Polonya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Polonya Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Polonya Vizesi

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, Polonya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Polonya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Polonya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, Polonya vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Polonya Vize Merkezi departmanı Polonya vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Polonya vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Polonya Konsolosluğu, Polonya vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Polonya Konsolosluğu tarafından belirtilen Polonya vize evrak listesine ve Polonya vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Polonya vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Polonya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları Polonya vizesi alarak Schengen bölgesi devletlerinden biri olan Polonya’ya giriş yapabilirler. Polonya Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapanlar Polonya ve Schengen bölgesinde vizelerinin kapsadığı tarihler arasında serbest dolaşım hakkına sahip olacaklardır. Polonya Schengen vizesi kısa süreli bir vize türü olup, sahibi olanlara 6 aylık süre içinde 90 gün boyunca Polonya ve Polonya’nın da dahil olduğu Schengen bölgesinde konaklama imkanı verir. Ancak 90 günlük sürede genellikle ilk vize alımlarında belli tarihler arasında Polonya’da kalabilirsiniz. Aldığınız Schengen vizesinin tek girişli ve çok girişli niteliğine göre Schengen bölgesinde kalabilirsiniz.

T.C. Diplomatik, Hususi ve Hizmet resmi pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Polonya vize muafiyetinden faydalanabilmektedir ancak Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusu yaparak Schengen vizesi almaları zorunludur.

Polonya Vizesi

Polonya Vize Başvurusu ve Polonya Vize Randevusu

Polonya vizesi başvuruları Polonya Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Polonya vize başvuru evraklarının teslimi ilgili vize başvuru merkezine yapılır ve ayrıca Polonya vize randevusu ve buna bağlı olarak parmak izi alma işlemi de burada gerçekleştirilir. Schengen vize prosedürleri gereği, Schengen vize başvurusunda bulunan üçüncü ülke vatandaşları yani Schengen bölgesinde olmayan ülkelerden Polonya’ya seyahat edecek olan kişiler için parmak izi verme yükümlülüğü vardır. Daha önceden başka bir Schengen vizeniz olsa bile, Polonya konsolosluğundan aksi bildirilene kadar Polonya’dan Schengen vizesi almak isteyenler parmak izi ibrazı yapmalıdırlar.

Polonya vize başvuru işlemleri vize merkezleri aracılığıyla yürütülmekle birlikte Polonya Schengen vizesinin sonucu konusunda tek karar vermek mekanizması Polonya Başkonsolosluğu ve Polonya Büyükelçiliğidir. Schengen vizesi her ne kadar Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkı verse de Schengen vize başvurunuzun sonucuna başvuruda bulunduğunuz ülkenin Türkiye’de bulunan dış temsilcilikleri olan Konsolosluk, Başkonsolosluk ve Büyükelçilikler karar verebilir. Bir ülke yetkisi dahilinde olmayan bir başka ülke için Schengen vizesi veremez. Ancak Polonya Schengen vizesi aldıktan sonra seyahat planınızda belirttiğiniz şekilde diğer Schengen ülkelerine geçebilirsiniz. Ancak bu noktada aldığınız vizenin tek girişli veya çok girişli olması önemli rol oynar. Polonya tek girişli Schengen vizesi ile Polonya’dan çıkış yaptıktan sonra yeninden oraya dönülemez. Bu tip karışık durumlardan kaçınmak ve sorularınız ve başvurularınız Vize Merkezi temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Polonya vizesi ve diğer Schengen vize başvurularınızın takibi Vize Merkezi Polonya departmanının görevleri arasındadır. Başvurunuzu Vize Merkezinin uzman temsilcileri aracılığıyla gerçekleştirmek için İletişim bölümünden veya Şubelerimiz bölümlerinden bizimle iletişime geçin. Polonya vizesi için gereken evrak listesinin en güncel hali ve Polonya vize ücretleri e-mail olarak size gönderilecektir. Vize asistanlarımız Polonya vize randevusunda da sizi yalnız bırakmayarak refakat edeceklerdir. Polonya vizesi için randevu alımı, Schengen vize başvuru formunun doldurulması, seyahat amacınıza uygun vize türüne yönlendirmelerin yapılması ve evrak kontrolü ve takibi Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir.

Polonya vize başvurularında seyahat amacının belirlenmesi önemlidir. Seyahat amacınız seçtiğiniz vize türüyle paralellik içerir. Polonya vize başvurularında eksik evrak vermek, tutarsız bilgiler içeren bilgiler sunarak vize reddi alınabildiği gibi pozisyonunuza uygun olmayan vize başvurusu yapmanız da vize reddine neden olabilir. Örneğin Polonya’dan davetiyeniz olmadan aile ve arkadaş ziyareti vizesi almanız mümkün olmaz veya ticari amaçla seyahat edecekseniz turistik vize başvurusu yapmamanız gerekir. Vize türleri arasında evraklar da benzerlik olsa da mesleki durum, statü, çalışıyor olmanız veya çalışmıyor olmanız gibi birçok parametre vize evraklarının hazırlanmasında ve başvuru sırasında dikkatle göz önüne bulundurulması gereken unsurlardır.

Polonya vize başvurusu için aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticari iş gezisi vizesi, turistik vize, konferans veya kültürel etkinliğe katılım gibi vize türlerinde durumunuza uygun olanı alma talebinde bulunabilirsiniz. Bu vize türleri için gereken evrak listesini Vize Merkezi Polonya sayfamızda bulunan Vize İşlemleri alt menüsünde görüntüleyebilirsiniz. Ancak daha güncel bilgi ve evrak listesi için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Polonya Vize Evrakları

Polonya Schengen vizesi için Polonya vize evraklarının hazırlanması zorunludur. Polonya Schengen vize başvurusunda bulunduğunuz pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır ve pasaportun kimlik bilgilerinin bulunduğu ve eski vize etiketlerinin olduğu sayfaların fotokopisi ibraz edilmelidir. Ayrıca varsa eski pasaportlardaki vize sayfaları da Polonya Konsolosluğunun dikkatine sunulmalıdır. Pasaportun seyahat sonrası 3 ay geçerliliğe sahip olması gerekir. Reşit olmayan çocuklar ebeveynleri ile birlikte seyahat ediyorlarsa fotoğrafları ebeveynlerinin pasaportuna yapıştırılacaktır.

Polonya Schengen vize başvuru formu pasaport ve kimliğe dair diğer bilgileri içeren evraklardakilerle çelişecek şekilde olmamalıdır. Tutarsız ve yanlış bilgilendirmelerde vize reddi kati surette verilmektedir ki bu sonraki vize başvuruların da vize alınmasını zorlaştırmaktadır. Polonya vizesi için gereken evrakların hazırlanma aşamasında özellikle pasaport numaraları, kimlik numarası gibi ayrıntılara dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bu bilgiler Polonya vize başvuru formunda ilgili kutu içine yazılır. Polonya Schengen vize başvuru formu Polonya Konsolosluğu tarafından hazırlanan ve sizin hakkınızda daha detaylı bilgi edinilmesini sağlayan bir formdur. Polonya seyahatine ne amaçla çıktığınız, hangi tarihler arasında Polonya’da olacağınız, varsa Polonya’dan sonra gideceğiniz diğer ülkeler ve seyahat rotanıza dair bilgiler de bu form dâhilindedir.

Polonya Vizesi

Polonya vizesi için gereken evraklar arasında 2 adet biyometrik fotoğrafınız olması gerekir. Biyometrik fotoğraf 3.5x4.5 cm. ölçülerinde, fonu beyaz ve yüzünüzü net bir şekilde gösteren ve güncel halinizi yansıtan formatta olmalıdır.

Polonya Schengen vizesi alırken, tüm Schengen vizeleri için geçerli olan 30.000 Euro teminatlı sağlık sigortasının yaptırılması zorunludur. Bu seyahat sağlık poliçesi konaklama sırasında sağlıkla ilgili her türlü sorunun önüne geçmek amacıyla yaptırılmak zorundadır.

Çalışan statüsündeki başvuru sahipleri çalıştıkları kurumdan aldıkları izin yazısı ve SGK hizmet dökümüyle ilgili tüm belgeleri Polonya vize başvuru evrakları arasına eklemelidirler. Şirket çalışanları ve sahipleri ticaret odası kaydı, ticaret sicil gazetesi ve şirketin vergi levhası gibi evrakları ibraz etmelidirler.

Polonya vize başvurusu için gereken evraklardan biri de banka hesap dökümleridir. Son 3 aylık hesap hareketlerini yansıtan bu belge kişinin ülkeye döneceğinin garantisini Polonya Konsolosluk yetkililerine göstermek açısından önem arzetmektedir.

Ev hanımı veya öğrenci gibi kendi gelir kaynağı olmayan kişiler seyahat masraflarını karşılayacak sponsorun bilgilerini ve sponsorluk yazısını ibraz etmelidirler.

Polonya vizesi evraklarının en güncel haline ulaşma ve Polonya vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi temsilcimizle görüşebilirsiniz. Siz en kısa zamanda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Polonya’ya davet üzerine gidecek olan T.C. pasaport hamileri davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgilerini de başvuru sırasında ibraz etmelidirler. Davetiye Polonya’da ikamet edilen bölgenin valiliğinin onayını taşımalıdır. Eğer davetiyeyi gönderen kişi Polonya vatandaşı değilse oturum izni belgesini ibraz etmelidir. Polonya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gereken davetiye ülkeye ziyarette bulunacak kişinin bazı durumlarda konaklama ve ülkeden ayrılırken yapacağı harcamaları karşılamak için gerekli finansal güce sahip olunduğunun belgelendiği bir doküman niteliği de taşıyabilir. Davetiye, davet eden kişiye ziyarette buluna kişinin Polonya’da kaldığı süredeki tüm masraflarını karşılama yükümlülüğü de getirebilmektedir.

Polonya Vize Ücreti ve Polonya Vize Çıkış Süresi

Polonya vizesi ücreti başvuru yaptığınız vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.  Polonya vize ücreti Euro üzerinden ödenmektedir. En güncel vize ücretlerini öğrenmek için temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz. Polonya vize işlemlerinde vize danışmanlık, acente destek ve kargo-kurye bedelleri ekstra hizmete tabi olduğundan ücretler değişiklik gösterebilir. Polonya vizesinin çıkış süresi 15 işgününü bulabilir. Polonya vize başvuruları sırasında Polonya Konsolosluğunun ve Büyükelçiliğinin yoğunluğu ve tatilden dolayı kapalı olduğu günlerin de dikkate alınması gerekmektedir. 

 

 

daha fazla göster

Polonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Polonya Vize Başvurusu
Berkecan 26/04/20, 19:26

Merhaba, 25 yaşındayım, İstanbul’da yaşıyorum. Öğrenciliğim bitti, Polonya’da akrabalarım var. Polonya’ya gitmek istiyorum ama nasıl bir Polonya vize başvurusu yapmalıyım. Yardımcı olur musunuz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Polonya Vize Ücreti 2020
Orçun 23/04/20, 00:03

İstanbul’da kendi adıma işyerim var. Polonya’ya en son 2 yıl önce gitmiştim. Birkaç ay içerisinde tekrar gitmeyi düşünüyorum. Polonya vize ücreti 2020 yılında bir değişiklik oldu mu? Bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Polonya Vize Reddi
Emin 27/04/20, 13:33

Mart ayının ikinci haftası Polonya vize başvurumun sonucu olumsuz geldi. Polonya vize reddi için itiraz süresi var mıdır? İtiraz başvuru süreci uzun sürüyor mu? İtiraz işlemleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Polonya Vizesi için Gerekli Evraklar
Sezen 23/04/20, 00:31

Selam, arkadaşımla birlikte temmuz ayında Polonya’ya gitmeyi düşünüyoruz. Ben İstanbul’dayım ve özel bir şirkette çalışıyorum. Arkadaşım Çanakkale’de ve şirket ortağı. Otel ve uçak biletlerimizi satın aldık başka Polonya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Arkadaşımın İstanbul’a gelmesine gerek var mı? Vize işlerini ben ya da kurumunuz yapabilir mi?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Polonya Schengen Vizesi 2020
Muzaffer 28/04/20, 11:54

Merhaba, eşimle birlikte önce Polonya daha sonra Baltık ülkelerini de kapsayan bir seyahat yapmak istiyoruz. İkimiz de emekliyiz. Polonya Schengen vizesi 2020 yılında veriyor mu? Yoksa gideceğimiz ülkeler için ayrı vize talebi mi yapmamız gerekecektir. Bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x