Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Telefon/Faks

+90 (224) 322 21 34

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa ofisine hoş geldiniz,

Hırvatistan vize başvurularında sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini sağlayarak Hırvatistan vizesini almanıza yardımcı olmaktayız. Tüm vize işlemlerinizi uzaktan yürütebilir ve kolay bir vize süreci geçirebilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisimiz Mudanya, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım, Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel ilçelerinden ve çevre illerinden gelecek olan Hırvatistan vize başvurularını kabul etmekte ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Vize Merkezi Bursa ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde randevu almadan ziyaret edebilir ve Hırvatistan vize başvurularını değerlendiren ekibimiz ile birebir görüşebilirsiniz. Hırvatistan vize başvurusunda sormak istediğiniz soruların cevaplarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Bulamadığınız bilgileri ayrıntılı bir şekilde almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisimiz için +90 (224) 322 2073 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da bursa@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz. Vize ekibimiz hızlı cevaplarıyla vize sürecinde yanınızda olacaktır. Hırvatistan vize başvuru evraklarının tamamı ofis yetkililerimiz tarafından konsolosluğa sizin adınıza ulaştırılır.

Hırvatistan Vize İstiyor Mu? - Bursa

Hırvatistan Cumhuriyeti vize talebinde bulunmaktadır. Hırvatistan vizesine başvurduğunuzda 90 güne kadar konaklamalı Hırvatistan vizesini 180 gün boyunca geçerli olmak üzere alabilirsiniz. Kısa süre vize başvuruları C tipi vize olarak değerlendirilir. C tipi vizede Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişiler vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Fakat Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahibi kişilerin böyle bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu pasaport türleri kısa süreli seyahatlerde Hırvatistan vizesinden muaf bırakılmışlardır. Hırvatistan vizesi aşağıdaki kişiler için de zorunlu değildir:

  • Schengen vizesi olanlar (iki ya da çok girişli)
  • Romanya, Bulgaristan ya da Kıbrıs oturum izni ya da ulusal vizesine sahip kişiler
  • Schengen ülkelerinden birine D tipi uzun süreli vizesi olan kişiler (Oturum izni)

Vize Merkezi Bursa ofisi ile iletişime geçerek vize muafiyetini öğrenebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Schengen Mi? - Bursa

1 Temmuz 2013 tarihinde Avrupa Birliğine üye devletler arasına giren Hırvatistan Schengen anlaşmasında yer almamaktadır. Hırvatistan Konsoloslukları Schengen vizesi verme yetkisine sahip değildir. Schengen vizesi için Schengen ülkelerinin konsolosluklarına başvurmalısınız. Çok girişli Schengen vizesine sahipseniz Hırvatistan seyahatinde vize almak zorunda değilsiniz. Schengen vizeniz ile Hırvatistan’a giriş yapabilirsiniz. Fakat Hırvatistan vizesi ile Schengen bölgesinde yer alan ülkelere seyahat edemezsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile detaylı bilgi edinmek için iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Hırvatistan vize başvurusu Türkiye sınırları içerisinde yer alan vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahip Hırvatistan temsilciliklerine yapılmaktadır.

Hırvatistan Konsolosluklarının resmi tatillerini ve çalışma bölgelerini sitemizde bulabilirsiniz. Hırvatistan seyahatinden önce bu tür bilgileri kontrol etmenizi ve vize başvurunuzu ona göre yapmanızı önermekteyiz.

 

Hırvatistan Vize Türleri Nelerdir?

Seyahat amacına göre yapılan vize başvurusunda Hırvatistan’da bulunma amacınıza göre vize türü seçebilir ve vize başvurusunu tamamlayabilirsiniz. 90 güne kadar olan seyahatler C tipi vize başvurusu altında değerlendirilir:

90 günden fazla olan seyahatler ise D tipi vize ile verilmektedir. D tipi vize ile Hırvatistan oturum izni verilmektedir. Bu vize türüne başvurabilmek için bazı şartları yerine getirmelisiniz. Hırvatistan Eğitim Vize Başvurusu ve Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi hakkında bilgi almak ve şartlarını öğrenmek için Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Hırvatistan oturum iznini kolay bir şekilde almanız için ekibimiz sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini sunacaktır.

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Hırvatistan vize başvuru evrakları vize türüne, mesleksel durumunuza ve yolculuk süresine göre değişir. Vize yetkilisi durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Tüm evrakları Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile alabilirsiniz. Vize türüne değişen evraklar arasında genel olarak doldurmanız gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

  • Vize Başvuru Formu: Hırvatistan Vize Başvuru Formu ile vize yetkilisi sizi ve Hırvatistan seyahat amacınızı tanımaktadır. Adınız, soyadınız, medeni durumunuz, cinsiyetiniz, pasaport türü, pasaport numarası, vize türü, Hırvatistan seyahat bilgileri gibi bilgiler bu belgede yer alır. Türkçe ya da İngilizce dillerinde doldurulabilir. Vize başvuru formunda hata yapmak direkt vize reddi almanıza neden olabileceği için Vize Merkezi Bursa ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Hırvatistan Konsolosluğu seyahat sağlık sigortasını seyahatinizden önce yaptırmanızı istemektedir. Bütün seyahat günlerinizi kapsaması gereken seyahat sağlık sigortası evrakınız Vize Merkezi Bursa ofisi tarafından yaptırılmaktadır. Sigorta bedeli ise şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır.
  • Banka Hesap Dökümü: Hırvatistan seyahatini maddi açıdan karşılayabileceğinizin bir göstergesi olarak konsolosluğa maddi evrak sunmalısınız. Banka hesap dökümünün hesap kartlarınızın son 3 aylık dökümünü kapsaması gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Beyaz arka fonda ve 35*45 mm boyutunda olması gereken biyometrik fotoğrafın güncel tarihli olduğundan emin olunuz.
  • Otel Rezervasyonları: Hırvatistan Konsolosluğu seyahatiniz boyunca nerede konaklayacağınızı bilmek istemektedir. Otel ve uçak bileti rezervasyonları vize başvuru evrakları arasında yer almalıdır. Hırvatistan seyahatinizde bir davetiye aldıysanız gönderenin adres bilgilerini yazmak zorundasınız.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Hırvatistan vizesi 5 ila 15 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Fakat bu süre herhangi bir sebepten dolayı uzayabilir. Vize başvurularında uzun süre beklemeler ortaya çıkabilir. Bunun nedenleri arasında: Hırvatistan Konsolosluğu’nun yaşadığı yoğunluk, Hırvatistan Konsolosluğu’nun resmi tatilde olması, vize yetkilisinin ek evrak talebinde bulunması ve sizin bu evrakı konsolosluğa ulaştırma süreniz vize onaylanma süresinin uzamasına neden olmaktadır. Hırvatistan Konsolosluğu vize başvurularını 3 ay öncesinden kabul ettiği için Vize Merkezi Bursa ofisi olarak vize başvurunuzu 1 ay öncesinden tamamlamanızı önermekteyiz.

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hırvatistan vize ücreti yıldan yıla değişmektedir. Güncel Hırvatistan vize ücretini Vize Merkezi Bursa ofis yetkilimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Şube hizmet bedelimiz de bu ücretin bir parçasıdır. Danışmanlık hizmet bedeli ya da şube hizmet bedeli içerisinde hangi servislerin yer aldığını ofis yetkilimiz sizlere açıklayacaktır. Hırvatistan vize başvurunuzun başlaması için gerekli olan vize bedelini şubemizin banka hesabına havale yoluyla gönderebilirsiniz. Dilerseniz şubemize çalışma saatlerimiz içerisinde uğrayarak da bırakabilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisi olarak sizlere en kolay gelen yöntemi sunmaktayız.

Hırvatistan Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

Hırvatistan vize reddi konsolosluk tarafından sizlere bir mektup aracılığıyla açıklanır. Bu mektupta yer alan vize ret nedenleri tamamen kişinin durumuna bağlıdır. Evraklarında bir hata olabilir. Maddi durumunu eksik görülmüş olabilir. Vize geçmişinde daha önceden almış olduğu birden fazla vize reddi yer alabilir. Bu gibi nedenlerden dolayı vize reddi alabilirsiniz. Hırvatistan Konsolosluğu vize başvuru ücretini geri iade etmemektedir.

Vize Merkezi Bursa ofisi ile +90 (224) 322 2073 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da bursa@vizemerkezi.com adresine e-posta iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofis yetkililerimiz Hırvatistan vize sürecine olan hakimiyetiyle sağlıklı bir vize süreci geçirmenizi sağlayacaktır. Hırvatistan vize başvurusunu ofisimiz aracılığıyla yapmak ve danışmanlık hizmeti almak için lütfen iletişime geçiniz.

Vize Merkezi Personel

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz