Diyarbakır

Telefon/Faks

+90 850 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile gerçekleştireceğiniz Hırvatistan Schengen vize başvurularınıza dair gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Hırvatistan Schengen vize işlemlerine dair Diyarbakır şubesi yetkililerinden bilgi alabilmek için +90 850 460 15 77 numaralı çağrı merkezinii arayabilirsiniz ya da dilerseniz diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Başta Diyarbakır Silvan, Kulp, Lice, Dicle, Bağlar, Çüngüş, Ergani, Kocaköy, Hani, Sur, Kayapınar, Yenişehir, Çermik, Eğil, Bismil, Çınar, ve Hazro ilçelerimiz başta olmak üzere Mardin, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman ve Bingöl gibi çevrede yer alan ilçelerimizden yapmak istediğiniz Hırvatistan Schengen vize başvuru işlemlerinize dair vize başvuru formuna ve güncel evrak bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? Diyarbakır

Hırvatistan Schengen vize ayrımında yer alan 26 ülkeden birisidir. Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) veya Gri (Hizmet) pasaportlarından birisine sahip olan vatandaşların 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi olan vatandaşların Hırvatistan ziyaretlerinden önce Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Önceden herhangi bir Schengen ülkesinden alınan vizeniz bulunuyorsa konaklama gün sayısı yeterliyse ve güncelliği hala devam ediyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Hırvatistan seyahati yapabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Diyarbakır

Hırvatistan vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı ve seyahat gün sayınızı belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat gün sayınıza, seyahat amacınıza ve meslek ayrıntılarınıza göre çeşitli vize kategorileri mevcuttur. Bu ayrımlara göre farklı evraklar hazırlmanız gerekmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile sunduğumuz vize çeşitleri aşağıda listelenmiştir.

Seyahat amacınıza göre konsolosluk yetkililerinin sizden talep ettiği belgelerin listesine ilgili vize kategorisine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun vize başlığı yukarıda yer almıyorsa veya seyahat amacınızın hangi kategori ile eşleşeceğini tespit etmekte güçlük çekiyorsanız, aklınıza takılan tüm soruların yanıtlanması için Diyarbakır şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.
Diyarbakır şubesi ile iletişime geçmek için diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da isterseniz +90 850 460 15 77 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Diyarbakır

Hırvatistan konsolosluk yetkililerinin inceleyeceği ilk belge olan Hırvatistan vize başvuru formu, sizin için hazırlanan sitemizden kolaylıkla bulunur ve çevrimiçi doldurulur. Doldurulan formunuzun çıktısı alınır ve diğer gerekli olan evraklarınızın arasına konulur. Vize başvuru formu doldururken başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması için hatalı ya da eksik bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz. Dilerseniz formunuz için girişi yapılacak bilgilerinizi şube yetkilileri ile paylaşarak sizin yerinize formunuzun doldurulmasını talep edebilirsiniz.
Hırvatistan vize başvuru formunu buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Diyarbakır

Hırvatistan vize başvurunuzun hazırlayacağınız evraklarda eksik ya da hatalı belge olmaması halinde karara bağlanma süresi 15 ila 21 gün arasında sürmektedir. Bu süre konsolosluğun sizden isteyebileceği ek belge talebi, Konsolosluk dönemsel yoğunluğu ya da Hırvatistan resmi tatilleri gibi nedenlerle bu süre esneyebilmektedir. Bu gibi sorunlar nedeniyle seyahat planınızda olumsuz bir durum yaşamamanız için seyahatinizden en az 45 gün önce şube yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.
Vize Merkezi yetkilileri ile iletişime geçmek için ‘İletişim’ kısmına tıklayabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? Diyarbakır

Hırvatistan vizesine sahip olmak için yapılması gereken 5 aşama söz konusudur. Bu aşamaları sizler için aşağıda açıklayarak listeledik.

  • Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluğun seyahat amacınız için sizden isteyeceği belgeleri size ulaştırırız ulaştırılan belgeleri nereden ve nasıl temin edeceğiniz konusunda yetkililerimiz sizleri bilgilendirir. Bu bilgilendirme ile eksik ya da gereksiz belge hazırlamanız gerekmez. Hazırladığınız belgelerinizi isterseniz kargo ile şubeye gönderebilirsiniz isterseniz de şubeye uğrayarak bırakabilirsiniz.
  • Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için öncelikle yapılması gereken işlem Hırvatistan vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Hırvatistan vize başvuru ücreti ise tüm harç ücretlerini, danışmanlık hizmet bedelimizi ve diğer giderleri içermektedir. Başvuru ücretinizi havale / eft ile gönderebilirsiniz, şubeye uğrayarak teslim edebilirsiniz ya da evraklarınızın arasına koyarak gönderebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuru işlemleri için randevu almanız gerekmektedir. Şube yetkilileri sizlerle irtibat kurarak sizin için en uygun zamana konsolosluktan randevunuzu alır.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Hırvatistan vize işlemleri için parmak izi verme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Bu zorunluluğu yerine getirmenizin ardından saha çalışanları sizden evraklarınızı teslim alarak konsolosluk yetkililerine teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Son aşama olarak vize işleminizin tamamlanması ile pasaportunuz konsolosluktan teslim alınır ve aranarak bilgilendirilirsiniz. Pasaportunuzu isterseniz Diyarbakır şubesinden alabilirsiniz isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Diyarbakır

Hırvatistan’ın Schengen vize uygulamasında bulunması nedeniyle vize işlemleri için 12 yaşını tamamlayan ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen vatandaşların, şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Bu aşama için kurumumuzdan temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedeli kapsamında size bir yetkili rehberlik yapar ve bu süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamanızı sağlar. 25.09.2014 tarihinden itibaren Schengen ülkelerinin aldığı karar sonucu verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedilmesi nedeniyle yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan vize başvurusu yapabilirsiniz.

Konsolosluk çalışanları gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilir. Bu standart bir uygulama olmayıp nadiren de olsa karşılaşılan bir durumdur.

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x
POI