Çorlu

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 30

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, Çorlu

Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığıyla yapmak istediğiniz Hırvatistan vize başvurularına ait güncel, detaylı ve gerekli bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Hırvatistan vize işlemlerine dair Çorlu şubesi ile iletişime geçmek için corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 282 255 50 37 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Tekirdağ Çorlu, Ergene, Malkara, Kapaklı, Saray, Marmaraereğlisi, Şarköy, Hayrabolu, Süleymanpaşa, Muratlı ve Çerkezköy ilçelerimiz olmak üzere Edirne, Kırklareli ve Çanakkale gibi çevre illerimizden gerçekleştireceğiniz Hırvatistan vize başvurularına ilişkin tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? Çorlu

Hırvatistan vize başvurusunda bulunacak olan ziyaretçilerimizin Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaporta sahip olması halinde vize almalarına gerek olmadan Hırvatistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri ise Macaristan seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli olan bir Hırvatistan vizesi almaları gerekir. 

Hırvatistan hükümeti bazı durumlarda Türkiye vatandaşları için bazı vize muafiyetleri uygulamaktadır. Bunlar şöyledir:

Geçerliliği olan en az 2 ya da 2’den  fazla girişi bulunan bir Schengen vizesine sahipseniz,
Geçerliliği olan en az  2 ya da 2’den fazla girişi bulunan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Bulgaristan ve Romanya vizesine sahipseniz, Hırvatistan seyahatinde bulunabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2019

Vize Merkezi Çorlu şubemiz tarafından aşağıda belirttiğimiz başlıklar altında Hırvatistan vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine yukarıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahatiniz için uygun başlık bulamadıysanız ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 282 255 50 37 numaramızdan ya da corlu@vizemerkezi.com adresimize e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu, Çorlu

Vize başvurusu için en önemli olan belge Hırvatistan vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlanırken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girilen eksik,hatalı ya da gerçeğe uymayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda destek sağlayarak gerekli olan bilgi girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlarlar.

Hırvatistan vize başvuru formuna buraya tıklayarak sahip olabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Çorlu

Hırvatistan vize başvuruları ortalama olarak 15 ila 21 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bu süre ortalama zaman belirtmekle birlikte, dönemsel yoğunluklar, ek belge talebi ve resmi tatiller gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden en az gün 45 önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. 

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? Çorlu

Tüm ülkelerin uyguladığı gibi, Hırvatistan hükümetinin de vize başvuruları için uygulamış olduğu bazı aşamalar ve prosedürler bulunmaktadır. Kurumumuz aracılığı ile sizler için bu aşamaları sırasıyla listeledik.

  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konaklama süreniz, mesleki ayrıntılarınız ve gerekçenize göre konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Belgelerinizi hazır hale getirirken, istenen belgelere nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Otel rezervasyonu ve seyahat sigortası gibi seyahatinizde gerekli olacak bazı belgelere ofisimizden hiç çıkmadan sahip olabilirsiniz.
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için yapılması gereken ilk aşama başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti ise; konsolosluk harcı, hizmet bedelimiz, işlem ücretlerimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır.
  • Hırvatistan İçin Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları randevu esasına göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme yaparak, sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Hırvatistan vize başvurularının işleme alınması için parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme sürecinde bir yetkilimiz sizi karşılayarak rehberlik yapar ve onun rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlıca sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Randevunuzun işleme alınması, dosyanızın teslim edilmesi gibi gereken diğer işlemler arka planda yetkililerimiz tarafından yürütülür.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuca bağlanmasıyla birlikte yetkililerimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimizden alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Çorlu

Denizli, Muğla, Antalya, Sakarya, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Aydın, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Kütahya, Uşak, Manisa, Burdur, Düzce, Yalova ve Çanakkale illerimizde yaşayan ziyaretçilerimizin Antalya, İstanbul, Bursa ve İzmir şubelerimizle temasa geçmeleri gerekmektedir. Diğer illerde yaşayan ziyaretçilerimiz ise Ankara ve Gaziantep şubelerimizden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x