Trabzon

Telefon/Faks

+90 850 460 17 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, Trabzon

Değerli ziyaretçilerimiz Vize Merkezi Trabzon şubemiz aracılığı ile yapılacak olan Hırvatistan vize başvurularına dair güncel, detaylı ve gerekli bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Hırvatistan vize başvurularına dair Trabzon şubesi ile görüşme sağlamak için trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz veya isterseniz +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Trabzon Maçka, Sürmene, Of, Dernekpazarı, Ortahisar, Köprübaşı, Hayrat, Şalpazarı, Akçaabat, Düzköy, Araklı, Yomra, Tonya, Arsin, Çaykara, Çarşıbaşı, Vakfıkebir ve Beşikdüzü ilçelerimiz başta olmak üzere Rize, Bayburt, Gümüşhane ve Giresun ve gibi çevre illerden gerçekleştirmek istediğiniz Hırvatistan vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Hırvatistan vize başvurusunda bulunacak olan Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşulu ile vize almalarına gerek olmadan rahatlıkla Hırvatistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olanlar ise Hırvatistan seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Hırvatistan devleti bazı koşullarda Türk vatandaşları için vize muafiyetleri sunmuştur. Vize muafiyetleri ise şöyledir:

Geçerliliği halen devam etmekte olan 2 ya da 2’den fazla giriş hakkı bulunan Schengen vizeniz varsa,
Geçerliliği halen devam etmekte olan 2 ya da 2’den fazla giriş hakkı bulunan Kıbrıs Rum Yönetimi, Bulgaristan ve Romanya vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Hırvatistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? Trabzon

Vize Merkezi Trabzon şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sizin için gerekli olan belgelerin listesine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğine karar veremiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 850 460 17 50 numaralı telefonumuzdan ya da trabzon@vizemerkezi.com  adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Trabzon

Hırvatistan vize başvuru formu, Hırvatistan vize başvurusu için en önemli ve gerekli olan belgedir. Dosyalarınız hazırladıktan sonra online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formunuz doldurulurken girilen eksik, gerçeğe uymayan ya da hatalı bilgi girişleri, başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız sizden gelen bilgiler sayesinde gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir. 

Hırvatistan vize başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Trabzon

Hırvatistan vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 15-21 iş günüdür. Ancak vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu süre ortalama olmakla beraber resmi tatiller, dönemsel yoğunluklar ve konsolosluk tarafından istenen ek belge gibi sebeplerle bu süre uzayabilir. Seyahatinizde herhangi bir sorun ya da gecikme yaşamamak için, seyahatinizden en az 45 gün önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
+90 850 460 17 50 numaralı telefonumuzdan ya da trabzon@vizemerkezi.com adresimizden e-posta yoluyla yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Diğer ülkelerde olduğu gibi Hırvatistan’ın da vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedür ve aşamalar söz konusudur. Sizler için bu aşamaları tek tek listeledik.

  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konaklama süreniz, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre Hırvatistan konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. 
  • Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön koşul vize başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti tüm harç ücretleri, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve tüm diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizin ödenmesini ofisimize gelerek ya da banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Hırvatistan Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alarak planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Hırvatistan vize başvuru işlemleri için parmak izinizin verilme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizi vermek için ise şahsen başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Parmak izinizin verilme aşamasında bir yetkilimiz sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz. Randevunuzun işleme alınması ve dosyalarınızın teslim edilmesi gibi geriye kalan tüm işlemler arka planda yetkililerimiz tarafından sürdürülür.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkililerimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimizden alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Trabzon

Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız Düzce, Edirne, Kütahya, Antalya, İstanbul, Kırklareli, Uşak, Tekirdağ, İzmir, Kocaeli, Bursa, Burdur, Yalova, Manisa, Sakarya, Denizli, Muğla, Aydın, Çanakkale ve Bilecik illerimizden ikamet eden vatandaşlarımız Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir şubelerimizle irtibata geçebilir. Başka şehirlerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz ise Ankaya ya da Gaziantep şubelerimizle irtibata geçebilirler.

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x