Hırvatistan Ticari Vize Şirket Sahipleri

Şirket Sahipleri / Ortakları - Tüccar ve Sanayicilerin Hırvatistan Ticari Vize işlemleri için bize getirmeniz gereken evraklar
 
 
1- Vize İşlemi Takip Belgesi (Eksiksiz doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalı.)
 
2- Pasaport (10 yıldan eski olmamalı, 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren 6 aydan fazla geçerlilik süresi olmalı. Varsa geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da gönderilmeli.)
 
3- 2 adet Biometrik Fotoğraf (35x45 mm boyutunda, arka fonu beyaz, son 3 ay içinde çekilmiş, baş düz ve yüz objektife bakmalı)
 
4- Şirketin antetli kağıdına Hırvatistan Konsolosluğuna hitaben İngilizce ya da Hırvatça vize talep dilekçesi. (Seyahat tarihleriniz seyahatinizin amacı ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı mutlaka belirtilmelidir.Şirketin antetli kağıdına kişinin ne zamandan beri hangi görevde bu şirkette çalıştığı ve hangi tarihlerde izinli sayılıp seyahatini gerçekleştireceği yazılmalı. Masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli. İmzayı atan yetkilisinin şirket imza sirkülerinde de imzası olmalı.)
 
5- İmza Sirküleri (Antetli kağıda, imza atan şirket yetkilisine ait olmalı)
 
6- Vergi Levhası fotokopisi (Son yılın olmalı)
 
7- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 
8- Faaliyet belgesi fotokopisi son 3 aylık 

9- Kimlik fotokopisi
 
10- Karşı firmadan gelen Davetiye(aslı veya mail-fax) (Davet eden firmanın adı ve eksiksiz adresi, başvuru sahibinin adı ve görevi ile firması hakkında bilgi, talep edilen vize süresi (birden fazla seyahat olacakmı?), seyahatin amacı ve hedefi (firma/fuar bilgileri belirtilmeli), seyahat, konaklama giderlerinin karşılanacağına dair belge)
a. Davetiye gönderen kişinin kimlik fotokopisi
b. Davetiye gönderen şirket faaliyet belgesi
c. Fuar/sergi ziyareti için giriş bileti, katılımla ilgili belgeler veya fuar standına ilişkin belge.
 
11- Şirketin banka hesap cüzdanı fotokopisi, (banka hesap cüzdanı kullanmıyorsanız, bankadan son 3 aya ait döküm alınmalı.  Hesap dökümü güncel, kaşeli ve imzalı olmalı. İmzalayan banka memurunun imza sirküleri de mutlaka dosyaya eklenmeli.)
a. Varsa Kira Gelirleri
b. Varsa Tapu Fotokopisi
c. Varsa Araç Ruhsatı Fotokopisi
 
12- Uçak Bileti Rezervasyonu
 
13- Otel Rezervasyonu (Otelden kaşeli imzalı Confirmation olmalıdır)
 
14- Seyahat Sağlık Sigortası (Tüm seyahat süresini, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsamalı, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunmalıdır. Firmamızca temin edilebilir.)

Yükleniyor...