Gaziantep

Telefon/Faks

+90 (342) 255 54 35

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep ofisine hoş geldiniz,

Sayfamızın devamında sizler için Hırvatistan vize sürecini ve gerekli bilgileri açıklamış bulunmaktayız. Tüm vize işlemleriniz ofisimiz aracılığıyla yürütebilir ve gerektiğinde danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep ofisi ile yapacağınız başvurularda öncelikli olarak bizimle iletişim kurmalı ve tarafınıza bilgi e-postası talep etmelisiniz. Tarafınıza ulaşan bilgi e-postasında durumunuza göre yer alan vize evrakları olacaktır. Bu evrakları usulüne göre doldurarak şahsen imza ve tarih atmalı ve bizlere geri ulaştırmalısınız. Bir sonraki adım olarak biyometrik veri beyanında bulunmanız gerekmektedir. Bu adımı da tamamladıktan sonra vize başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek başvuru durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Hırvatistan vizeniz onaylandığında ofis yetkililerimiz pasaportunuzu sizin adınıza teslim alır ve adresinize gönderir.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçmek ve Hırvatistan vize süreci ile ilgili daha detaylı bilgi almak için +90 (342) 255 54 35 numaralı telefonu kullanabilirsiniz. Soru ve şikayetlerinizi ise gaziantep@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz.

Hırvatistan Vize İstiyor Mu? - Gaziantep

Hırvatistan Cumhuriyeti vize istemektedir. Avrupa Birliği üye ülkelerinden olan Hırvatistan için vize başvurusunda bulunmak zorundasınız. Kısa ve uzun süreli olmak üzere yapacağınız vize başvurusunda;

  • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport türü iki türlü de Hırvatistan vizesine tabidir.
  • Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri ise kısa süreli seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır.
  • Çok girişli ya da iki girişli Schengen vizeniz varsa, herhangi bir Schengen ülkesi için D tipi oturum izniniz varsa ya da Romanya, Bulgaristan ya da Kıbrıs oturum iznine ve ulusal vizesine sahipseniz Hırvatistan vizesinden muafsınız.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Schengen Mi? - Gaziantep

Hırvatistan 1 Temmuz 2013 tarihinde Avrupa Birliği üye ülkelerinden biri olmuştur. Fakat Schengen bölgesinde yer almamıştır. Bundan dolayı Hırvatistan Schengen ülkesi değildir. Hırvatistan Konsoloslukları ile Schengen vizesi alamazsınız. Hırvatistan vizesi ile Schengen bölgesinde yer alan ülkelere giriş-çıkış yapamazsınız. Çok girişli ya da iki girişli Schengen vizesi sahibi iseniz Hırvatistan seyahatinde bulunabilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek çok girişli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Gaziantep

Hırvatistan vize başvurusu Hırvatistan Konsolosluklarına yapılmaktadır. Aşağıda yer alan Hırvatistan Konsolosluklarının görev alanları ve çalışma saatleri sitemizde verilmiştir. Vize başvurusundan önce resmi tatillerini kontrol etmeli ve Hırvatistan vize başvurusunu ona göre yapmalısınız:

Hırvatistan Vize Türleri Nelerdir? - Gaziantep

Hırvatistan vize türleri seyahat amacınıza ve Hırvatistan’da kalmak istediğiniz süreye göre değişebilmektedir. Hırvatistan seyahatiniz kısa süreli ise C tipi vize başvurusunda bulunmalısınız. C tipi vize başvurusu 180 gün boyunca geçerli olmak üzere 90 güne kadar konaklamalı Hırvatistan vizesi vermektedir. C tipi ile aşağıdaki vize türlerine başvuru yapabilirsiniz:

Hırvatistan seyahatiniz uzun süreli ise D tipi vize başvurusunda bulunmak zorundasınız. D tipi vize başvurusu oturum izni ile beraber 90 günden fazla Hırvatistan seyahat imkanı tanımaktadır. D tipi vize ile Hırvatistan Eğitim Vize Başvurusunda ve Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Diğer uzun süreli vize türleri hakkında bilgi almak için Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Hırvatistan vize başvuru evrakları seyahat amacınıza göre belirlenen vize türü evraklarınızdır. Vize türlerinin evrakları birbirinden farklıdır. Fakat aşağıda yer alan evrakları genel olarak doldurmalı ve vize türü evraklarınız ile konsolosluğa teslim etmelisiniz:

  • Pasaport: Geçerlilik tarihi Hırvatistan seyahat bitiş tarihinin en az 6 ay sonrasında bitmelidir. Ayrıca içerisinde 2 adet boş sayfa olması gerektiğini de unutmayınız.
  • Vize başvuru formu: Hırvatistan Vize Başvuru Formu Türkçe ya da İngilizce dilinde doldurmalı ve şahsen imzalamalısınız.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm Hırvatistan seyahat günlerinizi kapsaması gereken seyahat sağlık sigortasını Vize Merkezi Gaziantep ofisi ile iletişime geçerek yaptırabilirsiniz.
  • Banka Hesap Dökümü: Aktif banka hesaplarınızın son 3 aylık dökümünü konsolosluğa sunmak zorundasınız.
  • Biyometrik Fotoğraf: Vize başvurusunda 35*45 mm boyutunda çektirdiğiniz biyometrik fotoğraftan iki adet kullanmak zorundasınız.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimizin sizlere atacağı bilgi e-postasında tüm vize evrakları yer alacaktır. Evrakları doldururken ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Hırvatistan vizesi konsolosluğa bağlı olarak 5 ila 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak siz vize başvurusunu daha erkenden tamamlamaya özen göstermelisiniz. Vize süreciniz herhangi bir sebepten dolayı uzayabilir ve planladığınız Hırvatistan seyahatinden geri kalabilirsiniz. Böyle bir durumda kalmamak adına vize başvurunuzu 1 ay öncesinden tamamlamalısınız.

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hırvatistan Konsolosluğu vize harcı ve şube hizmet bedelimizden oluşan güncel vize başvuru ücretini Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Banka hesabına havale yoluyla gönderebilir ya da ofisimize gelerek bırakabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

Hırvatistan vize reddi aldığınızda bu size bir mektup ile açıklanmaktadır. Hırvatistan Konsolosluğu’nun gönderdiği mektupta vize ret nedeniniz yer alır. Bu karara itiraz edebilir ya da tekrardan başvuru yapabilirsiniz. İkinci defa başvurduğunuzda vize reddini ortadan kaldırdığınızdan emin olmalısınız. Hırvatistan vize reddi aldığınızda başvuru ücretiniz geri verilmez.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile +90 (342) 255 54 35 numaralı telefonu veya gaziantep@vizemerkezi.com adresinden ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Tekrardan başvuru yapmak için ofisimizden danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz. Hırvatistan vize prosedürlerine hakim olan şubemiz sizlere sorunsuz bir vize süreci sağlayacaktır.

Vize Merkezi Personel

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz