İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul

hırvatistan vize merkezi İstanbul

Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul ofisimizden kısa süreli vize başvurularınız yanında oturum izni vizesi, uzun süreli eğitim vizesi gibi kalış süresi 90 günü aşan ülke seyahatleriniz için de görüşme yapabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul ofisimize +90 (212) 970 05 51 numaralı telefondan ulaşabilir Hırvatistan vizesi başvuru işlemlerine danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul Ofisi Başvurusu

Türk vatandaşları seyahat sebeplerine ve Hırvatistan’da bulunacakları süreye göre Hırvatistan vize işlemlerini başlatmak zorundadır. Hırvatistan Konsolosluğu 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan konaklamalı kısa süreli vizeyi C tipi vize olarak adlandırmaktadır. AB üye ülkesi ve Schengen bölgesine dahil edilmesi ile Hırvatistan da Schengen vizesi prosedürünü uygulamaya başlamıştır. Daha uzun süreli seyahatler için ise Hırvatistan kendi değerlendirme sürecini de uygular.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport hamilleri 90 güne kadar olan Hırvatistan konaklamalarında vizeden muaftır.

Hırvatistan Vizesi Schengen mi?

2013 Temmuz ayı itibarıyla AB’ye giriş yapan Hırvatistan aynı zamanda 2024 yılında Schengen bölgesine dahil edilerek Schengen vizesi prosedürünü uygulamaya başlamıştır. Kısa süreli seyahatlerde alacağınız vize Schengen vizesi olacaktır. Bu vize ile bölge ülkelerine geçiş yapabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Hırvatistan yönetimi vize işlem merkezleri aracılığıyla Hırvatistan Schengen vize başvurularını almaktadır. Teslim edilen dosyaların değerlendirme ve dosya inceleme ise tamamen Hırvatistan Büyükelçiliği ve Konsolosluk himayesindedir.

Türkiye’de yer alan Hırvatistan dış temsilcilikleri;

  • Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği
  • Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu
  • Hırvatistan İzmir Fahri Konsolosluğu

Hırvatistan Vize Türleri Nelerdir?

Hırvatistan vize türleri seyahat nedeninize göre farklılık göstermektedir. Vize işlemlerinde izlemeniz gereken süreç seyahat sebebinize göre belirlenmektedir. C tipi vize kategorisi ile 90 güne kadar konaklamalı Hırvatistan vizesi alınabilir. Daha uzun süreli konaklamalarda D vize yani ulusal vize kategorisi üzerinden başvuru kabul edilir.

Kısa Süreli Hırvatistan Vize Türleri

  • Turistik Vize
  • Ticari Vize
  • Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

90 günden fazla olan konaklamalı Hırvatistan vizesinde ise Vize Merkezi İstanbul ofisimize başvurabilir ve ülkeye ulaştığınızda oturum izni alabilirsiniz. Oturum izni için eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi gerekçelerden birini belgeleri ile ispat etmeniz gerekecektir.

Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Seyahat amacına göre belirlenen vize türünüze evraklarınızı Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Kişisel bilgileriniz, pasaport numaranız, pasaport türünüz, vize türünüz, Hırvatistan seyahatiniz hakkında detay içeren sorular vize başvuru formunda yer almaktadır. Bu formu talep edilen şekilde Türkçe veya İngilizce dilinde doldurulmalı ve şahsen imzalanmalıdır. Hırvatistan Vize başvuru formu için Vize Merkezi İstanbul ofisimiz uzmanlarından danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi

Hırvatistan Konsolosluğu seyahat sağlık sigortasını vize başvuruların tamamında şart koşmuştur. Seyahat süresini tamamını içeren minimum 30.000 Euro’luk poliçeniz adınıza düzenlenmeli ve dosyaya eklenmelidir.

Banka Hesap Dökümü

Hırvatistan Konsolosluğu sahip olduğunuz banka hesaplarının son 3 aylık dökümünü tüm vize başvurularında istemektedir. Maddi evraklarınızda eksik bilgi vermeniz direkt olarak vize reddine sebep olabilir.

Biyometrik Fotoğraf

35*45 mm ölçülerinde çektirilmesi gereken fotoğrafın güncel halinizi yansıtması gerekmektedir. Önceki vize başvurularında kullandığınız fotoğrafları tekrar kullanamazsınız.

Hırvatistan Vize Başvurusunda Parmak İzi Vermek Zorunlu mudur?

Hırvatistan vize başvurusunda parmak izi kaydınızı eğer vermediyseniz ya da belirtilen süreleri altıysanız ya da yeniden vermeniz talep ediliyorsa vermeniz gerekecektir.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Hırvatistan vize başvurusu Hırvatistan Konsolosluğuna bağlı olarak 10 ile 15 iş günü içerisinde cevaplanır. Fakat bu süre yoğunluk, Resmi tatiller, vize reddi ya da ek evrak talebi sebebiyle uzayabilir. Bu nedenle seyahatinizden 1 ay öncesinde başvuru yapmanız önerilir. Hırvatistan Konsolosluğu 3 ay öncesinden başvuru kabul etmektedir.

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hırvatistan vize ücreti vize sebebi, süresi, kişisel değişkenlere göre farklılık göstermektedir. Bu ücretin içerisinde Konsolosluk için talep edilen harç dahildir. Ayrıca vize işlem merkezlerinin hizmet ücretleri, danışmanlık vb. ücretler ayrıca hesaplanır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp