Hırvatistan Vizesi

Vize Merkezi Hırvatistan vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Hırvatistan vize türlerinde yani Hırvatistan vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Hırvatistan Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Hırvatistan Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan vizesi işlemleri direkt Konsolosluk aracılığı ile yürütülmemektedir. Vize başvuruları yetkilendirilen vize işlem merkezleri tarafından alınarak Konsolosluk yetkililerine iletilmektedir. İşlem sürecinin doğru, eksiksiz ve talep edildiği şekle uygun yapabilmeniz vizenizin olumlu sonuçlanabilmesi için önemlidir.

Hırvatistan vizesi işlemleri için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçerek başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Avrupa Birliği kapsamına 1 Ocak 2024'te dahil edilen son ülke olma özelliği taşımaktadır. Böylelikle kısa süreli seyahatler için vize prosedürü Schengen vizesi şartlarına göre düzenlenmiştir.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hırvatistan Büyükelçiliği ve Konsolosluğu, Hırvatistan vize başvurusunu değerlendirme ve sonuçlandırma konusunda tek yetkili kurumdur. Vizenizin olumlu veya olumsuz sonuçlandırılması konusunda bu kurumlar dışında hiçbir acente ve kişi etkin değildir.

Umuma mahsus pasaport yani bordo pasaport sahipleri Hırvatistan vizesi almak zorundadır.

Diplomatik, yeşil ve gri pasaport sahipleri ise 6 aylık süreç içerisinde gerçekleştirecekleri 90 günü aşmayan Hırvatistan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Hırvatistan vizesi yine Schengen vizesi prosedürüne uygun olarak tek girişli veya çok girişli vize olarak verilebilmektedir. Turistik, ticari, aile ziyareti, iş gezisi sebebi ile Hırvatistan vizesi alınabilir.

Hırvatistan Vize Türleri

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Hırvatistan Transit Vize
 • Öğrenim Vizesi
 • Hırvatistan Ekspres Vize
 • Kültürel-Sportif Amaçlı Vize

Schengen bölgesine üye bütün devletlerde geçerli, Schengen vizesine sahip olanlar diğer bölge ülkelerine de bu vize ile geçiş yapabilecektir.

Hırvatistan Vize Başvurusu

Hırvatistan vize başvurusunun seyahatin başlangıç tarihinden asgari 3 ay öncesinden yapılması tavsiye edilir. Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği ve Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri dosyanızı kabul etmektedir. Fakat vize başvurusuna dair nihai karar Hırvatistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği yetkilileri tarafından verilir.

Firmamız Vize Merkezi ise Hırvatistan vize işlemlerinizin takibini yapan profesyonel vize danışmanlık şirketidir. Evraklarınızın talep edilen prosedürlere uygun şekilde hazırlanması, doğru vize türüne başvuru yapılması ve evrakların uyumu Vize Merkezi’nin çalışma alanı içindedir.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Hırvatistan seyahatinden dönüşü itibarıyla 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş pasaport
 • İngilizce doldurulmuş Hırvatistan Vizesi Başvuru Formu
 • Vize talep dilekçesi
 • 3,5x5,5 ölçülerinde 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Pasaport bilgileri ile örtüşen bilgilerin olduğu kimlik fotokopisi
 • Son 3 aya dair banka hesap dökümleri
 • Finansal durumu gösteren tapu, araç ruhsatı vb. evraklar
 • Ülkede kalınacak her gün için minimum 60 Euro hesaplanan banka ekstresi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Konaklama ve ulaşım rezervasyonları
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası poliçesi (minimum 30.000 Euro teminatlı)
 • 18 yaş altı kişiler ebeveynleri olmadan seyahat edecekse; ebeveynlerinden ya da yasal vasilerinden alınan noter tasdikli muvafakat name
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi, sponsor bilgileri,
 • Ticari vize ile aile ve arkadaş ziyaret vizesi alacak olanlardan davetiye,
 • Ücretli çalışanlardan; maaş bordroları, işe giriş bildirgesi, çalıştığı şirkete ait evraklar vb.
 • İşverenlerden ise şirket belgeleri (vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi)

Hırvatistan vizesi için gerekli olan belgeleri hazırlamadan evvel mutlaka güncellemelere hakim uzmanınızdan bilgi alarak hareket etmenizi öneriyoruz. Vize merkezi Hırvatistan ülke uzmanlarımızdan bilgi almak için +90 (212) 970 05 51 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan vize başvurularında karar süreci başvuru evraklarının teslim tarihi itibarıyla 15 iş günü sürmektedir. Ancak dönemsel yoğunluk bu süreci uzatabilmektedir. Bu sebeple Hırvatistan vize başvurusunun seyahat tarihinden en az 1 ay önce yapılması gerekir. Hırvatistan vizesi için başvuru maksimum 3 ay öncesinden gerçekleştirilebilmektedir.

Hırvatistan Vize Ücreti

Hırvatistan vize ücreti vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca vize süresi dahilinde yapılacak giriş çıkış süreci de ücreti etkilemektedir.

Vize danışmanlık ücretleri, evrak tesliminde kullanılan kurye-kargo-fotokopi vb. bedeller ekstra hizmete tabidir. Hırvatistan vatandaşlarının eşleri, Avrupa Ekonomik Topluluğu üyesi ülkelerin vatandaşları ve aile bireyleri, 12 yaş altı çocuklar, diplomatik ve gri pasaport sahipleri (resmi belgelerle seyahat ediyorlarsa), öğrenciler, bilimsel araştırma amacıyla Hırvatistan’a giden araştırmacılar vizeden muaftır. Hırvatistan’da düzenlenen ve kar amaçlı olmayan kültürel, sportif organizasyonlara, seminer ve konferanslara giden 25 (yirmi beş) yaşını doldurmamış katılımcılar da Hırvatistan vize işlemlerinde ücretten muaf tutulmaktadır.

Ancak bu muafiyet sadece kısa süreli vize için Konsolosluk harcı kapsamında uygulanmaktadır. Harici yapılacak işlemler ve danışmanlık ücrete tabidir.

hırvatistan vize şubeleri

Hırvatistan ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Schengen vizesi ile Hırvatistan'a gidilir mi?
  F. Funda, 22 Tem 2017, 01:40

  Merhabalar, Almanya dan Schengen vizesi almış bir Türk vatandaşı o Schengen vizesiyle Hırvatistan a Slovenya üzerinden karayoluyla giriş yapabilir mi? Yoksa extra Hırvatistan vizesi alması mı gerekir ? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hırvatistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp