Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hırvatistan Vize Merkezi, Adana

hırvatistan vize merkezi adana

Hırvatistan Vize Merkezi, Adana

Hırvatistan Vize Merkezi, Adana ofisimizden Hırvatistan ve diğer vize zorunluluğu olan ülkeler için vize başvurusu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Hırvatistan vize başvurunuzu kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim kanallarını kullanarak Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Adana ofisimiz aracılığıyla Afyon, Aydın, Denizli, Isparta, Antalya, Muğla, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ikameti bulunan başvuru sahiplerine de hizmet vermekteyiz.

Hırvatistan Vize Merkezi Adana Başvurusu

Adana'dan Hırvatistan vizesine başvuracak kişiler aşağıdaki yönlendirmeleri takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabilirler.

  • Hırvatistan Vizesi Departmanımızı arayarak bilgi mailimizi talep ediniz.
  • Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayınız.
  • Hazırlamış olduğunuz Hırvatistan vize evraklarını ofisimize ulaştırınız.
  • Onaylamış olduğunuz ve tarafımızca alınan randevu saati ve tarihinde biyometrik kaydınızı beyan edin.
  • Adana Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında gelişmeleri öğrenin ve süreç sonunda pasaportunuzu alın.

Hırvatistan Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi ofisimiz;

  • Pazartesi ile Cuma günleri arasında 08.30 - 18.30
  • Cumartesi: 10.00 - 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ofislerimizi çalışma saatlerimiz dahilinde randevu almadan da ziyaret edebilirsiniz. Adana’dan yapılacak Hırvat vizesi başvurularında parmak izi ibrazı için Konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Hırvatistan vize randevu alımı temsilcilerimizin danışmanlık hizmeti içerisindedir. Evraklarınız uzmanlarımıza ulaştıktan sonra planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Hırvatistan vizesi Schengen mi?

Hırvatistan AB’ne üyedir ve 2024 itibarıyla Schengen bölgesine kabul edilmiştir. Dolayısıyla kısa süreli vize işlem prosedürü Schengen vizesi kapsamındadır.

Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar

Hırvatistan vizesi başvuruları sırasında hazırlanacak evrakların birçoğu kişinin şahsi, mesleki ve mali durumuna göre değişkenlik gösterir. Seyahat planınızı yaptıktan sonra Vize Merkezi’ni arayarak kişisel evrak listenizi temin edebilirsiniz.

Her vize türünün nitelik bakımından farklı özel evrak listesi vardır. Hırvatistan’a yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Hırvatistan vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınacaktır. Mesleki durumunuza ve belirlediğinizi vize kategorisinin içeriğine göre belirlenecek olan Hırvatistan vizesi başvuru evraklarını öğrenebilmek için lütfen Hırvatistan Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin.

Hırvatistan Vizesi kaç günde çıkar?

Adana’dan gerçekleştireceğiniz Hırvatistan vize başvurularınız ortalama 10 - 15 iş gününde cevaplanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımaz; Hırvatistan vizesinin kaç günde çıkacağı tamamen Büyükelçiliğin ve Konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize işlem süresine ve değerlendirme sonucuna müdahale etmesi söz konusu değildir.

Hırvatistan Konsolosluğu’na yabancı pasaportla gerçekleştirilen başvurular bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Hırvatistan vizesine Adana dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımızın kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Hırvatistan vizesi için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır; en geç süre ise 1 ay olarak düşünülmelidir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp