İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir ofisimize hoş geldiniz,

Hırvatistan vize sürecini yakından takip etmekte olan deneyimli kadromuz ile vize başvurunuzu hızlı ve kolay bir şekilde yürütmekteyiz. Sayfamızın devamında Hırvatistan vize süreci ile ilgili bilgi bulabilir, daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde ziyaret edebilir ve birebir danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Tüm işlemlerinizi uzaktan yürütebilir ve vize başvuru sürecinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisi olarak Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla, Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe ilçelerinden ve Uşak, Denizli, Aydın, Çanakkale, Manisa, Afyon, Muğla, Balıkesir çevre illerinden yapacağınız vize başvurularını kabul etmekteyiz. Hırvatistan vize başvurusunda bulunmak için +90 (232) 970 05 51 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçiniz. Soru ve şikayetlerinizi izmir@vizemerkezi.com e-posta adresimize gönderebilirsiniz.

Hırvatistan Vize İstiyor Mu? - İzmir

Avrupa Birliğine üye devletler arasında yer alan Hırvatistan vize zorunluluğu koymaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar olan ve 180 gün boyunca geçerli olan C tipi Hırvatistan vizesine başvurabilir. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri C tipi Hırvatistan vizesine ve 90 günden fazla olan D tipi vizeye tabidir. Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri ise C tipi Hırvatistan vizesinden muaftır. Bu pasaport türlerinden birine sahipseniz 90 güne kadar olan Hırvatistan seyahatlerinde vize başvurusunda bulunmak zorunda değilsiniz. Hırvatistan vizesinden muaf olan diğer kişiler şunlardır:

  • İki ya da çok girişli Schengen vizesi olanlar
  • Romanya, Bulgaristan ya da Kıbrıs oturum iznine ya da ulusal vizesine sahip olanlar
  • Schengen’e üye ülkelerden biri tarafından verilmiş 90 günden fazla D tipi oturum vizesine sahip olanlar

Vize Merkezi İzmir ofisimize başvurabilir ve durumunuzu bildirebilirsiniz. Ofis yetkililerimiz Hırvatistan vize başvurusunda bulunma durumunuzu değerlendirecek ve tarafınıza iletilecektir.

Hırvatistan Vizesi Schengen Mi? - İzmir

Hırvatistan vizesi Schengen vizesi değildir. Hırvatistan 1 Temmuz 2013 tarihinde Avrupa Birliği üyesi olmuştur fakat Schengen anlaşmasına dahil olmamıştır. Avrupa Birliği’nin 28. üyesi olarak Hırvatistan Schengen bölgesinde yer almaz. Bundan dolayı Hırvatistan Konsoloslukları Schengen vizesi vermez. Ayrıca Hırvatistan vizesi ile de Schengen bölgesinde yer alan ülkelere seyahat edemezsiniz. Çok girişli ya da iki girişli Hırvatistan vizenizin olduğu durumlarda Hırvatistan’a giriş yapabilirsiniz. Özel olarak Hırvatistan vizesi almanız gerek yoktur. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi edinebilir ve Hırvatistan seyahat planlarınızı gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Hırvatistan vize başvurusu Hırvatistan Konsolosluğuna yapılmaktadır. Vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahip olan Hırvatistan Konsolosluğu’nun çalışma saatleri, tatil günleri ve görev bölgeleri sitemizde bulunmaktadır. Hırvatistan vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Vize Merkezi İzmir ofisi ile yapacağınız vize başvurularında ofis yetkilimiz tüm işlemleri sizin adınıza yürütmektedir. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuz ofis yetkilimiz tarafından teslim alınır ve adresinize gönderilir:

  • Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği
  • Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu
  • Hırvatistan İzmir Fahri Konsolosluğu

Hırvatistan Vize Türleri Nelerdir?

Hırvatistan Konsolosluğu vize başvurularını C ve D tipi vize kategorileri altında değerlendirmektedir. 180 gün boyunca geçerliliğini koruyan 90 güne kadar olan konaklamalı seyahatler C tipi Hırvatistan vizesi olarak değerlendirilir. C tipi Hırvatistan vizesinde seyahat amacınıza en uygun vize türünü seçebilir ve Hırvatistan vize başvurusunda bulunabilirsiniz:

90 günden fazla olan seyahatler Hırvatistan Konsolosluğu tarafından D tipi vize olarak değerlendirilir. Bu vize tipinde Hırvatistan oturum izni almak zorunludur. Fakat bunun için bazı şartlara sahip olmalısınız. Örneğin Hırvatistan’da eğitim görmek ya da aile birleşimi ile Hırvatistan vatandaşı olmak oturum iznine başvurmaya izin vermektedir. Hırvatistan Eğitim Vize Başvurusunda ve Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi başvurusunda Vize Merkezi İzmir ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Hırvatistan vize başvuru evrakları vize türüne göre ve başvuru yapacak olan kişinin mesleksel durumuna bağlıdır. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek vize başvurusunda konsolosluğa teslim etmeniz gereken evrakların tam listesini ücretsiz e-posta olarak alabilirsiniz. Vize başvuru türlerinin kendine göre evrakları vardır ve hepsi tam bir şekilde konsolosluğa teslim edilmelidir. Bu evrakları ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  • Turistik Vize Başvurusu: Bu vize türü C tipi vize ile birlikte verilmektedir. 90 güne kadar alabileceğiniz turistik vizede: vize başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümü, biyometrik fotoğraf, otel rezervasyon bilgileri vize başvuru evrakları arasında yer almalıdır. Vize yetkilisi durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Vize Merkezi İzmir ofisi ile iletişime geçebilir ve tüm evrakları öğrenebilirsiniz.
  • Ticari Vize Başvurusu: İş toplantısı, müşteri ziyareti, fuar gezisi gibi nedenlerle ticari vize alabilir ve Hırvatistan seyahatinde bulunabilirsiniz. Ticari vize başvurusunda şirket bilgileri ve davetiye bilgileri, vize başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümü, biyometrik fotoğraf ve diğer ticari vize başvuru evraklarını Vize Merkezi İzmir ofisimizden öğrenebilirsiniz.
  • Aile/Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusu: Bu vize türünde Hırvatistan’dan gelen davetiye ve gönderen bilgilerini vize evraklarına eklemelisiniz. Gönderen kişinin Hırvatistan kimlik kartı, Hırvatistan oturum kartı gibi bilgiler de eklenmelidir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek aile-arkadaş ziyareti vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu - İzmir

Hırvatistan Vize Başvuru Formu vize yetkilisinin sizi tanıdığı evraktır. Hırvatistan seyahatiniz ile ilgili bazı sorular, kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz ve vize türünüz bu evrakta yer alır. Türkçe ve İngilizce dillerinde doldurulabilir. Vize başvuru formunu usulüne göre doldurmalı ve şahsen imzalamalısınız. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek vize başvuru formu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Hırvatistan Konsolosluğu vize başvurularını 5 ila 15 iş günü içerisinde açıklamaktadır. Vize başvurunuzu bu süreye göre yapmamalısınız. Vize başvuru süreciniz herhangi bir sebepten dolayı uzayabilir. Hırvatistan Konsolosluğu yoğunluk yaşayabilir ya da resmi tatilde olabilir. Resmi tatilleri sitemizde inceleyebilir ve vize başvurunuzu ona göre yapabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisi ile yapacağınız vize başvurularında vize durumunuzu sorgulatabilirsiniz. Seyahat planlarınızdan geri kalmamanız adına vize başvurunuzu 1 ay öncesine kadar tamamlamanızı önermekteyiz.

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hırvatistan vize başvuru ücretini Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Güncel konsolosluk harcı ve şube servis bedelimizi banka hesabına havale yoluyla gönderebilir ya da şubemize bizzat gelerek bırakabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

Hırvatistan vize başvurusunda bulunduğunuzda ve ret aldığınıza bu karara itiraz edebilirsiniz. Hırvatistan Konsolosluğu vize ret nedenini bir mektup ile açıklamaktadır. Bu mektupta yer alan karara itiraz etmek için Vize Merkezi İzmir ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru ücretiniz geri iade edilmemektedir. Bizimle iletişime geçerek Hırvatistan vize reddi nedenleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir ofisi profesyonel vize hizmeti sunmaktadır. Hırvatistan vize başvurusunu ofisimiz aracılığıyla yapmak ya da danışmanlık hizmeti almak için lütfen iletişime geçiniz. Hızlı ve kolay bir vize süreci geçirerek Hırvatistan vizesini alabilir ve planladığınız seyahati gerçekleştirebilirsiniz. İletişim için +90 (232) 970 05 51 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz. Vize evraklarının tarafınıza ücretsiz iletimini talep etmek için izmir@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz