Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hırvatistan Vize Merkezi, Edirne

hırvatistan vize merkezi edirne

Hırvatistan Vize Merkezi, Edirne ofisimiz aracılığı ile Hırvatistan ve diğer ülkeler için vize başvurusunda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Vize başvurularınızı Vize Merkezi Edirne ülke uzmanlarımız aracılığı ile yapmak için +90 (850) 460 15 51 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Merkezi Edirne İşlemleri

Ofisimiz Edirne Havsa, Uzunköprü, Enez, İpsala, Süloğlu, Keşan, Meriç, Lalapaşa ve çevre illerden gerçekleştireceğiniz Hırvatistan vize başvurularını adınıza yapabilmekteyiz.

Hırvatistan bordo pasaport sahibi Türkiye vatandaşlarından vize talep etmektedir. Hırvatistan vizesi için başvuran kişiler 180 gün içerisinde geçerli 90 güne kadar konaklamalı Hırvatistan Schengen vizesi alabilirler. Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaport sahipleri 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaf tutulmuşlardır.

Ayrıca;

  • İki ya da çok girişli Schengen vizeniz var ise,
  • Bir Schengen üyesi ülke tarafından verilmiş 3 aydan fazla oturum izniniz varsa,
  • Kıbrıs, Romanya, Bulgaristan oturum iznine veya ulusal vizesine sahipseniz Hırvatistan vizesinden muaf tutulursunuz.

Hırvatistan AB üye ülkesi olması ile bir takım avantajlar kazanmış olsa da Schengen bölgesine kabul edilmesi 10 yıl sürmüştür. 2024 yılı itibarıyla Hırvatistan için de Schengen vize prosedürü geçerli olmuştur.

Hırvatistan Vize Başvurusu Edirne’de Nereye Yapılır?

Hırvatistan vize işlemleri Türkiye’de yer alan Hırvatistan Konsolosluklarına yapılmaktadır. Hırvatistan ülkesine ait dış temsilcilikler

  • Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği
  • Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu
  • Hırvatistan İzmir Fahri Konsolosluğu’dur

Bu temsilcilikler vize başvurularınızda tek yetkili kurumlardır. Başvuru dosyanız ise Konsolosluklar tarafından akredite edilmiş vize işlem merkezleri ile Konsolosluğa iletilmektedir. Vize işlem merkezlerinin dosyanızın eksiklerini belirleme ya da değerlendirme yetkisi yoktur.

Hırvatistan Vize Türleri

Hırvatistan vize türü seyahat amacına göre belirlenmektedir. Seyahat amacını içermeyen evraklarla başvurular reddedilmektedir. 90 güne kadar olan Hırvatistan seyahatinde C tipi ile aşağıdaki vize türleri;

90 günden fazla gerçekleşecek seyahatlerde ise oturum izni gerekmektedir. D tipi vize başvurusu ile ülkeye giderek ilgili birimden oturum izni alabilirsiniz. D tipi vize başvurusu için bazı şartlar mevcuttur. Eğitim, aile birleşimi gibi oturum izni gerektiren işlemler için vize başvurusunda farklı bir prosedür uygulanır. Bu konuda detaylı bilgilendirmeyi uzmanlarımız tarafınıza yapacaktır.

Hırvatistan Vize Merkezi Edirne ofis yetkililerimiz hangi türde vize başvurusunda bulunmanız gerektiği ve izlemeniz gereken vize işlemlerini sizlere aktaracaktır.

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları

Hırvatistan vize başvuru evrakları kişisel durumunuza, mesleğinize, mali durumunuza ve seyahat sebebinize göre değişmektedir. Vize Merkezi uzmanları başvuru yapacağınız vize kategorisine yani seyahat sebebinize göre hazırlamanız gereken kişiye özel evrak listenizi tarafınıza yönlendirecektir. Evraklar konusunda dikkat edilmesi gereken birkaç noktayı da hemen aktaralım.

Başvuru esnasında kullanacağınız pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde çıkartılmış olması yıldan eski olmaması gerekmektedir. Geçerlilik süresi ise seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha devam etmesi gereklidir.

Son altı ayda çektirilmiş biyometrik fotoğrafınız ise 35*45 mm ölçülerinde ve beyaz fonda olmalıdır.

Banka hesap dökümünüzün ise aktif hesaplarınızın son 3 ayını kapsaması gerekir. Uzmanınızdan kaç gün içerisinde alınması gerektiği konusunda da teyit almalısınız.

Seyahat sağlık sigortanız ise seyahatinizin süresini tam olarak kapsamalıdır. Bu nedenle poliçenizi teyit etmelisiniz.

Hırvatistan vize başvuru evrakları hakkında daha detaylı bilgilendirme için uzmanlarımızı +90 (850) 460 15 51 numaralı hattımızdan arayabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan vize başvurusunun ortalama onaylanma süresi 7-15 gün aralığındadır. Ancak resmi tatiller, sistem arızası veya işlem yoğunluğu süreci uzatabilir. Minimum 1 ay öncesinden vize işlemlerinizi başlatmanız daha sağlıklı olacaktır. Hırvatistan Konsolosluğu vize başvurularını seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir.

Hırvatistan Vize Ücreti

Hırvatistan vize ücreti vize başvuru türünüze ve seyahat sürenize göre değişmektedir. C(kısa süreli) ve D tipi (uzun süreli) vize başvuruları farklı vize süreçlerini kapsadığından vize ücretleri de farklı olacaktır. Güncel Hırvatistan vize ücretini Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Olası bir ret veya seyahat iptali söz konusu olduğunda vize harç ücreti iade edilmemektedir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp