İzmir

Telefon

+90 (232) 970 05 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir

hırvatistan vize merkezi izmir

Hırvatistan Vize Merkezi İzmir ofisimiz Hırvatistan vize sürecinizi ikamet ettiğiniz kendi ilinizden takip etmenizi sağlayacaktır. Ofisimiz sadece İzmir ili ve ilçelerinden değil çevre il ve ilçelerinden de başvuru dosyası kabul etmektedir.

Sayfamızın devamında vize süreci ile ilgili bilgiye erişebilir, daha fazlası için bizimle +90 (232) 970 05 51 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde ziyaret de edebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Merkezi İzmir Başvurusu

Hırvatistan 2024 yılı itibarıylaSchengen vizesi prosedürü uygulamaya başlamıştır. Hırvatistan’a yapılacak tüm kısa süreli seyahatlerde bordo pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar. Diğer pasaport türlerinde ise 90 günü aşmayacak seyahatlerde vizesiz ülkeye giriş yapılabilmektedir.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Hırvatistan vize başvurusu Hırvatistan Konsolosluğu direktifi ile vize işlem merkezlerine yapılarak Konsolosluk vize birimlerine iletilir. Dosyaların incelenme ve değerlendirme süreci tamamen Büyükelçilik ve Konsolosluk yetkililerinin himayesindedir. Bu sürece müdahale edilemez. Vize işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için hazırlanan dosyanın eksiksiz olması ve doğru bilgiler içermesi gerekir.

Hırvatistan Vize Türleri

Hırvatistan Konsolosluğu vize işlemlerini seyahat sebebi ve süresine göre C ve D tipi vize kategorileri altında değerlendirir. 180 gün boyunca geçerliliğini koruyan 90 güne kadar olan konaklamalı seyahatler C tipi Hırvatistan Schengen vizesi olarak değerlendirilir.

  • Turistik Vize
  • Ticari Vize/İş vizesi
  • Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

90 günden fazla olan seyahatler ise D tipi vize olarak değerlendirilir. Bu vize tipinde Hırvatistan oturum izni almak zorunludur. Hırvatistan’da eğitim görmek, çalışmak veya aile birleşimi ile gitmek için oturma izni başvuru dosyası hazırlanmalı D vize üzerinden başvuru yapılarak Hırvatistan’da oturum vizesine başvurulmalıdır.

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Hırvatistan vize başvuru evrakları vize türüne göre ve başvuru yapacak olan kişinin mesleksel durumuna bağlıdır. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek vize başvurusunda konsolosluğa teslim etmeniz gereken evrakların tam listesini ücretsiz e-posta olarak alabilirsiniz. Vize başvuru türlerinin niteliklerine göre evrakları vardır. Kişisel evrak listenizi edinmek için uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Hırvatistan Konsolosluğu tarafından incelenene vize başvuruları 10 ila 15 iş günü içerisinde cevaplanmaktadır. Hırvatistan Konsolosluğu’nun iş yoğunluğu, dosyanıza ek evrak talebi, resmi tatiller ve olası sistem arızaları nedeniyle süreç uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihinizden en az 1 ay önce başvuru yapmanız önerilmektedir.

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hırvatistan vize başvuru ücretini Vize Merkezi İzmir ofisimizden öğrenebilirsiniz. Vize evrakları gibi vize ücreti de kişinin ve seyahatin özelliklerine göre değişim gösterecektir. Uzmanlarımızla iletişime geçerek evraklar ve vize ücreti konusunda detaylandırılmış mail talebinde bulunabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Reddi

Hırvatistan vize başvurusunda olumlu sonuç yanında vize reddi de olası bir sonuçtur. Vize evraklarının eksik teslimi, önceki seyahat performansınız gibi sebeplerle vize başvurunuz reddedilebilir. Vize başvurunuza ret cevabı olmanız durumunda itiraz edebilir ya da ret sebebine göre yapılması gereken değişiklikleri yaparak yeniden başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Merkezi İzmir

Hırvatistan Vize Merkezi ofisi profesyonel vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Hırvatistan vize başvurusunu ofisimiz aracılığıyla yapmak için lütfen iletişime geçiniz. Hızlı ve kolay bir vize süreci için +90 (232) 970 05 51 numaralı telefonumuzdan uzmanlarımızı aramanız yeterli.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp