Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 51 82

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi Antalya ofisi ile yapacağınız vize başvurularında bilgi edinmeniz için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Hırvatistan vize prosedürlerini yakından takip eden ekibimiz sizlere sorunsuz bir vize yöntemi sunacaktır. Türkiye’nin farklı noktalarına hizmet veren ve Hırvatistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bir vize noktasıyız. Bizimle iletişime geçtiğinizde sizlere yapmanız gereken vize işlemlerinizi iletmekteyiz. Vize Merkezi Antalya ofisi olarak Elmalı, Akseki, Manavgat, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Muratpaşa, Serik ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız vize başvuruları ile ilgilenmekteyiz. Bizimle iletişime geçmek için +90 (0242) 255 51 82 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz. Hırvatistan vize süreci ile ilgili soru ve şikayetlerinizi antalya@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz. Sayfamızın devamında Hırvatistan vize başvurusu hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize İstiyor Mu? - Antalya

Hırvatistan seyahatinde bulunmak isteyen vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunmaları ve Hırvatistan vizelerini almaları zorunludur. 90 güne kadar olan Hırvatistan seyahatleri kısa süreli vize olarak değerlendirilirken 90 günden fazla olan seyahatler uzun süreli olarak değerlendirilmektedir.

 • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin kısa ya da uzun fark etmeden tüm Hırvatistan seyahatlerinde vize almaları zorunludur.
 • Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahiplerinin ise kısa süreli seyahatlerde vize almalarına gerek yokken uzun süreli seyahatlerde vize almaları gerekmektedir.

Çok girişli Schengen vizesi olanlar, Romanya, Bulgaristan ya da Kıbrıs oturum iznine ve ulusal vizesine sahip olanlar ya da Schengen üye ülkelerinden biri için aldığı D tipi uzun vize ile oturum iznine sahip olanların Hırvatistan vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.

Hırvatistan Vizesi Schengen Mi? - Antalya

Hırvatistan vizesi Schengen vizesi değildir. 1 Temmuz 2018 tarihinde 28. Avrupa Birliği üye ülkesi olan Hırvatistan Schengen anlaşmasında kısmi olarak yer almıştır. Hırvatistan pasaportuna sahip kişiler tüm Avrupa Birliği üye ülkelerine vizesiz olarak seyahat edebilirler. Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hırvatistan vizesi ile diğer vizeli ülkelere seyahat edemez. Çok girişli Schengen vizesine sahip olan vatandaşlarımız Hırvatistan seyahatinde bulunabilir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Antalya

Hırvatistan vize başvurusu Türkiye sınırları içerisinde yer alan Hırvatistan Konsolosluklarına yapılmaktadır. Bu konsoloslukların resmi tatilleri, çalışma saatleri, görev yerleri ve hizmet alanları sitemizde yer almaktadır. Vize başvurunuzu sizin adınıza bu konsolosluklara iletmekte ve vize başvuru durumunuzu yakından takip etmekteyiz. Hırvatistan vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu teslim alarak adresinize göndermekteyiz.

Hırvatistan Vize Türleri Nelerdir? - Antalya

Hırvatistan vize türleri C ve D tipi vize kategorileri ile değerlendirilir. Hırvatistan Konsolosluğu seyahat amacına uygun olmayan vize başvurularına direkt olarak ret vermektedir. Seyahat amacınıza uygun bir vize türü seçmeniz ve başvurunuzu ona göre yapmanız çok önemlidir. C tipi vize başvuruları 90 güne kadar konaklamalı Hırvatistan seyahati vizesi vermektedir. Bu vizeniz 180 gün boyunca geçerli olacaktır. Aşağıdaki vize türlerinden seyahat amacınıza en uygun olanını seçebilirsiniz:

Hırvatistan D tipi vize başvurusunda ise 90 günden fazla olan seyahatler değerlendirilir. Bu vize tipinde oturum izni gerekeceği için Hırvatistan’da bulunma amacınızın uzun süreli olması gerekmektedir. Hırvatistan Eğitim Vize Başvurusunda ve Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi ile Hırvatistan oturum izni alabilirsiniz. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Hırvatistan vize başvuru evrakları hangi türde vize başvurusunda bulunmak istediğinize göre değişmektedir. Tüm vize türlerinin amacı farklı olduğu için farklı türde evrak gerektirirler. Fakat genel olarak doldurmanız gereken Hırvatistan vize evrakları şunlardır:

 • Vize Başvuru Formu: Hırvatistan Vize Başvuru Formu vize başvurunuzun en önemli evraklarındandır. Vize yetkilisinin size tanıyacağı bu evrakta kimlik bilgileriniz, pasaport bilgileriniz ve vize bilgileriniz yer alır. Hırvatistan seyahati ile ilgili de birkaç soru yer almaktadır. Türkçe ya da İngilizce dillerde doldurabilir ve Vize Merkezi Antalya ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 • Banka Hesap Dökümü: Maddi evrak olarak sunmanız gereken evraklardan biri banka hesap dökümüdür. Tüm aktif hesaplarınızın son 3 ayını kapsaması gereken bu evrakı konsolosluğa hatasız bir şekilde sunmalısınız.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek yaptırabileceğiniz bu seyahat sağlık sigortanız tüm yolculuk günlerinizi kapsayacak şekilde düzenlenir.
 • Biyometrik Fotoğraf: 35*45 mm boyutunda, beyaz arka fonda ve yüz hatlarınızı açık bir şekilde belli eden biyometrik fotoğrafınızın güncel olması gerektiğini unutmayınız.
 • Otel Rezervasyon Bilgileri: Seyahatiniz öncesinde yaptırmanız gereken otel rezervasyon bilgilerini evraklarınız ile konsolosluğa iletmelisiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Hırvatistan vizesi konsolosluklar tarafından 5 ila 15 iş günü içerisinde onaylanır. Vize Merkezi Antalya ofisi olarak vize başvurunuzu daha erken bir tarihte yapmanızı tavsiye ederiz. Vizenizin onaylanma süresi bazı sıkıntılar nedeniyle beklemeye alınabilir. Konsolosluk yoğunsa ya da tatildeyse vize başvurunuzun onaylanma süresi uzayacaktır. Hırvatistan Konsoloslukları vize başvurularını 3 ay öncesine kadar kabul ettiği için sizin en az 1 ay öncesinden başvurunuzu teslim etmenizi önermekteyiz.

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Vize başvurusunun tamamlanabilmesi için gerekli adımlardan biri de vize ücretidir. Hırvatistan Konsolosluğu harç bedeli ve Vize Merkezi Antalya ofisimizin hizmet bedeli yetkilimiz tarafından size iletilir. Bu ücreti yatırdıktan sonra vize başvurunuz hızlı bir şekilde tamamlanarak konsolosluğa teslim edilecektir. Vize başvuru ücreti için şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Banka hesabına havale yoluyla da gönderebilirsiniz. Vize başvurunuz onaylandığında pasaportunuzu teslim alarak adresinize göndermekteyiz.

Hırvatistan Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

Vize başvuru sonucunun vize reddi olarak açıklanmasının nedeni çeşitli nedenlerden dolayı kaynaklanabilir. Hırvatistan vize reddi nedenleri arasında en yaygın olanları şunlardır:

 • Hırvatistan Konsolosluğu vize başvuru evraklarınızı yetersiz görmüş olabilir.
 • Vize yetkilisi evraklarınızda eksik ya da hatalı bilgi tespit etmiş olabilir.
 • Maddi evraklarınızda bir sıkıntı çıkmış olabilir ya da maddi durumunuz yeterli olmayabilir.
 • Vize geçmişinizin sıkıntılı olması vize reddi almanıza neden olabilir.
 • Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması da vize reddi nedenleri arasındadır.

Hırvatistan Konsolosluğu vize reddi kararını sizlere bir mektup ile açıklamaktadır. Bu mektupta yer alan nedene itiraz edebilme hakkınız bulunmaktadır. Vize başvurusu için yatırdığınız ücreti geri iade alamazsınız.

Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile +90 (242) 255 51 82 numaralı telefonumuzu yada antalya@vizemerkezi.com adresine e-posta iletişime geçebilirsiniz. Ofisimiz ile yapacağınız tüm başvurularda sorunsuz ve hızlı bir vize süreci geçirirsiniz. Hırvatistan vize başvurusu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Vize Merkezi Personel

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz