Ankara

Adres

Cinnah Cad. Bükreş Sok. No:19/8 Çankaya, ANKARA (Keni Turizm)

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

keni@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Sayın Ziyaretçimiz,

Vize Merkezi Ankara şube sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Hırvatistan vize süreci ile ilgili sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Hırvatistan vize başvurunuzu Vize Merkezi Ankara şubemiz ile yürütebilir ve vizenizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Hırvatistan vize başvurusu için ofisimizi ziyaret edebilir ya da iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Ofis çalışma saatlerimiz;

  • Pazartesi-Cuma: 08.30 - 18.00
  • Cumartesi: 10.00 - 14.00

Pazar: Kapalı

Vize Merkezi Ankara ofisi olarak Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Yenimahalle ilçelerinden ve Kırşehir, Aksaray, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Bolu, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale çevre illerinden yapacağınız Hırvatistan vize başvuruları ile ilgilenmekteyiz. Hırvatistan vize başvurusu ile ilgili tüm sorularınızı +90 (312) 970 05 51 numaralı telefon numaramıza ya da ankara@vizemerkezi.com e-posta adresine yöneltebilirsiniz.

Hırvatistan Vize İstiyor Mu? - Ankara

Hırvatistan vize talebinde bulunan bir ülkedir. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi iseniz 90 güne kadar olan seyahatlerde ya da daha fazlasında Hırvatistan vizesi almak zorundasınız. Hırvatistan Konsolosluğu 180 gün boyunca geçerli olan 90 güne kadar olan seyahatlerde C tipi vize vermektedir. Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahibi iseniz 90 güne kadar olan Hırvatistan seyahatinde vize almak zorunda değilsiniz. Hırvatistan seyahatinde vizeden muaf olmak için aşağıdaki durumlardan birine sahip olmak zorundasınız;

  • Çok girişli ya da iki girişli Schengen vizesi sahibi olmak,
  • Schengen üye ülkelerinden biri tarafından verilmiş 3 aydan fazla olan D tipi oturum izni sahibi olmak,
  • Romanya, Bulgaristan ya da Kıbrıs oturum iznine ya da ulusal vizesi sahibi olmak.

Hırvatistan Vizesi Schengen Mi? - Ankara

Hırvatistan vizesi Schengen değildir. Hırvatistan Schengen bölgesinde yer almaz. 1 Temmuz 2013 tarihinde Avrupa Birliği'nin 28. üyesi olan Hırvatistan henüz Schengen anlaşmasına katılmamıştır. Dolayısıyla Schengen vizesi Hırvatistan Konsolosluklar tarafından verilmez. Hırvatistan Konsolosluklarına başvurduğunuzda Hırvatistan vizesi alırsınız ve bu vizeyle Schengen ülkelerine seyahat edemezsiniz. Ancak Schengen vizeniz varsa Hırvatistan’ı ziyaret edebilirsiniz. Bu durumda Schengen vizesinin iki ya da çok girişli olması gerekmektedir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti sağlayarak bütün sorularınızı giderecektir. Bilgi için lütfen bizlere ulaşınız.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Ankara

Hırvatistan vize başvurusu için Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Ofis yetkilimiz tüm vize evraklarınızı Hırvatistan Konsolosluğuna iletecektir. Türkiye’de 3 adet Hırvatistan temsilciliği bulunmaktadır. Bu temsilciliklerin verdikleri hizmet ve kapsadıkları görev alanı farklıdır. Ayrıca vize başvurunuzun resmi tatillere denk gelmesi de vize sürecinin uzamasına neden olmaktadır. Aşağıda Hırvatistan temsilciliklerini görebilirsiniz. Bu temsilcilikler hakkında bilgiyi sitemizde bulabilir, daha detaylı bilgi için Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz:

Hırvatistan Vize Türleri Nelerdir? - Ankara

Vize Merkezi Ankara ofisine başvurarak vize türleri ve şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Hırvatistan vize türü seyahat amacına uygun olarak seçilmelidir. Seyahat amacına uygun olmayan vize başvuruları direkt olarak reddedilmektedir. Seyahat amacınıza uygun vize türünü seçmek ve danışmanlık hizmeti almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Hırvatistan vize türleri C ve D tipi vize kategorileri altında değerlendirilmektedir. 90 güne kadar Hırvatistan seyahatlerinde seyahat amacınıza uygun olarak aşağıdaki vize türlerinden birini seçebilirsiniz:

90 günü aşan Hırvatistan seyahatlerinde ise oturum izni gerekmektedir. Oturum iznine başvurabilmek için aranan bazı özellikler mevcuttur. Bu şartları Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. D tipi vize ile aşağıdaki vize türlerine başvurabilirsiniz:

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Hırvatistan vize başvuru evrakları Hırvatistan’da bulunmak istediğiniz amaca ve süreye göre değişmektedir. Vize türünüze göre olan evraklarda birbiri ile uyumlu bilgiler kullanmalısınız. Çelişkili bilgiler direkt olarak vize reddine neden olmaktadır. Vize türüne göre olan evraklarınızı tarafınıza ücretsiz e-posta olarak talep edebilirsiniz. Aile ya da arkadaş ziyareti vize başvurusunda size gönderilen davetiyeyi ve gönderen kişinin Hırvatistan oturum kartı fotokopisi evraklar içerisinde yer almalıdır. Ticari vize başvurularında ise şirket bilgileriniz ve varsa davetiye bilgilerinizi eklemelisiniz. Turistik vize başvurusunda otel rezervasyon bilgileri eklenmelidir. Tüm vize türü evrakları hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi Ankara ofisimizden alabilirsiniz.

Hırvatistan vize başvurusunda vize türüne göre olan evrakların yanı sıra aşağıda yer alan belgeleri doldurmalısınız:

  • Vize Başvuru Formu: Türkçe ya da İngilizce dillerinde doldurulabilir. Vize yetkilisi sizi bu evrak ile tanımaktadır. Hırvatistan Vize Başvuru Formu için Vize Merkezi Ankara ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra şahsen tarih ve imza atmalısınız.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Vize Merkezi Ankara ofisi olarak seyahat sağlık sigortası yaptırmaktayız. Ofisimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.
  • Banka Hesap Dökümü: 3 aylık banka hareketlerini kapsayan banka hesap dökümünü vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmak zorundasınız.
  • Biyometrik Fotoğraf: Beyaz arka fonda ve 35*45 mm boyutunda çektirmeniz gereken biyometrik fotoğraftan 2 adet vize başvurusunda kullanmalısınız.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Hırvatistan vize başvurusu tüm evraklarınızın konsolosluğa iletilmesi ve parmak izi ibrazından sonra 5 ila 15 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Hırvatistan Konsolosluğu’nun resmi tatillerini göz önünde bulundurarak başvurunuzu tamamlamalısınız. Resmi tatiller vize başvurusunun askıya alınmasına neden olabilir. Hırvatistan vize başvurusunu planladığınız seyahat tarihinin 1 ay öncesine kadar tamamlamaya dikkat etmelisiniz. Olumsuz bir durumda vize süreciniz uzayabilir ve planlanan Hırvatistan seyahatinden geri kalabilirsiniz. Başvurunuz tamamlandığında Vize Merkezi Ankara ofisimizden başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Güncel vize ücreti için Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçiniz. Durumunuza göre yapmanız gereken ek işlemler olabilir. Tüm vize işlemleriniz, Hırvatistan Konsolosluk harcı ve şube servis bedelimiz ofis yetkilimiz tarafından sizlere iletilecektir. Hırvatistan vize başvurusunun tamamlanabilmesi için vize başvuru ücretinin yatırılması gerekmektedir. Vize Merkezi Ankara ofis yetkilimizin sizlere ilettiği banka hesap numaramıza vize ücretini havale yoluyla gönderebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

Hırvatistan vize reddi nedeni tamamen durumunuza bağlıdır. Vize başvuru evraklarınızda hatalı bilgi sunmuş olabilirsiniz. Maddi evraklarınız yeterli görülmemiş olabilir. Vize geçmişinizde bazı sıkıntıların tespit edilmesi gibi nedenler vize reddine neden olur. Hırvatistan vize reddi bir mektup ile bildirilmektedir. Bu mektupta yer alan karara itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Fakat vize başvuru ücretiniz geri iade edilmez. Vize Merkezi Ankara ofisi ile iletişime geçerek vize itiraz dilekçesi oluşturabilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara ofisi sunduğu profesyonel vize hizmeti ve deneyimli kadrosu ile vize reddi gibi olumsuz bir sonuçla karşılaşmanızı önlemektedir. Hırvatistan vize sürecinde departman yetkililerinden danışmanlık hizmeti alabilir ve vize sürenizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Vize Merkezi Ankara ofisi ile iletişime geçmek için +90 (312) 970 05 51 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz. Soru ve şikayetleriniz için ankara@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz