gelmesinden ve bu başarının devamlılığından sorumludur.  İsrail Fahri Konsoloslukları, İsrail vizesi işlemleri için başvuru kabul alır ancak İsrail vize işlemleri hakkında onay ya da ret gibi kararların verilmesinde yetkili bir kurum değildir.

İsrail vize işlemleri hakkında karar verme yetkisine sahip olan konsolosluklar, İsrail İstanbul Başkonsolosluğu ve İsrail Ankara Büyükelçiliği’dir. 

İsrail İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu, konsolosluğun sizi değerlendirirken dikkat ettiği özenle kontrol ettiği bir formdur. Bu form aracılığıyla konsolosluğa, kimlik bilgilerinizin ve seyahatinize dair bilgilerin özetlenmiş halini sunmuş olursunuz. Belgede bulunan bilgilerin doğruluğu ve geçerliliği çok önemlidir.
Teslim etmiş olduğunuz diğer başvuru evrakları ile hiçbir şekilde çelişki göstermemelidir. İsrail vizesi için vize başvuru formu İngilizce olacak şekilde doldurulması gerekir. Vize başvuru formuna ulaşmak için İsrail vize başvuru formu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İsrail İzmir Fahri Konsolosluğu Turistik Vize Dilekçe Örneği

İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapacağınız vize başvurusunda İsrail’e neden seyahat edeceğinizi bildirmeniz gerekir. Bu form sayesinde seyahat amacınızı, ne kadar süre İsrail’de kalmayı planladığınızı gibi bilgileri beyan etmiş olursunuz. Dilekçe örneği ile başvuru sağladığınızda turistik vize almak istediğinizi ibraz etmiş olacaksınız. Turistik vize hakkında detaylı bilgi almak için İsrail turistik vize sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İsrail İzmir Fahri Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği

İsrail’e seyahat amacınız ticari ise İzmir Fahri Konsolosluğu’na ticari vize almak istediğini belirten bir dilekçe sunmanız gerekir. Bu dilekçe ile İsrail’e yapmak istediğiniz seyahatin amacının ticari vize olduğunu kanıtlamış olursunuz.
Sizden talep edilen evraklar da bu vize türüne değişiklik gösterecektir.
İsrail ticari vize sayfamızı ziyaret ederek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İsrail Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet etmekte olan İsrail vatandaşları artık geçersiz sayılabilecek süresi dolmak üzere olan pasaportlarının yenileme işlemlerini gerçekleştirebilir ya da kaybettikleri pasaportlarını yeniden bu konsoloslukta çıkarttırabilirler.
Aynı zamanda tüm konsolosluk işlemleri için İsrail İzmir Fahri Konsolosluğu destek hizmeti sunacaktır. 

İsrail İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

İsrail’e yapacağınız seyahatinizin türüne, İsrail’de kalacağınız süreye, vizenizin kaç girişli olacağına gibi birçok etkene bağlı olarak vize ücreti değişiklik göstermektedir. Bu vize ücreti de büyükelçilik tarafından belirlenmektedir. Konsolosluktan ve konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize danışmanlık merkezlerinden bu ücret hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İsrail İzmir Fahri Konsolosluğu Tatil Günleri 2024

İsrail Konsolosluğu, Türkiye ve İsrail’de resmi olarak kabul edilen günlerde hizmet vermemektedir. Konsolosluğun tatil günleri aşağıda size sunulmuştur; 

1 OcakYılbaşı
5 NisanPesah 1
13 NisanPesah VII
21-23 NisanRamazan Bayramı
24 Nisan Anma Günü
26 NisanBağımsızlık Günü
1 Mayısİşçi Bayramı
9 MayısZafer Günü
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
25-27 MayısŞavuot Bayramı
8 HaziranDini Tatil
29 Haziran - 1 TemmuzKurban Bayram
15 TemmuzDemokrasi Günü
7 AğustosAv'in Dokuzuncusu Günü
15-17 EylülRoş Aşana
24-25 EylülKefaret Günü
29 Eylül - 6 EkimSukot Çardak Bayramı
7 EkimSimchat Tevrat
15 AralıkHanuka

İsrail ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İsrail için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp