Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 14 91

Hırvatistan Vize Merkezi, Çanakkale

Hırvatistan'a seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Hırvatistan Vize Merkezi, Çanakkale ofisimizden işlemlerini kolayca başlatarak vize başvurularını yapabilirler.

Hırvatistan vizesi ülkenin Schengen bölgesine katılması ile Schengen prosedürlerini uygulamaya aldı. Artık Hırvatistan'a seyahat etmek isteyen diğer ülke vatandaşları kısa süreli ziyaretlerinde Schengen vizesi şartlarına bağlı olacak.

Çanakkale Hırvatistan Vize Merkezi uzmanları aracılığı ile gerçekleşecek olan Hırvatistan vize başvurularında işlemleriniz talep edildiği gibi yapılarak sonuçlandırılmaktadır.

Hırvatistan Vize Çanakkale ofisimiz başta Çanakkale ilimiz olmak üzere Çanakkale ilçeleri ve çevre illerinden de dosya kabul etmektedir.

Hırvatistan vize başvurularına dair profesyonel yardım almak isterseniz uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Merkezi Çanakkale Başvuru İşlemleri

Türkiye'den, Hırvatistan’a seyahat edecek olan siyah, yeşil ve gri pasaport sahibi Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatleri için vizeden muaftırlar. Bordo pasaporta sahip olan vatandaşlar ise Hırvatistan seyahatlerinden önce mutlaka geçerli bir vize almaları gerekir.

Hırvatistan’a gerçekleştirilecek olan vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi sadece ülkemizde bulunan Hırvatistan dış temsilciliklerindedir. Türkiye sınırları içerisinde Hırvatistan Devletine ait dış temsilcilikler;

  • Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği
  • Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu
  • Hırvatistan İzmir Fahri Konsolosluğudur.

Fahri konsolosluklar üzerinden vize başvuru süreci yürütülmemektedir. Bu sebeple Ankara ve İstanbul'da bulunan dış temsilcilikler aracılığı ile vize başvurunuzu işleme sunabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Türleri

Hırvatistan Vize Merkezi Çanakkale ofisimiz aracılığıyla seyahat sebebinize göre uygulamada olan vize kategorileri dahilinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hırvatistan seyahatinizin amacı, başvuru yapmanız gereken vize kategorisini belirlemektedir. Çanakkale Hırvatistan vizesi uzmanlarımıza ulaşarak hangi vize türünün seyahatinize uygun olduğunu, vize türüne göre kişiye özel evrak listenizi ve ücretinizi öğrenebilirsiniz.

  • Hırvatistan Ticari Vize
  • Hırvatistan Turistik Vize
  • Aile ve Arkadaş vizesi kısa süreli seyahatler için oluşturulan Hırvatistan vize türlerindendir.

Belirtilen vize kategorileri içerisinde ziyaretinize uygun kategori mevcut değil ise +90 (850) 241 14 91 numaralı telefonumuzdan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diğer Schengen ülkelerde olduğu gibi Hırvatistan’ın da vize başvurularında uyguladığı bazı prosedür ve aşamalar söz konusudur.

Seyahat Gerekçenize Uygun Evrakların Hazırlanması

Ülkede konaklayacağınız süre, meslek bdurumunuz ve seyahat gerekçenize göre Hırvatistan konsolosluk yetkilileri tarafından sizden talep edilecek evrakların listesi tarafınıza uzmanlarımız aracılığı ile bildirilir.

Hırvatistan Vize Başvuru Ücreti

Başvurunuzun Konsolosluk tarafından işleme alınabilmesi için, Hırvatistan vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Başvuru ücreti tüm harç ücretleri, işlem ücretleri, danışmanlık hizmet bedeli ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinin ödenmesini ofisimizi ziyaret ederek veya banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Randevunuzun Alınması

Hırvatistan vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosyanın kabulü gerçekleşir. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alarak planlamanızı yapar.

Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması

Hırvatistan vize işlemleri için parmak izinizin verilme şartı vardır. Parmak izinizi vermek için ise şahsen başvuru merkezine gitmeniz gerekmektedir. Biyometrik verinizin kaydı aşamasında bir yetkilimiz size süreç konusunda bilgilendirecek ve yanınızda olacaktır.

Pasaportunuzun Teslim Edilmesi

Vize başvurunuzun cevaplanmasının ardından yetkililerimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isters ofisimizden isterseniz kurye ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Hırvatistan vize başvuruları ortalama olarak 15 ila 20 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak süreç yoğunluk, evrak talebi, vize reddi veya resmi tatiller sebebiyle gecikebilir. Bu nedenle minimum 1 ay öncesinden başvuru yapmanız daha uygun olacaktır.

Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz Hırvatistan Çanakkale vize başvuru sayfasını incelediniz. Sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanmak için uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp