Hırvatistan Ticari Vize

Hırvatistan Ticari Vize

Hırvatistan’a ticari sebeplerle yani toplantı, fuar, seminer ve benzeri amaçlarla seyahat etmek isteyen kişiler için oluşturulmuş kısa süreli vize tipi Hırvatistan ticari vize dir. Diplomatik, yeşil ve gri pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 günü aşmayacak ülke ziyaretlerinde vizeden muaftır. Ancak bordo pasaport sahibi kişiler vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar.

Hırvatistan 2024 yılı itibarıyla Schengen bölgesine resmi olarak katılmıştır. Bu nedenle artık kısa süreli vize işlemleri Schengen vize prosedürüne bağlı olarak yürütülmektedir.

Hırvatistan Ticari Vize Başvurusu

Şirket Sahipleri ve Ortakları veya tüccar ve Sanayicilerinin ve çalışanlarının iş sebebi ile seyahatlerinde alması gereken vize Hırvatistan Ticari Vize olacaktır.

Hırvatistan turistik vize başvurusunda olduğu gibi ticari vize için yapılacak işlemlerde vize işlem merkezleri yetkilendirilmiştir. Başvurular doğrudan Konsolosluğa yapılmaz. Değerlendirme ve vize başvurusunu cevaplamaya yetkili kurum ise tek başına Konsolosluktur. Vize işlem merkezleri hazırladığınız dosyayı Konsolosluğa iletmekle görevlidir. Size dosyanız hakkında yönlendirmelerde bulunmaz. Son dönemde yaşanan ret oranlarının artışı ve yapılan hatalar profesyonel yardımın önemini de göstermeye başladı. Vize Merkezi uzmanları Hırvatistan ticari vize başvuruları kapsamında da destek vermektedir. Uzmanlarımıza +90 (212) 970 05 51 numaralı hattımızdan arayarak kurumsal ve bireysel danışmanlık hizmetlerimiz konusunda bilgi alabilirsiniz.

Hırvatistan Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Hırvatistan ticari vize başvurusu için gerekli evraklar turist vizesinden farklı olarak kişinin Hırvatistan’da yürüteceği işlemleri de kapsar. Burada fuar evrakları, görüşmede bulunacağınız firmaların onayı gibi ek evraklara ihtiyaç duyulur. Böylelikle süreciniz daha sorunsuz bir şekilde ilerleyebilir. Hırvatistan vizesi için genel evraklar ise her vize türü için hemen hemen aynı şekilde talep edilir.

Hırvatistan Vizesi İçin Genel Evraklar

 • Pasaport
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Kimlik fotokopisi
 • Gelir belgeleri ( maaş, kira, tapu, ruhsat vb.)
 • Çalışanlar ve işverenler için şirket belgeleri.
 • Davetle gidiliyorsa davetiye
 • Fuar için gidiliyorsa fuar evrakları
 • Vize başvuru formu
 • Konaklama ve ulaşım rezervasyonları
 • Banka hesap dökümleri
 • Gidecek kişi 18 yaş altında ise muvakat name
 • Vize talep dilekçesi
 • Vize harcı ödendi evrakı

Yukarıda sıraladığımız evraklar genel evraklardır. Konsolosluk kişiye dair ya da dönemsel olarak ek veya alternatif evrak talebinde bulunabilir. Vize Merkezi uzmanlarını arayarak kişiye özel evrak listenize erişebilir danışmanlığımızda eksiksiz dosya ile sıra beklemeden kolayca vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hırvatistan Schengen Vizesi Ücreti

Hırvatistan Schengen vizesi ücreti her yıl güncellenmektedir. Ancak bu ücret vize kategorisine, seyahat süresine ve giriş çıkış sayısına göre de değişkenlik gösterecektir. Ayrıca vize ücreti sadece konsolosluk harcını kapsar; vize işlem merkezi hizmetleri ve danışmanlık ücretleri ayrıca hesaplanmaktadır.

Vize harç ücretleri seyahat iptali ya da olası bir ret söz konusu olduğunda iade edilmemektedir. Bu nedenle başvurunuzu zamanında, eksiksiz evraklarla ve teyit edilebilir bilgilerle yapılması son derece önemlidir.

Hırvatistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Hırvatistan vize başvurusu sonuçlanma süresi dönemsel olarak farklılık göstermektedir. Standart bir zamanda ortalama 2-3 hafta içerisinde cevaplanır. Ancak resmi tatiller, sistem arızaları, konsolosluk kapsamında yaşanan işlem yükü bu sürenin uzamasına neden olabilir. Bu nedenle seyahatinizden en az 45 gün ideal olarak 2 ay öncesinden başvuru işlemlerini başlatmanız önerilir.

Hırvatistan Schengen vizesi başvuruları için seyahatten 3 ay öncesine kadar işlemlerin başlatılmasına izin verilmektedir.

hırvatistan evrak listesi

Hırvatistan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Hırvatistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp