Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne şubemize hoş geldiniz,

Değerli ziyaretçimiz sizlere Hırvatistan vize başvurusunda en etkili ve kolay vize sürecini sunmak için buradayız. Vize başvurunuzu Vize Merkezi Edirne şubemiz ile yapabilir ve Hırvatistan vizenizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Şube yetkilimiz Hırvatistan vize prosedürlerine olan hakimiyetiyle sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini sunacaktır. Hırvatistan vize işlemlerinde şubemiz ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Vize Merkezi Edirne ofisi olarak durumunuza göre belirlenen vize evraklarını tarafınıza ücretsiz olarak ulaştırmaktayız. Hırvatistan vize türleri, evrakları ve başvurusu hakkında bilgi edinmek için +90 (850) 460 15 51 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz. Tüm sorularınızı ve şikayetlerinizi edirne@vizemerkezi.com e-posta adresimize atabilirsiniz. Şube yetkililerimiz hızlı cevaplarıyla sizlere rehberlik edecektir.

Vize Merkezi Edirne ofisi olarak Edirne merkez, Enez, Havsa, İpsala, Uzunköprü, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu ve Tekirdağ, Babaeski, Kırklareli, Çanakkale, Lüleburgaz, Çerkezköy çevre il ve ilçelerden yapacağınız Hırvatistan vize başvurularını kabul etmekte ve ilgilenmekteyiz.

Hırvatistan Vize İstiyor Mu? - Edirne

Hırvatistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talebinde bulunmaktadır. Hırvatistan vizesine başvuran vatandaşlarımız 180 gün boyunca geçerli 90 güne kadar konaklamalı Hırvatistan vizesi alabilirler. Bu vize başvurusunda Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin bulunması zorunludur. Ancak Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan konaklamalı seyahatlerde vizeden muaf tutulmuştur.

Hırvatistan seyahatinde;

  • İki ya da çok girişli Schengen vizeniz varsa,
  • Bir Schengen ülkesi tarafından verilmiş 3 ayda fazla D tipi oturum izniniz varsa,
  • Romanya, Bulgaristan ya da Kıbrıs oturum iznine ya da ulusal vizesine sahipseniz Hırvatistan vizesinden muafsınız demektir.

Hırvatistan Vizesi Schengen Mi? - Edirne

Hırvatistan’ının Avrupa Birliği üyesi 1 Temmuz 2013 tarihinde olmuştur. Avrupa Birliği’nin 28. üyesi olan Hırvatistan Schengen anlaşmasına dahil değildir. Hırvatistan Konsolosluklarına vize için başvurduğunuzda Schengen vizesi alamazsınız. Schengen vizesi için Schengen anlaşmasına dahil bir ülkenin konsolosluğuna başvurmak zorundasınız. Hırvatistan vizesi ile Schengen bölgesinde yer alan ülkeleri ziyaret edemezsiniz. Ancak çok girişli ya da iki girişli Schengen vizesi ile Hırvatistan’ı ziyaret edebilirsiniz. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Edirne

Hırvatistan vize başvurusu Türkiye sınırları içerisinde yer alan Hırvatistan Konsolosluklarına yapılmaktadır. Türkiye sınırları içerisinde 3 adet Hırvatistan temsilciliği bulunmaktadır. Bu temsilciliklerin görev alanları ve görev bölgeleri sitemizde ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Vize başvurusundan önce kontrol edebilirsiniz:

Hırvatistan Vize Türleri Nelerdir? - Edirne

Hırvatistan vize türü seyahat amacına göre belirlenmektedir. Seyahat amacına uygun olmayan Hırvatistan vize başvuruları reddedilmektedir. 90 güne kadar olan Hırvatistan seyahatinde C tipi ile aşağıdaki vize türlerine bakabilirsiniz:

90 günden fazla olan seyahatlerde ise oturum izni gerekmektedir. D tipi vize başvurusu ile oturum izni alabilirsiniz. D tipi vize başvurusu için bazı şartlar mevcuttur. Örneğin Hırvatistan’da eğitim görmek istiyorsanız Hırvatistan Eğitim Vize Başvurusunda bulunabilir ve oturum izninizi alabilirsiniz. Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi ile de D tipi oturum izni alınabilir. Vize Merkezi Edirne ofisimiz tüm vize türleri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi sizlere sağlamaktadır. Bizimle iletişime geçerek durumunuzu bildirebilirsiniz. Vize Merkezi Edirne ofis yetkilimiz hangi türde vize başvurusunda bulunmanız gerektiğini ve izlemeniz gereken vize sürecini sizlere aktaracaktır.

