Diyarbakır

Telefon/Faks

0850 460 15 77

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Polonya Vize Merkezi, Diyarbakır

Diyarbakır ili ve çevresinden Polonya için vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın bilgi alması amacıyla Vize Merkezi tarafından hazırlanan sayfaya hoş geldiniz. Polonya Vize Merkezi Diyarbakır ofisi üzerinden hem Polonya Schengen vize başvurusu hem de tüm dünya ülkelerinin vizeleri için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi, konsolosluklar tarafından yetkilendirilen deneyimli vize danışmanlık kurumlarından biridir.

Diyarbakır ve çevresinde yaşayan ve Polonya’ya vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız Diyarbakır Vize Merkezi ofislerini ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek başvuru işlemlerini başlatabilirler. Vize Merkezi e-mail ya da sms gibi hizmetlerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Polonya vizesi için hazırladığımız bu sayfaya ek olarak, Vize Merkezi’nin internet sitesinde yer alan Polonya ana sayfasından Polonya vize işlemleri ile ilgili tüm yazıları okuyabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diyarbakır Vize Merkezi Polonya Vize Hizmetleri

Polonya vize işlemlerinizi Vize Merkezi Diyarbakır şubemiz aracılığıyla yapmak istediğinizde alacağınız hizmetler aşağıdaki şekilde olmaktadır:

Vize Merkezi Polonya vize başvurunuz esnasında, başvurmaya karar verdiğiniz Polonya vize kategorisine ait olan en doğru evrak listesini sizlerle paylaşır. Ayrıca Polonya vize uzmanlarımızdan evrakların temini ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Zorunlu evrakları eksiksiz ve hatasız şekilde tamamlayıp dosya haline getirdikten sonra Vize Merkezi ofislerine şahsen ya da kargo yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklar Polonya vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra herhangi bir eksik, hata ya da güncel olmayan evrak olması durumunda tarafınıza bilgisi verilir ve başvuruya en uygun hale getirilir.

Polonya Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır ve Schengen kurallarına tabidir. Bu nedenle daha önce parmak izi beyanında bulunmamış başvuru sahipleri bu bilgilerini vermek üzere yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alarak parmak izlerini vermelidir. Vize Merkezi uzmanlarımız bu randevuyu sizlerin adına almakta ve randevu günü geldiğinde işlemler sırasında sizlere eşlik etmektedir.

Vize Merkezi ile vize işlemlerinizi gerçekleştirmek bazı durumlarda size avantaj sağlamaktadır. Bunları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Polonya vize başvuru işlemleri sırasında, başvuru sahiplerinin hazırladığı zorunlu evraklar dışında kalan tüm evrakların hazırlanması.
 • Polonya vize başvurusu evrak dosyası hazırlandıktan sonra detaylı olarak kontrollerin gerçekleştirilmesi.
 • Polonya vize başvurusunun Polonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne iletilmesi.
 • Polonya vize başvuru sonucu alındığında başvuru sahibinin pasaportunun alınması ve kişiye iletilmesi.
 • Polonya vize başvurusunda yabancı dilde çeviri gerektiren durumların yanı sıra birçok farklı konuda danışmanlık verilmesi.

Polonya Vizesine Kimler Başvurabilir? - Diyarbakır

Polonya, bordo yani umuma mahsus pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ülkeye girişte Schengen vizesi talep etmektedir. Schengen vizesi C tipi kısa süreli bir vize türüdür ve 180 gün içinde en fazla 90 güne kadar konaklamaya izin vermektedir. Yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaport sahibi T.C. vatandaşları ise 90 günü aşmayacak kısa süreli Polonya seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diyarbakır Vize Merkezi Aracılığıyla Polonya Vize Başvurusu

Vize Merkezi Diyarbakır ofisinden vize başvurusu yapacak olan vatandaşların yerine getirmesi gereken bazı adımlar bulunur. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 1. Adım: Vize Merkezi Polonya vize uzmanlarını arayarak, başvuru yapacağınız vize kategorisi ve buna uygun evrak listesini öğrenmeniz gerekmektedir.
 2. Adım: Uzmanlarımızın tarafınıza ilettiği evrak listesini güncel, tam ve doğru olacak şekilde tamamlayıp dosya haline getirmeniz gerekir.
 3. Adım: Hazırladığınız Polonya vize dosyasını Vize Merkezi ofisine şahsen ya da kargo aracılığıyla iletmeniz gerekmektedir. Kargo kullanmanız durumunda takip numaranızı not etmenizi tavsiye ediyoruz.
 4. Adım: Daha önce beyan etmeyen vatandaşlar biyometrik verilerini vermek üzere Vize Merkezi’nden bir danışmanımızın eşliğinde, kendileri için alınan randevu günü ve saatinde parmak izlerini yetkili vize başvuru merkezlerine gelerek vermelidir.
 5. Adım: Vize işlemlerinin başından sonuna kadar gerçekleşen süreci Vize Merkezi sizinle birlikte takip etmektedir. Vizeniz sonuçlandığında pasaportunuzu Vize Merkezi Diyarbakır şubesinden şahsen alabilir ya da kargo yoluyla size teslim edilmesini talep edebilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvuru Evrakları - Diyarbakır

Polonya vizesi için zorunlu olan başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi almak için öncelikle hangi vize kategorisinden başvuru yapacağınızı kesinleştirmeniz gerekir. Başvuracağınız Polonya vize türüne ve mesleki/kişisel/sosyal durumunuza göre hazırlayacağınız evraklar farklılık göstermektedir. Polonya vize başvurusu yapacak kişiler için ortak evrak listesi aşağıdaki gibidir:

 • Polonya seyahati sonrası en az 3 ay daha geçerli ve en az 2 sayfası boş olan pasaport.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Beyaz fonlu, daha önce herhangi bir başvuruda kullanılmamış, güncel 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Uçak ve otel rezervasyonu.
 • Polonya vize başvuru formu.
 • Polonya vize talep dilekçesi.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Maddi durumu gösteren belgeler.
 • Mesleki durumu belgeleyen evraklar.
 • Polonya vizesi seyahat sağlık sigortası.
 • Seyahat planlarını açıklayan belgeler.

Polonya Vize Reddi ve Polonya Vize Ret İtirazı - Diyarbakır

Konsolosluğun Polonya vize başvurusu hakkında ret kararı vermesinin pek çok nedeni olabilir. Bunlardan en önemlileri aşağıda yer almaktadır:

 • Evrakların güncel olmaması, tam ve doğru hazırlanmış evraklarla başvuru yapılmaması.
 • Polonya seyahati için gereken maddi yeterliliğin bulunmaması ya da kanıtlanamaması.
 • Başvurulan Polonya vize kategorisiyle hazırlanan evrakların birbiriyle uyuşmaması.
 • Polonya seyahatinin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye geri dönüleceğine dair yeterli kanıtların ya da belgelerin bulunmaması.
 • Polonya vize başvurusunda yalan bilgi verilmesi.
 • Vize evrakları arasında sunulan uçak ve otel rezervasyonlarının sistemde olmaması ya da bulunamaması.
 • Polonya vize başvuru ücretinin yatırılmaması.

Yukarıdaki maddelere ek olarak, başvurunuzun olumsuz sonuçlanması ve ret kararı söz konusuysa, ödenen ücretlerin iadesinin yapılmayacağını hatırlatmak isteriz. Vize başvurusunu Diyarbakır Vize Merkezi Ofisi aracılığıyla yaptığınızda vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma olasılığı artacaktır.

Polonya vize başvurunuz hakkında ret kararı çıkması durumunda, konsolosluk tarafından bunun nedenlerini açıklayan bir bilgilendirme mektubu alırsınız. Polonya vizeniz olumsuz sonuçlandığında, gönderilen mektupta yer alan ret nedenlerine itiraz edebilir ve yeniden başvuru yapabilirsiniz. Vize kararları tamamen Polonya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne aittir; Vize Merkezi’nin bu kararla ilgili bir yaptırımı bulunmamaktadır.

Vize Merkezi Diyarbakır Ofisi Çalışma Saatleri

Polonya vize başvurusunu Diyarbakır Vize Merkezi Şubesi aracılığıyla gerçekleştirecekseniz Vize Merkezi’nin çalışma saatleri içerisinde ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Mesai saatlerinde ziyaret etmeye vaktiniz yoksa size en uygun olacak gün ve saate randevu alabilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi çalışma saatleri:

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00

Cumartesi: 10.00 – 14.00 saatleri arasındadır.

Polonya vize başvurusunu başta Diyarbakır Merkez olmak üzere, Bağlar, Bismil, Çınar, Çermik, Çüngüş, Dicle, Hani, Ergani, Hazro, Kocaçınar, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Silvan, Sur, Lice ilçelerinden; Şanlıurfa, Elazığ ve Batman illerinden yapabilirsiniz.

Polonya Vize Merkezi Diyarbakır Ofisi’ni +90 850 460 15 77 no’lu telefondan arayabilir ve diyarbakir@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz. Ayrıca tüm soru ve görüşleriniz için destek@vizemerkezi.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vize Merkezi Diyarbakır

Polonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Polonya Vizesi Diyarbakır
Ö. Ç 16/07/20, 11:15

Merhaba, Polonya’da yaşayan amcalarımın yanına gidip onları ziyaret etmek istiyorum. Amcamların orada lokantası var, esnaflık yapıyorlar bana istek gönderseler gidebilir miyim? Polonya vizesi Diyarbakır ilinde oturanlar için nasıl alınıyor? Yardımcı oluyor musunuz?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x