Antalya

Telefon

+90 (242) 255 51 82

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hırvatistan Vize Merkezi, Antalya

hırvatistan vize merkezi antalya

Hırvatistan Vize Merkezi, Antalya ofisi ile gerçekleştireceğiniz vize işlemleriniz için yazdığımız bilgilendirme sayfamızdan genel başvuru süreci hakkında bilgi edinebilir ve danışmanlık süreci için detaylara erişebilirsiniz.

Türkiye’nin farklı illerinde hizmet veren Vize Merkezi Antalya şubemize +90 (0242) 255 51 82 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Merkezi Antalya Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hırvatistan’a seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize başvurusunda bulunarak onay almaları gerekmektedir. Diğer pasaport çeşitlerinde ise 90 güne kadar ülke konaklamalarında vize başvurusunda bulunulması gerekmemektedir. 90 güne kadar olan Hırvatistan seyahatleri kısa süreli ve 90 günden fazla olan seyahatler ise uzun süreli vize kategorisi olarak değerlendirilmektedir.

Hırvatistan Vizesi Schengen mi?

Hırvatistan vizesi 2024 yılı itibarıyla Schengen vizesi kapsamında işlem almaktadır. 28’inci Avrupa Birliği üye ülkesi olan Hırvatistan artık kısa süreli vize başvurularını Hırvatistan Schengen vizesi kapsamında kabul etmektedir.

Hırvatistan Antalya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Hırvatistan vize işlemleri Hırvatistan Devleti’nin Türkiye sınırları içerisinde yer alan temsilcilikleri tarafından yürütülmektedir.

 • Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği
 • Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu
 • İzmir Fahri Konsolosluğu

Ancak Konsolosluklar yetkilendirilen vize işlem merkezleri aracılığıyla vize başvuru dosyalarını kabul etmektedir. Bu merkezlerin dosyanıza ya da karara etki yetkisi yoktur.

Hırvatistan Vize Türleri

Hırvatistan vize başvuruları süre ve sebep bakımından C ve D tipi vize kategorileri ile değerlendirilir. C tipi vize işlemleri 90 güne kadar verilir ve 180 gün boyunca kullanılabilir.

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hırvatistan D tipi vize işlemlerinde ise 90 günden fazla olan seyahatler için başvuru kabul edilir.

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Hırvatistan vize başvuru evrakları vize kategorisine göre değişmektedir. Vize evrakları kişisel olarak hazırlanır her vize işleminde genel olarak hazırlamanız gereken Hırvatistan vize evrakları ise şu şekilde sıralanmaktadır.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Hırvatistan Vize Başvuru Formu dosyanızın as evraklarından biridir. Eksiksiz doldurulmalı ve talep edildiği üzere doğru ve teyit edilebilir bilgiler içermelidir. Form Türkçe ya da İngilizce dillerde doldurabilir. Vize Merkezi Hırvatistan ülke uzmanlarından bu konuda destek alabilirsiniz.

Banka Hesap Dökümü

Mali evraklar kapsamında talep edilen banka hesap dökümü son üç ayı kapsar şekilde banka yetkilisinden imzalı ve kaşeli olarak alınmalıdır. Hesapta başvurulan dönem üzerinden hesaplanacak miktar kadar para olmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortası poliçesi tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde ve en az 30 Bin Euro teminatlı alınmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf

35*45 mm ölçülerinde, beyaz fonda ve yüz hatlarını açık bir şekilde belli eden fotoğrafınızın son 6 ay içerisinde çekilmiş ve daha önce başka bir vize başvurusunda kullanılmamış olması gereklidir.

Seyahat Rezervasyon Bilgileri

Seyahatiniz öncesinde ulaşım ve otel rezervasyon bilgilerini eklemelisiniz. Bu evraklarda tarihler açık bir şekilde görünmelidir.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Hırvatistan vizesi Konsolosluk yetkilileri tarafından 10 ila 15 iş günü içerisinde cevaplanır. Vize Merkezi Antalya ofisi olarak vize başvurunuzu seyahatinizden minimum 1 ay öncesinden tavsiye ederiz. Konsolosluk işlem yoğunluğu yaşıyor ya da Resmi tatil dönemindeyse veya ek evrak talebi söz konusu ise bu süre uzayacaktır.

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hırvatistan vizesi harç bedeli ve vize işlem merkezi hizmet bedelleri ile danışmanlık ücretleri ayrı ayrı hesaplanarak bilginize sunulmalıdır. Vize Merkezi ülke uzmanları seyahat özelliklerine v süresine uygun olan hesaplamayı kalem kalem size aktaracaklardır.

Hırvatistan Vize Reddi Nedenleri

Hırvatistan Vize başvuru sonucunun vize reddi olarak cevaplanmasının bazı genel nedenleri aşağıda bilginize sunulmuştur.

 • Vize başvuru evraklarınızı yetersiz görmüş olabilir.
 • Vize yetkilisi evraklarınızda eksik veya yanlış bilgi tespit etmiş olabilir.
 • Maddi evraklarınız yetersiz ya da abartılı bulunmuş olabilir.
 • Vize geçmişinizin ya da önceki seyahatlerinizin sıkıntılı olması vize reddi almanıza sebep olabilir.
 • Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması da vize reddi için yeterli bir sebep olabilir.

Hırvatistan Konsolosluğu vize reddi kararını talep edildiği takdirde başvuru sahiplerine bir mektup ile açıklamaktadır. Bu mektupta yer alan nedene itiraz edebilir ya da sorunu çözerek yeni bir başvuru yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile +90 (0242) 255 51 82 numaralı telefonumuzu arayarak ulaşabilir veya bizi ofisimizde ziyaret edebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp