Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hırvatistan Vize Merkezi, Diyarbakır

Hırvatistan Vize Merkezi, Diyarbakır ofisimizden tüm vize işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Hırvatistan Schengen vizesi işlemlerine dair Diyarbakır ofisimiz uzmanlarından bilgi alabilmek için +90 (850) 460 15 77 numaralı hattımızı arayabilir ya da bizi ofisimizde de ziyaret edebilirsiniz.

Diyarbakır ve ilçeleri başta olmak üzere çevre illerden de vize başvuru dosyalarınızı kabul etmekteyiz. Uzmanlarımıza ulaşarak Hırvatistan Schengen vize başvuru işlemlerinize ve güncel evrak bilgilerine dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ya da Gri (Hizmet) pasaportlarından birisine sahip iseniz ülkeye seyahatlerinizi vizeden muaf gerçekleştirebilirsiniz. Bu seyahatler 180 günde 90 gün olarak sınırlandırılmıştır. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi iseniz ülkeye seyahat için Hırvatistan Schengen vizesi kapsamında vize başvurusu yaparak onay almanız gerekir.

Hırvatistan Vize Merkezi Diyarbakır Başvurusu

Hırvatistan Vize Merkezi Diyarbakır Başvurusu yapmadan önce seyahat sebebinizi ve seyahat sürenizi belirlemeniz gerekmektedir. Vize kategoriniz sürecinizin nasıl işleyeceğini belirleyecektir. Vize için gerekli evraklar da seyahat niteliklerine ve kişisel özelliklerinize göre belirlenecektir. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizden seyahat sebebinize ve şahsınıza özel hazırlanan evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Türleri

  • Hırvatistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
  • Hırvatistan Ticari Vize
  • Hırvatistan Turistik Vize

Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Hırvatistan konsolosluk yetkililerinin inceleyeceği ilk evrak Hırvatistan vize başvuru formudur. Form talep edildiği şekil, dil ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. İmzanızı taşıyan form bilgilerini teyit eden belgelerle vize başvuru dosyanıza eklenmelidir. Hırvatistan Schengen Vize başvuru formu doldururken başvurunuzun ret cevabı almamanız için hatalı ya da eksik bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan vize başvurunuzun sonuçlanma süresi hazırlayacağınız evraklarda eksik ya da hatalı belge olmaması halinde 15 ila 20 iş günü arasında sürmektedir. Bu süre konsolosluk yetkililerin sizden isteyebileceği ek belge talebi, dönemsel yoğunluk veya Hırvatistan ve Türkiye resmi tatilleri gibi sebeplerle bu süre esneyebilmektedir. Bu gibi sorunlar nedeniyle seyahat planınızda olumsuz bir durum yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce başvurunuzu tamamlamanız yerinde olacaktır.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hırvatistan vizesine Vize Merkezi danışmanlığında sahip olmak için yapılması gerekenler bş adımda tamamlanır. Bunlar;

  • Hırvatistan Schengen Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması
  • Vize Başvuru Ücretinin Ofislerimizden Veya Online Ödenmesi
  • Hırvatistan Vize Randevunuzun Alınması
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Konsolosluk Vize İşlem Merkezlerine Teslimi Sunulması
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp