Turistik Vize Dilekçe Örneği

Polonya’ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin  Polonya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Polonya turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Polonya turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; turistik bir tura katılacak kişi Polonya turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Polonya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, Polonya turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Polonya turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Polonya Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Polonya turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Polonya Turistik Vize Dilekçe ÖrneğiPolonya Turistik Vize Dilekçe Örneği

İki dilekçe gerektiren durumlar

  • Polonya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Polonya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Polonya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Polonya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Polonya turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Polonya turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Polonya vize işlemleri

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Polonya Vize Başvuru Formu
Turistik Vize Dilekçe Örneği
Ticari Vize Dilekçe Örneği
Polonya Fotoğraf Ölçüleri
Vize İşlem Takip Belgesi
Telefon
x