Polonya Başkonsolosluğu İstanbul

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye’de yaşayan Polonya vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan yabancı uyruklu vatandaşların vatandaşlık işlemleri, vize işlemleri, kayıt işlemleri, oturum işlemleri gibi resmi işlemlerin yapıldığı yetkili kurumdur.

Polonya Ulusal Vizesi (uzun süreli vize) almak için Polonya İstanbul Başkonsolosluğu ya da Polonya Büyükelçiliği Konsolosluk vize bölümüne başvurulması gerekmektedir. Polonya kısa süreli (Schengen) vizesi için ise (180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek şekilde) Polonya Başkonsolosluğu İstanbul’un yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine başvuru yapılmaktadır.

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Polonya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Polonya vizesi ve Polonya konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir.

Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Stambuł, Izmir, Iğdır, Izmit (Kocaeli), Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Mardin, Muş, Osmaniye, Rize, Sakarya (Adapazarı), Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Van.

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri 2021

Vize ofisi çalışma saatleri:

Hafta içi her gün saat 09:30-12:00 arasında başvuru kabul etmektedir.

Ulusal vize (D vize) çalışma saatleri:

D vize başvuru sahipleri pasaportlarını her Pazartesi 09:30-13:30 saatleri arasında teslim alabilirler.

Konsolosluk ofisi çalışma saatleri:

Vize birimi haricideki diğer tüm konsolosluk işlemleri için hafta içi saat 13:30-16:00 saatleri arasında +90 212 290 66 30 telefon numarasını arayarak veya istanbul@msz.gov.pl adresine mail yazarak Polonya konsolosluk ofisi çalışanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Başkonsolosluğu İstanbul Tatil Günleri 2021

1 Ocak Yeni Yıl Tatili
6 Ocak Epifani Bayramı
13 Nisan Paskalya
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs  Emek ve Dayanışma Günü
13-15 Mayıs  Ramazan Bayramı
11 Haziran Corpus Christi
15 Temmuz Demokrasi Günü
20-23 Temmuz Kurban Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
11 Kasım Özgürlük Bayramı
25 Aralık Noel

 
Polonya Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu
Polonya Başkonsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Polonya Başkonsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
Polonya Başkonsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu Ulaşım

Polonya vize ücretleri

Yükleniyor...