Adana

Telefon/Faks

+90 (322) 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş geldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Hırvatistan vizesine Adana’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Hırvatistan vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz.

Adana, Afyonkarahisar, Denizli, Aydın, Isparta, Muğla, Antalya, Nevşehir, Kırşehir, Niğde’de ikamet eden vatandaşlar Hırvatistan vizesi işlemlerini Vize Merkezi Adana şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da adana@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Adana Vize Merkezi

Adana'da Hırvatistan vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi Hırvatistan Vizesi Departmanımızı arayarak bilgi mailimizi talep ediniz.
  2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Hırvatistan vize evraklarını ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Adana Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Adana Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Adana Vize Merkezi Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında, Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Adana’dan yapılacak Hırvatistan vize başvurularında parmak izi ibrazı için Konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Hırvatistan vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Hırvatistan vizesi Schengen mi?

Hırvatistan Avrupa Birliğine üye bir ülkedir ancak Schengen üye devletlerinden biri değildir. Hırvatistan vizesi Schengen vizesi değildir ve Hırvatistan vizesi ile Schengen bölgesine giriş yapamazsınız. Bununla birlikte eğer geçerli çift veya çok girişli Schengen vizeniz varsa Hırvatistan'a giriş yapabilirsiniz ancak kalış süreniz yeterli olması gerekmektedir. Tek girişli Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapamazsınız.

Adana Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar hakkında

Hırvatistan vizesi Adana başvuruları sırasında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahatiniz amacınıza uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. Hırvatistan’a yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınır ve Hırvatistan vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir.

Meslek durumunuza ve belirlediğinizi vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan Hırvatistan vizesi başvuru belgelerini öğrenebilmek için lütfen Hırvatistan Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Hırvatistan vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Hırvatistan vizesi evrakları vize randevu tarihiniz itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan evraklar eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Hırvatistan vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimize arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Hırvatistan vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en 6 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz vizelerinizde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, Biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki evraklar vize türüne göre şekillenmektedir.

Hırvatistan vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru evraklarınızda belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. Hırvatistan Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Hırvatistan’a giriş yapamazsınız.

Hırvatistan vizesine Adana’dan yapacağınız başvurularda Biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi Biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Hırvatistan’da bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise Hırvatistan aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Hırvatistan’da yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Hırvatistan turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Hırvatistan’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Hırvatistan ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye Hırvatistan’daki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır.

Adana Hırvatistan Vizesi kaç günde çıkar?

Adana’dan yapacağınız Hırvatistan vize başvurularınız ortalama 5 - 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Hırvatistan vizesinin kaç günde çıktığı tamamen Konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Hırvatistan vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Hırvatistan vizesi için Adana dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımız kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Hırvatistan vizesi başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Hırvatistan vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Vize Merkezi Personel

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz