Çorlu

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Polonya Vize Merkezi, Çorlu

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz,

Polonya Vize Merkezi Çorlu ofisi ve Polonya vizesi ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfamıza hoş geldiniz. Bir Schengen vize türü olan Polonya vizesi almak için yerine getirilmesi gereken tüm aşamaları, Polonya Schengen vizesi evraklarını, Polonya vize türlerini ve daha birçok konuda bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Türkiye genelinde Polonya vize başvurusu yapacak olan vatandaşların başvurularını konsoloslukların yetkilendirdiği vize danışmanlık firmaları aracılığıyla yapmaları gerekmektedir. Çorlu’da ya da çevresinde ikamet ediyor ve Polonya vize başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın konumda yer alan şehirler olan Edirne ya da İstanbul Vize Merkezi şubelerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Çorlu Vize Merkezi Edirne şubesi ile birlikte çalışmaktadır ve vize başvuru işlemlerinizde sizlere yardımcı olmaktadır. Detaylı bilgi için bizleri +90 (282) 255 50 37 numaralı telefondan arayabilir ya da corlu@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz.

Polonya Vize Başvurusu Çorlu

Polonya’ya turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla kısa süreli olarak seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları Schengen vizesi almalıdır. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşların kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesi almalarına gerek yoktur. Kısa süreli yani C tipi vize 6 aylık süre içinde en çok 90 gün kalmaya izin veren vize türüdür.

Eğer Polonya seyahatiniz 180 günlük süre içinde 90 gün aralıksız konaklama süresini aşacaksa uzun süreli (D tipi) vize kategorilerine başvurmanız gerekmektedir. Bu başvurular çalışma, oturum, uzun süreli eğitim, aile birleşimi gibi durumlarda yapılır ve direk olarak Polonya Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri üzerinden gerçekleşir.

Çorlu Vize Merkezi ile Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

Vize Merkezi Çorlu şubesinden Polonya vizesine başvurmak için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz.

Öncelikle seyahat amacınıza, sürenize, mesleki ve kişisel durumunuza göre başvuracağınız Polonya vizesini belirlemek üzere Vize Merkezi Çorlu şubesi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Ardından Vize Merkezi Polonya vize uzmanımızla birlikte belirlediğiniz Polonya vize kategorisine uygun evrakların listesi e-posya ve sms yoluyla tarafınıza iletilir ve bu listedeki tüm evrakları tam ve doğru şekilde hazırlayıp dosya haline getirmeniz gerekir.

Evrakları talep edilen şekilde tamamlamanızın ardından hazırladığınız dosyayı Çorlu Vize Merkezi’ne şahsen gelerek ya da kargo yoluyla ulaştırmalısınız. Polonya vize bölümü uzmanlarının yapacağı kontrolün ardından evraklarınızda herhangi bir eksik varsa bilgilendirilecek ve yeniden temin etmeniz istenecektir. Eksik ve hatalı evraklarınızı tamamlayarak tarafımıza yeniden iletmeniz gerekmektedir.

Evraklarınızda bir eksik bulunmuyorsa bir yetkilimiz sizin adınıza vize başvuru merkezinden vize randevunuzu alacaktır. Randevuda daha önce vermediyseniz biyometrik verilerinizi (parmak izi) ibraz etmeniz gerekir.

Polonya vize başvurunuzun sonuçlanacağı güne kadar Vize Merkezi süreci sizinle birlikte takip etmekte ve sizinle iletişim halinde olmaktadır. Vizeniz sonuçlandığında pasaportunuzu ofisimize gelerek ya da kargo ile teslim alabilirsiniz. Vize Merkezi’nin vize kararları konusunda herhangi bir etkisi bulunmamaktadır; karar yetkisi tamamen konsolosluklara aittir.

Çorlu Polonya Vizesi Evrakları

Polonya vize başvurularında hazırlanacak evraklar vize işlemlerinin en önemli adımlarından birini oluşturmaktadır. Başvuracağınız vize kategorisine göre temin edilecek evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Listedeki evrakları güncel, tutarlı, tam ve doğru olacak şekilde hazırlayıp dosya haline getirmeniz gerekmektedir.

Ortak evrakları hazırlamanın yanı sıra vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi gibi önemli belgeleri de doğru şekilde doldurmanız çok önemlidir. Vize Merkezi Polonya sayfamızda yer alan “Polonya vize evrakları” bölümünden, başvuracağınız vize türüne uygun evrakların detaylı listesini bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için ise Çorlu Vize Merkezi şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Çorlu Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya Schengen vizesi ortalama 7-15 iş gününde sonuçlanır. Konsolosluğun yoğun günleri, resmi gün ve tatiller, ek evrak talepleri gibi durumlar bu sürede gecikmelere yol açabilmektedir. Polonya vize reddi alınması durumunda kişilerin yeniden başvuru yapma hakkı vardır ancak daha önce ödenen ücretlerin iadesi yapılmamaktadır.

Polonya Vize Merkezi Çorlu şubesini arayarak, Polonya vizesiyle ilgili detaylı bilgi alabilir ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Vize Merkezi Çorlu

Polonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Polonya Vizesi Çorlu
A. I 09/07/20, 16:04

İyi günler, Çorlu’da çelik metal işi yapan firmada şirket ortaklığım bulunuyor. Aynı zamanda emekliyim. Polonya’da iş ortaklığımız bulunan firma ile uzun süredir yüz yüze görüşme fırsatımız olmadığı için en kısa sürede vize alıp gitmek istiyorum. Polonya’daki firmadan herhangi bir belge ya da yazı almamız gerekir mi? Polonya vizesi Çorlu başvurularını yapabiliyor musunuz? Dönüş yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x