İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

avrupa@vizemerkezi.com

Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Değerli Ziyaretçimiz,

Vize Merkezi İstanbul şubesi olarak hazırladığımız Hırvatistan vize süreci ile ilgili bilgi içeren sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfamız Hırvatistan vize başvurusunu İstanbul ilinden, ilçelerinden ve çevre illerden yapacak olan kişiler için hazırlanmıştır. Hırvatistan vize sürecine hakim olan profesyonel ekibimiz ile iletişim kurabilir ve vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Vize Merkezi İstanbul ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde randevu almadan dilediğiniz zaman ziyaret edebilir ve tüm işlemlerinizi ekibimiz ile birebir konuşarak yürütebilirsiniz.

İstanbul ofisi olarak tüm vize işlemlerinizi uzaktan yürütme olanağı da sağlamaktayız. Hırvatistan vize başvurusunda bulunmak ve Vize Merkezi İstanbul ofisimizden danışmanlık hizmeti almak için +90 (212) 970 05 51 numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Soru ve şikayetlerinizi avrupa@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak belirtebilirsiniz. Sayfamızın devamında Hırvatistan vize süreci hakkında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Hırvatistan Vize İstiyor Mu? - İstanbul

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat amaçlarına ve Hırvatistan’da kalmak istedikleri süreye göre Hırvatistan vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Hırvatistan Konsoloslukları 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan konaklamalı vizeyi C tipi vize ile vermektedir. Bu vize tipine Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri dahildir. Fakat Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri dahil değildir. 90 güne kadar olan Hırvatistan seyahatlerinde bu pasaport türleri vizeden muaftır. Çok girişli ya da iki girişli Schengen vizesi olan, bir Schengen üye devleti tarafından verilmiş 90 günden fazla D tipi vizesi olan ve Romanya, Bulgaristan ya da Kıbrıs oturum iznine, ulusal vizesine sahip olan kişiler de Hırvatistan vizesinden muaf tutulmuşlardır.

Hırvatistan Vizesi Schengen Mi? - İstanbul

1 Temmuz 2013 tarihi itibari ile Avrupa Birliğine üye devletler arasına giren Hırvatistan Schengen bölgesinde yer almamaktadır. Bundan dolayı Hırvatistan vizesi ile Schengen ülkelerini ziyaret edemezsiniz. Çok girişli ya da iki girişli Schengen vizeniz varsa Hırvatistan’a giriş yapabilirsiniz. Bunun için Schengen anlaşması kapsamında olan bir ülkenin konsolosluğuna Schengen vizesi için başvurmalısınız. Hırvatistan Konsolosluğu Schengen vizesi vermez. Vize Merkezi İstanbul şube yetkilimiz ile iletişime geçerek Hırvatistan ve Schengen vizesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - İstanbul

Hırvatistan vize başvuru evraklarınızı tam ve doğru bir şekilde hazırladıktan sonra bu evrakları Hırvatistan temsilciliklerine iletmelisiniz. Hırvatistan vizesini onaylama ve değerlendirme yetkisi Hırvatistan Konsolosluğunda bulunmaktadır. Türkiye sınırları içerisinde yer alan Hırvatistan temsilciliklerinin çalışma saatlerine, görev bölgelerine ve resmi tatil günlerine Vize Merkezi İstanbul sitemiz aracılığıyla bakabilirsiniz:

Hırvatistan Vize Türleri Nelerdir?

Hırvatistan vize türleri seyahat amacınıza göre çeşitlilik göstermektedir. Hırvatistan vize başvurusunda izlemeniz gereken vize süreci seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Bundan dolayı ilk önce seyahat amacınızı belirlemelisiniz. C tipi vize ile 90 güne kadar konaklamalı Hırvatistan vizesi alabilirsiniz. 90 güne kadar olan kısa süreli seyahatlerde aşağıdaki vize türlerinden seyahat amacınıza en uygun olanını seçebilirsiniz:

90 günden fazla olan konaklamalı Hırvatistan vizesinde ise Vize Merkezi İstanbul ofisimize başvurabilir ve oturum izni alabilirsiniz. Oturum izni alabilmek için Hırvatistan’da bulunma amacının eğitim, aile birleşimi gibi sebeplerden olması gerekmektedir. Oturum izninin alınabilmesi için gerekli olan şartları Vize Merkezi İstanbul ofisimizden öğrenebilirsiniz. D tipi vize ile aşağıdaki vize türlerine başvurabilirsiniz:

  • Hırvatistan Eğitim Vize Başvurusu
  • Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Seyahat amacına göre belirlenen vize türü evraklarını Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek alabilirsiniz. Ofis yetkilimize vize türünü ve mesleksel durumunuzu iletmeniz takdirde tüm vize evrakları tarafınıza ücretsiz e-posta olarak ulaşacaktır. Hırvatistan vize başvurusunda genel anlamda doldurmanız gereken evraklar şunlardır:

  • Hırvatistan Vize Başvuru Formu: Kişisel bilgiler, pasaport numarası, pasaport türü, vize türü, Hırvatistan seyahati hakkında sorular vize başvuru formunda yer alır. Hırvatistan Vize Başvuru Formu vize merkezi sitemizde bulunabilir. Bu formu usulüne göre Türkçe ya da İngilizce dilinde doldurarak şahsen imza atmalısınız. Vize başvuru formu sizi vize yetkilisine tanıtan nitelikte bir evrak olduğu için tüm evrakı doğru ve eksik bilgi vermeden tamamlamalısınız. Vize başvuru formu için Vize Merkezi İstanbul ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
  • Seyahat Sağlık Sigortası Evrakı: Hırvatistan Konsolosluğu seyahat sağlık sigortasını ülkelerine ziyaret edecek kişilerin yaptırmasını öngörmüştür. Tüm Hırvatistan seyahat günlerini kapsaması gereken seyahat sağlık sigortasını Vize Merkezi İstanbul ofisi aracılığıyla yaptırabilirsiniz.
  • Banka Hesap Dökümü: Hırvatistan Konsolosluğu sahip olduğunuz tüm banka hesaplarının son 3 aylık dökümünü talep etmektedir. Maddi evraklarınızda eksik bilgi vermeniz direkt olarak vize reddine neden olacağı için tüm evraklarınızı doğru ve tam bir şekilde teslim etmelisiniz.
  • Biyometrik Fotoğraf: 35*45 mm boyutunda çektirilmesi gereken fotoğrafın güncel olması gerekmektedir. Geçmiş vize başvurularında kullandığınız fotoğrafı tekrardan kullanamazsınız. Beyaz arka fonda çektirdiğiniz biyometrik fotoğrafı Hırvatistan vize başvurusunda kullanabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusunda Parmak İzi Vermek Zorunlu Mudur?

Hırvatistan vize başvurusunda parmak izi veri ibrazında bulunmak zorunludur. Bunun özel olarak randevu almanız gerekmektedir. Daha önceden yaptığınız bir vize başvurusunda parmak izi vermiş olsanız bile tekrardan vermek zorunda kalabilirsiniz. Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek uygun gördüğünüz günleri belirtebilirsiniz. Ofis yetkililerimiz belirttiğiniz günlerde gerekli randevuyu ilgili kurumlara danışarak alacaktır.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Hırvatistan vize başvurusu Hırvatistan Konsolosluğuna bağlı olarak 5 ila 15 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Fakat bu süre herhangi bir sebepten dolayı uzayabilir. Hırvatistan Konsolosluğu diğer vize başvuruları ile birlikte bir yoğunluk yaşayabilir. Resmi uzun tatiller de bu sürecin uzamasına neden olabilmektedir. Vize yetkilisinin evraklarınızı yetersiz görmesi ve ek evrak talebinde bulunması da bu duruma etki eder. Hırvatistan vize başvuruları Hırvatistan Konsolosluğuna 3 ay öncesinden teslim edilebilir. Vize başvurunuzu vizenizin onaylanma süresinin uzayabileceğini de göz önünde bulundurarak 1 ay öncesinden tamamlamalısınız.

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hırvatistan vize ücreti Hırvatistan Konsolosluğunun talep ettiği harca göre değişiklik göstermektedir. Bu ücretin içerisinde veri ibrazı ücreti, şube servis bedelimiz gibi ek ücretler de dahildir. Güncel vize başvuru ücretini Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Vize ücretini banka hesap numaramızı öğrenerek havale yoluyla yatırabilirsiniz. Dilerseniz bizzat şubemize gelerek de yatırabileceğiniz vize başvuru ücretini ilettiğinizde vize başvurunuz hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

Vize Merkezi İstanbul ofisi +90 (212) 970 05 51 numaralı telefondan veya avrupa@vizemerkezi.com adresine e-postaaracılığıyla yapacağınız vize başvurularında sorunsuz, hızlı ve kolay bir vize süreci geçirirsiniz. Yapacağınız tüm işlemlerde ofis yetkililerimiz sizlere danışmanlık hizmeti sağlayacaktır. Vize evraklarınızda bir hata olmadığından emin olarak evraklarınız konsolosluğa teslim edilir. Hırvatistan vizeniz onaylandığında pasaportunuz teslim alınarak adresinize gönderilir.

Vize Merkezi Personel

Hırvatistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz