Hırvatistan Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Hırvatistan Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Hırvatistan Vizesi

Değerli ziyaretçimiz,

Hırvatistan’a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Hırvatistan vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, Hırvatistan vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Hırvatistan Vize Merkezi, Hırvatistan vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Hırvatistan vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Hırvatistan Konsolosluğu, Hırvatistan vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Hırvatistan Konsolosluğu tarafından belirtilen Hırvatistan vize evrak listesine ve Hırvatistan vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Hırvatistan vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Vize Merkezi, Hırvatistan vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

HIRVATİSTAN VİZESİ

Hırvatistan vizesi Hırvatistan’da 6 aylık (180 gün) süre zarfında 90 günü aşmayacak konaklama durumlarında verilen izin belgesidir.Türkiye Cumhuriyeti Umumi pasaport sahipleri Hırvatistan vize uygulamasına tabi olmakla birlikte T.C hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmayan seyahatlerinde Hırvatistan vizesinden muaf tutulmaktadırlar.

Hırvatistan vizesi C tipi kısa süreli vize olup Schengen vizesi değildir. Hırvatistan vizesi ile 6 aylık süre içinde 90 günü aşmayan bir süre içinde Hırvatistan’da konaklayabilirsiniz. Hırvatistan vizesi ülkeye tek girişli veya çok girişli vize olarak verilebilmektedir. Turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, iş gezisi amaçlarıyla Hırvatistan vizesi alınabilmektedir. Vizenin geçerlilik süresi Hırvatistan seyahatinin koşullarına bağlı olup 5 yıldan fazla süreli verilemez.

22 Temmuz 2014 tarihinden itibaren Hırvatistan Cumhuriyeti Devleti geçerli Schengen vize belgeleri olan bütün ziyaretçilerle birlikte Romanya, Bulgaristan ve Kıbrıs oturum izni veya ulusal vizeye sahip olanların ayrıca bir Hırvatistan vizesine ihtiyacı yoktur. Ayrıca Schengen bölgesindeki bütün üye devletlerde geçerli, iki ya da daha çok girişli C tipi tek tip vizeye sahip olanların, sınırlı bölgesel geçerliliği olan Schgen vizesine sahip olanlar, 3 aydan fazla süreli ve Schengen üye ülkesi tarafından verilmiş D tipi uzun süreli vizesi olanlar Hırvatistan vizesinden muaftır.

Hırvatistan vize başvurusu

Hırvatistan vize başvuruları Hırvatistan’a planlanan seyahatin başlangıç tarihinden en az 3 ay önceden Türkiye’deki Hırvatistan Konsolosluğuna yapılması tavsiye edilir. Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği ve Hırvatistan İstanbul Başkonsolos yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri Hırvatistan vize evraklarını kabul etmektedir ancak vizenin sonucuna dair kararı sadece Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği ve Hırvatistan İstanbul Başkonsolos verebilir. Vize Merkezi Hırvatistan vize işlemlerinizin takibini yapan profesyonel bir vize danışmanlık firmasıdır. Evraklarınızın prosedürlere uygun şekilde hazırlanması, seyahat amacına uygun doğru vize türüne başvuru yapılması Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir. Hırvatistan vize başvurusu çin gereken evrakları Vize Merkezi temsilcilerimizden talep ettiğiniz taktirde güncel vize evrakları ve vize ücretine dair bilgilendirme tarafınıza e-mail yoluyla yapılmaktadır.

Hırvatistan vizesi kaç günde çıkar?

Hırvatistan vize işlemlerinde karar süreci başvuru evraklarının teslim tarihinden itibaren 15 iş günü içinde sonuçlanır ancak istisnai durumlarda bu süre 30 ila 60 güne kadar uzayabilir. Bu nedenle Hırvatistan vize başvurusunun seyahat tarihinden en az 3 ay önce yapılması vizenin çıkış sürecini geciktirmemesi açısından önemlidir. 15 günden daha az süre zarfında yapılan başvurular ve teslim edilen Hırvatistan vize evraklarının işlem görme süresinden Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği ve Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu sorumluluğunda değildir.

Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar

1.Pasaport: Son 10 yıl içinde alınmış olması gereken pasaport seyahat bitimini müteakiben en az 3 ay geçerli olmalıdır. Pasaport işlem görmüş tüm sayfalarının fotokopisiyle birlikte sunulmalıdır. Önceki pasaportlarda vize etiketi varsa onların da başvuru sırasında sunulması gerekmektedir.

2.Hırvatistan vize başvuru formu: Online bir vize başvuru formu olan Hırvatistan vize başvuru formunun dikkatle doldurulması gerekmektedir. Formda verilen bilgiler ibraz edilecek diğer belgelerdeki bilgilerle uyumlu olmalıdır. Belgeler arasındaki tutarsızlık vize reddine neden olabilmektedir. Hırvatistan vize başvuru formu doldurulduktan sonra çıktısı alınarak vize başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

3.Biyometrik fotoğraf: 3,5x4,5 cm. boyutundaki fotoğraf kişinin güncel halini yansıtmalıdır. Yüz net bir şekilde görülmelidir.