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Edirne

Hırvatistan vize başvuru evrakları durumunuza ve sahip olduğunuz mesleğe göre değişmektedir. Ayrıca hangi türde vize başvurusunda bulunacağınız da vize evraklarını belirlemektedir. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek tüm vize evraklarının tarafınıza ücretsiz e-posta olarak gelmesini talep edebilirsiniz. Vize evraklarının yanında parmak izi vermek zorundasınız. Bu işlem için konsolosluklardan randevu almak zorundasınız. Vize Merkezi Edirne ofisimiz gerekli olan randevuyu ilgili kurumlara danışarak almaktadır.

Hırvatistan vize başvurusunda dolduracağınız evraklarda geçen bilgilerin güncel ve birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportunuzun da güncel tarihli olması gerektiğini unutmayınız. Pasaportunuzu son 10 yıl içerisinde çıkartmış olmanız gerekmektedir. Geçerlilik süresinin ise seyahat bitiş tarihinden en az 6 ay daha fazla olması gerekmektedir. Pasaport sayfalarınızda Hırvatistan vize onayı için iki adet boş sayfa olması gerektiğini unutmayınız. Biyometrik fotoğrafınızın 35*45 mm boyutunda ve beyaz arka fonda çekilmiş güncel bir fotoğraf olması gerekmektedir. Geçmişte kullandığınız biyometrik fotoğrafı tekrardan kullanamazsınız. Banka hesap dökümünün ise aktif tüm hesaplarınızın son 3 ayını kapsaması gerekmektedir.

Hırvatistan vize başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi sayfamızın devamında verilmiştir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu - Edirne

Kişisel bilgilerinizin, pasaport bilgilerinizin, seyahat amacınızın ve vize türünün yer aldığı Hırvatistan Vize Başvuru Formu vize evrakları ile beraber konsolosluğa iletilmelidir. Vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinde doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunda hata yapmamak ve konsolosluğun yönergelerinden sapmamak adına Vize Merkezi Edirne şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize başvuru formunun yanında sunmanız gereken seyahat sağlık sigortası ve banka hesap dökümü ile ilgili detaylı bilgi ofis yetkilimiz tarafından sizlere verilecektir.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Hırvatistan vizesinin onaylanma süresi tamamen Hırvatistan Konsolosluğuna bağlıdır. Hırvatistan Konsolosluğu vize başvurularını seyahat tarihinin 3 ay öncesine kadar kabul etmekte ve değerlendirme süresini tam olarak açıklamamaktadır. Vize başvuru evraklarınızın tam ve doğru olması durumunda vize başvurunuz 5 ila 15 gün içerisinde açıklanır. Ancak bu süreci etkileyen başka faktörler de mevcuttur. Örneğin Hırvatistan Konsolosluğu yoğun olabilir. Resmi tatiller de vize sürecini etkilemektedir. Vize başvuru evraklarının konsolosluğa ulaşma süreside zaman isteyen bir durumdur. Vize Merkezi Edirne ofisi olarak vize başvurunuzu planladığınız yolculuk tarihinin 1 ay öncesine kadar tamamlamanızı önermekteyiz.

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar? - Edirne

Hırvatistan vize başvurusunda yatırmanız gereken ücret vize başvuru türünüze göre değişmektedir. C ve D tipi vize başvuruları farklı vize süreçleri içerdikleri için vize ücretleri de farklı olacaktır. 2019 yılı güncel Hırvatistan vize ücretini Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Kargo-kurye bedeli, şube servis bedeli, Hırvatistan Konsolosluğu harç bedeli ofis yetkilimiz tarafından sizlere iletilecektir. Bu ücreti yatırarak Hırvatistan vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Vize başvuru ücreti için banka hesabına havale yolunu tercih edebilir ya da şubemize bizzat gelerek de bırakabilirsiniz.

Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile yürüteceğiniz Hırvatistan vize başvurusunda zahmetsiz bir vize süreci geçirerek Hırvatistan vizenizi alabilirsiniz. Hırvatistan vize işlemlerinin tamamını uzaktan yürütebilir ve vize sürecini hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Hırvatistan vize başvurusu ile ilgili merak ettiğiniz ve sayfamızda bulamadığınız tüm sorular için +90 (850) 460 15 51 numaralı telefonumuzu ya da edirne@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz