Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 91

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 

Çanakkale Hırvatistan Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleşecek olan Hırvatistan vize başvurularına dair güncel, detaylı ve gerekli bilgilerin anlatılmış olduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Hırvatistan Vize Çanakkale şubesi olarak başta Çanakkale olmak üzere Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Çan, Bozcaada, Biga, Eceabat, Yenice, Lapseki ilçelerinin yanı sıra Bursa, İzmir, Tekirdağ, Balıkesir gibi çevre illerimizde ikamet eden vatandaşlarımız için uzman kadromuz eşliğinde çözüm odaklı Hırvatistan vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Hırvatistan vize başvurularına dair profesyonel kadromuz eşliğinde sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetimiz hakkında bilgi alabilmek adına Çanakkale şubesi ile görüşme sağlamak için canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz veya isterseniz +90 (850) 241 14 91 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Çanakkale

Türkiye Cumhuriyeti’nden, Hırvatistan’a seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi vatandaşlarımız 180 gün içinde 90 günü aşmayacak olan seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın ise Hırvatistan seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Hırvatistan devleti bazı koşullarda Türk vatandaşları için vize muafiyetleri sunmuştur. Vize muafiyetleri ise şöyledir:

  • Geçerliliği halen devam etmekte olan 2 ya da 2’den fazla giriş hakkı bulunan Schengen vizeniz varsa,
  • Geçerliliği halen devam etmekte olan 2 ya da 2’den fazla giriş hakkı bulunan Kıbrıs Rum Yönetimi, Bulgaristan ve Romanya vizeniz varsa,

Yeniden vize almanıza gerek olmadan Hırvatistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan’a gerçekleştirilecek olan vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca ülkemizde bulunan dış temsilciliklerinde mevcuttur. Ülkemiz sınırları içerisinde Hırvatistan’a ait dış temsilcilikler;

Fahri konsoloslukların vize başvuru sürecinde herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle Ankara ve İstanbul'da bulunan dış temsilcilikler başvuru sürecinde yetkili olan kurumlardır.

Hırvatistan Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

Çanakkale Hırvatistan Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz vize kategorileri dahilinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hırvatistan seyahatinizin gerekçesi, başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Uzmanlarımıza danışarak hangi seyahat türünün sizler için uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

Sizin için gerekli olan belgelerin listesine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Belirtilen seçenekler içerisinde ziyaretinize uygun kategori mevcut değil ya da Hırvatistan seyahatinizin hangi vize türü ile eşleştiğine karar veremiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (850) 241 14 91 numaralı telefonumuzdan ya da canakkale@vizemerkezi.com adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu - Çanakkale

Hırvatistan vize başvuru formu, Hırvatistan vize başvurusu için en önemli ve gerekli olan belgedir. Dosyalarınız hazırladıktan sonra online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formunuz doldurulurken girilen eksik, gerçeğe uymayan ya da hatalı bilgi girişleri, başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız sizden gelen bilgiler sayesinde gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir. 

Hırvatistan vize başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Diğer ülkelerde olduğu gibi Hırvatistan’ın da vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedür ve aşamalar söz konusudur. Sizler için bu aşamaları tek tek listeledik.

  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konaklama süreniz, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre Hırvatistan konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgelerin listesi tarafınıza uzmanlarımız aracılığı ile sunulur. Hazırlanacak olan başvuru belgelerini hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda sizlere yardımcı olacak ve herhangi bir hata olmaması için gerekli kontrolleri titizlikle gerçekleştireceğiz.
  • Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun Konsolosluk tarafından işleme alınması için, Hırvatistan vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Başvuru ücreti tüm harç ücretleri, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve tüm diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinin ödenmesini ofisimize gelerek ya da banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Hırvatistan Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alarak planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Hırvatistan vize başvuru işlemleri için parmak izinizin verilme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizi vermek için ise şahsen başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Parmak izinizin verilme aşamasında bir yetkilimiz sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz. Randevunuzun işleme alınması ve dosyalarınızın teslim edilmesi gibi geriye kalan tüm işlemler arka planda yetkililerimiz tarafından sürdürülür.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkililerimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimizden alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Çanakkale

Hırvatistan vize başvuruları ortalama olarak 15 ila 20 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak vizeniz Hırvatistan seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu süre ortalama olmakla beraber resmi tatiller, dönemsel yoğunluklar ve konsolosluk tarafından istenen ek belge gibi sebeplerle bu süre uzayabilir. 

Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz Hırvatistan Vize başvuru sayfasını incelediniz. Sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanmak veya Çanakkale Hırvatistan Vize Merkezinde hizmet vermekte olan uzmanlarımız ile iletişime geçebilmek için +90 (850) 241 14 91 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresimizden e-posta yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz