Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçe Örneği

Polonya’ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin  Polonya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Polonya turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Polonya turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; turistik bir tura katılacak kişi Polonya turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Polonya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, Polonya turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Polonya turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • Polonya Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Polonya turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Polonya Turistik Vize Dilekçe Örneği

İki dilekçe gerektiren durumlar

 • Polonya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Polonya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • Polonya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Polonya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Polonya turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Polonya turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Polonya vize işlemleri

Polonya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Polonya Vize Dilekçe Örneği
  P. TİMUR, 22 Nis 2020, 13:30

  Eşim ile birlikte Polonya, Litvanya, Letonya ve Estonya’yı kapsayan bir seyahat yapmak istiyoruz. İkimizde emekliyiz. Seyahatimizi Eylül’ün ilk haftası gibi düşünüyoruz. Hemen başvuru yapabiliyor muyuz, neler hazırlamalıyız? Polonya vize dilekçe örneği gönderebilir misiniz veya evrakları size getirdiğimde dilekçeyi beraber yazabilir miyiz? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Polonya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp