Çanakkale

Telefon/Faks

+90 850 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Polonya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz,

Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak Polonya Schengen vizesi ile alakalı hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.
Polonya vize başvuru süreçlerine, başvuru türlerine ve bu seçenekler için gerekli olacak evrakların listelerine, Polonya Konsolosluk bilgilerine ve vize başvurularına kadar birçok bilgiye sayfamızın devamında kolaylıkla erişebileceksiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Ezine, Yenice, Gökçeada, Eceabat, Bozcaada, Biga, Çan, Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Lapseki ilçelerimiz ve çevre iller olan Tekirdağ, Bursa, Edirne, İzmir, Balıkesir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Polonya Schengen vize başvurularınızı sonuç odaklı bir şekilde hazırlamanız için vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Polonya Schengen vize başvurularınız için danışmanlık hizmetimizden yararlanabilmek ve vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilmek için Vize Merkezi Çanakkale ofisimize canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek ulaşabilir ya da +90 850 241 14 91 numaralı telefonu arayarak uzmanlarımızdan konu hakkında bilgilendirme ve rehberlik talebinde bulunabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

14 Haziren 1985 yılında 5 Avrupa ülkesi arasında imzalanmış ve 16 Nisan 2003 tarihinde Polonya'nın da dahil olduğu Schengen Anlaşması'na günümüzde toplam 26 farklı ülke taraf olmuştur. Schengen Anlaşması sayesinde Schengen bölgesi içerisinde kalan 26 ülkeye gerçekleştirilecek olan seyahatlerde tek tip vize yeterli olmakta ve ülkeler aralarındaki sınır kontrollerini kaldırmaktadırlar.

Polonya'ya seyahat edecek olan bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesinde vize alma zorunlulukları bulunmaktadır. Ancak Schengen Anlaşması gereği daha öncesinde hali hazırda sahip olunan ve geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Schengen vizesine sahipseniz seyahatinizi mevcut vizeniz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Siyah (diplomatik) pasaport, yeşil (hususi) pasaport ve gri (hizmet) pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın 180 gün içerisinde 90 gün konaklamayı aşmamak kaydı ile gerçekleştirecekleri Polonya ziyaretleri için herhangi bir vize alma zorunlulukları bulunmamaktadır.
Polonya Schengen vize başvurularında Polonya Ankara Büyükelçiliği diplomatik yetkiye sahip olan tek kurumdur. Ülkemiz sınırları içerisinde ayrıca Polonya dış temsilciliği olarak görev yapmakta olan İstanbul, İzmir, Antalya ve İskenderun'da yer alan fahri konsolosluklar da mevcuttur. Ancak fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi bir yetkileri bulunmamaktadır.

Polonya konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması bulunmaktadır; konsoloslukların görev bölgesi dahilinde olan illerimizin tam listesi konsolosluk sayfalarında bulunmaktadır.

Konsolosluk bilgilerini ele almış olduğumuz sayfamızı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Polonya'ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizin gerekçesi başvuru yapacak olduğunuz vizenin türünü belirlemektedir. Vize başvuruları için gerekli olan belirli evrakların dışında vize türlerine göre özel olarak istenen belgeler de mevcuttur. Bu nedenle başvuru yapacak olduğunuz vize türünü doğru bir şekilde belirlemeli ve gerekli evrakları doğru bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.
Vize türlerine göre özel olarak hazırlamış olduğumuz sayfalarımıza aşağıda yer alan linklere tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vize türlerine göre özel olarak hazırlanmış olan sayfalara tıklayarak gerekli evrak listelerine ve vize türü hakkında kapsamlı bilgilere erişebilmektesiniz. Başvuru yapmanız gereken vize türünün yukarıda belirtilmiş olan vize türleri arasında olmadığını düşünüyor ya da seyahat gerekçenizin hangi vize türünü kapsadığı konusunda fikir sahibi olamıyorsanız eğer Vize Merkezi Çanakkale şubesinde hizmet vermekte olan uzmanlarımızdan +90 850 241 14 91 tel numaralı telefon aracılığı ile ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresi üzerinden e-posta göndererek destek talebinde bulunabilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Polonya vize başvurularınızı Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak sizler adına gerçekleştirmekteyiz. Başvuru sürecinin büyük çoğunluğunda sizlere eşlik ve rehberlik edecek tecrübeli ekibimiz sayesinde hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan sonuç odaklı bir çalışma yürütmüş olacaksınız. Polonya vize başvurularınız uzmanlarımız tarafından 4 adımda tamamlanmaktadır.

1. Adım: Polonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Uzmanlarımız seyahatiniz için gerekli olan evrakların listesini sizlerle paylaşacaklardır. Gerekli evrakları hazırlamanız ve bizlere ulaştırmanız gerekmektedir. Evrakları dilerseniz kargo yolu ile teslim edebilir dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek bizlere teslim edebilirsiniz.
Tamamlamış olduğunuz evrakların kontrolü uzmanlarımız tarafından yapılacak ve herhangi bir hata ya da eksik olması halinde sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemelerin yapılması sağlanacaktır.

2. Adım: Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Polonya vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Sizlerden talep edilen bu ücret içerisinde; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, hizmet bedeli ve diğer giderler yer almaktadır.

Polonya vize başvuru ücretini bankalar aracılığı ile yatırabileceğiniz gibi ofisimize gelerek bizzat elden de teslim edebilmektesiniz.

Polonya vize ücretleri hakkında kapsamlı bilgi alabilmek için Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Evrakların tamamlanması ve vize başvuru ücretinin ödenmesi ardından en erken tarih için Polonya Konsolosluğu'ndan randevu alacaklardır. Belirtilen tarihte ve saatte konsoloslukta bulunmalı ve parmak izi verme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu süreçte uzmanlarımızdan birisi sizlere eşlik edecek ve hazırlamış olduğunuz başvuru dosyasının gerekli yerlere ulaşmasını sağlayacaklardır.

4. Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından değerlendirilmiş olan Polonya Schengen vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve durum hakkında düzenli olarak bilgilendirileceksiniz. Vize değerlendirme işleminin bitmesi ardından vize uzmanlarımız pasaportunuzu konsolosluktan teslim alacak ve tarafınıza ulaşması için gerekli çalışmalara başlayacaklardır.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Polonya Schengen vize başvurunuz ortalama olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak konsolosluklarda yaşanabilecek olan yoğunluklar, ek evrak talebinde bulunulması ya da Polonya resmi tatil günleri bu sürecin uzayabilmesini sağlayacak birkaç etken arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Polonya ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Polonya vize merkezi çanakkale

Polonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Polonya Vizesi Çanakkale
M. S 09/07/20, 15:47

Merhaba, Çanakkale’de öğretmenlik yapıyorum. Kardeşimle birlikte Polonya’ya gidip gezmek istiyoruz. Daha önce vize istemeyen ülkelere gitmiştik. Neler yapmamız gerekiyor. Polonya vizesi Çanakkale başvuruları için İstanbul’a mı gitmek gerekiyor? Pasaport işlemlerinde parmak izi vermiştik. Bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x