Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hırvatistan Vize Merkezi, Kayseri

Hırvatistan Vize Merkezi Kayseri ofisimizden vize başvurunuzu kolayca başlatabilirsiniz. Ücretsiz olarak bilgi mailimizi almak için seyahat sebebinizi ve tarihlerinizi vize uzmanlarımızla paylaşmanız yeterlidir. Sayfamızı takip ederek Hırvatistan vize işlemlerine dair süreç bilgisini edinebilirsiniz. Danışmanlık ve daha fazla soru için +90 850 460 15 65 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Merkezi Kayseri Başvuru İşlemleri

Hırvatistan vizesi Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşlar için zorunlu bir uygulamadır. Siyah, gri ve yeşil pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde gerçekleştirecekleri 90 günü aşmayacak Hırvatistan ziyaretlerinde vizeden muaftırlar.

Hırvatistan Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Vize Merkezi Kayseri ofisimizi arayarak talep edeceğiniz vize evrak listesi size özel hazırlanır. Vize evrakları başvuru yapacak kişinin mesleki kariyerine, mali durumuna, seyahat sebebi ve süresine göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle size özel hazırlanan evrak listenizi edinmeniz gerekir.

Kısa süreli Hırvatistan Schengen vizesi türleri aşağıdaki gibidir.

  • Hırvatistan Ticari Vize
  • Hırvatistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
  • Hırvatistan Turistik Vizesi

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Hırvatistan vize başvuruları eğer dosyanız talep edildiği şekilde eksiksiz ve doğru beyanlarla teslim edildi ise cevaplanma süresi yaklaşık olarak 10-15 iş günüdür. Bu süre ortalamadır; vize başvurusu cevaplanma süresini hesaplarken resmi tatilleri, Konsolosluk işlem yükünün yoğunluğunu, olası arızaları da göz önünde bulundurmanız gerekir. Aynı zamanda vize reddi ya da ek evrak talebi de bu süreci uzatacaktır. Bu nedenle en az 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Hırvatistan Vize Merkezi Kayseri

Vize Merkezi danışmanlığında Kayseri ilinden başvuru işlemleri aşağıdaki adımları içerecektir.

Seyahat Gerekçenize Uygun Evrakların Hazırlanması

Mesleki bilgileriniz, seyahat süreniz ve seyahat gerekçenize göre Konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin listesi tarafınıza Vize Merkezi uzmanlarımız tarafından size iletilir. İstenen bu evraklara ilişkin yönlendirmeler de size verilecektir.

Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi

Hırvatistan vize işlemlerinizin geçerli kılınması için hem Konsolosluk vize harcının hem de vize işlem ofislerine ait rakamların ödenmesi gerekir. Uzmanlarımız bu konudaki hesaplamayı size sunar ve ödemeyi ofislerimizden ya da eft yolu ile gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Randevunuzun Alınması

Hırvatistan vize başvuruları randevu sistemi dahilinde planlanır. Dosyanızın işleme alınması da randevu tarihinde gerçekleşir. Uzmanlarımız sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve dosya planlamanızı yapar.

Vize Dosyanızın ve Biyometrik Kayıtlarınızın Sunulması

Vize başvurunuzun yapılabilmesi için parmak izinizin verilme şartı vardır. Parmak izi kaydı başvuru merkezinde şahsen gerçekleştirilir. Parmak izinizin verilme tarihinde uzmanımız sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

Pasaport Teslimi

Vize başvurunuzun tamamlanmasının akabinde uzmanlarımız pasaportunuzu konsolosluktan teslim alarak size nasıl talep ettiyseniz o yol ile ulaştırır. Şahsen, kargo, kurye vb. size haber verir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp