Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hırvatistan Vize Merkezi, Konya

hırvatistan vize merkezi konya

Schengen Bölgesine son olarak dahil olan Hırvatistan için Konya ilimizden de Vize Merkezi aracılığıyla vize başvurusu yapabilirsiniz. Hırvatistan Vize Merkezi, Konya ofisimizi arayarak ya da ziyaret ederek vize işlemlerinizi başlatabilir, merak ettiğiniz konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Hırvatistan vizesine Konya üzerinden ya da çevre illerden vize başvurusunda bulunacaklar için hazırlanmıştır.

Hırvatistan vizesini Konya ilinden kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için Vize Merkezi Konya ofisimiz ile +90 332 225 43 91 nolu hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. Ofislerimizi ziyaret ederek vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Merkezi Konya Başvurusu

Konya ve çevre illerinden Hırvatistan vizesi başvurusunda bulunacak kişiler Vize Merkezi aracılığıyla aşağıdaki adımları takip ederek vizelerini kolayca alabilirler.

  • Vize Merkezi Konya ofisimize ulaşın. Hırvatistan Vizesi uzmanımızdan seyahat detaylarınıza ilişkin detayları vererek bilgi maili talep edin.
  • Uzmanımızın bilgi mailinde belirttiği evrakları hazırlayın.
  • Hazırlamış olduğunuz Hırvatistan vize evraklarını eksiksiz olarak ofisimize kargo, kurye ile ya da şahsen ulaştırın.
  • Uzmanımız tarafından adınıza onaylanan gün ve saatte biyometrik verilerinizi vize işlem merkezinde kaydettirin.
  • Konya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Konya Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Konya Vize Merkezi,

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında,
  • Cumartesi: 10.00 - 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Hırvatistan vizesi randevu işlemlerinde zaman kaybı yaşamayın. Randevu gün ve saatinizi temsilcilerimiz sizin adınıza alacak ve sürecin devamını sizinle paylaşacaktır.

Hırvatistan vizesi Schengen mi?

Hırvatistan Schengen bölgesine 2024 yılı itibari ile dahil olmuştur. Kısa süreli vize başvuruları Schengen vizesi prosedürüne uygun şekilde alınmaktadır. Hırvatistan’da 90 günü aşan konaklamalar için gerekçesini ispatlayan kişiler ise ulusal vize kategorisi üzerinden başvuru yapmalıdır.

Konya Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hırvatistan vizesi başvuru evrakları diğer vize işlemlerinde olduğu gibi kişiye özel hazırlanmaktadır. Mesleki, mali, seyahat süre ve sebebi vize evrakları konusunda belirleyici olmaktadır. Bu nedenle öncelikle uzmanlarımıza ulaşarak kişiye özel evrak listesini temin etmelisiniz.

Hırvatistan’a gitmek için gerekçeniz üzerinden vize türünüz belirlenmektedir. Dolayısıyla vize türünüzün ticari, turistik ve ziyaret olması akabinde verilecek evraklar için netleştiricidir.

Sunacağınız Hırvatistan vizesi evrakları vize randevu tarihiniz itibarıyla güncel olmalıdır. Güncel olmayan evraklar eksik evrak olarak değerlendirilecektir. Ayrıca Konsolosluk vize bölümü yetkilileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edilebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek ek evrakların tamamlanması zorunludur.

Hırvatistan vize başvurusunda kullanacağınız pasaport son 10 yıl içinde çıkarılmış olmalıdır. 2 Sayfası boş olan pasaportun seyahatten sonra 6 ay daha geçerliliğini koruması gerekir. Vize işlemleriniz için hazırlanan dosyada önceki pasaportlarınızın da olması önemli bir kıstastır.

Hırvatistan Schengen vizesi başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, görev yazısı, otel veya ulaşım rezervasyonu gibi başvuru evraklarının tümü seyahat tarihinizle aynı olmalıdır.

Vize başvurusu seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa bile vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu nedenle vizenizin başlangıç tarihinden önce Hırvatistan’a giriş yapamazsınız.

Konya Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Konya ilimizden yapacağınız Hırvatistan vize başvurularınız ortalama 15-20 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Hırvatistan vizesi başvurusunun kaç günde sonuçlanacağı tamamen Konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede cevaplanabilir.

Hırvatistan vizesi işlemlerini Konya’dan başlatacak yolcularımız resmi tatiller, evrak hazırlama, olası aksaklıkları da göz önünde bulundurmalıdır. Hırvatistan vizesi için Konya dışından evrak ulaştırarak işlem yapmak isteyen yolcularımız kargo/kurye sürelerini de dikkate almaları gerekmektedir. Hırvatistan vizesi için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Hırvatistan vizesine Konya’dan yapılacak başvurularda önerilen en geç süre ise 1 aydır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp