Adana

Telefon/Faks

+90 322 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Polonya Vize Merkezi, Adana

Polonya Vize Merkezi Adana sayfamıza hoş geldiniz.

Adana ve çevre illerde ikamet eden T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni olan yabancı vatandaşlar Polonya vize işlemlerini Vize Merkezi Adana Şubesi aracılığı ile yapabilmektedirler.

Polonya vize başvurularında bölge ayrımı vardır, bu nedenle ikamet ve çalışmakta olduğunuz yer bilgilerini Vize Merkezi temsilcilerimizle paylaşmanız size daha iyi hizmet verebilmemiz için önemlidir.

Adana, Afyon, Denizli, Aydın, Isparta, Muğla illerinde ikamet edenler Polonya vizesi işlemlerini Vize Merkezi Adana Şubesi aracılığında yapabileceklerdir.

Polonya vize departmanı çağrı merkezini ücretsiz olarak  arayabilir veya Adana@vizemerkezi.com mail adresi üzerinden vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Vize Merkezi Polonya departmanı deneyimli vize danışmanlarıyla başvuru sahibinin durumuna özel vize çözümleri geliştirir. Polonya Adana Vize Merkezi departmanı Polonya Konsolosluğu'nun belirlediği Schengen vize şartları kapsamında Polonya vizesi başvurusu yapılarak ihtiyaç duyulan vizenin alınmasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

Polonya vize başvuru sahipleri, karışık vize prosedürlerine dair bütün işlemleri Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirerek vize işlemlerinde zaman kaybının önüne geçebilmektedirler.

Polonya Vize Başvurusunu Adana Vize Merkezi'yle Yapmak için Aşağıdaki Adımları Takip Edin:

  1. Adım: Adana Vize Merkezi Polonya bölümü çağrı merkezimizi arayarak durumunuza uygun gerekli evrak listesini e-mail olarak talep ediniz.
  2. Adım: Bilgilendirme e-mailinde belirtilen evraklarınızı hazırlayınız.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Polonya vizesi için gerekli evrakları Adana şubemize kurye veya kargo ile veya şahsen ulaştırınız.
  4. Adım: Evraklarınız Adana şubemize ulaştıktan sonra Polonya vize randevunuz hızla alınacak ve gerekli bildirim tarafınıza yapılacaktır.
  5. Adım: Size bildireceğimiz randevu saati ve tarihinde biyometrik verinizi beyan ediniz.

Polonya Vize Merkezi Adana Şubesi Çalışma Saatleri

Polonya vize işlemlerini Adana’dan başvuru yaparak gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler. Zaman sıkıntısı yaşayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizi arayarak randevu talep ederek ofisimize gelebilirler.

Vize Merkezi – Adana ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilir Polonya vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Adana Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Adana Polonya vizesi için gerekli evraklar hakkında ön bilgilendirmeye "Polonya Vize İşlemleri" sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Güncel evrak listesini almak ve eğer varsa durumunuza özel evraklar hakkında bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.

Polonya Vize Merkezi Adana temsilcilerimiz seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun gerekli evrakları size bilgi e-maili olarak göndermektedirler. Evrak detayları ve Polonya vize prosedürü hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi Polonya departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Polonya vizesi için gerekli evraklara ait detaylar seyahat amacı, seyahatin süresi gibi faktörlere göre değişebilmektedir. Ayrıca evrakların orijinal veya fotokopi olarak ibrazı döneme bağlı olarak bazı güncellemeler söz konusu olabilir. Vize Merkezi vize dünyasındaki güncellemeleri takip ederek başvuru sahiplerini güncel konjonktüre uygun şekilde yönlendirmektedir.

Konsolosluk inisiyatifinde veya güncel koşullar çerçevesinde ek evrak talepleri ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi istisnai durumlar başvuru sahibine telefon ve e-mail yoluyla tarafımızdan hemen iletilmektedir.

Polonya vizesi için gerekli evrakların güncel olmasına dikkat ediniz. Seyahat tarihinize bağlı olarak randevu tarihinden 1 ay öncesine ait evraklarla yapılan başvurularda belgelerin güncel hali talep edilebilmektedir. Banka hesap dökümleri, maaş bordroları, davetiye ile seyahat ediliyorsa davetiyenin geçerlilik süresi, şirket izin ve görev yazılarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihleriyle uyumu gibi unsurlara özellikle dikkat edilmelidir. Vize Merkezi başvuru sahibinin sunduğu Polonya vizesi gerekli evraklarını detaylı şekilde inceleyerek başvuru sahibine gereken yönlendirmeleri yapmaktadır.

Polonya Schengen Vize Başvuru Formu

Polonya Schengen vize başvuru formu Schengen vize başvuru formatında olup Polonya Konsolosluğu'nun vize başvuru sahibini yakından tanımak için oluşturduğu bir formdur. Polonya vize başvuru formu eksiksiz, Polonya vizesi için gerekli belgelerle uyumlu ve doğru bilgileri içermelidir. Vize Merkezi Adana Şubesi Polonya vize başvuru formunun doldurulması, Polonya vize talep dilekçelerinin yazılması, evrak detayları, başvurunun Polonya Schengen vize şartlarına uyumu konularında başvuru sahiplerine destek olmaktadır. Polonya vizesi ve başvuru formu ve koşulları hakkında her türlü soruyu Vize Merkezi Polonya departmanımıza danışabilirsiniz.

Adana Polonya Vize Randevusu

Polonya vize randevusu Polonya Büyükelçiliği tarafından akredite edilen vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Adana Vize Merkezi Polonya üzerinden gerçekleştireceğiniz vize başvurularında, vize randevusu tarafımızdan alınmaktadır. Polonya vize başvurularının yoğun dönemlerde işlemleri hızlandırmak adına randevular evrak tesliminden önce de alınabilmektedir. Ancak böyle bir durumda başvuru sahibi Polonya vize işlemlerini Vize Merkezi aracılığı ile yapmayı taahhüt etmiş olacaktır. Alınan randevu tarihi ve saati vize başvuru sahibine tarafımızdan mail ve telefon ile bildirilmektedir.  

Polonya vizesi için gerekli evrakların Polonya Büyükelçiliği'ne ibrazı vize randevusunda yapılır. Ayrıca biyometrik veri ibrazı olan parmak izi verme işlemi de Polonya vize randevusunda yapılmaktadır. Önceki Schengen vizelerinde geçerli parmak izi olan vize başvuru sahiplerinin gerekli evraklarının ibrazı Vize Merkezi asistanlarımız tarafından yapılabilmektedir. Parmak izinizin geçerli olup olmadığına dair bilgilendirme, pasaport bilgileriniz Vize Merkezi Adana şubesi ile paylaşıldıktan sonra size bildirilmektedir.

Polonya Vize Ücreti

Polonya vize ücreti Polonya Konsolosluğu vize departmanının belirlediği harç ücreti, vize başvuru merkezi ve Vize Merkezi'nin koordinasyon bedellerini içermektedir. Polonya vize ücreti seyahatin amacı, süresi, vize türüne göre farklılıklar içermektedir. Vize ücretleri hakkında bilgiyi Polonya vize departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya vize başvuruları Adana ve İstanbul’dan yapıldığında işlem süresi genellikle 15 iş günüdür. Vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde veya istisnai durumlarda işlem süresi uzayabilmekte olduğundan Polonya vize başvurusunun seyahate en az 1 ay kala yapılması tavsiye olunur. Polonya vizesinin ortalama çıkış süresi olan 15 iş günü vize randevusundan yani evrak teslimi ve biyometrik veri ibrazından sonraki süreyi içermektedir.

Polonya Vize Merkezi Adana

Vize Merkezi Personel

Polonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Polonya Vizesi Adana M. Kaçar 11/07/20, 12:56
Eşimle beraber Avrupa’da birkaç ülke gezmek istiyoruz. Seyahatimiz duruma göre 10- 15 gün arasında olabilir. Gezmek istediğimiz şehirler, Varşova, Minsk, Vilnius, Riga ve Tallinn olarak düşünüyoruz. İkimizde emekliyiz ve Adana’da oturuyoruz. Polonya vizesi Adana başvuruları nasıl ve nereden yapılıyor. Polonya’dan vize alabilir miyiz ve bu vize ile diğer ülkelere de girebilir miyiz? Evrak doldurmada ve hangi evrakları tamamlamamız konusunda yardımcı oluyor musunuz?
Cevabı Görüntüle