Polonya Büyükelçiliği Ankara

Polonya Büyükelçiliği Ankara Türkiye’de yaşayan Polonya vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan Polonya vatandaşlarının vatandaşlık işlemleri, vize işlemleri, kayıt işlemleri, oturum işlemleri gibi resmi işlemlerin yapıldığı yetkili kurumdur.
Polonya Ulusal Vizesi (uzun süreli vize) almak için Polonya Büyükelçiliği ya da olonya İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk vize bölümüne başvurulması gerekmektedir. Polonya Kısa süreli( Schengen vizesi) vizesi için ise (180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek şekilde) Polonya Başkonsolosluğu İstanbul’un yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine başvuru yapılmaktadır.
 

Polonya Büyükelçiliği Ankara Görev Alanı

Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Hatay, İçel (Mersin), Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat, Zonguldak illerinde ikamet eden kişiler Polonya Vize İşlemlerini Polonya Ankara Büyükelçiliğine yapabileceklerdir.

Polonya Ankara Büyükelçiliği Adres

Atatürk Bulvarı., No: 241, 06650 , Kavaklıdere / ANKARA


Polonya Ankara Büyükelçiliği Telefon

(312) 457 20 00 , 457 20 01 , 457 20 48


Polonya Ankara Büyükelçiliği Fax

(312) 467 89 63


Polonya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-16.30


Polonya Büyükelçiliği Ankara Ulaşım

 

 

 

 

Yükleniyor...
Telefon