Hırvatistan'da Eğitim Görenlere

Hırvatistan'da Eğitim Görenlere

Yeni Schengen ülkesi Hırvatistan’da eğitim görenlere ve ülkede eğitim amaçlı bulunmak isteyenlere yol haritası olması amacıyla hazırladığımız sayfamızdan genel bilgi edinebilir; sonrasında yapacağınız uzun süreli öğrenci vizesi şartları için uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Hırvatistan, hem yaz hem de kış ayları için birçok sosyal ve kültürel zenginliği yaşatan gözde Avrupa ülkelerinden biridir. Bu nedenle AB üyesi olmadan evvelde öğrencilerin en sık tercih ettiği ülkelerden biri.

Hırvatistan, Schengen bölgesine dahil edildikten sonra dünyadaki uluslararası öğrenciler arasında da daha popüler bir yer haline geldi. Ülke genelinde yüzden fazla sayıda yüksek eğitim kurumu olan Hırvatistan’ın en çok tercih edilen üniversitesi Zagreb Üniversitesi 75 binden fazla öğrenciye eğitim veriyor.

Hırvatça, Rusça, İngilizce, İspanyolca, Almanca ve İtalyancanın konuşulduğu ülke çok dillilik açısından da birçok ülkeden daha cazip görülüyor.

Hırvatistan'da Eğitim Görenlere Yurtdışı Eğitim

Hırvatistan ülkede eğitim görmek isteyen aday öğrencilere iki farklı özelliğe sahip yüksek öğrenim sunmaktadır:

  • Üniversite: Sadece üniversite faaliyetleri kapsamında yürütülen programlardır.
  • Mesleki çalışmalar: Teknik eğitim kurumları ve kolejler bünyesinde oluşturulmuş sistemlerdir.

Hırvatistan'da Üniversite Okumak

Hırvatistan’da üniversite okumak isteyen aday kişilerin en çok merak ettikleri konu verilecek eğitimin sınava tabi olup olmadığıdır.

Hırvatistan bu eğitim için öğrencileri sınava tabi tutmamaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de hangi liseden mezun olduğunuz veya bölümünüz de değerlendirmeye alınmaz. Türkiye’deki lisede matematik eğitimi alan kişi Hırvatistan’da hukuk üzerine eğitimine devam edebilir. Hırvatistan’dan diploma alan kişi AB ülkelerinde geçerli bir diplomaya sahip olacaktır. Ayrıca alınan diplomanın Türkiye denkliği de mevcuttur. Buradaki üniversiteler Hırvatça ve İngilizce eğitim vermektedir.

Hırvatistan’a Gitmek İsteyen Öğrenciler İçin Bilgiler

Hırvatistan AB üye ülkesi ve Schengen bölgesinde yer almaktadır. Bu sebeple mevcut vizenizle Schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz.

Hırvatistan’da AB standardında yüksek kalitede üniversite eğitimi alırsınız. Aldığınız diploma da AB’de geçerlidir.

Hırvatistan diğer Avrupa ülkelerine göre daha ekonomik yaşam şartları sunar.

Hırvatistan ülkede üniversite okuyan kişilere mezuniyet sonrası iş imkanı tanımaktadır.

Hırvatistan’da üniversite eğitimi sırasında haftada 20 saate kadar yarı zamanlı çalışabilirsiniz. Bu süre tatillerde tam zamanlı olarak kullanılabilmektedir.

Hırvatistan’da İngilizce üniversite eğitimi almak isteyen kişilerden dil yeterliliğini belgelendirmesi talep edilir. İngilizce dil yeterliliğini kanıtlamak isteyen kişiler TOEFL, IELTS, CELTA, TOEIC, TESOL, TKT, GMAT gibi sınavlarla bu belgeyi edinebilirler.

Hırvatistan Öğrenci Vize İşlemleri ile ilgili daha fazla bilgi için uzmanlarımıza +90 (212) 970 05 51 nolu hattan ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Hırvatistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp