Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 55

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Polonya Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne ofisimize hoş geldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Polonya vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Polonya vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz.

Edirne, Tekirdağ, Çorlu, Babaeski, Uzunköprü, Kırklareli, Çanakkale, Keşan, Lüleburgaz’da ikamet eden vatandaşlar da Polonya vizesi işlemlerini Vize Merkezi Edirne şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da edirne@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Polonya Vizesi Edirne Vize Merkezi

Edirne’den Polonya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi Polonya vizesi departmanımızı arayarak bilgi mailimizi talep ediniz.
  2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Polonya vize evraklarını ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Edirne Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Edirne Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Edirne Vize Merkezi

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında,
  • Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri

arasında hizmet vermektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Edirne’den yapılacak Polonya vize başvurularında parmak izi ibrazı için konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Evraklarıniz elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Polonya vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Edirne Polonya Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar

Polonya vizesi Edirne başvuruları sırasında mesleki durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahat amacınıza uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. Polonya’ya yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik, aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir. Örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınır ve Polonya vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir.

Mesleki durumunuza ve belirlediğinizi vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan Polonya vizesi başvuru evraklarını öğrenebilmek için lütfen Polonya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Polonya vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Polonya vizesi evrakları vize randevu tarihiniz itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan belgeler eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Schengen Polonya vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edilebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Polonya Schengen vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en 3 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki belgeler vize türüne göre şekillenmektedir.

Edirne’den Polonya vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru evraklarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. Polonya Konsolosluğu'na hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Polonya vizesine Vize Merkezi Edirne’den yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Polonya’da bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise Polonya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Polonya’da yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Polonya turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Polonya’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Polonya ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye Polonya’daki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi Edirne şubesi, sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır.

Polonya Vize Ücreti

Polonya vize ücreti vize türüne göre değişmektedir. Turistik, ticari ve aile ziyareti gibi kısa süreli vizeler C tipi, eğitim, oturum, çalışma izni vizeleri D tipi vize türleridir. Polonya vize ücretinin yatırıldığına dair konsolosluk harç bedelini içeren dekontun başvuru evrakları arasında olması gerekir. Polonya vize ücreti harç bedeli ve Vize Merkezi'nin işlem ücretlerini içermektedir. Vize işlemlerine dair koordinasyon bedelleri vize merkezleri tarafından alınmaktadır. Randevu alınması, evrak takibi, form ve dilekçe formatları konusunda tavsiyeler, otel, uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi kalemler konusunda Vize Merkezi Edirne temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Polonya güncel vize ücretlerini öğrenmek için lütfen Vize Merkezi Edirne şubemizi arayınız.

Edirne Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Edirne’den yapacağınız Polonya vize başvurularınız ortalama 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Polonya vizesinin kaç günde çıktığı tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Polonya vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Polonya vizesi için Edirne dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımızın kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Polonya Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Polonya vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Polonya Vize Merkezi Edirne

Vize Merkezi Personel

Polonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Polonya Vizesi Edirne C.İ 11/07/20, 12:16
Selamlar, Edirne’de otomotiv sektöründe teknik personel olarak çalışıyorum. Polonya’da arkadaşım var, onu ziyaret etmek ve Polonya’da iş için araştırma yapmak istiyorum. Polonya vizesi Edirne başvuruları nereye yapılıyor? Başvuru için hangi belgeler lazım?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5784