4.Seyahat Sağlık Sigortası: 30.000 Euro değerindeki seyahat sağlık sigortası seyahat seyahat sırasında ortaya çıkabilecek sağlıkla ilgili masrafları karşılamak amacıyla yaptırılması zorunludur. Sigortanın geçerliliği Hırvatistan’da konaklama süresini kapsar.

5.İkamet belgesi: Eğer T.C. vatandaşı başka bir ülkede oturum iznine sahipse, oturum izninin fotokopisini başvuruda ibraz etmelidir.

6. Garanti mektubu: Özel veya iş amaçlı ticari vize başvurularında orijinal Garanti Mektubu ibraz edilmesi zorunludur. Seyahatin garantörü veya bir diğer deyişle sponsoru seyahat masraflarını karşılayacaksa, Hırvatistan vize başvurusunda bulunan kişi yani ziyaretçi seyahat için olması gereken yeterli finansal varlığı ispatla yükümlü değildir.

7. Davet mektubu: Hırvatistan’da resmi ziyarette bulunacak umuma pasaport hamileri davet mektuplarını başvuru evrakları arasına eklemelidir.

8. Banka hesap dökümü ve finansal gücü gösteren belgeler: Hırvatistan’da kalınacak gün sayısına göre belirlenen bu para miktarı günlük yaklaşık 70 Eurodur. Banka hesap dökümleri son 3 aya ait hesap hareketlerini göstermelidir.

9. Konaklama ve uçak rezervasyonları

10.Mesleki belgeler: Çalışılan kurumdan alınan izin yazıları ve çalışılan veya sahip olunan şirkete ait evraklar (vergi levhası, ticari sicil kaydı vb.)

11. Muvafakatname: Reşit olmayan vize başvuru sahiplerinin ebeveynleri ya da yasal vasileri tarafından imzalanmış noter tasdikli izin belgesi

Önemli Not: Hırvatistan vizesi için gereken evraklar 3 aydan eski olmamalıdır. Hırvatistan Büyükelçiliği veya Hırvatistan Başkonsolosluğuna sunulan orijinal belgeler fotokopileriyle birlikte sunulmalıdır. Orijinal belgeler vize başvuru sahibine iade edilmez.

 

Hırvatistan vize ücreti

Hırvatistan vize ücreti başvuru yapılan vize türüne değişiklik gösterebilir. Vize danışmanlık ücretleri, evrak tesliminde kullanılan kurye-kargo bedelleri ekstra hizmete tabi olmaktadır. Hırvatistan vatandaşının eşleri, Avrupa Ekonomik Alanı üyesi devletlerin vatandaşlarının aile bireyleri, 12 yaş altı çocuklar, diplomatik ve hizmet pasaport sahipleri(şayet resmi sıfat ile seyahat ediyorlarsa), öğrenciler, bilimsel araştırma amacıyla Hırvatistan’a giden araştırmacılar vizeden muaftır.  Hırvatistan’da düzenlenen ve kar amaçlı olmayan kültürel, sportif organizasyonlara, seminer ve konferanslara giden 25 yaşını doldurmamış katılımcılar da Hırvatistan vize işlemlerinde vizeden muaf tutulmaktadır. 

 

 

 

 

 

daha fazla göster

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
N. ay 21/06/18, 00:28
Merhabalar ben 5 temmuzda Bosna Hersek'e gideceğim ve 12 temmuz Türkiye'ye dönüş yapacağım bu süreçte Hırvatistanı da gezmek veya transit geçmek için vizeye ihtiyacım var mı?
Cevabı Görüntüle
N. ay 13/06/18, 02:54
Hırvatistan'a vize almadan Bosna'dan Hırvatistan'a geçen herhangi bir trende yolculuk yapabilmemiz mümkün mü?
Cevabı Görüntüle
N. İplikcioğlu 01/09/17, 14:20
Hırvatistan vizesi 1 günlük seyehati ücreti nedir?
Cevabı Görüntüle
F. Funda 22/07/17, 01:40
Merhabalar, Almanya dan Schengen vizesi almış bir Türk vatandaşı o Schengen vizesiyle Hırvatistan a Slovenya üzerinden karayoluyla giriş yapabilir mi? Yoksa extra Hırvatistan vizesi alması mı gerekir ? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
R. DAŞTAN 15/03/17, 11:30
MERHABALAR, SPONSOR OLMAK İÇİN BİRİNCİ DERECEDEN AKRABA OLMA ZORUNLULUĞU VAR MIDIR? YOKSA ARKADAŞ OLARAK DA SPONSOR OLUNABİLİYOR MU?
Telefon