Hırvatistan Vizesi Ücretleri

Hırvatistan Vizesi Ücretleri

Hırvatistan vizesi ücreti başvuru yapılan vize türüne değişiklik gösterebilir. Vize danışmanlık ücretleri, evrak tesliminde kullanılan kurye-kargo bedelleri ekstra hizmete tabi olmaktadır. Hırvatistan vatandaşının eşleri, Avrupa Ekonomik Alanı üyesi devletlerin vatandaşlarının aile bireyleri, 12 yaş altı çocuklar, diplomatik ve hizmet pasaport sahipleri (şayet resmi sıfat ile seyahat ediyorlarsa), öğrenciler, bilimsel araştırma amacıyla Hırvatistan’a giden araştırmacılar vizeden muaftır. Hırvatistan’da düzenlenen ve kar amaçlı olmayan kültürel, sportif organizasyonlara, seminer ve konferanslara giden 25 yaşını doldurmamış katılımcılar da Hırvatistan vize işlemlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Turistik, ticari, aile ziyareti veya diğer seyahat amaçlarına uygun Hırvatistan vize ücretleri ve güncel evrak listesini içeren bilgilendirme e-postasını Vize Merkezi temsilcimizden talep edebilir veya +90 212 970 05 51 numaralı telefondan müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Hırvatistan vizesi ücreti konsolosluk harç bedellerinin yanında Vize Merkezinin koordinasyon ücretlerini de içermektedir. Hırvatistan vize ücreti seyahat amacınıza göre değişiklik gösterebilir. Kısa süreli seyahat vizeleri ile uzun süreli vize taleplerinin ücretleri farklıdır. Hırvatistan çalışma izni veya aile birleşimi vizesi gibi vizelerin ücreti farklı olup başvuruların konsolosluğa yapılması gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Başvuru Ücretleri 2024

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış temsilcilikler (Konsolosluk/Elçilik) adına tahsil edilmektedir.

Vize TürleriVize Harç ÜcretiBaşvuru Hizmeti ÜcretiDanışmanlık Hizmet ÜcretiToplam Vize Başvuru Ücreti
Turistik Vizesi90 Euro40 Euro100 Euro230 Euro
Ticari Vize90 Euro40 Euro100 Euro230 Euro
Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi90 Euro40 Euro100 Euro230 Euro
Kültürel-Sportif-Eğitim Amaçlı Vize90 Euro40 Euro100 Euro230 Euro
Resmi Ziyaret Vizesi90 Euro40 Euro100 Euro230 Euro
Tedavi Amaçlı Vize90 Euro40 Euro100 Euro230 Euro

Önemli Not:

*Erasmus vizesi ücretleri duruma göre değişiklik göstermektedir, detaylı bilgi için vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet

Hizmet Bedeli

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

20€

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti

200₺

Başvuru Formu Doldurma Hizmeti

20€

Vize - Pasaport Kurye Hizmeti

500₺

İngilizce Motivasyon Mektubu

1.000₺

Vize Kapınızda Hizmeti

100€

Otel- Uçak Rezervasyonu (yolcunun kartıyla rezervasyon yapılır.)

30€

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; Hırvatistan seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/€ teminatlı 30 günlük seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti;Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesi durumunda ödeyeceğiniz hizmet bedeli 200 Türk lirası'dır.

Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti; Vize başvurusunda bulunacaksınız fakat daha önce yabancı dilde form doldurmadınız ve bu sebeple ret almak istemiyorsunuz ya da bu formu doldurmaya ayıracak zamanınız yok. Operasyon ekibimiz sizden gelen evrak ve bilgiler doğrultusunda sizin için formunuzu doldurarak vize başvuru dosyanızı hazır hale getirir. Siz sadece kontrol ederek gerekli kısımları imzalarsınız. 20€ karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 500 Türk lirası şeklinde ücretlendirilir.

İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 1.000 Türk lirası olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

Hırvtistan vize ücreti iade edilmez
Hırvatistan vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
Hırvatistan ücreti tek başvuru için öndemektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
Hırvatistan vize ücretini sadece Hırvatistan vizesi için kullanabilirsiniz.

Hırvatistan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Hırvatistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp